Szukaj

Kategorie

Jak wyczyścić przypalone żelazko?


Jak wyczyścić przypalone żelazko?


Przypalona stopa żelazka to częsty problem. Istnieją jednak sposoby, by łatwo sobie z tym poradzić. Poniżej znajdziecie kilka ciekawych informacji oraz wskazówek, w jaki sposób pozbyć się zabrudzeń z żelazka.

Żelazko bardzo często może ulec przypaleniu. Wystarczy chociaż na chwilę zostawić włączoną stopę żelazka na materiale lub ustawić nieodpowiednią temperaturę żelazka. Przypalone urządzenie może brudzić ubrania lub stać się bezużyteczne. Niestety mało kto wie, że istnieją łatwe sposoby na pozbycie się tego problemu. Nie należy wyrzucać sprawnego żelazka, lecz przyjrzeć się poradom i spróbować je zastosować. Może któraś z nich okaże się skuteczna.

Z pewnością w sklepach znajdziemy specjalne preparaty, które przeznaczone są do wykonywania tego rodzaju czynności. Możemy jak najbardziej z nich skorzystać, szczególnie jeśli inne metody nie okażą się wystarczające. Jednak zanim zakupimy środek czyszczący może wykorzystać kilka domowych sposobów na wyczyszczenie przypalonej stopy żelazka. Metoda czyszczenia zależy niekiedy od rodzaju stopy żelazka. Zanim przystąpimy do mycia powinniśmy zwrócić uwagę na dany materiał.

Domowe sposoby

W domu na pewno znajdziemy produkty, które będziemy mogli wykorzystać do wyczyszczenia stopy żelazka. Jednym z nich jest ocet. To najpopularniejszy sposób zmywania zabrudzeń z przypalonego żelazka. Wystarczy namoczyć szmatkę w occie, a następnie przetrzeć powierzchnię urządzenia. Pamiętajmy o tym, by żelazko było odłączone od prądu. Jednak, aby brud lepiej zszedł możemy zostawić urządzenie delikatnie nagrzane. Może również dodać troszkę sody oczyszczonej. W ten sposób z łatwością powinniśmy pozbyć się wszelkich zabrudzeń.

Innym ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie soli oraz gazety. To bardzo łatwy sposób. Wystarczy na kawałek gazety rozsypać nieco soli, a następnie prasować tę powierzchnię do momentu pozbycia się zabrudzeń. Warto jednak uważać, by nie naciskać zbyt mocno, by nie porysować powierzchni żelazka.Oprócz tego można wykorzystać wodę destylowaną, sól oraz ocet. Sól oraz ocet należy ze sobą zmieszać w proporcji 1:1, wykonać z nich roztwór. Następnie należy go podgrzać. W ciepłym roztworze maczamy szmatkę i przecieramy nią powierzchnię urządzenia. Kiedy pozbędziemy się osadu przecieramy całość wodą destylowaną.

Żelazka z teflonowym spodem nie możemy czyścić sodą oczyszczoną, ponieważ powierzchnia telefonu może odpaść. Jednym z skutecznych sposobów jest użycie specjalnego sztyftu do czyszczenia. Jest dostępny w każdej drogerii i możemy użyć go kilka razy. Do pozbycia się zabrudzeń z żelazka teflonowego może posłużyć również specjalna gąbka do mycia tego rodzaju powierzchni. Wystarczy użyć trochę płynu do mycia naczyń i przetrzeć żelazko.

Jeszcze jednym sposobem na pozbycie się osadu na stopie żelazka jest metoda z ręcznikiem oraz ze świecą. Aby tego dokonać należy zawinąć świecę w cienki materiał, rozgrzać delikatnie żelazko, a następnie pocierać świecą stopę żelazka. Tłuste plamy, które pozostaną na powierzchni żelazka można usunąć prasując papierowy ręcznik.

Data publikacji: 2018-08-05, ostatnia zmiana: 2018-10-03General Fresh Więcej informacji
Firma General Fresh dostępna jest pod adresem http://generalfresh.pl/ - różnego rodzaju środki czystości.

Może Cię zaintersować:

- Jak prać koszulki z nadrukiem?


Spodobało Ci się?


ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY

Czy tablet może zastąpić czytnik e-booków?
Czytniki e-booków nigdy nie zrobiły furory na rynku, a już na pewno nie osiągnęły skali sprzedaży satysfakcjonującej ich producentów. Eksperci rynku technologii mobilnych nie mają wątpliwości, że to głównie efekt popularności smartfonów i tabletów...

Data publikacji: 2018-09-17

Przyszłość smartfonów - jak rozwiną się urządzenia mobilne?
Jaka przyszłość czeka urządzenia mobilne? Jak będą wyglądały smartfony przyszłości? Co się zmieni, a co pozostanie takie samo? Sprawdź, jak rozwiną się smartfony, tablety i aplikacje.

Data publikacji: 2018-08-07

Najlepsze drukarki 3D na rynku ? od domowych do profesjonalnych
Moda na drukarki 3D narodziła się dla powszechnego świata w 2013 roku. Od tego momentu niemal każdy sklep z urządzeniami RTV i AGD posiada w swoim asortymencie choćby jedną drukarkę 3D. Na rynku istnieje mnóstwo różnych sprzętów,...

Data publikacji: 2018-06-04

Nie wyrzucaj pustego tonera!
Rynek materiałów eksploatacyjnych do drukarek wycenia się w Polsce na 2 mld zł. Tylko połowa zużytych wkładów trafia jednak do recyklingu. Niezgodna z przepisami utylizacja pustych pojemników może słono kosztować.

Data publikacji: 2018-06-04