W jakie nieruchomości warto inwestować?

W jakie nieruchomości warto inwestować?

Coraz częściej zdajemy sobie sprawę z tego, że dobrze jest ulokować swoje oszczędności mądrze. Chodzi o to, aby pieniądze, które odkładamy na konto nie leżały bezczynnie, a przy tym ulegały inflacji. Wiele osób więc inwestuje swoje pieniądze w stabilne i bezpieczne nieruchomości.

Nieruchomości godne uwagi

Od wielu lat rynek nieruchomości ma się bardzo dobrze. Dlatego sporo osób kupuje mieszkania lub lokale użytkowe i wynajmuje je osobom prywatnym lub firmom. Jest wiele możliwości, a każdy z nas może znaleźć to, co będzie mądrym posunięciem. Oczywiście nie wszystkie nieruchomości są warte zainteresowania. Niektóre nie przyniosą nam większych zysków, dlatego nie warto poświęcać im więcej uwagi.

Wiele osób śledzi co jakiś czas portale, na których zamieszczone są ogłoszenia o sprzedaży działek, mieszkań, domów, garaży czy lokalów użytkowych. Warto regularnie tam zaglądać, aby wiedzieć, jakie są ceny i zastanawiać się, które lokalizacje są najbardziej korzystne. Najczęściej jest tak, że mieszkania położone w centrum miasta cieszą się dużym zainteresowaniem. Dlatego warto włożyć w nie swoje pieniądze, nawet jeśli wymagają gruntownego remontu. Jeśli zmodernizujemy je, nadając im lepszego standardu, możemy liczyć na to, że uda nam się znaleźć lokatorów, którzy co miesiąc będą płacić za wynajmowanie mieszkania.

Kawalerka czy duże mieszkanie - w co zainwestować

Niektórzy zastanawiają się, czy lepiej kupić duże mieszkanie, średnie, czy kawalerkę. Okazuje się, że największym zainteresowaniem cieszą się kawalerki, ponieważ potrzebują ich osoby samotne lub młode pary, których nie stać jeszcze na zakup własnego mieszkania i może nie mają stabilności finansowej. Dlatego właśnie kawalerkę najłatwiej będzie nam wynająć, podobnie jak niewielkie mieszkanie dwupokojowe.

Większe mieszkanie to większe koszty utrzymania, ogrzewanie itd... dlatego nie będziemy mogli liczyć na zbyt duże odstępne. Zazwyczaj rodziny, które mogłyby je chętnie wynajmować już mają ustabilizowaną sytuację finansową i swoje mieszkania. Właśnie dlatego warto brać pod uwagę mnóstwo czynników przy zakupie nieruchomości. Część osób, które mają w tej kwestii doświadczenie wydało poradniki, w których możemy znaleźć bardzo interesujące i praktyczne wskazówki na ten temat.

Czy opłaca się kupić mieszkanie do dużego remontu

Zawsze liczy się atrakcyjna lokalizacja. Jest ona dużo ważniejsza od standardu mieszkania, który zawsze możemy zmienić. Warto zwracać również uwagę na to, czy zakup mieszkania pochłonie dużą część naszego budżetu. Jeśli musimy w nim zmienić ogrzewanie, dokonać modernizacji łazienki i kuchni okaże się, że przeznaczymy na to nie tylko sporo pieniędzy, ale również cennego czasu. Dlatego dobrze jest brać pod uwagę szczególnie mieszkania, które nie wymagają dużych inwestycji, nakładów finansowych i czasowych z naszej strony. Oczywiście czasem jest to opłacalne, szczególnie jeśli mieszkanie jest w dobrym miejscu oraz jego cena jest bardzo niska. Wtedy jest to dla nas opłacalne, a my po niedługim czasie możemy cieszyć się wysoką stopą zwrotu z inwestycji.


Artykuł powstał we współpracy z Inwestuj w nieruchomości

Data publikacji: 2020-04-16, ostatnia zmiana: 2021-04-08

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Podjasnogórska /III p. / 1 pokój / balkon 8,14 m2
255 000 zł
Częstochowa
(woj. śląskie)
Mieszkanie na sprzedaż, 31.8m², 2 pokoje, Warszawa, Wawer, Stylowa
398 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Od dewelopera, bezczynszowe, brak PCC, 0% prowizji
353 855 zł
Tychy
(woj. śląskie)
Od dewelopera, bezczynszowe, brak PCC, 0% prowizji
371 434 zł
Tychy
(woj. śląskie)
2 pokoje, Włochy ul Krańcowa
450 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Apartament w Bułgarii
325 000 zł
Poznań
(woj. wielkopolskie)
Od dewelopera, bezczynszowe, brak PCC, 0% prowizji
373 612 zł
Tychy
(woj. śląskie)
3 pokoje na Kamionku przy Parku Skaryszewskim
629 999 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Dolina 3 Stawów, bezczynszowe, bez prowizji
499 913 zł
Katowice
(woj. śląskie)
3 pokojowe mieszkanie Bielany ul. Kwitnąca
699 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Od dewelopera, bezczynszowe, brak PCC, 0% prowizji
274 668 zł
Tychy
(woj. śląskie)
Apartament z tarasem i miejscem postojowym.
528 538 zł
Mierzyn
(woj. zachodniopomorskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Co wpływa na wartość mieszkania i finalną cenę sprzedaży?
Poznaj 9 najistotniejszych czynników wpływających na cenę sprzedaży mieszkania. Sprawdź czym się kierować ustalając cenę sprzedaży i jak ocenić atrakcyjność oferty sprzedaży.
Data publikacji: 2022-05-19
Planujesz wybudować dom? O tych rzeczach musisz wiedzieć!
Budowa domu to znacznie większe wyzwanie niż zakup mieszkania. Z pewnością jednak jest to wielkie spełnienie marzeń wielu osób. Przygotowanie się do budowy domu jest niezwykle ważne i powinno być prze...
Data publikacji: 2022-05-13
Jak urządzić kawalerkę? Poznaj praktyczne porady!
Niezależnie od tego, czy chcemy przygotować kawalerkę do wynajmu, czy zamierzamy w niej sami mieszkać warto poznać kilka zasad projektowania małych pomieszczeń. Zasady te w znaczący sposób mogą wpłyną...
Data publikacji: 2022-05-09

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij