Konwerter Unicable – co daje i jak go podłączyć?

Konwerter Unicable – co daje i jak go podłączyć?

Kompletny zestaw satelitarny dobrej jakości jest absolutną podstawą komfortowego odbioru telewizji cyfrowej. W jego skład wchodzi kilka elementów, a jednym z nich jest konwerter satelitarny. Jest on nie mniej ważny od samego talerza satelitarnego i tunera. Mimo to często jest bagatelizowany i albo mamy do czynienia z produktem niskiej jakości, albo nie spełnia on wymagań użytkownika. Obecnie coraz częściej wybierany jest konwerter Unicable, który znacznie upraszcza instalację większej ilości tunerów satelitarnych lub też modelu z funkcją nagrywania. Więcej o tym szczególnym rodzaju konwertera w poniższym artykule.

Konwerter Unicable – co to jest?

Konwertery Unicable są dość szczególne. W przeciwieństwie do pozostałych rodzajów nie mamy tu narzuconej ilości wyjść. Jest to spowodowane tym, że do jednego kabla biegnącego od takiego konwertera podpinamy odbiorniki szeregowo, a co za tym idzie, unikamy plątaniny kabli w ścianie w przypadku większych instalacji satelitarnych. 

Warto wybrać konwerter Unicable nawet wtedy, gdy nie planujemy większej ilości tunerów. W przyszłości bowiem unikniemy kucia w ścianie i dosztukowywania kolejnych kabli. To samo tyczy się dekoderów z możliwością nagrywania, które wymagają podpięcia dwóch przewodów. Podstawą jest jednak obsługa technologii Unicable przez tuner. Jeśli w naszej instalacji znajduje się jeden lub dwa odbiorniki bez tej funkcji, to powinniśmy wybrać konwerter Unicable + Single lub Twin, co umożliwi obsługę zarówno tunerów Unicable, jak i zwykłych. 

Jak podłączyć konwerter Unicable?

Konwerter satelitarny Unicable jest niezwykle prosty do podłączenia. Mamy tu bowiem tylko jeden kabel, który łączymy z pierwszym dekoderem satelitarnym, a z niego wyprowadzamy przewód do kolejnego. Cała instalacja jest więc szeregowa i w każdej chwili bez podpinania dodatkowego kabla do konwertera możemy dołączyć kolejny tuner na przykład w innym pomieszczeniu.

Nawet w przypadku dekodera z funkcją nagrywania wystarczy tylko jeden kabel i zaznaczenie odpowiedniej opcji w jego ustawieniach. To pozwala maksymalnie uprościć cały zestaw i podpiąć szeregowo nawet kilka dekoderów. Alternatywą są konwertery satelitarne z daną ilością wyjść, które wymagają osobnego przewodu do każdego tunera, a nawet dwóch w przypadku urządzeń PVR (z funkcją nagrywania).

Konwerter Unicable – jaki wybrać?

Jeśli chodzi o konwertery satelitarne Unicable, to ciężko wskazać tu najlepszy model do zakupu. Główny czynnik decydujący o wyborze konwertera jest tu bowiem nieobecny, a mianowicie ilość złącz potrzebnych do danej ilości dekoderów. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy oprócz tunerów z funkcją Unicable mamy także zwykłe odbiorniki, które wymagają osobnego kabla. 

Tak poza tym, konwertery Unicable powinny być przede wszystkim wykonane z wysokiej jakości materiałów, co najczęściej oznacza dopłatę niewielkiej kwoty. Nie wart jednak bagatelizować tej kwestii, ponieważ urządzenie to jest narażone na ciągłe działanie wody, wilgoci, a także promieni UV. W przypadku kiepskiej jakości konwertera satelitarnego bardzo szybko może dojść do rozpadu obudowy, co uniemożliwi dalsze działanie i będzie wymagana wymiana. 


Artykuł powstał we współpracy z ihaa.pl

Data publikacji: 2021-06-01, ostatnia zmiana: 2021-06-01

ZOBACZ OGŁOSZENIA

BLOW GPS590 SIROCCO 8GB EUROPA
254,18 zł
Wieluń
(woj. łódzkie)
Maclean Antena TV DVB-T wewnętrzna LTE MCTV-920 czarna
69,00 zł
Drawsko
(woj. wielkopolskie)
MIO Nawigacja samochodowa GPS Pilot 15 lifetime
279,00 zł
Jastarnia
(woj. pomorskie)
Nawigacja samochodowa MODECOM FREEWAY SX2 MF EU NAV-FREEWAYSX2-MF-EU (MapFactor Navigator Pełna Euro
256,99 zł
Konin
(woj. wielkopolskie)
Sencor Antena zewnętrzna SDA 611 DVB-T2/T Zysk 12dB,Imp 75OHm, 4G LTE
68,00 zł
Świnoujście
(woj. zachodniopomorskie)
Navitel F150
199,00 zł
Poznań
(woj. wielkopolskie)
IcyBox IB-AT1003 Antena DVB-T2 Wewnętrzna
55,00 zł
Zawiercie
(woj. śląskie)
Zagłuszacz GPS na OBD, działa Non-Stop 24h, Zagłuszarka lokalizacji GPS, Jammer
160,00 zł
Dąbrowa Górnicza
(woj. śląskie)
Zagluszacz sygnalu GPS 1 antenowy 12V-24V
80,00 zł
Ruda Śląska
(woj. śląskie)
Inverto Konwerter Quad Unicable + Twin
159,90 zł
Świecie
(woj. kujawsko-pomorskie)
Nawigacja samochodowa MODECOM FREEWAY SX 7.1 MF EU NAV-FREEWAYSX71-MF-EU (MapFactor Pełna Europa (FE
454,99 zł
Śrem
(woj. wielkopolskie)
Sencor Antena wewnętrzna SDA 112 DVB-T2/T Zysk 20db,Imp 75 OHM,4G LTE
71,00 zł
Stalowa Wola
(woj. podkarpackie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Słuchawki - na co zwrócić uwagę przy ich wyborze
Zakup słuchawek wiążę się często z koniecznością podjęcia trudnej decyzji, przy której kierujemy się szerokim zestawem kryteriów. Obecnie na rynku znajdziemy niemal niezliczoną ilość modeli o niewielk...
Data publikacji: 2021-05-28
Oczyszczacz powietrza na alergię?
Średnio aż 30 proc. osób zamieszkujących kraje wysoko rozwinięte jest dotkniętych różnego rodzaju alergiami – w Polsce dotyczy to nawet 40 proc. społeczeństwa. Na alergiczny nieżyt nosa może chorować...
Data publikacji: 2021-05-13
Baseus i Wozinsky - co łączy obie marki?
Akcesoria GSM są rozwiązaniami, które ułatwiają nam życie na co dzień. Dzięki uchwytom na telefon możesz wygodnie i bezpiecznie korzystać ze smartfona w aucie, a ładowarki indukcyjne umożliwiają bezpr...
Data publikacji: 2021-05-11
VPN - dlaczego warto używać do celów prywatnych?
Od czasów rozpoczęcia pandemii na początku 2020 roku coraz więcej osób zaczęła pracować zdalnie, a co za tym idzie korzystać z VPN udostępnionego przez swoich pracodawców. VPN to jednak nie tylko narz...
Data publikacji: 2021-05-06

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij