Co to są zintegrowane Dachy Solarne - Fotowoltaiczne 2w1 ?

Co to są zintegrowane Dachy Solarne - Fotowoltaiczne 2w1 ?

Rosnące ceny energii oraz kurczące się w zastraszającym tempie zasoby węgla, ropy i gazu zmuszają nas do poszukiwania alternatywnych źródeł ciepła i prądu. Nie ma więc nic dziwnego, że coraz większą popularnością cieszą się panele fotowoltaiczne. Jeszcze nie tak dawno w grę wchodziły tylko nieestetyczne modele, które negatywnie wpływały na wizerunek dachu. Dzisiaj dostępne są nowoczesne rozwiązania, które pozwalają cieszyć się darmową energią elektryczną, a jednocześnie prezentują się świetnie. Można śmiało powiedzieć, że dach fotowoltaiczny 2w1 to przyszłość odnawialnych źródeł energii.

Czym jest dach solarny?

Dach solarny to innowacyjne rozwiązanie, które sprawia, że dach wykorzystywany jest na dwa sposoby. Zapewnia oczywiście ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, sprawiając, że do wnętrza domu nie dostaje się deszcz, śnieg czy wiatr. Pozwala również na produkowanie energii elektrycznej poprzez wykorzystanie energii promieni słonecznych. Cechą charakterystyczną takiego dachu jest to, że panele fotowoltaiczne stanowią jego integralną część. To przekłada się na wysoką efektywność, jeśli chodzi o produkcję energii, a także zdecydowanie mniejszy koszt związany z wykonaniem inwestycji. Warto dodać, że jest to rozwiązanie doskonale wpisujące się w ekologiczne podejście do pozyskiwania prądu. Jeśli nie chcesz dłużej martwić się wysokością rachunków za energię elektryczną, a jednocześnie zależy Ci na tym, aby być eko i nie przyczyniać się do degradacji środowiska naturalnego, Solar Roof to rozwiązanie, na które możesz się zdecydować.

Jak zbudowany jest dach solarny 2w1?

Jak zbudowany jest dach solarny 2w1?

Decydując się na dach solarny 2w1, możesz mieć pewność, że wybierasz innowacyjne rozwiązanie, które zostało dopracowane w najmniejszych szczegółach. Konstrukcja takiego dachu składa się z trzech warstw. Są to:

  • System izolacji wodoszczelnej. Aby dach zapewniał ochronę przed wilgocią, stosowana jest specjalna paroprzepuszczalna membrana. To właśnie ona sprawia, że doskonale znosi on nawet trudne warunki atmosferyczne. Wykorzystany materiał odporny jest na promienie słoneczne oraz wysoką i niską temperaturę. Zachowuje swoje pełne właściwości w zakresie od minus dwudziestu pięciu do aż plus stu pięćdziesięciu stopni Celsjusza.
  • Podkonstrukcja montażowa. Jeśli zdecydujesz się na dach fotowoltaiczny 2w1, możesz mieć pewność, że jego podkonstrukcja zostanie wykonana z niezwykle starannie wyselekcjonowanych materiałów, które odporne są na szkodniki. Doskonale sprawdza się drewno iglaste, które poddawane jest wcześniej suszeniu komorowemu. Wszystkie listwy zostaną precyzyjnie dopasowane do kąta, pod jakim nachylony jest dach. Wykonawca zadba również o odpowiednią wentylację. Technologia SolRoof to również wysoka dźwiękoszczelność, co sprawia, że nawet intensywne opady deszczu czy gradu nie odbiją się na komforcie użytkowania domu – wewnątrz będzie panowała przyjemna cisza.
  • Ogniwa słoneczne monokrystaliczne. W przypadku dachów fotowoltaicznych 2w1 wykorzystywane są monokrystaliczne panele krzemowe, które charakteryzują się najwyższą jakością. Bazują one na nowoczesnej technologii glas – glas, co przekłada się na ich wysoką wydajność. Jednocześnie są bardzo trwałe – decydując się na nie, możesz mieć pewność, że w posłużą naprawdę długo, produkując energię elektryczną. Specjaliści z branży podają, że po trzydziestu latach użytkowania mają one nadal nawet osiemdziesiąt procent mocy.

Co różni dach solarny 2w1 od tradycyjnych paneli fotowoltaicznych?

Tradycyjne panele fotowoltaiczne montuje się na dachu. W przypadku rozwiązania 2w1 mamy do czynienia z systemem modułowym, który stanowi część tego elementu tworzącego budynek. To oznacza, że nie ma potrzeby wcześniejszego montowania poszycia. Całość prac wykonywana jest jednocześnie, co przekłada się na znaczną oszczędność czasu.

Co różni dach solarny 2w1 od tradycyjnych paneli fotowoltaicznych?

Jakie zalety ma system Solroof?

System Solroof to wiele zalet. Do tych najważniejszych zalicza się:

  • estetyczną i spójną formę;
  • maksymalną wydajność energetyczną;
  • jeden montaż i serwis.

Sprawiają one, że na nowoczesne dachy solarne decyduje się coraz więcej osób, które chcą uniezależnić się do dostawcy prądu.

Estetyczna i spójna forma

Decydując się na montaż klasycznych paneli fotowoltaicznych, musisz liczyć się z tym, że wpłyną one istotnie na estetykę budynku. Wszystkie elementy instalacji i okablowania będą widoczne. Alternatywą jest system SolRoof, w przypadku którego panele fotowoltaiczne mają dokładnie identyczne wymiary, jak moduły tworzące pokrycie dachowe. To sprawia, że cała płaszczyzna dachu jest jednolita, a w efekcie prezentuje się świetnie. Co więcej, dachy fotowoltaiczne 2w1 nie mają nieestetycznych ramek, a całe okablowanie jest skutecznie ukryte.

Maksymalna wydajność energetyczna

Nowoczesne dachy solarne bazują na technologii SolarEdge. Cechuje się ona wysoką wydajnością, która nie spada nawet wtedy, kiedy panele są zabrudzone lub czasowo zacienione. Decydując się na to rozwiązanie, unikniesz więc problemów, z którymi muszą zmagać się właściciele tradycyjnych paneli fotowoltaicznych. Nie musisz również obawiać się zagrożeń wynikających z przepięcia prądu.

Jeden montaż i serwis

Decydując się na system SolRoof, wybierasz system dachowo – fotowoltaiczny, którego zamontowaniem zajmie się jedna ekipa. Tym samym otrzymujesz również gwarancję na całość. To oznacza, że nie musisz zaprzątać sobie głowy kontaktem z przynajmniej dwoma firmami: jedną, która wykonała dach i drugą, która zajęła się instalacją fotowoltaiczną. Przekłada się to na oszczędność czasu, a nierzadko również nerwów.

Dach solarny 2w1 sposobem na darmowy prąd

Jeśli zdecydujesz się na montaż dachu solarnego 2w1, możesz mieć pewność, że zyskasz instalację, która bez zbędnych problemów zagwarantuje Ci darmowy prąd. Co więcej, jeśli w Twoim domu znajdzie się również pompa ciepła, będziesz cieszyć się niezależnością energetyczną. To dobre rozwiązanie nie tylko dla tych, którzy chcą bez opłat zasilić pralkę, lodówkę czy telewizor. Poleca się je również wszystkim posiadaczom samochodów elektrycznych. Za sprawą dachu solarnego 2w1 z łatwością i bez niepotrzebnych kosztów naładujesz auto. To oznacza, że nie będziesz musiał tracić czasu na poszukiwanie stacji ładowania w swojej okolicy.

Jak monitorować pracę dachu solarnego 2w1?

Decydując się na system Solroof, zyskujesz również możliwość monitorowania jego pracy za pomocą prostej i intuicyjnej w obsłudze aplikacji mobilnej. Dostarcza ona informacji w czasie rzeczywistym, mówiąc Ci o tym, ile energii udało się pozyskać z dachu, a także jaka jej część została wykorzystana przez budynek. Aplikacja pozwala na:

  • szybkie wykrycie ewentualnych usterek;
  • generowanie raportów;
  • optymalizację wykorzystania energii.

Dzięki niej dowiesz się również, jaką kwotę pieniędzy udało Ci się zaoszczędzić, decydując się na montaż dachu solarnego.

Czy dach fotowoltaiczny 2w1 jest ekologiczny?

To jedno z częściej zadawanych pytań. Odpowiedź jest jednoznaczna: tak. Cała konstrukcja nie emituje do atmosfery żadnych pyłów czy dymów. Nie wytwarza również popiołu, z którym muszą zmagać się użytkownicy tradycyjnych węglowych pieców. Panele pracują naprawdę cicho, nie generując hałasu. Do tego do wykonania konstrukcji wykorzystywane są materiały, które można skutecznie poddawać recyklingowi. Użycie tworzyw sztucznych ograniczone jest do minimum. Wszystko to sprawia, że dach fotowoltaiczny 2w1 jest rozwiązaniem przyjaznym środowisku naturalnemu. Decydując się na jego montaż, nie musisz martwić się tym, że nie jesteś eko. Będziesz cieszyć się natomiast darmowym prądem, którego produkcja nawet w minimalnym stopniu nie odbije się negatywnie na kondycji przyrody.

Czy dach fotowoltaiczny 2w1 jest ekologiczny?

Ile kosztuje dach solarny?

To, jaki będzie koszt wykonania całej instalacji jest w dużej mierze zależne od wybranych paneli. W przypadku tych najtańszych cena rozpoczyna się od około czterystu złotych za metr kwadratowy dachu. Wiele osób powie w tym miejscu, że przecież nie jest to mało. Być może. Ale kiedy porównamy koszty wykonania tradycyjnego dachu i zamontowania na nich klasycznych paneli fotowoltaicznych, to okaże się, że uzyskana kwota wcale nie jest niższa - a często wręcz przeciwnie.

Do tego dochodzi kwestia estetyki, gdzie standardowe panele psują wygląd dachu - a SolRoof nadają mu elegancję.

Tak! Fotowoltaika może być ładna i tania !

Tak! Fotowoltaika może być ładna i tania !

Rozważając wybór dachu solarnego, pamiętaj, że inwestycja zwraca się bardzo szybko. Jeżeli ceny prądu będą nadal rosły tak gwałtownie, możesz mieć pewność, że instalacja fotowoltaiczna naprawdę się opłaca.

Jeśli obawiasz się zbyt dużych kosztów związanych z wykonaniem dachu zintegrowanego, nie musisz się martwić. Możesz skorzystać z programu dofinansowania. Uzyskane pieniądze znacznie obniżą koszt inwestycji. Co ważne, jeśli nie wiesz, jak wypełnić wniosek i gdzie go złożyć, możesz skorzystać z pomocy fachowców. Firmy zajmujące się montażem systemów SolRoof bardzo często oferują również profesjonalne wsparcie w ubieganiu się o dotację. Pamiętaj, że obowiązujące prawo pozwala również na odliczenie termomodernizacji budynku od podatku.

Jak wygląda wykonanie dachu zintegrowanego w praktyce?

Przede wszystkim musisz pamiętać, aby dach fotowoltaiczny 2w1 uwzględnić już na etapie projektowania domu. Niezbędny będzie bowiem wybór rozwiązań, dzięki którym zastosowanie tej nowoczesnej technologii będzie możliwe. Co jednak w sytuacji, kiedy projekt jest już gotowy, a Ty chcesz zamienić tradycyjne pokrycie dachowe na system dachów solarnych typu Sun Roof? Wprowadzenie zmian nie stanowi najmniejszego problemu.

Dlaczego zintegrowane dachy fotowoltaiczne są przyszłością?

Z pełnym przekonaniem można stwierdzić, że zintegrowane dachy fotowoltaiczne to prawdziwa przyszłość alternatywnych źródeł energii. Jest to przede wszystkim nowoczesne rozwiązanie, które doskonale sprawdza się w przypadku wszystkich osób szukających konstrukcji funkcjonalnych i praktycznych. Wspiera skutecznie energooszczędność budynku, ograniczając znacznie konieczność wykorzystywania nieodnawialnych źródeł energii. Jest świetnym wyborem, jeśli chcesz cieszyć się panelami zamieniającymi energię promieni słonecznych na prąd bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów.

Solar Roof to system, który charakteryzuje się wyjątkową trwałością. To oznacza, że przez wiele lat od montażu można korzystać z jego właściwości. Warto dodać, że dachy zintegrowane mogą mieć charakter zarówno dwu-, jak i czterospadowy. To oznacza, że możliwości ich zastosowania są naprawdę ogromne. Obecnie wszystko wskazuje na to, że tradycyjne instalacje fotowoltaiczne będą zastępowane przez dachy zintegrowane 2w1.

Ekolodzy coraz głośniej biją na alarm. Jasno wskazują, że jeśli nie podejmiemy zdecydowanych działań, naszą planetę czeka zagłada. Za kilkanaście lat świat nie będzie przypominał tego, który znamy dzisiaj, a nasze dzieci i wnuki będą musiały zmagać się chociażby z niedoborami wody. Dlatego tak ważne jest, aby stawiać na rozwiązania ekologiczne, które nadmiernie nie obciążają planety, na której żyjemy. Zastępowanie tradycyjnych źródeł prądu tymi bazującymi na odnawialnych źródłach energii jest bez wątpienia tym, co może zrobić wielu z nas. Jeśli planujesz budowę domu, postaw na dach fotowoltaiczny 2w1. Zapewnisz sobie i swoim bliskim darmowy prąd, a jednocześnie zadbasz o mniejszą degradację środowiska naturalnego.

Dlaczego zintegrowane dachy fotowoltaiczne są przyszłością?


Data publikacji: 2023-03-17, ostatnia zmiana: 2023-03-17

ZOBACZ OGŁOSZENIA

panel solarny black polikrystaliczny 12v 180w volt polska
429,00 zł
Łódź
(woj. łódzkie)
TERMAL Grzejnik łazienkowy Ovalis 400x600x1000
749,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Olejowy Blaupunkt HOR401
169,00 zł
Wałbrzych
(woj. dolnośląskie)
przenośna stacja zasilania travel powerbox 600 opti 230 wh/ 20,8 ah volt polska
1 149,00 zł
Kędzierzyn-Koźle
(woj. opolskie)
TERMAL Grzejnik łazienkowy Laskar 600x1800
659,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
TERMAL Grzejnik łazienkowy Slim Plus 500x1000
649,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Nie trać pieniędzy na ogrzewanie - pompa ciepła Viessmann 8 kW z montażem to idealne rozwiązanie
27 989 zł
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
Pompa ciepła Panasonic 12 kW: Montaż szybko, sprawnie i bez zbędnych kosztów z naszą firmą
26 432 zł
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
Zainstaluj wydajną i ekonomiczną pompę ciepła PANASONIC 12 kW z naszym profesjonalnym montażem
24 594 zł
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
panel solarny black polikrystaliczny 12v 140w volt polska
299,00 zł
Bydgoszcz
(woj. kujawsko-pomorskie)
konektor na kabel mc4 zestaw złączy szeregowych z pinami
9,00 zł
Inowrocław
(woj. kujawsko-pomorskie)
TERMAL Grzejnik łazienkowy Helios 500x1200
979,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Projektowanie ogrodów. Główne zasady poprawnego projektowania zieleni
Projektowanie zieleni to proces planowania, projektowania i wdrażania elementów zieleni w przestrzeni publicznej i prywatnej. Celem projektowania zieleni jest tworzenie funkcjonalnej i estetycznej prz...
Data publikacji: 2023-03-29
Szklarnie - wszystko co powinieneś wiedzieć, zanim ją kupisz
Szklarnie to świetne rozwiązanie dla miłośników ogrodnictwa, którzy chcą przedłużyć sezon wegetacyjny swoich roślin lub uprawiać rośliny, które nie są dostosowane do warunków panujących na zewnątrz. J...
Data publikacji: 2023-02-22
Wyrzynarki włosowe i ich przeznaczenie. Jak wybrać odpowiednie urządzenie?
W zakładach stolarskich wykorzystuje się rozmaite maszyny, które znacząco ułatwiają pracę z elementami drewnianymi. Do popularnych urządzeń należą piły i wyrzynarki włosowe. Czym są i do czego służą t...
Data publikacji: 2023-02-10
Domek narzędziowy z drewna, blachy czy plastiku ? jaki będzie najlepszy?
Domek narzędziowy jak sama nazwa wskazuje to miejsce do przechowywania narzędzi do przydomowych prac. W zależności od wielkości i dostępnego miejsca składować w nim można również meble ogrodowe, sprzę...
Data publikacji: 2023-01-31

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij