Ogrodzenia i bramy ogrodzeniowe - jakie wybrać?

Ogrodzenia i bramy ogrodzeniowe - jakie wybrać?

Szukasz dobrze pasującej do Twojego domu i Twojej posiadłości bramy ogrodzeniowej? Sprawdź, jak dobrać odpowiednią!

Ogrodzenie naszej posiadłości na pierwszy rzut oka wydaje się banalną sprawą a a jednak często nie przywiązując do niego odpowiedniej wagi można zepsuć wizerunek domu. Na początek skupimy się na przyjemnych rzeczach takich jak wygląd ogrodzenia. W polskim prawie nie ma większych paragrafów ograniczających możliwości wyglądu ogrodzenia.

Furtki oraz bramy ogrodzeniowe są najczęściej używanymi elementami na naszej posiadłości, dlatego bardzo ważną kwestią jest odpowiedni ich dobór. Przy zakupie musimy zwrócić uwagę zarówno na wygląd, aby ogrodzenie było dopasowane do reszty posiadłości jak i sposób wykonania oraz funkcjonalność. Jeśli te elementy będą nam odpowiadać, z pewnością będziemy zadowoleni z naszego zakupu.

Wykonanie ogrodzenia

Chyba najpopularniejszą formą ogrodzenia są płoty drewniane. Można skorzystać z układów poziomych, pionowych, pełnych, ażurowych lub w ostatni bardzo popularnej formie żaluzji. Rozwiązania te są bardzo wygodne i trwałe. 

Ostatnio również popularnym rozwiązaniem do naszego ogrodzenia są gabiony. To kosz wykonany ze stalowej siatki, który możemy wypełnić czym tylko chcemy. Wyróżniają się estetyką, prostota oraz elastyczność jeśli chodzi o wypełnienie ogrodzenia. Ceny tego rozwiązania też są bardzo przekonywujące. Oto jak wygląda ogrodzenie gabionowe połączeniu z drewnem.

Do domów pasywnych oraz bardziej modernistycznych domów na pewno będą pasować ogrodzenia stalowe. Podobnie jak z drewnem możemy wzór płotu może wyglądać jak tylko chcemy, ogranicza tylko wyobraźnia.

Wybór bramy ogrodzeniowej

Brama ogrodzeniowa to to ten element naszego płotu, który poza tym, że spełnia konkretną funkcję, umożliwiając wjazd na posesję - mocno przyciąga wzrok. Każdy dobry projekt ogrodzenia uzależniony jest od doboru odpowiedniej bramy pod względem estetycznym jak i użytkowym. Zachęcamy do inwestowania bramę jako komplet do ogrodzenia by uniknąć problemów technicznych, aby elementy i konstrukcja pasowała do naszego ogrodzenia. Omówimy teraz dwie typy bram.

Brama przesuwna

Zalety:

 • Oszczędność miejsca ze względu na otwieranie się wzdłuż ogrodzenia, nie potrzeba dodatkowego miejsca na podjeździe
 • Wygoda użytkowania
 • Wysoka estetyka.

Wady:

 • brak możliwości zamontowani w każdym miejscu, wymagany jest długo odcinek równego terenu.
 • cena, zwykle bramy przesuwne są o wiele droższe od bram skrzydłowych.


Brama skrzydłowa

Zalety:

 • Wygląd
 • Stosunkowo niski koszt
 • Łatwość montażu

Wady:

 • Wymagana ilość dużej ilości wolnego miejsca na podjeździe, aby bramy mogły, bez żadnych przeszkód się otworzyć
 • Problemy mogące się pojawić w sytuacji niekorzystnej pogody.

Bramy te możemy zamontować w wersji automatycznej lub ręcznej. Poszczególne wersje mają również swoje plusy i minusy, i tak automatyczna brama to przede wszystkim wygoda użytkowania, natomiast po stronie minusów możemy zaliczyć bardzo drogą naprawę oraz częste usterki. Bramy ręczne będą charakteryzować się o wiele tańszą eksploatacją. Z pewnością nie będzie ona wygodna w codziennym użytkowaniu. To, którą bramę wybierzemy zależy głównie od nas, dlatego warto dokonać świadomego wyboru. 


Źródło:  Bramy ogrodzeniowe https://bedo.pl/

Data publikacji: 2019-07-02, ostatnia zmiana: 2019-07-01

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Siatka plastikowa, ogrodzeniowa 0,8x10m zielona
32,00 zł
Łomża
(woj. podlaskie)
ogrodzenie zabytkowe-13,26mb.
8 000,00 zł
Przytoczna
(woj. lubuskie)
Ogrodzenia betonowe _- Montaże
30,00 zł
Brody
(woj. świętokrzyskie)
Furtka ogrodzeniowa + 2 słupki 60x60
748,00 zł
Wiślinka
(woj. pomorskie)
Siatka rabatowa 1,0x10 m czarna
40,00 zł
Szczecin
(woj. zachodniopomorskie)
Wzór grecki - stalowy element do balustrad i ogrodzeń
150,00 zł
Przytoczna
(woj. lubuskie)
Brama dwuskrzydłowa typ KPZ, światło bramy 4 m + 2 słupki
993,00 zł
Wiślinka
(woj. pomorskie)
brama garażowa automatyczna
1 650,00 zł
Ciechanów
(woj. mazowieckie)
Klamka, pochwyt kolor grafitowy
37,00 zł
Wiślinka
(woj. pomorskie)
siatka ogrodzeniowa ocynkowana wys. 1,50 cena = 1,0 mb
14,00 zł
Wiślinka
(woj. pomorskie)
Brama dwuskrzydłowa RYGA
1 073,00 zł
Wiślinka
(woj. pomorskie)
Siatka plastikowa, ogrodzeniowa 0,4 x 50 m czarna
73,00 zł
Tarnów
(woj. małopolskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

5 miejsc, w których sprawdzą się ławy piknikowe
Drewniane ławy piknikowe to bardzo użyteczny i praktyczny mebel, który dobrze się prezentuje zwłaszcza w przestrzeni otwartej. W jakich miejscach najlepiej sprawdzają się nowoczesne stoły piknikowe or...
Data publikacji: 2021-02-17
Jaki biokominek wybrać?
W ostatnich latach zauważyć można rosnącą popularność biokominków. Wynika to z faktu, iż są one nie tylko niezwykle estetycznym elementem dekoracyjnym, ale również pełnią funkcję użytkową. Aby jednak...
Data publikacji: 2021-02-15
Jak zadbać o jakość powietrza w domu?
Dom jest naszym azylem. Powinny więc w nim panować warunki sprzyjające odpoczynkowi i regeneracji sił. Warto myśleć nie tylko o wystroju wnętrz i ich wyposażeniu, ale także o tym, jakim oddychamy powi...
Data publikacji: 2021-02-12
Naczynia Philipiak - dlaczego warto je mieć? Opinie użytkowników
Jaki jest Twój największy problem podczas gotowania? Przypalone garnki? Nierównomierne podgrzewanie składników? A może obawiasz się, że materiał naczynia szkodzi Twojemu zdrowiu? Sprawdź, czym garnki...
Data publikacji: 2021-02-09

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij