Najlepsze lodówki na rok 2021

Najlepsze lodówki na rok 2021

Zakup lodówki tak jak każdego sprzętu domowego to nie lada wyzwanie. Dobra lodówka musi spełnić oczekiwania wszystkich domowników, mieć odpowiednio dużo miejsca do zagospodarowania, a przy tym najlepiej, żeby nie kosztowała fortuny. Jeśli kupujesz lodówkę po raz pierwszy, tym bardziej nie wiesz do końca, czego oczekujesz. W naszym artykule postaramy się pomóc ci, w dokonaniu tego jakże trudnego wyboru.

Czym charakteryzuje się dobra lodówka?

Dobra lodówka powinna oferować funkcję równomiernego chłodzenia. Wydaje się, że każda lodówka tę funkcję posiada jednak okazuje się, że nie. W starszych modelach niewyposażonych w najnowsze technologie zdarza się, że lodówka chłodzi nierównomiernie. Kupując nową lodówkę, powinniśmy więc koniecznie sprawdzić, czy posiada ona udogodnienia optymalizujące system chłodnego powietrza. Wtedy niezależnie od umiejscowienia danego produktu w lodówce będzie on zawsze tak samo świeży.

W naszej lodówce koniecznie powinna się też znaleźć powłoka antybakteryjna. Pokrywa się nią przede wszystkim uszczelki oraz drzwi naszej lodówki. W skład takiej powłoki wchodzą związki srebra, przez co skutecznie hamuje ona rozwój pleśni i zapewnia dłuższą świeżość naszym produktom spożywczym.

Kolejnym udogodnieniem, które powinna posiadać nasza lodówka, jest brak konieczności rozmrażania naszej lodówki. Inaczej lodówki wyposażone w taką funkcję nazywa się lodówkami bezszronowymi. Jest to możliwe dzięki kontroli wilgotności i przepływu powietrza wewnątrz naszej lodówki. Różni producenci mają różne rozwiązania, jednak istota działania wszędzie jest ta sama i skupia się na zapewnieniu dłuższej świeżości naszego jedzenia oraz braku konieczności rozmrażania.

Kupując lodówkę warto zadbać o to, żeby miała funkcję szybkiego chłodzenia/zamrażania. Wyobraźmy sobie sytuację, gdy wracamy z zakupów i mamy dużo produktów wymagających natychmiastowego zamrożenia. Funkcja to pozwala nam zdecydowanie skrócić czas potrzebny na zamrożenie danego produktu przez co zachowa on świeżość na dłużej. Krótkotrwale co prawda zwiększa to zużycie energii, aczkolwiek funkcja ta zazwyczaj wyłącza się sama, kiedy osiągnięta została odpowiednia temperatura. Lodówką, która spełnia te założenia, jest lodówka Whirlpool.

Czym charakteryzuje się dobra lodówka?

Jakiego producenta lodówek wybrać?

Na rynku znajduje się wielu producentów oferującym klientom lodówki wyposażone w najnowsze rozwiązania techniczne. Do firm produkujących lodówki należą światowi giganci jak Bosch, Samsung, Beko czy Whirlpool, ale możemy też kupić lodówkę od naszego lokalnego producenta, jakim jest firma Amica. Wybór lodówki tak naprawdę zależy od naszych osobistych preferencji, ceny, natomiast podstawową funkcjonalność lodówki, jaką jest chłodzenie produktów spożywczych spełniają lodówki wszystkich firm.

Inne funkcje to czasami bardzo przydatne, ale jednak wciąż dodatki, które będą się różnić w zależności od wybranego przez nas producenta. Według amerykańskiego raportu z 2019 r. najbardziej polecanymi lodówkami pod kątem niezawodności, według amerykańskich serwisantów są te od firm Whirlpool, Samsung oraz LG. Pamiętajmy, że często modele występujące w Stanach Zjednoczonych są inne od tych dostępnych w naszym kraju.

Zakup lodówki z pewnością nie należy do łatwych rzeczy, jest to sprzęt codziennego użytku, więc warto dokonać jak najlepszego zakupu. Pamiętajmy, żeby lodówka była odpowiednio funkcjonalna, a wtedy korzystanie z niej nie sprawi nam dużo kłopotów. Jeśli chcesz kupić lodówkę jak najtaniej, to porównywarka najniższych cen jest miejscem dla ciebie.

Data publikacji: 2021-07-01, ostatnia zmiana: 2021-07-01

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Lodówka Amica FK244.4
1 045,00 zł
Dębica
(woj. podkarpackie)
Lodówka Samsung RB34T674EB1
2 581,96 zł
Kalisz
(woj. wielkopolskie)
Lodówka Samsung RS50N3413SA
3 539,00 zł
Gorzów Wielkopolski
(woj. lubuskie)
Lodówka Samsung RB36R8837S9
3 159,00 zł
Białystok
(woj. podlaskie)
Lodówka Whirlpool W7 821O OX
1 635,00 zł
Ełk
(woj. warmińsko-mazurskie)
Lodówka Kernau KFRC 15153.1 NF W
1 359,00 zł
Borsk
(woj. pomorskie)
Lodówka MPM 99-CJ-10/AA
599,00 zł
Jastrzębie-Zdrój
(woj. śląskie)
MPM-427-SBS-03/AA
2 599,00 zł
Runowo
(woj. wielkopolskie)
Lodówka Polar POB 601E W
997,00 zł
Włocławek
(woj. kujawsko-pomorskie)
Lodówka Zanussi ZEAN11FW0
845,54 zł
Sieradz
(woj. łódzkie)
Lodówka Bomann KSR 350
1 067,18 zł
Żyrardów
(woj. mazowieckie)
ECG chłodziarko-zamrażarka ERD 21444 WE
1 050,00 zł
Piotrków Trybunalski
(woj. łódzkie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Pamięć RAM do gier - jaka jest minimalna pojemność?
Żeby czerpać pełnię przyjemności płynącą z gry, musisz zadbać o to, aby była uruchamiana na dobrej jakości sprzęcie. Kiedy potrzebujesz wygodnego i praktycznego urządzenia, na którym Twoja gra nie będ...
Data publikacji: 2021-07-09
Konwerter Unicable - co daje i jak go podłączyć?
Kompletny zestaw satelitarny dobrej jakości jest absolutną podstawą komfortowego odbioru telewizji cyfrowej. W jego skład wchodzi kilka elementów, a jednym z nich jest konwerter satelitarny. Jest on n...
Data publikacji: 2021-06-01
Słuchawki - na co zwrócić uwagę przy ich wyborze
Zakup słuchawek wiążę się często z koniecznością podjęcia trudnej decyzji, przy której kierujemy się szerokim zestawem kryteriów. Obecnie na rynku znajdziemy niemal niezliczoną ilość modeli o niewielk...
Data publikacji: 2021-05-28
Oczyszczacz powietrza na alergię?
Średnio aż 30 proc. osób zamieszkujących kraje wysoko rozwinięte jest dotkniętych różnego rodzaju alergiami – w Polsce dotyczy to nawet 40 proc. społeczeństwa. Na alergiczny nieżyt nosa może chorować...
Data publikacji: 2021-05-13

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij