Odkurzacz bezworkowy – czy warto?

Odkurzacz bezworkowy – czy warto?

Odkurzacz bezworkowy z roku na rok posiada coraz więcej zwolenników. Dzięki jego cechom i zasadzie działania unikamy dodatkowych wydatków na zakup i wymianę jednorazowych worków. Modele te są nowoczesne, praktyczne i znacznie ułatwiają obsługę odkurzacza też po zakończeniu odkurzania.

Zalety odkurzaczy bezworkowych

Do zalet modeli bezworkowych należy zaliczyć przede wszystkim oszczędności z tytułu braku konieczności zakupu nowych worków. Nie musimy też pamiętać o częstym sprawdzaniu poziomu wypełnienia worka i kupowaniu ich w odpowiednim momencie. Odkurzacz z przepełnionym workiem jest bezużyteczny i jeżeli zauważymy, że worek jest pełen dopiero w momencie wyciągania urządzenia, aby odkurzyć, czynność ta nie będzie możliwa. Model bezworkowy ma pojemnik, który może być opróżniony z zebranych nieczystości w każdym momencie, w kilku łatwych krokach. Częste opróżnianie pojemnika zapobiega także mnożeniu się w nim bakterii, co mogłoby skutkować wydzielaniem nieprzyjemnych zapachów z odkurzacza. Po zakończonym odkurzaniu można także łatwo weryfikować, co zostało zassane do pojemnika i czy nie znajdują się w nim przypadkowo jakieś wartościowe przedmioty, jak np. monety czy kolczyki, które upadły na podłogę, a tego nie zauważyliśmy.

Wady odkurzaczy bezworkowych

Z kolei minusem modeli bezrowkowych jest fakt, że z reguły są głośniejsze, ponieważ pojemnik nie jest wyciszany, nie jest też schowany we wnętrzu odkurzacza, tylko stanowi go widoczną część. Co więcej, niestety przy przesypywaniu nieczystości z pojemnika do kosza na śmieci dochodzi kontaktu z zebranymi śmieciami. Często unosi się chmura kurzu, która wydostaje się poza obszar kosza na śmieci. Jeżeli są w nich alergeny, szybko możemy odczuć skutki w postaci uaktywnionej alergii. Ewentualnie możemy poprosić o pomoc w pozbyciu się śmieci z pojemnika innego domownika, ale on też musi uważać, aby czynność tą wykonać możliwie najwolniej i delikatniej, aby niczego nie rozsypać i nie spowodować wytworzenia się chmury pyłu i kurzu. Co więcej, pojemnik na nieczystości i filtr piankowy znajdujący się nad nim warto co jakiś czas przemywać, aby unikać zapchania się, zachować jego skuteczność działania i wysoki poziom higieny. Ta kwestia może być także bardzo kłopotliwa dla osób, które nie chcą mieć żadnego kontaktu z zebranymi śmieciami i kurzem.

Który model odkurzacza jest bardziej skuteczny?

Odkurzacz bezworkowy działa na zasadzie wirowej, cyklonowej, z wykorzystaniem naturalnie pojawiającej się siły odśrodkowej. Pojemnik jest specjalnie wyprofilowany, przez co powietrze wpadające do niego wprowadzane jest w ruch wirowy, a zebrane paprochy samoczynnie spadają na dno pojemnika – tak samo jak w cyklonie, gdzie rzeczy wpadające w jego oko samowładnie siłą grawitacji spadają na ziemię, bez żadnego wspomagania. Dlatego model bez worka jest równie skuteczny, nie można jednoznacznie stwierdzić czy bardziej skuteczny jest ten rodzaj, czy workowy. Inna metoda działania, a przynosi takie same efekty. Dlatego, wybierając spośród typów odkurzaczy, musisz przywiązać większą uwagę do czynników dookoła jego obsługi, a nie samej skuteczności.


Współautorem artykułu jest https://www.ranking-odkurzacz.pl/odkurzacz-bezworkowy/ - ranking odkurzaczy bezworkowych

Data publikacji: 2020-07-28, ostatnia zmiana: 2020-07-28

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Karcher Odkurzacz uniwersalny WD2 1.629-761.0
231,00 zł
Gościęcin
(woj. opolskie)
PowerGo Odkurzacz workowy
287,00 zł
Rybnik
(woj. śląskie)
Workowy Blaupunkt VCB701
299,00 zł
Głogów
(woj. dolnośląskie)
2000 Series Odkurzacz workowy
369,00 zł
Gniezno
(woj. wielkopolskie)
Odkurzacz bezprzewodowy aeg cx8-2
598,00 zł
Nowy Dwór Mazowiecki
(woj. mazowieckie)
Odkurzacz bezprzewodowy Regulus PowerVac 2w1 Leifheit
652,99 zł
Czeladź
(woj. śląskie)
Odkurzacz bezworkowy rowenta silence force ro7260ea
399,00 zł
Sianowo
(woj. pomorskie)
Robot odkurzający Severin RB 7025
469,00 zł
Domaszowice
(woj. świętokrzyskie)
PowerPro Aqua Odkurzacz bezprzewodowy z funkcją mopa
1 049,00 zł
Krosno
(woj. podkarpackie)
Odkurzacz do szyb Dry&Clean + myjka
219,99 zł
Tarnowiec
(woj. małopolskie)
Odkurzacz pionowy Xiaomi Jimmy JV51 (400W; kolor biały)
800,39 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Odkurzacz automatyczny ecovacs deebot ozmo 900
699,00 zł
Nowogard
(woj. zachodniopomorskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Konwerter Unicable - co daje i jak go podłączyć?
Kompletny zestaw satelitarny dobrej jakości jest absolutną podstawą komfortowego odbioru telewizji cyfrowej. W jego skład wchodzi kilka elementów, a jednym z nich jest konwerter satelitarny. Jest on n...
Data publikacji: 2021-06-01
Słuchawki - na co zwrócić uwagę przy ich wyborze
Zakup słuchawek wiążę się często z koniecznością podjęcia trudnej decyzji, przy której kierujemy się szerokim zestawem kryteriów. Obecnie na rynku znajdziemy niemal niezliczoną ilość modeli o niewielk...
Data publikacji: 2021-05-28
Oczyszczacz powietrza na alergię?
Średnio aż 30 proc. osób zamieszkujących kraje wysoko rozwinięte jest dotkniętych różnego rodzaju alergiami – w Polsce dotyczy to nawet 40 proc. społeczeństwa. Na alergiczny nieżyt nosa może chorować...
Data publikacji: 2021-05-13
Baseus i Wozinsky - co łączy obie marki?
Akcesoria GSM są rozwiązaniami, które ułatwiają nam życie na co dzień. Dzięki uchwytom na telefon możesz wygodnie i bezpiecznie korzystać ze smartfona w aucie, a ładowarki indukcyjne umożliwiają bezpr...
Data publikacji: 2021-05-11

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij