Inwestowanie w nieruchomości - jak się na tym wzbogacić?

Inwestowanie w nieruchomości - jak się na tym wzbogacić?

Inwestowanie w nieruchomości to nadal dobry sposób na to, by się wzbogacić, choć dziś na pewno jest to znacznie trudniejsze zadanie niż dawniej. Nie wystarczy już tylko kapitał, potrzebna będzie też wiedza lub odpowiedni doradca posiadający wiedzę na temat rynku nieruchomości.

Inwestycja w nieruchomości pod wynajem krótkoterminowy

Inwestując w nieruchomości na wynajem krótkoterminowy, zawsze największą uwagę należy zwrócić na lokalizację tej nieruchomości, jej wykończenie oraz media. Na wynajem krótkoterminowy najlepsze będą nieruchomości niewielkie, wyposażone w media miejskie. Najbezpieczniejsza będzie inwestycja w nieruchomości powstałe już po wojnie, położone w dzielnicach cieszących się dobrą opinią i mających dobry dojazd do różnych części miasta, a zwłaszcza do najpopularniejszych i najbardziej cennych zabytków oraz centrów rozrywki.

Najlepsze ceny zawsze będą miały nieruchomości wymagające remontu kapitalnego. W tym przypadku należy się zorientować, ile będzie kosztował remont i zdecydować, jakie będzie przeznaczenie nieruchomości. Należy sprawdzić jakie oczekiwania wobec wynajmowanej nieruchomości mają turyści. Nieruchomość do remontu kapitalnego można dostosować do typu klienta, jakiego chce się gościć w wynajmowanych nieruchomościach.

Inwestycja w nieruchomości pod wynajem długoterminowy

W przypadku inwestowania w nieruchomości pod wynajem długoterminowy także należy zwrócić uwagę na lokalizację. Tym razem znacznie ważniejszy będzie prestiż dzielnicy, w jakiej położona jest nieruchomość oraz infrastruktura. W dużych miastach istnieją dzielnice określane „sypialniami”. Tu można znaleźć nieruchomości położone w spokojniejszych miejscach. Nieruchomości idealne dla rodzin, a także osób starszych.

Inwestycja w nieruchomości na sprzedaż

Inwestując w nieruchomości z przeznaczeniem na sprzedaż warto wybierać te, które położone są w atrakcyjnych miejscach. By zarobić najwięcej należy szukać dobrych ofert. Warto wiedzieć, że kupujący częściej decydują się na nieruchomości w pełni wykończone, niż na takie, które trzeba wykończyć we własnym zakresie.

Inwestując w nieruchomości na sprzedaż od razu należy wybrać typ potencjalnego klienta. Inne nieruchomości wybierze osoba samotna inne rodzina z dziećmi. Jeśli kupuje się dla określonego typu klienta można zarobić najwięcej, sprzedać szybciej i nie ma się problemów z przyszłym nabywcą.

Inwestycja w lokale biurowe i usługowe

Inwestycja w lokale biurowe i usługowe wymaga większego kapitału i większej wiedzy od inwestora. W tym przypadku kontakt z doradcą inwestycyjnym pozwoli nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale uchroni inwestora przed poważną pomyłką inwestycyjną.

Na tym typie inwestycji łatwiej popełnić błąd i trudniej wzbogacić się szybko. Zwłaszcza gdy wybiera się nieruchomości pojawiające się na rynku pierwotnym.

Inwestowanie na rynku nieruchomości to pewny sposób na wzbogacenie się. Nie można tu stracić. Można jednak zarobić mniej niż się zakłada. Wszystko zależy od tego jak rozsądnie inwestuje się pieniądze. Każdy inwestor powinien też mieć świadomość własnych możliwości. Coraz modniejsze staje się kupowanie nieruchomości do remontu i zarabianie na remontach. W tym przypadku, zanim dojdzie do zakupu, należy zrobić dokładny kosztorys remontu.


Artykuł powstał we współpracy z Inwestuj w nieruchomości

Data publikacji: 2020-05-28, ostatnia zmiana: 2020-05-26

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Zarzew na sprzedaż 2 pok. mieszkanie 56,30 m2
285 000 zł
Łódź
(woj. łódzkie)
2-POKOJE-47M2-WIERZYŃSKIEGO-MYDLNIKI-GARAŻ
460 000 zł
Kraków
(woj. małopolskie)
Wrocław, Krzyki, Buforowa 89, dwa pokoje 51,69 Be
349 900 zł
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
Bezpośrednio, 3 pokojowe 54,5m. Bielany, ul. Reymonta 23.
550 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Dziesiąta/2 pokoje/zadbane
300 000 zł
Lublin
(woj. lubelskie)
Mieszkanie bezczynszowe na LSM
523 000 zł
Lublin
(woj. lubelskie)
Śródmieście, 2 pokoje, 40m2
460 000 zł
Kraków
(woj. małopolskie)
Mieszkanie na sprzedaż, 135.49m², 5 pokoi, Gorzów Wielkopolski, Górczyn
575 000 zł
Gorzów Wielkopolski
(woj. lubuskie)
Nowe mieszkania na Pogodnie! RYNEK PIERWOTNY
371 900 zł
Szczecin
(woj. zachodniopomorskie)
Mieszkanie na sprzedaż, 167m², 5 pokoi, Wysokie Mazowieckie, Szpitalna
570 000 zł
Wysokie Mazowieckie
(woj. podlaskie)
3-POKOJE-DĘBNIKI-SANDOMIERSKA-60M2
773 240 zł
Kraków
(woj. małopolskie)
3pokoje|piwnica|widok na zieleń|Lotnicza
480 000 zł
Kraków
(woj. małopolskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Polacy zbyt słabo ubezpieczają domy?
Wiele nieruchomości mieszkaniowych w Polsce jest niedoubezpieczonych. Wyjaśniamy na czym polega ten problem i jakie może mieć skutki.
Data publikacji: 2021-02-01
Udogodnienia, na jakie możesz liczyć kupując mieszkanie
Warszawa to najatrakcyjniejsze miasto w Polsce. Jako swoje miejsce zamieszkania wybrało ją ponad 1,7 miliona Polaków, a także wielu obcokrajowców. Do stolicy stale przybywają również nowi mieszkańcy,...
Data publikacji: 2020-12-22
Odbiór mieszkania z listą referencyjną
Spełniając marzenia związane z własnym mieszkaniem, bardzo często spotykamy się z atrakcyjnymi ofertami biur nieruchomości, które są w stanie odpowiedzieć na większość potrzeb, a nawet spełnić marzeni...
Data publikacji: 2020-11-04
Profbud, czyli profesjonalne usługi deweloperskie
Decyzja o kupnie mieszkania zazwyczaj wiąże się z wyborem firmy, która pomoże nam w znalezieniu odpowiedniego lokum. Czego powinniśmy oczekiwać od dewelopera?
Data publikacji: 2020-10-28

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij