W jakie nieruchomości warto inwestować?

W jakie nieruchomości warto inwestować?

Coraz częściej zdajemy sobie sprawę z tego, że dobrze jest ulokować swoje oszczędności mądrze. Chodzi o to, aby pieniądze, które odkładamy na konto nie leżały bezczynnie, a przy tym ulegały inflacji. Wiele osób więc inwestuje swoje pieniądze w stabilne i bezpieczne nieruchomości.

Nieruchomości godne uwagi

Od wielu lat rynek nieruchomości ma się bardzo dobrze. Dlatego sporo osób kupuje mieszkania lub lokale użytkowe i wynajmuje je osobom prywatnym lub firmom. Jest wiele możliwości, a każdy z nas może znaleźć to, co będzie mądrym posunięciem. Oczywiście nie wszystkie nieruchomości są warte zainteresowania. Niektóre nie przyniosą nam większych zysków, dlatego nie warto poświęcać im więcej uwagi.

Wiele osób śledzi co jakiś czas portale, na których zamieszczone są ogłoszenia o sprzedaży działek, mieszkań, domów, garaży czy lokalów użytkowych. Warto regularnie tam zaglądać, aby wiedzieć, jakie są ceny i zastanawiać się, które lokalizacje są najbardziej korzystne. Najczęściej jest tak, że mieszkania położone w centrum miasta cieszą się dużym zainteresowaniem. Dlatego warto włożyć w nie swoje pieniądze, nawet jeśli wymagają gruntownego remontu. Jeśli zmodernizujemy je, nadając im lepszego standardu, możemy liczyć na to, że uda nam się znaleźć lokatorów, którzy co miesiąc będą płacić za wynajmowanie mieszkania.

Kawalerka czy duże mieszkanie - w co zainwestować

Niektórzy zastanawiają się, czy lepiej kupić duże mieszkanie, średnie, czy kawalerkę. Okazuje się, że największym zainteresowaniem cieszą się kawalerki, ponieważ potrzebują ich osoby samotne lub młode pary, których nie stać jeszcze na zakup własnego mieszkania i może nie mają stabilności finansowej. Dlatego właśnie kawalerkę najłatwiej będzie nam wynająć, podobnie jak niewielkie mieszkanie dwupokojowe.

Większe mieszkanie to większe koszty utrzymania, ogrzewanie itd... dlatego nie będziemy mogli liczyć na zbyt duże odstępne. Zazwyczaj rodziny, które mogłyby je chętnie wynajmować już mają ustabilizowaną sytuację finansową i swoje mieszkania. Właśnie dlatego warto brać pod uwagę mnóstwo czynników przy zakupie nieruchomości. Część osób, które mają w tej kwestii doświadczenie wydało poradniki, w których możemy znaleźć bardzo interesujące i praktyczne wskazówki na ten temat.

Czy opłaca się kupić mieszkanie do dużego remontu

Zawsze liczy się atrakcyjna lokalizacja. Jest ona dużo ważniejsza od standardu mieszkania, który zawsze możemy zmienić. Warto zwracać również uwagę na to, czy zakup mieszkania pochłonie dużą część naszego budżetu. Jeśli musimy w nim zmienić ogrzewanie, dokonać modernizacji łazienki i kuchni okaże się, że przeznaczymy na to nie tylko sporo pieniędzy, ale również cennego czasu. Dlatego dobrze jest brać pod uwagę szczególnie mieszkania, które nie wymagają dużych inwestycji, nakładów finansowych i czasowych z naszej strony. Oczywiście czasem jest to opłacalne, szczególnie jeśli mieszkanie jest w dobrym miejscu oraz jego cena jest bardzo niska. Wtedy jest to dla nas opłacalne, a my po niedługim czasie możemy cieszyć się wysoką stopą zwrotu z inwestycji.


Artykuł powstał we współpracy z Inwestuj w nieruchomości

Data publikacji: 2020-04-16, ostatnia zmiana: 2020-04-14

ZOBACZ OGŁOSZENIA

2 pokoje, Mokotów ul Cieszyńska
812 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
NOWY SĄCZ Mieszkanie Długosza 2 pokoje 53,4 m2
270 000 zł
Nowy Sącz
(woj. małopolskie)
2 pokoje Mokotów ul. Bytnara
420 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
4 pokojowe mieszkanie Targówek ul. Uroczysko
850 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
2 pokojowe mieszkanie Wilanów ul. Księdza Hlonda
830 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
3 pokoje Targówek ul. Bartnicza
470 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
4 pokoje, WARSZEWO, standard deweloperski, ODDANE!
415 350 zł
Szczecin
(woj. zachodniopomorskie)
2 pokoje, I-sze piętro, Pogodno, do wejścia, ogródek, 2 piwnice.
370 000 zł
Szczecin
(woj. zachodniopomorskie)
2 - pokojowe mieszkanie w kamienicy we Włochach
465 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
4 pokoje, Piątkowo - pętla!
460 000 zł
Poznań
(woj. wielkopolskie)
2 pokoje z kuchnią i łazienką, 40m2, Łódź Stoki
229 000 zł
Łódź
(woj. łódzkie)
2 pokojowe mieszkanie na sprzedaż w Świdniku 47.71
280 000 zł
Świdnik
(woj. lubelskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Polacy zbyt słabo ubezpieczają domy?
Wiele nieruchomości mieszkaniowych w Polsce jest niedoubezpieczonych. Wyjaśniamy na czym polega ten problem i jakie może mieć skutki.
Data publikacji: 2021-02-01
Udogodnienia, na jakie możesz liczyć kupując mieszkanie
Warszawa to najatrakcyjniejsze miasto w Polsce. Jako swoje miejsce zamieszkania wybrało ją ponad 1,7 miliona Polaków, a także wielu obcokrajowców. Do stolicy stale przybywają również nowi mieszkańcy,...
Data publikacji: 2020-12-22
Odbiór mieszkania z listą referencyjną
Spełniając marzenia związane z własnym mieszkaniem, bardzo często spotykamy się z atrakcyjnymi ofertami biur nieruchomości, które są w stanie odpowiedzieć na większość potrzeb, a nawet spełnić marzeni...
Data publikacji: 2020-11-04
Profbud, czyli profesjonalne usługi deweloperskie
Decyzja o kupnie mieszkania zazwyczaj wiąże się z wyborem firmy, która pomoże nam w znalezieniu odpowiedniego lokum. Czego powinniśmy oczekiwać od dewelopera?
Data publikacji: 2020-10-28

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij