Dla kogo wiaty drewniane?

Dla kogo wiaty drewniane

W dzisiejszych czasach każdy konsument może zadbać o estetykę swojego najbliższego otoczenia. Nie ma większego znaczenia, czy sprawa dotyczy domu, czy firmy. Przykładem są estetycznie wykonane wiaty drewniane, które mogą być wykorzystywane jako wiaty garażowe lub zadaszenie do ochrony sprzętów ogrodowych. W artykule wyjaśniamy, dlaczego warto zainwestować w wiaty wyprodukowane z drewna i kto w szczególności powinien się nimi zainteresować. 

Garażowe wiaty dostępne na rynku wykonane są w rozmaitej stylistyce i z różnych materiałów. Najbardziej znane są wiaty blaszane i wiaty garażowe drewniane. Te produkty cieszą się ogromnym zainteresowaniem na całym świecie. Wiaty z drewna to doskonała alternatywa dla osób, którym odpowiada ekologiczny styl życia i bliska im jest potrzeba kupowania naturalnych produktów. Wiaty drewniane (https://www.woodandplay.pl/Wiaty-Drewniane-c34)  w łatwy sposób można zabezpieczyć specjalistycznymi preparatami przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi, dzięki czemu będą służyć przez wiele lat. Montaż drewnianej wiaty garażowej nie jest skomplikowany. Produkt nadaje się do samodzielnego montażu. Jeśli klient nie ma czasu na tego rodzaju prace, jak najbardziej może zlecić montowanie wiaty garażowej z drewna profesjonalistom. Drewnianą wiatę można postawić na każdej posesji. Może być połączona na przykład z pomieszczeniem gospodarczym lub z domkiem letniskowym. 

Jakie zalety mają wiaty garażowe z drewna? 

Drewnianą wiatę wyróżnia elegancki i jednocześnie naturalny wygląd. Za jej zakupem przemawia również cena. Jest to po prostu najtańszy garaż, w którym można zaparkować auto lub przechowywać rowery. Wiata garażowa nie zajmuje dużo przestrzeni. Może być łącznikiem z pomieszczeniem gospodarczym. Jest to produkt trwały. Wystarczy właściwie konserwować drewno (na rynku jest wiele preparatów do konserwacji drewna). Drewniana wiata garażowa stanowi ozdobę na każdej posesji. Osoby, które lubią zazieleniać wszelkie konstrukcje, mogą posadzić przy niej rośliny pnące (na przykład winobluszcz, Rdest Auberta). Z pewnością eleganckie wiaty garażowe będą doskonale prezentować się na posesjach prywatnych i firmowych. Wiaty garażowe tego rodzaju można zamówić przez internet, z dostawą pod wskazany adres. Dodatkowo warto sprawdzić inne propozycje produktów z drewna — kolejne elementy drewniane, które mogą się każdemu przydać, to między innymi altany z drewna. 

Drewniana wiata garażowa: kto powinien ją mieć?

Drewniane wiaty garażowe to propozycja dla:

  • Właścicieli domów jednorodzinnych. Wiaty pod względem stylistycznym można dopasować do każdej posesji. Mogą mieć zastosowanie, gdy na posesji jest więcej pojazdów (wiaty na dwa stanowiska). 
  • Parkingów przy firmach i instytucjach. Nowoczesne firmy starają się zapewnić miejsca parkingowe dla swoich klientów i pracowników, jeśli tylko mają do swej dyspozycji odpowiedni teren. Wiaty chronią pojazdy przed deszczem i śniegiem — jest to dobre rozwiązanie, gdy dana osoba nie chce marnować czasu na przykład na odśnieżanie samochodu.
  • Parkingów strzeżonych, które chcą się wyróżnić ciekawym designem wiat i na dodatek chcą podkreślić, że popierają naturalne materiały w budownictwie i wszelkiego typu rozwiązaniach architektonicznych. 
  • Właścicieli działek rekreacyjnych. Wiaty z drewna umożliwiają parkowanie samochodem na działce pod dachem. 
  • Właścicieli gospodarstw rolnych. Wiaty z drewna mogą być postawione zamiast tradycyjnego garażu. 
  • Prywatnych kamieniczników. Wiaty to doskonała metoda na to, by każdy samochód lokatorów był chroniony przed negatywnymi warunkami atmosferycznymi.
  • Wspólnot Mieszkaniowych, które dysponują większymi podwórzami. Chociaż podwórze samo w sobie nie jest parkingiem, to wiele Wspólnot Mieszkaniowych zezwala na parkowanie na terenie posesji. Wyznaczone miejsca do stawiania pojazdów można osłonić wiatami z drewna. Jeśli Wspólnota Mieszkaniowa znajduje się w bloku, to może spróbować wydzierżawić lub wejść w użyczenie terenu przylegającego do bloku i stworzyć wiaty garażowe dla mieszkańców. 
  • Obiektów turystycznych (hoteli, prywatnych kwater, gospodarstw agroturystycznych i ośrodków wczasowych). Goście na ogół oczekują darmowego miejsca parkingowego, a miłą niespodzianką jest zadaszenie. 
  • Organizacji pozarządowych, które w swoich celach statutowych mają działania na rzecz zaniedbanych obszarów w mieście lub na wsi. Organizacje mogą pozyskiwać granty lub dotacje na takie działania. Mogą je realizować we współpracy z lokalną społecznością, która na przykład zgłasza im, gdzie konieczne są zmiany. 

Ogólnie rzecz ujmując, w dobie zmian klimatycznych warto pomyśleć o wybieraniu produktów naturalnych, które na dodatek można zazielenić. Niedosyt obszarów zielonych daje się we znaki szczególnie w miastach. Z pewnością pnącza będą ładnie wyglądać na drewnianych konstrukcjach. Nie będą one przeszkadzać w codziennym użytkowaniu wiaty. Można wybierać rośliny, które są bezproblemowe w pielęgnacji (teoretycznie nie trzeba nic z nimi robić prócz sezonowego przycinania i podlewania). Takie miejsca parkingowe mogą być zdecydowanie ładniejsze od błyszczących się w słońcu "blaszaków". Można też zauważyć trend zazieleniania podwórek w mieście i stosowania drewnianych konstrukcji jako elementów architektury zewnętrznej. 

Wiaty drewniane: przykłady zastosowania

Przykładem ciekawego zastosowania wiat drewnianych jest Wspólnota Mieszkaniowa w jednym z największych miast w Polsce. Wspólnota ma dość duże podwórko, gdzie jest miejsce zarówno na spory teren zielony, jak i na samochody mieszkańców. Na tyłach posesji znajdowała się rudera, którą postanowiono wyburzyć. Po uprzątnięciu gruzu w jej miejsce ustawiono kilka drewnianych wiat, które skutecznie chronią samochody przed opadami deszczu i śniegu. Dodatkowo zadaszenia ochroniły pojazdy przed ich zakurzeniem w czasie remontu sąsiadującej kamienicy. Drewniane wiaty garażowe porastają rośliny pnące, co stanowi ozdobę całej posesji. Wiaty nie kolidują z terenem wyznaczonym na drzewa i krzewy. Wspólnota Mieszkaniowa wyznaczyła również obszar na rekreację mieszkańców i zakupiła drewnianą altanę. Altana służy do spotkań międzysąsiedzkich, do obchodzenia różnych uroczystości rodzinnych lub do odpoczynku. Taka metamorfoza całkowicie odmieniła oblicze zaniedbanej wcześniej posesji. Obecnie na miejskich terenach rewitalizowanych można wyszukać dofinansowania na zakup tego typu rozwiązań. Kwoty nie są zbyt wielkie, ale zawsze mogą stanowić podstawę wdrażania zmian na posesjach. Wspólnoty zawsze mogą te koszty uwzględniać w swoich planach gospodarczych. Wystarczy do wydatków przekonać właścicieli, którzy tworzą Wspólnotę Mieszkaniową. Uporządkowane i eleganckie podwórko to korzyść dla wszystkich. Zdecydowanie milej się mieszka w ładnym otoczeniu. Poza tym dużo łatwiej jest komuś sprzedać lub wynająć mieszkanie w ładnej okolicy. Ładna posesja to prosty dowód na to, że zarząd dba o nieruchomość. Wystarczy wejść na podwórko, by ocenić, jakiego gospodarza ma dana kamienica. 

Data publikacji: 2023-11-15, ostatnia zmiana: 2023-11-15

ZOBACZ OGŁOSZENIA

DH-SENSOR-KIT Zestaw pneumatycznej dolnej krawędzi bezpieczeństwa DoorHan
362,99 zł
Czerwonak
(woj. wielkopolskie)
SHAFT-60KIT Zestaw do bram przemysłowych do 28m2 i 320kg DoorHan
3 599,99 zł
Czerwonak
(woj. wielkopolskie)
HD01/GLK Brama garażowa segmentowa Złoty dąb DoorHan
3 208,99 zł
Czerwonak
(woj. wielkopolskie)
WDKIT Zestaw czujnika otwartej furtki DoorHan
2 375,99 zł
Czerwonak
(woj. wielkopolskie)
Garaż blaszany - 5m długi / 3m szeroki 2m wys. przód /1, 8m wys. tył
5 000,00 zł
Węgrów
(woj. mazowieckie)
SLIDING-800 Napęd do bram przesuwnych do 800kg i 5m DoorHan
1 992,99 zł
Czerwonak
(woj. wielkopolskie)
LOCK-MINI Mini rozblokowanie awaryjne napędu z zewnątrz DoorHan
96,99 zł
Czerwonak
(woj. wielkopolskie)
SWING-5000PRO Napęd do bram skrzydłowych do 5m i 500kg DoorHan
1 841,99 zł
Czerwonak
(woj. wielkopolskie)
CARD-EM Karta zbliżeniowa (EMarine) DoorHan
18,99 zł
Czerwonak
(woj. wielkopolskie)
TRANSMITTER-4 Pilot 4-kanałowy DoorHan
156,99 zł
Czerwonak
(woj. wielkopolskie)
SLIDING-2100 Napęd do bram przesuwnych do 2100kg i 8m DoorHan
2 475,99 zł
Czerwonak
(woj. wielkopolskie)
BAT-SE Bateria awaryjna przeznaczona do napędów serii Sectional DoorHan
470,99 zł
Czerwonak
(woj. wielkopolskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Czym się różnią panele winylowe od zwykłych paneli?
Wybór paneli podłogowych często podyktowany jest względami estetycznymi, ekonomicznymi i praktycznymi. Bogate wzornictwo nowoczesnych paneli standardowych i winylowych sprawia, że można je dopasować d...
Data publikacji: 2023-12-01
Jakie są napopularniejsze kruszywa budowlane wśród klientów z Konina?
Kruszywa budowlane są niezwykle istotnymi materiałami w budownictwie, wykorzystywanymi głównie jako składniki betonu, asfaltu oraz do różnych prac ziemnych. Popularność konkretnych rodzajów kruszyw mo...
Data publikacji: 2023-11-20
Trendy w Designie Struktur na Ścianach
Współczesne wnętrza nieustannie ewoluują, przyspieszając z każdym rokiem, gdy nowe technologie, materiały i estetyka zmieniają sposób, w jaki postrzegamy i dekorujemy nasze przestrzenie życiowe. Ścian...
Data publikacji: 2023-11-12
Podstawowe rodzaje drabin specjalnych i ich zastosowanie w domowych projektach
Drabiny specjalne to konstrukcje umożliwiające wykonywanie prac na wysokościach w miejscach, które są ogólnie uznawane za trudno dostępne. Jakie są ich podstawowe rodzaje? Do jakich domowych prac możn...
Data publikacji: 2023-09-15