Szukaj

Kategorie

Jak media społecznościowe zmieniły nasze życie?


Jak media społecznościowe zmieniły nasze życie?


Z trudem wyobrażamy sobie życie bez codziennego wykorzystywania mediów społecznościowych. Jak ten rodzaj medium zrewolucjonizował komunikację? Jaki ma wpływ na nasze życie?

Media społecznościowe wywarły tak duży wpływ na nasze życie, że bez wątpienia możemy nazywać to rewolucją. Ma to zarówno swoje plusy, jak na przykład szybki obieg informacji czy łatwiejsze pozyskiwanie wiedzy, jak i minusy, takie jak między innymi duże ryzyko narażenia na fake newsy.

Szybszy obieg informacji

Za jedną z największych zmian w życiu społecznym dokonanej dzięki rozwojowi internetu, uważa się zdecydowanie szybszy globalny obieg informacji. Media społecznościowe jeszcze bardziej udynamiczniły ten proces, skracając czas przekazywania istotnych wiadomości do absolutnego minimum. Już w przeciągu pół godziny cały świat może żyć poszczególną informacją czy skupiać swoją uwagę na konkretnym wydarzeniu. Niesie to ze sobą wiele korzyści, ale z drugiej strony powoduje wiele zagrożeń.

Ułatwienie pozyskiwania informacji i dzielenia się nimi sprawia, że na przykład możemy w znacznie łatwiejszy sposób niż wcześniej zgłębiać swoje zainteresowania, poznawać osoby z takimi samymi pasjami czy wdawać się w dyskusje chociażby na grupach facebookowych. Możemy być również na bieżąco z wydarzeniami z kraju i z zagranicy.Fake newsy

Szybki obieg informacji ma także swoją ciemniejszą stronę. Bezrefleksyjne przyjmowanie wiadomości oraz uznawanie ich za prawdę, za sprawą szumu informacyjnego (czyli ogromnej liczby informacji docierających do nas każdego dnia), nasze umiejętności rozpoznawania manipulacji wystawione są na trudną próbę. Efektem tego są tak zwane fake newsy, które rozchodzą się w mediach społecznościowych w viralowym tempie. Należy w tym miejscu podkreślić, że nie mają one nic wspólnego z prawdą i w kontekście długofalowym są po prostu szkodliwe dla społeczeństwa.

Rewolucja w komunikacji

Tym, co media społecznościowe zmieniły w największym stopniu, jest komunikacja interpersonalna. Komunikowanie się ze sobą za pośrednictwem internetowych komunikatorów zdążyło wykształcić swoją kulturę, a ich wykorzystywanie jest już naturalne dla osób nie tylko z młodego pokolenia. Oczywistością jest, że możliwość pozostawania w ciągłym kontakcie z bliskimi osobami jest najatrakcyjniejszym powodem korzystania z komunikatorów.Umocnienie więzi z bliskimi

W momencie kiedy media społecznościowe stopniowo zdobywały globalną popularność, wiele osób wyrażało zaniepokojenie z powodu rosnącej przewagi internetowych form komunikacji nad tymi tradycyjnymi. Mogło się to wiązać z wykorzystywaniem do jakiejkolwiek komunikacji jedynie internetowych środków komunikowania, a wiemy, że tak się nie stało.

Liczne badania mówią o tym, że media społecznościowe służą przede wszystkim podtrzymaniu, a nawet umocnieniu więzi z najbliższymi oraz przyjaciółmi. Możemy pozostawać na bieżąco z wydarzeniami u naszych znajomych, nawet jeżeli ci oddaleni są od nas o setki czy tysiące kilometrów.

Data publikacji: 2018-09-04, ostatnia zmiana: 2018-10-23profesjonalnycopywriter.pl Więcej informacji
Tekst powstał we współpracy ze stroną https://profesjonalnycopywriter.pl/ na której dostępne są usługi copywriterskie.

Może Cię zaintersować:

- Przyszłość smartfonów - jak rozwiną się urządzenia mobilne?

- Czy da się uwodzić przez internet?


Spodobało Ci się?


ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY

Tajemnice zdolności kredytowej. Jak banki liczą naszą zdolność?
Wzięcie kredytu nierozerwalnie wiąże się z koniecznością wyliczenia zdolności kredytowej. Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób, banki liczą zdolność kredytową i jakie elementy mają wpływ na jej wysokość. Właśnie z tego artykułu można dowiedzieć się, jakie najważniejsze kwestie biorą pod uwagę banki, kiedy liczą zdolność kredytową.

Data publikacji: 2019-05-24

Dlaczego tłumaczenia marketingowe są tak ważne?
Dla prowadzących własną działalność oczywistym jest, że bez marketingu nie ma możliwości zaistnienia na rynku. Konkurencja obecnie jest tak duża, że niewiele pozostało obszarów gdzie można dostrzec monopol, który daje więcej swobody w działaniach reklamowych. Marketing, PR, reklama – podstawą do efektywnego dotarcia do swojej grupy docelowej jest treść.

Data publikacji: 2019-05-07

Plakaty wielkoformatowe ? jak zaprojektować, gdzie wydrukować?
Znaki, banery lub plakaty – niezależnie od tego, jaki rodzaj druku na dużą skalę tworzysz, ważne jest, aby wyróżniał się z tłumu. Aby utworzyć wydruk, na który ludzie zwrócą uwagę, musisz wybrać odpowiednie obrazy, kolory i czcionki. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci uniknąć najczęstszych problemów związanych z drukowaniem plakatów.

Data publikacji: 2019-01-24

Jak założyć swoją firmę?
Planujecie założyć niedługo własną działalność gospodarczą? Jakie kroki należy podjąć, aby przejść przez wszystkie etapy tej procedury?

Data publikacji: 2018-10-13