Inwestowanie w nieruchomości - jak się na tym wzbogacić?

Inwestowanie w nieruchomości - jak się na tym wzbogacić?

Inwestowanie w nieruchomości to nadal dobry sposób na to, by się wzbogacić, choć dziś na pewno jest to znacznie trudniejsze zadanie niż dawniej. Nie wystarczy już tylko kapitał, potrzebna będzie też wiedza lub odpowiedni doradca posiadający wiedzę na temat rynku nieruchomości.

Inwestycja w nieruchomości pod wynajem krótkoterminowy

Inwestując w nieruchomości na wynajem krótkoterminowy, zawsze największą uwagę należy zwrócić na lokalizację tej nieruchomości, jej wykończenie oraz media. Na wynajem krótkoterminowy najlepsze będą nieruchomości niewielkie, wyposażone w media miejskie. Najbezpieczniejsza będzie inwestycja w nieruchomości powstałe już po wojnie, położone w dzielnicach cieszących się dobrą opinią i mających dobry dojazd do różnych części miasta, a zwłaszcza do najpopularniejszych i najbardziej cennych zabytków oraz centrów rozrywki.

Najlepsze ceny zawsze będą miały nieruchomości wymagające remontu kapitalnego. W tym przypadku należy się zorientować, ile będzie kosztował remont i zdecydować, jakie będzie przeznaczenie nieruchomości. Należy sprawdzić jakie oczekiwania wobec wynajmowanej nieruchomości mają turyści. Nieruchomość do remontu kapitalnego można dostosować do typu klienta, jakiego chce się gościć w wynajmowanych nieruchomościach.

Inwestycja w nieruchomości pod wynajem długoterminowy

W przypadku inwestowania w nieruchomości pod wynajem długoterminowy także należy zwrócić uwagę na lokalizację. Tym razem znacznie ważniejszy będzie prestiż dzielnicy, w jakiej położona jest nieruchomość oraz infrastruktura. W dużych miastach istnieją dzielnice określane „sypialniami”. Tu można znaleźć nieruchomości położone w spokojniejszych miejscach. Nieruchomości idealne dla rodzin, a także osób starszych.

Inwestycja w nieruchomości na sprzedaż

Inwestując w nieruchomości z przeznaczeniem na sprzedaż warto wybierać te, które położone są w atrakcyjnych miejscach. By zarobić najwięcej należy szukać dobrych ofert. Warto wiedzieć, że kupujący częściej decydują się na nieruchomości w pełni wykończone, niż na takie, które trzeba wykończyć we własnym zakresie.

Inwestując w nieruchomości na sprzedaż od razu należy wybrać typ potencjalnego klienta. Inne nieruchomości wybierze osoba samotna inne rodzina z dziećmi. Jeśli kupuje się dla określonego typu klienta można zarobić najwięcej, sprzedać szybciej i nie ma się problemów z przyszłym nabywcą.

Inwestycja w lokale biurowe i usługowe

Inwestycja w lokale biurowe i usługowe wymaga większego kapitału i większej wiedzy od inwestora. W tym przypadku kontakt z doradcą inwestycyjnym pozwoli nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale uchroni inwestora przed poważną pomyłką inwestycyjną.

Na tym typie inwestycji łatwiej popełnić błąd i trudniej wzbogacić się szybko. Zwłaszcza gdy wybiera się nieruchomości pojawiające się na rynku pierwotnym.

Inwestowanie na rynku nieruchomości to pewny sposób na wzbogacenie się. Nie można tu stracić. Można jednak zarobić mniej niż się zakłada. Wszystko zależy od tego jak rozsądnie inwestuje się pieniądze. Każdy inwestor powinien też mieć świadomość własnych możliwości. Coraz modniejsze staje się kupowanie nieruchomości do remontu i zarabianie na remontach. W tym przypadku, zanim dojdzie do zakupu, należy zrobić dokładny kosztorys remontu.


Artykuł powstał we współpracy z Inwestuj w nieruchomości

Data publikacji: 2020-05-28, ostatnia zmiana: 2021-04-08

ZOBACZ OGŁOSZENIA

2-POKOJOWE ATRAKCYJNE MIESZKANIE NA OS. BATOREGO!
449 000 zł
Poznań
(woj. wielkopolskie)
2p, 52m, Belvedere Park Rozkład Balkon 2006 (Wrocław)
589 858 zł
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
3 pokojowe mieszkanie Praga-Południe Brazylijska
835 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Od dewelopera, bezczynszowe, brak PCC, 0% prowizji
479 802 zł
Tychy
(woj. śląskie)
Piękne 4-pokojowe mieszkanie na Gocławiu!
855 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Od Dewelopera, 3 stawy, widok na Park
538 944 zł
Katowice
(woj. śląskie)
Apartament z tarasem i miejscem postojowym.
595 085 zł
Mierzyn
(woj. zachodniopomorskie)
Apartament z ogrodem i miejscem postojowym.
539 460 zł
Mierzyn
(woj. zachodniopomorskie)
Mieszkanie Rondo Czyzynskie
689 000 zł
Kraków
(woj. małopolskie)
2 pokojowe mieszkanie Ursynów ul. Alternatywy
790 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
2p, 48m, Okolice Kajdasza Balkon Komórka 2021 (Wrocław)
550 000 zł
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
Od dewelopera, bezczynszowe, brak PCC, 0% prowizji
323 727 zł
Tychy
(woj. śląskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Co wpływa na wartość mieszkania i finalną cenę sprzedaży?
Poznaj 9 najistotniejszych czynników wpływających na cenę sprzedaży mieszkania. Sprawdź czym się kierować ustalając cenę sprzedaży i jak ocenić atrakcyjność oferty sprzedaży.
Data publikacji: 2022-05-19
Planujesz wybudować dom? O tych rzeczach musisz wiedzieć!
Budowa domu to znacznie większe wyzwanie niż zakup mieszkania. Z pewnością jednak jest to wielkie spełnienie marzeń wielu osób. Przygotowanie się do budowy domu jest niezwykle ważne i powinno być prze...
Data publikacji: 2022-05-13
Jak urządzić kawalerkę? Poznaj praktyczne porady!
Niezależnie od tego, czy chcemy przygotować kawalerkę do wynajmu, czy zamierzamy w niej sami mieszkać warto poznać kilka zasad projektowania małych pomieszczeń. Zasady te w znaczący sposób mogą wpłyną...
Data publikacji: 2022-05-09

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij