Jak wyczyścić przypalone żelazko?


Jak wyczyścić przypalone żelazko?


Przypalona stopa żelazka to częsty problem. Istnieją jednak sposoby, by łatwo sobie z tym poradzić. Poniżej znajdziecie kilka ciekawych informacji oraz wskazówek, w jaki sposób pozbyć się zabrudzeń z żelazka.

Żelazko bardzo często może ulec przypaleniu. Wystarczy chociaż na chwilę zostawić włączoną stopę żelazka na materiale lub ustawić nieodpowiednią temperaturę żelazka. Przypalone urządzenie może brudzić ubrania lub stać się bezużyteczne. Niestety mało kto wie, że istnieją łatwe sposoby na pozbycie się tego problemu. Nie należy wyrzucać sprawnego żelazka, lecz przyjrzeć się poradom i spróbować je zastosować. Może któraś z nich okaże się skuteczna.

Z pewnością w sklepach znajdziemy specjalne preparaty, które przeznaczone są do wykonywania tego rodzaju czynności. Możemy jak najbardziej z nich skorzystać, szczególnie jeśli inne metody nie okażą się wystarczające. Jednak zanim zakupimy środek czyszczący może wykorzystać kilka domowych sposobów na wyczyszczenie przypalonej stopy żelazka. Metoda czyszczenia zależy niekiedy od rodzaju stopy żelazka. Zanim przystąpimy do mycia powinniśmy zwrócić uwagę na dany materiał.

Domowe sposoby

W domu na pewno znajdziemy produkty, które będziemy mogli wykorzystać do wyczyszczenia stopy żelazka. Jednym z nich jest ocet. To najpopularniejszy sposób zmywania zabrudzeń z przypalonego żelazka. Wystarczy namoczyć szmatkę w occie, a następnie przetrzeć powierzchnię urządzenia. Pamiętajmy o tym, by żelazko było odłączone od prądu. Jednak, aby brud lepiej zszedł możemy zostawić urządzenie delikatnie nagrzane. Może również dodać troszkę sody oczyszczonej. W ten sposób z łatwością powinniśmy pozbyć się wszelkich zabrudzeń.

Innym ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie soli oraz gazety. To bardzo łatwy sposób. Wystarczy na kawałek gazety rozsypać nieco soli, a następnie prasować tę powierzchnię do momentu pozbycia się zabrudzeń. Warto jednak uważać, by nie naciskać zbyt mocno, by nie porysować powierzchni żelazka.Oprócz tego można wykorzystać wodę destylowaną, sól oraz ocet. Sól oraz ocet należy ze sobą zmieszać w proporcji 1:1, wykonać z nich roztwór. Następnie należy go podgrzać. W ciepłym roztworze maczamy szmatkę i przecieramy nią powierzchnię urządzenia. Kiedy pozbędziemy się osadu przecieramy całość wodą destylowaną.

Żelazka z teflonowym spodem nie możemy czyścić sodą oczyszczoną, ponieważ powierzchnia telefonu może odpaść. Jednym z skutecznych sposobów jest użycie specjalnego sztyftu do czyszczenia. Jest dostępny w każdej drogerii i możemy użyć go kilka razy. Do pozbycia się zabrudzeń z żelazka teflonowego może posłużyć również specjalna gąbka do mycia tego rodzaju powierzchni. Wystarczy użyć trochę płynu do mycia naczyń i przetrzeć żelazko.

Jeszcze jednym sposobem na pozbycie się osadu na stopie żelazka jest metoda z ręcznikiem oraz ze świecą. Aby tego dokonać należy zawinąć świecę w cienki materiał, rozgrzać delikatnie żelazko, a następnie pocierać świecą stopę żelazka. Tłuste plamy, które pozostaną na powierzchni żelazka można usunąć prasując papierowy ręcznik.General Fresh Więcej informacji
Firma General Fresh dostępna jest pod adresem http://generalfresh.pl/ - różnego rodzaju środki czystości.

Może Cię zaintersować:

- Jak prać koszulki z nadrukiem?

Data publikacji: 2018-08-05, ostatnia zmiana: 2018-10-03

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Bosch Ekspres przelewowy                TKA 3A034
116,00 zł
Ostrowiec Świętokrzyski
(woj. świętokrzyskie)
Karcher Stacja do prasowania SI 4 EasyFix 1.512-462.0
1 999,00 zł
Zduńska Wola
(woj. łódzkie)
Bosch Żelazko 3000W  TDA 703021A
244,00 zł
Karbowo
(woj. kujawsko-pomorskie)
Sencor SSI 2027BL
52,00 zł
Karbowo
(woj. kujawsko-pomorskie)
Philips Ekspres ciśnieniowy LatteGo EP2230/10
1 734,00 zł
Police
(woj. zachodniopomorskie)
Toster aigostar sunshine 30kdg
35,00 zł
Kołobrzeg
(woj. zachodniopomorskie)
Żelazko ze stacją parową rowenta vr8220 powersteam
269,00 zł
Dąbrowa Górnicza
(woj. śląskie)
Szybkowar ciśnieniowy ze stali nierdzewnej fissler vitavit edition design 4,5 l
1 121,00 zł
Bolesławiec
(woj. dolnośląskie)
Żelazko ze stacją parową imetec i1901 intellivapor prestige eco
99,00 zł
Chorzów
(woj. śląskie)
Zelmer Parownica ręczna Perform ZGS1700
169,00 zł
Żelice
(woj. wielkopolskie)
Lafe Lokówko-suszarka obrotowa LSS001
74,00 zł
Nowa Ruda
(woj. dolnośląskie)
Philips Żelazko EasySpeed Plus GC2142/40 2000W
122,00 zł
Mielec
(woj. podkarpackie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Jak działa drukarka 3D?
Tradycyjne drukowanie, choć nadal potrzebne i ciągle wykorzystywane, nie jest szczytem technicznym i informatycznym. Nastąpiła era drukowania 3D, zaś drukarki tego typu są wykorzystywane już niemalże...
Data publikacji: 2020-08-28
Xiaomi do 1500 zł
Jeśli szukasz niedrogiego, a dobrego smartfona, koniecznie weź pod uwagę telefony marki Xiaomi. Ten chiński producent oferuje naprawdę świetny sprzęt. Przedstawiamy Xiaomi do 1500 złotych.
Data publikacji: 2020-08-03
Dlaczego warto wybrać oczyszczacz powietrza?
Czyste powietrze, brak kurzu, brak kłopotliwych alergenów i świeży zapach – w takich warunkach bardzo dobrze się mieszka, odpoczywa i relaksuje. Czy jednak takie warunki panują właśnie u Ciebie w domu...
Data publikacji: 2020-07-30
Jak wybrać generator pary?
No dobrze, wiesz już, że generator pary znacznie przyspiesza i ułatwia prasowanie. Umożliwia prasowanie w pionie problematycznych falbanek i plis oraz odświeża ubrania z zapachów, tak że nie musisz pr...
Data publikacji: 2020-07-29