Zalety dachów dwuspadowych


Zalety dachów dwuspadowych.


Dla jednych nudna oczywistość, dla innych klasyka dająca pole do popisu dla wyobraźni. Wybierając dach dwuspadowy, czyli połączenie dwóch prostokątnych płaszczyzn w kalenicy, sami decydujemy, w którym kierunku będzie ewoluował nasz projekt zadaszenia.

Mniej znaczy więcej

Jedynym zarzutem, który można mieć do tego typu dachu to jego nazbyt prosta i ascetyczna forma. Ale trzeba też pamiętać, że taka oszczędność wyrazu niesie za sobą o wiele więcej korzyści, niż wada zwyczajnej przewidywalności. Dziś, zarówno w wykończeniu wnętrz, jak i w budownictwie dominuje minimalizm. Dworki-potworki powoli odchodzą do lamusa, zastępowane nieudziwnionymi formami, lecz wykonanymi z dobrych materiałów. Ma to również przełożenie na powrót do sprawdzonego dwuspadowego dachu. Bo o ileż łatwiej zagrać kolorem elewacji, solidnym pokryciem, misternie zaprojektowanym obejściem, czy ogrodem, niż w przypadku skomplikowanych i wyrazistych stylem dachów wielopłaszczyznowych.Dodatkowe okno połaciowe doświetlające poddasze, fantazyjne okiennice, podbitka w wymarzonym kolorze–to wszystko może sprawić, że dach dwuspadowy stanie się najlepszym wyborem. Dach dwupłaszczyznowy to także uniwersalność kompozycji wyrażająca się w jej dowolnym dopasowaniu do każdego typu otoczenia, czy zabudowy już istniejącej. Ponadto ustawienie samych płaszczyzn, wyglądających dobrze z każdej perspektywy, nie jest obligowane żadnymi zasadami, poza widzimisię inwestora. Warto też wiedzieć, że ten rodzaj dachu, mimo swej skromności, ma swoje różne oblicza. Pokrycie domu parterowego dachem dwuspadowym wygląda zdecydowanie inaczej niż poddasza użytkowego w piętrowym. Zatem i w tej materii mamy nieoczywisty wybór.

Oszczędność po dach

Największą zaletą dachu dwuspadowego jest jego koszt, który z racji prostoty jest niższy, niż innych, bardziej wyrafinowanych konstrukcji. Również elementy niezbędne do montażu, czy sama robocizna bywa tańsza i obarczona mniejszym ryzykiem niepowodzenia od pozostałych typów. Łatwiej też znaleźć dekarzy, którzy podejmą się pokrycia takiej nieskomplikowanej powierzchni. Łatwo, szybko, bezstresowo i przy okazji ekologicznie z uwagi na niewielką ilość odpadów powstałych podczas budowy takiego dachu. Oszczędność tego rozwiązania można uzyskać, rezygnując z okapów.Jednolita całość jest łatwiejsza do ogrzania i minimalizuje straty ciepła, które powstają w dachach o milionach zakamarków. Warto też rozważyć montaż paneli słonecznych, które mogą stać się dla nas dodatkowym źródłem energii.

Funkcjonalne piękno

Wart docenienia jest także fakt, że ta skromna konstrukcja, bywa polem do popisu dla niejednego architekta. Przestrzeń powstała pod dwuspadowym dachem jest jak najbardziej do wykorzystania i to niekoniecznie na nieużytkowe, czy rzadko odwiedzane poddasze. Coraz częściej widuje się pomysłowe projekty zabudowy miejsc pozornie niedostępnych, czy aranżowanie wielofunkcyjnych przestrzeni rekreacyjnych. Z praktycznego punktu widzenia dach dwuspadowy będzie idealny do skutecznego odprowadzania wody czy śniegu, co eliminuje nam problem zalegania opadów i ewentualnych przecieków w przyszłości.

Komfortowa i nowoczesna prostota, która nie tylko nie generuje kosztów, ale i może przynieść zyski. Takie marzenie każdego inwestora jest ukryte w wyborze tego niepozornego dachu dwuspadowego.


Paulina Kucharska

Źródło: https://geda24.pl/dzwigi-towarowe

Data publikacji: 2019-02-28, ostatnia zmiana: 2019-02-26

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Blacha w II gat. w kolorze niebieskim T-7 [7024p] na podprzybitkę, na scianę
28,00 zł
Biłgoraj
(woj. lubelskie)
Tania blacha T-7 w II gat w kolorze chesnut w połysku
40,00 zł
Stobierna
(woj. podkarpackie)
Tanie Blachy Dachowe Blachtex Stobierna
19,00 zł
Rzeszów
(woj. podkarpackie)
Blacha trapezowa w 2 gatunku na dach
30,00 zł
Stobierna
(woj. podkarpackie)
System rynnowy fi100/125
20,00 zł
Kolbuszowa Górna
(woj. podkarpackie)
Kominki wentylacyjne do blachodachówki oraz do blachy trapezowej.
99,00 zł
Przeworsk
(woj. podkarpackie)
Tanie kominki wentylacyjne w różnych kolorach oraz wzorach
99,00 zł
Tarnogród
(woj. lubelskie)
Ława kominiarska - WYPRZEDAŻ
50,00 zł
Biłgoraj
(woj. lubelskie)
Tanie obróbki blacharskie
10,00 zł
Strzyżów
(woj. podkarpackie)
Blacha trapezowa II gatunek
28,00 zł
Kolbuszowa
(woj. podkarpackie)
Tanie obróbki blacharskie
10,00 zł
Kolbuszowa
(woj. podkarpackie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Lampy wiszące i sufitowe - jak dopasować je do stylu swojego wnętrza?
Wybór aranżacji wnętrza powoduje konieczność dopasowania do niej odpowiedni dodatków. Wszak to nie meble, albo nie tylko meble, tworzą określony wystrój, a składają się na niego wszystkie drobne eleme...
Data publikacji: 2021-09-08
Modne tapety do wnętrz skandynawskich
Tapety wracają do łask. Coraz częściej wprowadza się je do modnych aranżacji wnętrz w rozmaitych stylach. Również przestrzenie w stylu skandynawskim nie są wyjątkiem i można uzupełnić je pięknymi tape...
Data publikacji: 2021-09-08
Akcesoria kuchenne, które przydadzą się w każdej kuchni
Dopełnieniem każdej kuchni są jej przybory. Wszyscy mamy w domu te podstawowe, jak chociażby trzepaczka czy formy do ciasta, ale są bardzo przydatne gadżety, które nie każdy posiada.
Data publikacji: 2021-09-01
Farba ceramiczna, dobra na każdą powierzchnie?
Farba ceramiczna wyróżnia się bardzo ciekawą i specyficzną formułą. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii, można uzyskać doskonałe pokrycie ścian, a także niebywały efekt końcowy. Dzięki zastoso...
Data publikacji: 2021-08-26

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij