Zalety dachów dwuspadowych


Zalety dachów dwuspadowych.


Dla jednych nudna oczywistość, dla innych klasyka dająca pole do popisu dla wyobraźni. Wybierając dach dwuspadowy, czyli połączenie dwóch prostokątnych płaszczyzn w kalenicy, sami decydujemy, w którym kierunku będzie ewoluował nasz projekt zadaszenia.

Mniej znaczy więcej

Jedynym zarzutem, który można mieć do tego typu dachu to jego nazbyt prosta i ascetyczna forma. Ale trzeba też pamiętać, że taka oszczędność wyrazu niesie za sobą o wiele więcej korzyści, niż wada zwyczajnej przewidywalności. Dziś, zarówno w wykończeniu wnętrz, jak i w budownictwie dominuje minimalizm. Dworki-potworki powoli odchodzą do lamusa, zastępowane nieudziwnionymi formami, lecz wykonanymi z dobrych materiałów. Ma to również przełożenie na powrót do sprawdzonego dwuspadowego dachu. Bo o ileż łatwiej zagrać kolorem elewacji, solidnym pokryciem, misternie zaprojektowanym obejściem, czy ogrodem, niż w przypadku skomplikowanych i wyrazistych stylem dachów wielopłaszczyznowych.Dodatkowe okno połaciowe doświetlające poddasze, fantazyjne okiennice, podbitka w wymarzonym kolorze–to wszystko może sprawić, że dach dwuspadowy stanie się najlepszym wyborem. Dach dwupłaszczyznowy to także uniwersalność kompozycji wyrażająca się w jej dowolnym dopasowaniu do każdego typu otoczenia, czy zabudowy już istniejącej. Ponadto ustawienie samych płaszczyzn, wyglądających dobrze z każdej perspektywy, nie jest obligowane żadnymi zasadami, poza widzimisię inwestora. Warto też wiedzieć, że ten rodzaj dachu, mimo swej skromności, ma swoje różne oblicza. Pokrycie domu parterowego dachem dwuspadowym wygląda zdecydowanie inaczej niż poddasza użytkowego w piętrowym. Zatem i w tej materii mamy nieoczywisty wybór.

Oszczędność po dach

Największą zaletą dachu dwuspadowego jest jego koszt, który z racji prostoty jest niższy, niż innych, bardziej wyrafinowanych konstrukcji. Również elementy niezbędne do montażu, czy sama robocizna bywa tańsza i obarczona mniejszym ryzykiem niepowodzenia od pozostałych typów. Łatwiej też znaleźć dekarzy, którzy podejmą się pokrycia takiej nieskomplikowanej powierzchni. Łatwo, szybko, bezstresowo i przy okazji ekologicznie z uwagi na niewielką ilość odpadów powstałych podczas budowy takiego dachu. Oszczędność tego rozwiązania można uzyskać, rezygnując z okapów.Jednolita całość jest łatwiejsza do ogrzania i minimalizuje straty ciepła, które powstają w dachach o milionach zakamarków. Warto też rozważyć montaż paneli słonecznych, które mogą stać się dla nas dodatkowym źródłem energii.

Funkcjonalne piękno

Wart docenienia jest także fakt, że ta skromna konstrukcja, bywa polem do popisu dla niejednego architekta. Przestrzeń powstała pod dwuspadowym dachem jest jak najbardziej do wykorzystania i to niekoniecznie na nieużytkowe, czy rzadko odwiedzane poddasze. Coraz częściej widuje się pomysłowe projekty zabudowy miejsc pozornie niedostępnych, czy aranżowanie wielofunkcyjnych przestrzeni rekreacyjnych. Z praktycznego punktu widzenia dach dwuspadowy będzie idealny do skutecznego odprowadzania wody czy śniegu, co eliminuje nam problem zalegania opadów i ewentualnych przecieków w przyszłości.

Komfortowa i nowoczesna prostota, która nie tylko nie generuje kosztów, ale i może przynieść zyski. Takie marzenie każdego inwestora jest ukryte w wyborze tego niepozornego dachu dwuspadowego.


Paulina Kucharska

Źródło: https://geda24.pl/dzwigi-towarowe

Data publikacji: 2019-02-28, ostatnia zmiana: 2019-02-26

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Blacha na dach w 2 gatunku
14,00 zł
Mielec
(woj. podkarpackie)
Blacha trapezowa w niskiej cenie! PRODUCENT
13,82 zł
Jawor
(woj. dolnośląskie)
Blacha na garaż 2 gatunek
13,00 zł
Kolbuszowa Górna
(woj. podkarpackie)
obróbki blacharskie - dekarskie opierzenie balkonu, balkon, taras
7,00 zł
Nowogard
(woj. zachodniopomorskie)
Tania blacha II gatunek, blacha trapezowa
12,00 zł
Pilzno
(woj. podkarpackie)
Producent Blachodachówka
22,00 zł
Jawor
(woj. dolnośląskie)
obróbki blacharskie - dekarskie wiatrownica, blacha wiatrowa, szczytowa
10,50 zł
Nowogard
(woj. zachodniopomorskie)
Tania blacha trapezowa II gat, super promocje!!!
12,00 zł
Sędziszów Małopolski
(woj. podkarpackie)
Blachy trapezowe II gatunek, TANIO!
12,00 zł
Tarnów
(woj. małopolskie)
Blacha Trapezowa II Gatunek
12,00 zł
Klęczany
(woj. podkarpackie)
Blacha Trapezowa 2 gatunek Klęczany
12,00 zł
Pilzno
(woj. podkarpackie)
Pas podrynnowy obróbki blacharskie dekarskie
8,50 zł
Nowogard
(woj. zachodniopomorskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Nawozy Kava - idealny prezent dla miłośnika ogrodnictwa
Wybierając odpowiedni prezent dla solenizanta, warto kierować się jego zainteresowaniami i fascynacjami. Ogrodnictwo jest dziedziną, która zbiera coraz większe grono miłośników zieleni i pielęgnacji r...
Data publikacji: 2020-01-07
Styl skandynawski kocha sofy!
Skandynawski styl urządzania wnętrz urzekł nas niemal od pierwszej chwili prostotą, harmonią i uniwersalnością. Dzięki niemu zarówno mikroskopijne, jak i wielkie mieszkania stają się przytulne i funkc...
Data publikacji: 2019-12-24
Jak wymienić uszczelki w drzwiach przed zimą?
Przez drzwi zewnętrzne budynku ucieka dużo ciepła. Aby zminimalizować jego utratę, warto pamiętać o założeniu uszczelek w drzwiach. Jak to zrobić?
Data publikacji: 2019-12-23
Mała kuchnia? Postaw na meble kuchenne na wymiar!
Gdy kuchnia ma niewielkie wymiary, dobór gotowych mebli kuchennych nie zawsze jest wtedy możliwy. Rozwiązanie to kuchnia na wymiar!
Data publikacji: 2019-12-22