Jak nakleić folię ochronną na telefon?

Jak nakleić folię ochronną na telefon?

Zabezpieczenie wyświetlacza telefonu to jedna z pierwszych czynności, jaką wykonują konsumenci. Na rynku pojawiają się coraz nowsze, solidniejsze produkty, które skutecznie chronią ekran urządzenia przed szeregiem czynników zewnętrznych. Wyświetlacz narażony jest na zarysowania, pęknięcia czy wgniecenia. Zabezpieczenie go za pomocą folii ochronnej pozwala uchronić telefon przed wszelkimi uszkodzeniami mechanicznymi. Folia na telefon tworzy również skuteczną barierę ochronną w przypadku kontaktu ekranu telefonu z wodą. Jak przykleić folię ochronną na telefon, aby kompleksowo spełniała swoją funkcję?

Jak nałożyć folię ochronną na telefon? – przygotowanie ekranu

Przed przystąpieniem do czynności naklejania folii ochronnej, należy najpierw odpowiednio przygotować ekran urządzenia. Wyświetlacz telefonu to obszar, który ma stały kontakt z dłońmi. Znajduje się na nim mnóstwo bakterii oraz kurzu. Aby oczyścić go z wszelkich zabrudzeń i plam, w pierwszej kolejności powinno się przetrzeć całą powierzchnię ekranu. W znakomitej większości zestawów z foliami ochronnymi, producenci zapewniają wilgotną ściereczkę, suchą ściereczkę oraz ściereczkę z mikrofibry. Jeśli ich brakuje, można skorzystać z preparatu do mycia takich powierzchni, jak ekran telewizora czy komputera. Płyny do czyszczenia matryc dostępne są w niemalże każdym sklepie z urządzeniami RTV i AGD. Ważne, aby ściereczka nie była wcześniej używana. Powinna mieć gładką strukturę, niepowodującą żadnych mikrozarysowań na ekranie. Po dokładnym oczyszczeniu telefonu można przejść do najważniejszego kroku – naklejenia folii na ekran telefonu. 

Folia hydrożelowa czy szkło hartowane? Jeśli stoisz przed wyborem, przeczytaj artykuł: http://etrovision.pl/folia-hydrozelowa-czy-szklo-hartowane-co-wybrac/.

Jak przykleić folię ochronną na telefon? – usunięcie naklejki zabezpieczającej 

Wielu konsumentów zastanawia się, jak założyć folię ochronną na telefon, aby nie powstały pod nią nieestetyczne pęcherzyki powietrza. Proces przyklejania wymaga skupienia i precyzji i nie warto robić tego pośpiesznie, ponieważ niesie to ryzyko krzywego umiejscowienia folii na ekranie. Telefon powinien znajdować się w płaskiej pozycji. Najlepiej położyć go na stole, bądź blacie. Należy upewnić się, że ekran telefonu jest w pełni czysty i nie znajdują się na nim resztki preparatu do czyszczenia matryc. Na każdej folii ochronnej znajdują się odpowiednie naklejki, których powinniśmy się pozbyć w momencie przyklejania. Odklejenie zabezpieczenia powinno mieć miejsce tuż przed przyłożeniem folii do ekranu telefonu.

 

Jak założyć folię ochronną na telefon? – skuteczne techniki

Istnieją dwa skuteczne sposoby, które pozwalają efektywnie przykleić folię ochronną. Wiele zależy od rodzaju zabezpieczenia, z jakiego chcemy skorzystać. Obecnie na rynku dostępne są folie hydrożelowe, standardowe folie ochronne czy szkła hartowane.

Jednym ze sposobów na założenie folii ochronnej jest złapanie górnej i dolnej części folii, a następnie umiejscowienie jej na ekranie telefonu za pomocą szybkiego, jednostajnego ruchu. Wcześniej należy całkowicie pozbyć się naklejki zabezpieczającej. Decydując się na taką metodą, należy sprawie, ale dokładnie dopasować folię do ekranu. Najpierw można spróbować wykonać ten ruch testowo, nie odklejając jeszcze elementu zabezpieczającego. Dzięki takiemu rozwiązaniu folia przykleja się do powierzchni telefonu w sposób równomierny, nie powodując przy tym powstawania nieestetycznych pęcherzyków powietrza. Jeśli okaże się, że mimo to folia na telefon nie przykleiła się równomiernie, można użyć ściereczki z mikrofibry i odprowadzić bąbelki w kierunku krawędzi. Należy robić to mocno, ale ostrożnie.

Innym, skutecznym sposobem, jest powolne naklejanie folii od górnej do dolnej krawędzi lub analogicznie – od dolnej krawędzi do górnej. Technika ta polega na złapaniu brzegu urządzenia, delikatnym przyklejeniu folii w kierunku drugiego brzegu i jednoczesnym, powolnym odklejeniu naklejki zabezpieczającej. Ten sposób nie sprawdzi się w przypadku szkła hartowanego, ze względu na jego nieelastyczną strukturę.

Jeśli zastanawiasz się jak bezpiecznie zdjąć szkło z telefonu, przeczytaj artykuł na stronie: http://kongresarchitektow.pl/jak-zdjac-szklo-hartowane-z-ekranu-telefonu/.

Data publikacji: 2022-09-26, ostatnia zmiana: 2022-09-26

ZOBACZ OGŁOSZENIA

szkło hartowane bizon glass edge do galaxy m52, czarne
25,00 zł
Kwidzyn
(woj. pomorskie)
szkło hartowane bizon glass clear, xiaomi 11t 5g / 11t pro 5g
19,00 zł
Gliwice
(woj. śląskie)
Szkło hartowane na obiektyw CRONG Lens Shield do iPhone 14 Pro/14 Pro Max
24,99 zł
Łomża
(woj. podlaskie)
Etui GUESS Saffiano 4G Small Metal Logo do Apple iPhone 13 Pro Max Czarny
119,99 zł
Ostrołęka
(woj. mazowieckie)
etui bizon case armor ring do oppo reno 6 pro, niebieskie
35,00 zł
Tarnów
(woj. małopolskie)
Kabel USB-A - USB-C OPPO SuperVOOC 1m 65W Biały
39,99 zł
Legnica
(woj. dolnośląskie)
Szkło hartowane PREMIUMGLASS do Realme C21Y 2021
29,99 zł
Mysłowice
(woj. śląskie)
Smartfon NOTHING PHONE 1 8/128GB 5G 6.55
1 999,00 zł
Chełm
(woj. lubelskie)
szkło hartowane bizon glass clear - 3 szt. + obiektyw, galaxy m52
40,00 zł
Świnoujście
(woj. zachodniopomorskie)
szkło ochronne 3mk flexible glass do motorola moto g play
7,80 zł
Gdynia
(woj. pomorskie)
Etui ULEFONE do Armor 7/7E Czarny
14,99 zł
Krosno
(woj. podkarpackie)
folia matowa do ipad mini 6. gen. 2022, spigen paper touch pro 1-pack
119,40 zł
Gdynia
(woj. pomorskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

O czym pamiętać przed zakupem ekranu IPS
Wybór odpowiedniego monitora do komputera ma ogromne znaczenie. Sukces na tym polu zapewnia większą przyjemność w trakcie rozgrywki i odpowiedni komfort pracy z wymagającymi programami. Niesłabnącą po...
Data publikacji: 2022-12-14
Wydajny laptop z AMD, czy Intel? Na który się zdecydować?
Laptop z procesorem AMD czy Intel? To pytanie, które z pewnością zadał sobie każdy zainteresowany nowym laptopem. Sprawdzamy oba rozwiązania.
Data publikacji: 2022-12-05
5 mitów na temat Black Friday
Święto zakupów jest znane niemal wszystkim Polakom, choć tak naprawdę przybyło do nas zza Oceanu. Na przełomie kolejnych lata wokół Black Friday narosło jednak wiele mitów, które wciąż są rozpowszechn...
Data publikacji: 2022-11-07
Regulacja temperatury z pomocą nowoczesnych narzędzi
Temperatura jest jednym z najważniejszych parametrów odpowiadających za komfort w pomieszczeniach. Urządzenia służące do regulowania temperatury w znaczący sposób wpływają na komfort osób przebywający...
Data publikacji: 2022-11-03

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij