Inwestowanie w nieruchomości - jak się na tym wzbogacić?

Inwestowanie w nieruchomości - jak się na tym wzbogacić?

Inwestowanie w nieruchomości to nadal dobry sposób na to, by się wzbogacić, choć dziś na pewno jest to znacznie trudniejsze zadanie niż dawniej. Nie wystarczy już tylko kapitał, potrzebna będzie też wiedza lub odpowiedni doradca posiadający wiedzę na temat rynku nieruchomości.

Inwestycja w nieruchomości pod wynajem krótkoterminowy

Inwestując w nieruchomości na wynajem krótkoterminowy, zawsze największą uwagę należy zwrócić na lokalizację tej nieruchomości, jej wykończenie oraz media. Na wynajem krótkoterminowy najlepsze będą nieruchomości niewielkie, wyposażone w media miejskie. Najbezpieczniejsza będzie inwestycja w nieruchomości powstałe już po wojnie, położone w dzielnicach cieszących się dobrą opinią i mających dobry dojazd do różnych części miasta, a zwłaszcza do najpopularniejszych i najbardziej cennych zabytków oraz centrów rozrywki.

Najlepsze ceny zawsze będą miały nieruchomości wymagające remontu kapitalnego. W tym przypadku należy się zorientować, ile będzie kosztował remont i zdecydować, jakie będzie przeznaczenie nieruchomości. Należy sprawdzić jakie oczekiwania wobec wynajmowanej nieruchomości mają turyści. Nieruchomość do remontu kapitalnego można dostosować do typu klienta, jakiego chce się gościć w wynajmowanych nieruchomościach.

Inwestycja w nieruchomości pod wynajem długoterminowy

W przypadku inwestowania w nieruchomości pod wynajem długoterminowy także należy zwrócić uwagę na lokalizację. Tym razem znacznie ważniejszy będzie prestiż dzielnicy, w jakiej położona jest nieruchomość oraz infrastruktura. W dużych miastach istnieją dzielnice określane „sypialniami”. Tu można znaleźć nieruchomości położone w spokojniejszych miejscach. Nieruchomości idealne dla rodzin, a także osób starszych.

Inwestycja w nieruchomości na sprzedaż

Inwestując w nieruchomości z przeznaczeniem na sprzedaż warto wybierać te, które położone są w atrakcyjnych miejscach. By zarobić najwięcej należy szukać dobrych ofert. Warto wiedzieć, że kupujący częściej decydują się na nieruchomości w pełni wykończone, niż na takie, które trzeba wykończyć we własnym zakresie.

Inwestując w nieruchomości na sprzedaż od razu należy wybrać typ potencjalnego klienta. Inne nieruchomości wybierze osoba samotna inne rodzina z dziećmi. Jeśli kupuje się dla określonego typu klienta można zarobić najwięcej, sprzedać szybciej i nie ma się problemów z przyszłym nabywcą.

Inwestycja w lokale biurowe i usługowe

Inwestycja w lokale biurowe i usługowe wymaga większego kapitału i większej wiedzy od inwestora. W tym przypadku kontakt z doradcą inwestycyjnym pozwoli nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale uchroni inwestora przed poważną pomyłką inwestycyjną.

Na tym typie inwestycji łatwiej popełnić błąd i trudniej wzbogacić się szybko. Zwłaszcza gdy wybiera się nieruchomości pojawiające się na rynku pierwotnym.

Inwestowanie na rynku nieruchomości to pewny sposób na wzbogacenie się. Nie można tu stracić. Można jednak zarobić mniej niż się zakłada. Wszystko zależy od tego jak rozsądnie inwestuje się pieniądze. Każdy inwestor powinien też mieć świadomość własnych możliwości. Coraz modniejsze staje się kupowanie nieruchomości do remontu i zarabianie na remontach. W tym przypadku, zanim dojdzie do zakupu, należy zrobić dokładny kosztorys remontu.


Artykuł powstał we współpracy z Inwestuj w nieruchomości

Data publikacji: 2020-05-28, ostatnia zmiana: 2020-05-26

ZOBACZ OGŁOSZENIA

3 pokoje, Ursynów ul Belgradzka
586 600 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
2 pokoje, Mokotów al. Niepodległości
650 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
1 pokój, Żoliborz ul Włościańska
350 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
2 pokojowe mieszkanie Mokotów ul. Konstancińska.
410 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Mieszkanie 38 m2 Krowodrza Królewska
400 000 zł
Kraków
(woj. małopolskie)
2 pokoje Wola ul. Batalionu AK
470 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
PODGÓRZE DUCHACKIE, 2 POKOJE, 48M2, BALKON, GARAŻ
410 000 zł
Kraków
(woj. małopolskie)
4 pokoje, Bielany ul Duracza
810 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
2 pokoje Ursynów ul. Kazury
519 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
2 pokoje, Mokotów ul Bacha
455 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
*Apartament na sprzedaż * ZIELONKI * Ul.Widokowa*
734 000 zł
Zielonki
(woj. małopolskie)
Mieszkanie 56,10 m2 - Pobitno - 0% prowizji
325 380 zł
Rzeszów
(woj. podkarpackie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Kto dostanie kredyt hipoteczny? Warunki uzyskania
Kredyty hipoteczne to najpopularniejsza forma pożyczki w naszym kraju. Warto sprawdzić najważniejsze informacje w tym temacie.
Data publikacji: 2020-05-26
W jakim budynku należy zamontować oświetlenie awaryjne?
Oświetlenie awaryjne to oświetlenie dodatkowe w stosunku do podstawowego oświetlenia w budynkach.
Data publikacji: 2020-04-20
W jakie nieruchomości warto inwestować?
Coraz częściej zdajemy sobie sprawę z tego, że dobrze jest ulokować swoje oszczędności mądrze. Chodzi o to, aby pieniądze, które odkładamy na konto nie leżały bezczynnie, a przy tym ulegały inflacji....
Data publikacji: 2020-04-16
Jak inwestować w luksusowe apartamenty?
Sytuacja na światowych rynkach ulega nieustannym zmianom. Wartość walut na zmianę spada i wzrasta. Złoża kamieni szlachetnych kurczą się w zastraszającym tempie, a większość wcześniej wydobytych ma ju...
Data publikacji: 2020-04-15