Wybór spieniacza do mleka - praktyczne porady i informacje


Jaki wybrać spieniacz do mleka?


Akcesoria kuchenne to asortyment całkiem pokaźnych rozmiarów i gdyby mieć wszystko, co sugerują nam reklamy, to na kuchnię trzeba by raczej przerobić salon, a aneksy kuchenne nie miałyby w ogóle racji bytu. Faktem jest, że większość gadżetów kuchennych nie jest zbyt duża, jednak wygodne rozlokowanie ich wymaga nie lada umiejętności organizacyjnych. Jeśli dysponuje się mocno ograniczonym miejscem i chce dodatkowo, by zmieściły się tam jeszcze garnki, zastawa stołowa, sztućce, podstawowe składniki spożywcze i elektroniczni pomocnicy do blendowania, krojenia, mieszania itd. to trzeba się nieco natrudzić. Robiąc to, zapomina się często o znaczeniu spieniacza do mleka dla domu, w którym poranna kawa urosła już do miana rytuału, czy też tradycji rodzinnej poprawiającej więzi łączące jej członków. Jaki jednak model spieniacza wybrać?

Różnorodne zastosowanie spienionego mleka

To nie jest tak, że odpowiedni spieniacz do mleka ma rację bytu jedynie w domu, w którym pije się codziennie kawę. Marzenia o porannym cappuccino mogą tu zastąpić również liczne desery, w których skład wchodzi taka gęsta, pyszna pianka, czyli skutek użycia tego urządzenia w swojej kuchni. Jest ono sporym ułatwieniem i potrafi zaoszczędzić swojemu użytkownikowi masę czasu i wysiłku, gdyby podobny efekt trzeba było uzyskać w bardziej niekonwencjonalny sposób. 

Jak działają spieniacze do mleka?

Pomimo różnego rodzaju urządzeń należących do kategorii spieniaczy do mleka, zasada działania każdego z nich opiera się na takich samych elementach. Chodzi tu o proces, w którym dochodzi do tzw. denaturacji białek (zmian w ich budowie) i przyspieszonego napowietrzania cieczy. Spieniać mleko można na zimno lub na ciepło, przy czym w pierwszym przypadku jest to znacznie trudniejsze i wymaga od urządzenia więcej wysiłku oraz bardziej dopracowanego mechanizmu, niż gdy mleko jest podgrzane. Zasadnicze różnice w tym asortymencie urządzeń dotyczą zaś przede wszystkim ich konstrukcji.



Spieniacze ręczne i tłokowe

Jednymi z tańszych i przez to również popularniejszych typów spieniaczy są modele ręczne i tłokowe. Każdy z nich potrafi całkiem dobrze poradzić sobie z ciepłym mlekiem, jednak efekt spieniania zimnego płynu zależy już mocno od niuansów konstrukcyjnych tych akcesoriów. Spieniacze ręczne kojarzy każdy, gdyż można je kupić za kilkanaście złotych, są niewielkich rozmiarów, a na końcu elementu napowietrzająco - dentaurującego posiadają charakterystyczną sprężynkę ułożoną w kształt koła. Kuleje tu natomiast ich uniwersalność, gdyż ilość spienionego mleka wystarcza zwykle raptem dla dwóch osób, jednak nie będzie problemu z zabraniem ich ze sobą, niezależnie gdzie się udamy, gdyż są małe i zasilane bateriami. Tłokowy spieniacz charakteryzuje się natomiast konstrukcją ze specjalnym zakończeniem, które wykonuje całe zadanie poprzez manualne poruszanie nim przez użytkownika. Jest droższy, ale też sam w sobie jest naczyniem na spienione mleko i można dzięki niemu przygotować jednorazowo większą ilość pianki.

Inne rodzaje spieniaczy do mleka

Współczesna technologia oraz pomysłowość producentów dały ofercie urządzeń do spieniania mleka całkiem spore możliwości rozwoju. W większości przypadków przekłada się to nie tylko na komfort wykonywania całego procesu, ale również jego efektywność. By to osiągnąć, skonstruowano następujące rodzaje spieniaczy:

  • elektryczne (zaawansowane technologicznie, umożliwiające przygotowanie większej ilości spienionego mleka, nierzadko wyposażone w podgrzewacz i oczywiście najdroższe),
  • do mleka na zimno (ze specjalnymi końcówkami roboczymi, generujące większą częstotliwość obrotów, idealne podczas przygotowywania kawy mrożonej i deserów na zimno),
  • indukcyjne (do mleka podgrzewanego na zasadzie indukcji, modele bardzo wydajne),
  • bezprzewodowe.


W temacie spieniaczy do mleka radziliśmy się ekspertów ze sklepu ŚwieżoPalona.pl

Może Cię zaintersować:

- Porcelanowe kubki do herbaty - jakie wybrać?

- Picie kawy i herbaty a podnoszenie ciśnienia

Data publikacji: 2018-02-05, ostatnia zmiana: 2018-10-08

ZOBACZ OGŁOSZENIA

SEVERIN Pompa ND 9349-048 KA 5994, Pompa ND 9349-048 KA 5994
261,94 zł
Pruszków
(woj. mazowieckie)
Spodek do filiżanki do kawy lub herbaty Gray Pearl 200 ml
90,00 zł
Częstochowa
(woj. śląskie)
Filtr do wody JURA „Claris Smart“
57,90 zł
Zielona Góra
(woj. lubuskie)
Handpresso Travel Case
114,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Filiżanka do espresso French Garden Fleurence 100 ml ze spodkiem
149,00 zł
Grudziądz
(woj. kujawsko-pomorskie)
Kawiarka PEZZETTI Steelexpress 6 TZ Niebieski
155,00 zł
Płock
(woj. mazowieckie)
Filiżanka do kawy French Garden Fleurence 150 ml ze spodkiem
169,00 zł
Gliwice
(woj. śląskie)
Filtr do wody Philips „AquaClean CA6903/10“
59,00 zł
Działdowo
(woj. warmińsko-mazurskie)
Młynek do kawy CATLER CG 8011
736,00 zł
Gliwice
(woj. śląskie)
Kawiarka PEDRINI Infinity 6 TZ Srebrny
81,99 zł
Przemyśl
(woj. podkarpackie)
Spodek do bulionówki lub filiżanki do kawy lub herbaty Gray Pearl 400 ml
120,00 zł
Kraków
(woj. małopolskie)
Kawiarka PEZZETTI Italexpress Verde 6 TZ Zielony
119,99 zł
Gorzów Wielkopolski
(woj. lubuskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Najlepsza dieta pudełkowa - jak ją znaleźć?
Oto kilka wskazówek, które pozwolą Ci znaleźć najlepszą dietę pudełkową, idealnie skrojoną pod Twoje potrzeby.
Data publikacji: 2022-03-08
Pomysł na prezent dla kobiety - TOP 25 do 100, 200 zł i powyżej
Jak wiele razy konieczność kupienia kobiecie prezentu spadła na Ciebie niemalże znienacka? Choć o wielu sytuacjach i okazjach powinno się pamiętać wcześniej, wielokrotnie zdarza się że w natłoku codzi...
Data publikacji: 2021-09-06
Czy zakupy spożywcze online są bezpieczne?
Zakupy spożywcze przez internet to temat, o którym słyszymy coraz częściej. Wielu konsumentów chętnie zdecydowałoby się na tego typu rozwiązanie z powodu większej wygody i braku konieczności regularne...
Data publikacji: 2021-05-14
Kiełki i ich cenne właściwości. Dlaczego warto je jeść?
Na pewno na sklepowych półkach nie raz widziałeś pojemniczki z kiełkami. Warto po nie sięgnąć – to prawdziwa bomba witaminowa. Kiełki bez problemu wyhodujesz też w domu.
Data publikacji: 2020-06-22

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij