Jak nakleić folię ochronną na telefon?

Jak nakleić folię ochronną na telefon?

Zabezpieczenie wyświetlacza telefonu to jedna z pierwszych czynności, jaką wykonują konsumenci. Na rynku pojawiają się coraz nowsze, solidniejsze produkty, które skutecznie chronią ekran urządzenia przed szeregiem czynników zewnętrznych. Wyświetlacz narażony jest na zarysowania, pęknięcia czy wgniecenia. Zabezpieczenie go za pomocą folii ochronnej pozwala uchronić telefon przed wszelkimi uszkodzeniami mechanicznymi. Folia na telefon tworzy również skuteczną barierę ochronną w przypadku kontaktu ekranu telefonu z wodą. Jak przykleić folię ochronną na telefon, aby kompleksowo spełniała swoją funkcję?

Jak nałożyć folię ochronną na telefon? – przygotowanie ekranu

Przed przystąpieniem do czynności naklejania folii ochronnej, należy najpierw odpowiednio przygotować ekran urządzenia. Wyświetlacz telefonu to obszar, który ma stały kontakt z dłońmi. Znajduje się na nim mnóstwo bakterii oraz kurzu. Aby oczyścić go z wszelkich zabrudzeń i plam, w pierwszej kolejności powinno się przetrzeć całą powierzchnię ekranu. W znakomitej większości zestawów z foliami ochronnymi, producenci zapewniają wilgotną ściereczkę, suchą ściereczkę oraz ściereczkę z mikrofibry. Jeśli ich brakuje, można skorzystać z preparatu do mycia takich powierzchni, jak ekran telewizora czy komputera. Płyny do czyszczenia matryc dostępne są w niemalże każdym sklepie z urządzeniami RTV i AGD. Ważne, aby ściereczka nie była wcześniej używana. Powinna mieć gładką strukturę, niepowodującą żadnych mikrozarysowań na ekranie. Po dokładnym oczyszczeniu telefonu można przejść do najważniejszego kroku – naklejenia folii na ekran telefonu. 

Folia hydrożelowa czy szkło hartowane? Jeśli stoisz przed wyborem, przeczytaj artykuł: http://etrovision.pl/folia-hydrozelowa-czy-szklo-hartowane-co-wybrac/.

Jak przykleić folię ochronną na telefon? – usunięcie naklejki zabezpieczającej 

Wielu konsumentów zastanawia się, jak założyć folię ochronną na telefon, aby nie powstały pod nią nieestetyczne pęcherzyki powietrza. Proces przyklejania wymaga skupienia i precyzji i nie warto robić tego pośpiesznie, ponieważ niesie to ryzyko krzywego umiejscowienia folii na ekranie. Telefon powinien znajdować się w płaskiej pozycji. Najlepiej położyć go na stole, bądź blacie. Należy upewnić się, że ekran telefonu jest w pełni czysty i nie znajdują się na nim resztki preparatu do czyszczenia matryc. Na każdej folii ochronnej znajdują się odpowiednie naklejki, których powinniśmy się pozbyć w momencie przyklejania. Odklejenie zabezpieczenia powinno mieć miejsce tuż przed przyłożeniem folii do ekranu telefonu.

 

Jak założyć folię ochronną na telefon? – skuteczne techniki

Istnieją dwa skuteczne sposoby, które pozwalają efektywnie przykleić folię ochronną. Wiele zależy od rodzaju zabezpieczenia, z jakiego chcemy skorzystać. Obecnie na rynku dostępne są folie hydrożelowe, standardowe folie ochronne czy szkła hartowane.

Jednym ze sposobów na założenie folii ochronnej jest złapanie górnej i dolnej części folii, a następnie umiejscowienie jej na ekranie telefonu za pomocą szybkiego, jednostajnego ruchu. Wcześniej należy całkowicie pozbyć się naklejki zabezpieczającej. Decydując się na taką metodą, należy sprawie, ale dokładnie dopasować folię do ekranu. Najpierw można spróbować wykonać ten ruch testowo, nie odklejając jeszcze elementu zabezpieczającego. Dzięki takiemu rozwiązaniu folia przykleja się do powierzchni telefonu w sposób równomierny, nie powodując przy tym powstawania nieestetycznych pęcherzyków powietrza. Jeśli okaże się, że mimo to folia na telefon nie przykleiła się równomiernie, można użyć ściereczki z mikrofibry i odprowadzić bąbelki w kierunku krawędzi. Należy robić to mocno, ale ostrożnie.

Innym, skutecznym sposobem, jest powolne naklejanie folii od górnej do dolnej krawędzi lub analogicznie – od dolnej krawędzi do górnej. Technika ta polega na złapaniu brzegu urządzenia, delikatnym przyklejeniu folii w kierunku drugiego brzegu i jednoczesnym, powolnym odklejeniu naklejki zabezpieczającej. Ten sposób nie sprawdzi się w przypadku szkła hartowanego, ze względu na jego nieelastyczną strukturę.

Jeśli zastanawiasz się jak bezpiecznie zdjąć szkło z telefonu, przeczytaj artykuł na stronie: http://kongresarchitektow.pl/jak-zdjac-szklo-hartowane-z-ekranu-telefonu/.

Data publikacji: 2022-09-26, ostatnia zmiana: 2022-09-26

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Qoltec 12W | 5V | 2.4A | USB typ C
44,90 zł
Szczecin
(woj. zachodniopomorskie)
Smartfon Apple iPhone 15 Pro Max 1TB Tytan Naturalny
8 099,00 zł
Kołobrzeg
(woj. zachodniopomorskie)
Samsung Galaxy A15 5G - 3mk Clear Case
31,90 zł
Toruń
(woj. kujawsko-pomorskie)
3mk Matt Case lovage do Apple iPhone 12/12 Pro
24,90 zł
Katowice
(woj. śląskie)
Baseus Invisible (różowy)
22,96 zł
Siedlce
(woj. mazowieckie)
Smartfon myPhone Hammer BOW LTE
349,00 zł
Bielsko-Biała
(woj. śląskie)
3mk Satin Armor Case+ do Apple iPhone 14 przezroczysto-czarne
62,90 zł
Żory
(woj. śląskie)
Smartfon Apple iPhone 15 Pro Max 1TB Tytan Czarny
8 099,00 zł
Ostrołęka
(woj. mazowieckie)
Wozinsky WTHBK1
51,90 zł
Rzeszów
(woj. podkarpackie)
Smartfon Apple iPhone 15 Plus 256GB Czarny
4 799,00 zł
Szczecinek
(woj. zachodniopomorskie)
Ugreen Mini CD241, USB-C, 20W, PD (biała)
35,45 zł
Przemyśl
(woj. podkarpackie)
3mk do Samsung Galaxy A54 5G Clear Case
22,90 zł
Bielsko-Biała
(woj. śląskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Używany sprzęt RTV - czy warto zakupić na działkę?
Wiosną i latem wielu z nas chętnie spędza czas na wycieczkach za miastem albo osiedlowych działkach rekreacyjnych. Wypoczywając na działce, wcale nie trzeba rezygnować z oglądania ulubionych seriali,...
Data publikacji: 2024-05-20
Nowoczesny sprzęt w atrakcyjnych cenach
Kupowanie sprzętu komputerowego i innych urządzeń elektronicznych z drugiej ręki to sposób na obniżenie kosztów, ale jednak nie zawsze można skorzystać z takiego rozwiązania. Czasami po prostu potrzeb...
Data publikacji: 2024-04-30
Drony w turystyce miejskiej - odkryj miasta z niezwykłej perspektywy drona
Rozpowszechnienie dronów na rynku komercyjnym sprawiło, że dla wielu osób podróże nabrały zupełnie innego znaczenia. Możliwość podziwiania z góry fasad budynków, potężnych gmachów kościołów i rozległo...
Data publikacji: 2024-04-26
Dobry serwis iPad - gdzie w Warszawie?
iPad jest uważany za jeden z najlepszych tabletów dostępnych na rynku, dzięki swojej wyjątkowej wydajności i niezawodności. Urządzenie to zyskało sobie renomę dzięki wysokiej jakości wykonania, intuic...
Data publikacji: 2024-04-26