Szukaj

Kategorie

Jakie auto sportowe kupić?


Jakie auto sportowe kupić?


Luksusowe oraz sportowe samochody są marzeniem większości kierowców. Jednak wysokie ceny za nowe egzemplarze oraz trudności z dostępem do części wymiennych do mniej znanych modeli skutecznie odstraszają klientów od podjęcia decyzji zakupu takiego auta.

Oczywiście, głównym czynnikiem jest tutaj cena, jednak dobrze szukając będziemy w stanie znaleźć pojazd wyższej klasy za całkiem rozsądne pieniądze. Jednak, należy uważać na częstą niezgodność stanu technicznego auta z opisu z tym, co zauważymy zapoznając się z nim na żywo - takie oferty kuszą konsumentów atrakcyjnymi, a czasami wręcz podejrzanymi cenami dlatego powinno się je omijać szerokim łukiem.

Na jakie nowe auto sportowe postawić?

Przede wszystkim, sportowy i luksusowy pojazd to wybór wyłącznie dla kogoś, kto lubi szybką jazdę, zabawę lub jest kolekcjonerem/pasjonatem wybranych modeli motoryzacyjnych. Toteż zakup takiego samochodu głównie z myślą o codziennej eksploatacji czy poruszaniu się po mieście może okazać się sporym rozczarowaniem. Takie auta bardzo dużo palą, dodatkowo nie służy im dynamiczna jazda, na którą właściciel będzie skazany przemieszczając się po mieście.

Warto również zauważyć, iż stan dróg na terenie naszego kraju nadal nie należy do najlepszych i są jeszcze miejsca, które potrafią zaskoczyć kierowców. Sportowe modele mają niezwykle niskie zawieszenie, które jest wrażliwe na wszelkie nierówności na trasie, a zatem przejazd po wymagającej remontu drodze może się nie skończyć dobrze.Dla każdego kierowcy ważne będą inne cechy podczas wyboru sportowego auta. Dla jednych będzie to mocny silnik (warto się skupić na pojazdach o pojemności maksymalnie 3 litrów, co przełoży się na łatwiejsze prowadzenie pojazdu dzięki mniejszej masie). Dla innych z kolei, czynnikiem najistotniejszym okaże się perfekcyjnie dopracowane zawieszenie, które zadba o dynamiczne i komfortowe pokonywanie zakrętów.

Jakie modele samochodów okażą się najbardziej opłacalne?

Aktualnie, istnieje wiele modeli aut tworzonych przez topowe marki producenckie, które reprezentują sobą co najmniej poziom dobry. Wśród nich znaleźć można i używane pojazdy, jednak tutaj skupimy się w głównej mierze na nowych luksusowych i sportowych samochodach. Pierwszym przykładem jest Alfa Romeo GT - model ten wygląda świetnie, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Dlatego będzie optymalnym wyborem dla tych klientów, którzy wysoko stawiają aspekt estetyczny. Jednakże, coś za coś. Mimo dużej pojemności bagażnika, GT jest awaryjnym modelem, główny problem stanowią tutaj wszelkie usterki związane z elektryką.

Z kolei Audi TT jest przykładem auta, które zeszło już z linii produkcyjnej. Tworzone w latach 1998-2006 do dzisiaj jednak cieszy się dużą dozą popularności - głównie dzięki bezawaryjności i całkiem przystępnej cenie, jak na taki produkt. Dodatkowo, model ten pochwalić się może wydajnym napędem na cztery koła. Przechodząc do bardziej klasycznego przykładu: Ford Mustang V idealnie spisze się w tej kategorii. Kultowy samochód dla fanów amerykańskiego stylu oraz idącego za nim zróżnicowanego wyposażenia. Minusem w tym przypadku są niezachwycające osiągi oraz licznie występujące usterki.

Data publikacji: 2018-06-22, ostatnia zmiana: 2018-10-19High Class Rent Więcej informacji
Artykuł został przygotowany we współpracy z firmą High Class Rent zajmującą się wynajmem samochodów luksusowych i sportowych.

Może Cię zaintersować:

- Mazda MX-5

- Ubezpiecznie assistance - czy warto je kupić i jakie wybrać?


Spodobało Ci się?


ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY

Odszkodowania komunikacyjne - co i jak?

Odszkodowania komunikacyjne - co i jak?

W życiu mogą wydarzyć się różne rzeczy, a co za tym idzie możemy być również uczestnikami wypadków, które mogą zmienić naszą codzienność.

Data publikacji: 2018-12-27

Giełda samochodowa na Żeraniu w Warszawie

Giełda samochodowa na Żeraniu w Warszawie

25 listopada 2018 byliśmy na giełdzie samochodowej na warszawskim Żeraniu. Zobacz najnowsze informacje z giełdy na Jagielońskiej 88!

Data publikacji: 2018-11-26

Giełda samochodowa Kutno, ul. Narutowicza

Giełda samochodowa Kutno, ul. Narutowicza

W sobotę 24 listopada 2018 roku byliśmy na giełdzie samochodowej w Kutnie. Wiemy dokładnie co i jak wygląda. Sprawdź aktualne informacje!

Data publikacji: 2018-11-25

Różne oblicza silnika Diesla

Różne oblicza silnika Diesla

Powszechnie wiadomo, że w obecnych czasach, technologia nieustannie idzie do przodu. Rozwijamy coraz to nowsze sposoby radzenia sobie z danymi problemami o naturze technicznej.

Data publikacji: 2018-10-25