Oczyszczacz powietrza ze smogu – czy rzeczywiście warto?


Oczyszczacz powietrza ze smogu – czy rzeczywiście warto?


Czy oczyszczacz powietrza to dzisiaj konieczność czy tylko kolejny marketingowy chwyt? W jaki sposób działają? Czy rzeczywiście warto w nie zainwestować? Poniżej znajdziecie kilka istotnych informacji na ten temat.

Zjawisko smogu stało się realnym zagrożeniem dla naszego zdrowia oraz środowiska naturalnego. Polska należy do krajów, które posiadają najwyższe stężenie zanieczyszczonego powietrza, dlatego też rozpoczęto wiele działań, które mają na celu usunąć ten problem. Szkodliwe substancje występujące w atmosferze przyczyniają się do powstawania wielu poważnych chorób oraz schorzeń. Na niebezpieczeństwo narażone są szczególnie dzieci oraz osoby dorosłe, u których mechanizmy obronne są obniżone. Dlatego też warto korzystać z rozwiązań, jakie są nam proponowane.Szkodliwe substancje trafiają do atmosfery w wyniku emisji spalin samochodowych czy efektów spalania toksycznych odpadków. Mgła smogowa najczęściej pojawia się w dużych miastach, gdzie stężenie zanieczyszczonego powietrza jest największe, szczególnie w czasie sezonu grzewczego czy w godzinach szczytu, na dużych ulicach. Pamiętajmy również, że takie powietrze przedostaje się także do naszych mieszkań. Zamknięte okna oraz drzwi niewiele mogą zdziałać. Należy skorzystać z innych, skuteczniejszych rozwiązań.

Czym charakteryzuje się oczyszczacz powietrza?

Oczyszczacze powietrza stają się coraz bardziej popularne w Polsce. Na zakup decydują się szczególnie ci, którzy mieszkają w dużych miastach. Takie urządzenie może całkowicie wyeliminować występowanie szkodliwych substancji w poszczególnych pomieszczeniach. Sprzęt posiada wysokiej jakości filtr umożliwiający usunięcie toksycznych pyłów, które stanowią zagrożenie dla naszego organizmu. Urządzenie potrafi również oczyścić powietrze z wirusów, grzybów czy drobnoustrojów chorobotwórczych. Niektóre urządzenia dbają także o odpowiednią wilgotność panującą we pomieszczeniach.Czym kierować się podczas wyboru?

Obecnie na rynku pojawiają się mniej lub bardziej zaawansowane urządzenia, które pozwalają oczyszczać powietrze w domu. Przed zakupem warto przejrzeć poszczególne oferty i zastanowić się nad kilkoma istotnymi czynnikami. Przede wszystkim zwróćmy uwagę na to, co filtruje dany oczyszczacz. Może on nie być dostosowany do skutecznego usuwania szkodliwych pyłów, które trafiają do naszego organizmu.

Zastanówmy się także czy nie warto zainwestować w oczyszczacz, który będzie dodatkowo posiadał funkcję nawilżania powietrza i pozbywania nieprzyjemnych zapachów. Wybierając zaawansowane filtry możemy chronić wnętrze przed rozprzestrzenianiem grzybów, wirusów czy drobnoustrojów chorobotwórczych.Zwróćmy również uwagę na powierzchnię naszego mieszkania oraz możliwość instalacji poszczególnych elementów. Warto pamiętać, że wydajność w dużej mierze jest zależna od wielkości pomieszczenia.

Nie zapominajmy także o tym, że oczyszczacze powietrza zasilane są elektrycznie. Dlatego też warto zwrócić uwagę na pobór mocy danego oczyszczacza. Wiele zależy od tego czy zależy nam na ciągłym działaniu, czy aktywności w momencie, gdy wyczute zostanie zanieczyszczenie.zjadaczsmogu.pl Więcej informacji
Artykuł został przygotowany we współpracy ze stroną ZjadaczSmogu.pl

Może Cię zaintersować:

- Jak wybrać oczyszczacz powietrza?

- Filtr do wody - świetna inwestycja w zdrowie

- Nowoczesny wystrój sypialni

Data publikacji: 2018-09-12, ostatnia zmiana: 2020-02-02

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Czajnik GOTIE GCT-600C Czarny
89,00 zł
Grodzisk Wielkopolski
(woj. wielkopolskie)
Nawilżacz ultradźwiękowy MESMED MM 727
112,18 zł
Grudziądz
(woj. kujawsko-pomorskie)
Gofrownica GÖTZE & JENSEN DW900 1600W ekran LCD 5 trybów pieczenia
399,99 zł
Lębork
(woj. pomorskie)
Sokowirówka SENCOR SJE741SS
129,99 zł
Gdynia
(woj. pomorskie)
Ekspres SIEMENS EQ.6 Plus S300 TE653M19RW
2 999,99 zł
Konin
(woj. wielkopolskie)
Odkurzacz ręczny BLACK & DECKER DVJ215J-QW
251,73 zł
Legnica
(woj. dolnośląskie)
Ekspres MELITTA Look V Timer 1025-08
378,00 zł
Skierniewice
(woj. łódzkie)
Zgrzewarka próżniowa FOODSAVER Fresh FFS010X
389,00 zł
Brodnica
(woj. kujawsko-pomorskie)
Odkurzacz AMICA Zephyr VM1063
349,99 zł
Włocławek
(woj. kujawsko-pomorskie)
Suszarka do grzybów MILLA HOME FD501
179,99 zł
Poznań
(woj. wielkopolskie)
Wyciskarka wolnoobrotowa BEKO SJA3209BX
549,99 zł
Bielsko-Biała
(woj. śląskie)
Ekspres BREVILLE Barista Max VCF126X
1 799,00 zł
Wodzisław Śląski
(woj. śląskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

DVB-T2 - kiedy w Polsce?
W drugim kwartale 2022 roku zacznie obowiązywać nowy standard nadawania naziemnej telewizji cyfrowej - DVB-T2. Zmiana ta jest wprowadzana, aby zapewnić widzom możliwość bezpłatnego oglądania jak najwi...
Data publikacji: 2022-01-28
Automatyczny czy kolbowy ekspres do kawiarni - jaki wybrać?
Prowadzisz kawiarnię lub myślisz o jej założeniu i zastanawiasz się, który ekspres do kawiarni będzie lepszy – automatyczny czy kolbowy? Cóż, to zależy. W tym artykule zwracamy uwagę na kilka rzeczy,...
Data publikacji: 2021-11-26
Laptopy - jaki będzie najlepszy?
Laptopy cieszą się ogromnym zainteresowaniem różnych użytkowników: zarówno młodzieży, jak i osób, które wykorzystują sprzęt głównie do pracy. Nic dziwnego: są poręczne i lekkie, dlatego łatwo korzysta...
Data publikacji: 2021-11-23

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij