W jakie nieruchomości warto inwestować?

W jakie nieruchomości warto inwestować?

Coraz częściej zdajemy sobie sprawę z tego, że dobrze jest ulokować swoje oszczędności mądrze. Chodzi o to, aby pieniądze, które odkładamy na konto nie leżały bezczynnie, a przy tym ulegały inflacji. Wiele osób więc inwestuje swoje pieniądze w stabilne i bezpieczne nieruchomości.

Nieruchomości godne uwagi

Od wielu lat rynek nieruchomości ma się bardzo dobrze. Dlatego sporo osób kupuje mieszkania lub lokale użytkowe i wynajmuje je osobom prywatnym lub firmom. Jest wiele możliwości, a każdy z nas może znaleźć to, co będzie mądrym posunięciem. Oczywiście nie wszystkie nieruchomości są warte zainteresowania. Niektóre nie przyniosą nam większych zysków, dlatego nie warto poświęcać im więcej uwagi.

Wiele osób śledzi co jakiś czas portale, na których zamieszczone są ogłoszenia o sprzedaży działek, mieszkań, domów, garaży czy lokalów użytkowych. Warto regularnie tam zaglądać, aby wiedzieć, jakie są ceny i zastanawiać się, które lokalizacje są najbardziej korzystne. Najczęściej jest tak, że mieszkania położone w centrum miasta cieszą się dużym zainteresowaniem. Dlatego warto włożyć w nie swoje pieniądze, nawet jeśli wymagają gruntownego remontu. Jeśli zmodernizujemy je, nadając im lepszego standardu, możemy liczyć na to, że uda nam się znaleźć lokatorów, którzy co miesiąc będą płacić za wynajmowanie mieszkania.

Kawalerka czy duże mieszkanie - w co zainwestować

Niektórzy zastanawiają się, czy lepiej kupić duże mieszkanie, średnie, czy kawalerkę. Okazuje się, że największym zainteresowaniem cieszą się kawalerki, ponieważ potrzebują ich osoby samotne lub młode pary, których nie stać jeszcze na zakup własnego mieszkania i może nie mają stabilności finansowej. Dlatego właśnie kawalerkę najłatwiej będzie nam wynająć, podobnie jak niewielkie mieszkanie dwupokojowe.

Większe mieszkanie to większe koszty utrzymania, ogrzewanie itd... dlatego nie będziemy mogli liczyć na zbyt duże odstępne. Zazwyczaj rodziny, które mogłyby je chętnie wynajmować już mają ustabilizowaną sytuację finansową i swoje mieszkania. Właśnie dlatego warto brać pod uwagę mnóstwo czynników przy zakupie nieruchomości. Część osób, które mają w tej kwestii doświadczenie wydało poradniki, w których możemy znaleźć bardzo interesujące i praktyczne wskazówki na ten temat.

Czy opłaca się kupić mieszkanie do dużego remontu

Zawsze liczy się atrakcyjna lokalizacja. Jest ona dużo ważniejsza od standardu mieszkania, który zawsze możemy zmienić. Warto zwracać również uwagę na to, czy zakup mieszkania pochłonie dużą część naszego budżetu. Jeśli musimy w nim zmienić ogrzewanie, dokonać modernizacji łazienki i kuchni okaże się, że przeznaczymy na to nie tylko sporo pieniędzy, ale również cennego czasu. Dlatego dobrze jest brać pod uwagę szczególnie mieszkania, które nie wymagają dużych inwestycji, nakładów finansowych i czasowych z naszej strony. Oczywiście czasem jest to opłacalne, szczególnie jeśli mieszkanie jest w dobrym miejscu oraz jego cena jest bardzo niska. Wtedy jest to dla nas opłacalne, a my po niedługim czasie możemy cieszyć się wysoką stopą zwrotu z inwestycji.


Artykuł powstał we współpracy z Inwestuj w nieruchomości

Data publikacji: 2020-04-16, ostatnia zmiana: 2020-04-14

ZOBACZ OGŁOSZENIA

bezpośrednio bez prowizji * apartament ul.Grzybowska * Warszawa Centrum * metro
1 369 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
2 pokoje Wola ul. Skierniewicka
625 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Mieszkanie inwestycyjne do aranżacji, Pawia
840 000 zł
Kraków
(woj. małopolskie)
Mieszkanie na sprzedaż Szczecin Centrum
444 666 zł
Szczecin
(woj. zachodniopomorskie)
Nowe mieszkania deweloperskie przy ul. JP II - 0%
205 900 zł
Lubniewice
(woj. lubuskie)
2 pokoje, Mokotów ul Konduktorska
400 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Nowa inwestycja, dla siebie lub inwestycyjnie
329 825 zł
Kraków
(woj. małopolskie)
Nowa inwestycja, dla siebie lub inwestycyjnie
387 090 zł
Kraków
(woj. małopolskie)
2 pokoje Praga Południe ul. Wiatraczna
465 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Ścisłe centrum, w kapciach na rynek
399 000 zł
Poznań
(woj. wielkopolskie)
2 pokoje Praga Południe ul. Wiatraczna
490 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
2 pokoje, Ursynów ul Stryjeńskich
650 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Inwestowanie w nieruchomości - jak się na tym wzbogacić?
Inwestowanie w nieruchomości to nadal dobry sposób na to, by się wzbogacić, choć dziś na pewno jest to znacznie trudniejsze zadanie niż dawniej. Nie wystarczy już tylko kapitał, potrzebna będzie też w...
Data publikacji: 2020-05-28
Kto dostanie kredyt hipoteczny? Warunki uzyskania
Kredyty hipoteczne to najpopularniejsza forma pożyczki w naszym kraju. Warto sprawdzić najważniejsze informacje w tym temacie.
Data publikacji: 2020-05-26
W jakim budynku należy zamontować oświetlenie awaryjne?
Oświetlenie awaryjne to oświetlenie dodatkowe w stosunku do podstawowego oświetlenia w budynkach.
Data publikacji: 2020-04-20
Jak inwestować w luksusowe apartamenty?
Sytuacja na światowych rynkach ulega nieustannym zmianom. Wartość walut na zmianę spada i wzrasta. Złoża kamieni szlachetnych kurczą się w zastraszającym tempie, a większość wcześniej wydobytych ma ju...
Data publikacji: 2020-04-15