Sposób na storczyki – wszystko, co warto wiedzieć o ich uprawie


Sposób na storczyki – wszystko, co warto wiedzieć o ich uprawie.


To zdecydowanie jedne z najbardziej interesujących kwiatów, które ludzie chętnie wybierają do swoich domów. Mimo tego, że mamy przecież tak duże pole manewru jeśli chodzi o kwiaty dostępne do naszych wnętrz. Jedną z największych zalet storczyków jest to, że są one niejako uniwersalne, jeśli chodzi o różne okazje. Możemy kupić je bez okazji, do domu. Możemy swobodnie wręczyć na prezent, z bardzo ale to bardzo wielu okazji. Wreszcie, można potraktować storczyk jako, w zasadzie, kwiat kolekcjonerski. Bo nie brak takich osób, które wprost otaczają się kolekcjami storczyków.

W jaki sposób uprawiać? 

Trudno stwierdzić skąd się wzięło, a jeszcze trudniej – w jaki sposób ukształtowało się przekonanie o tym, że domowa uprawa storczyka stanowi coś w stylu misji niemożliwej. Naprawdę trudno. Fakty są takie, że jest to naprawdę bardzo prosta sprawa. Zakładając jedynie, że będziemy posiadali wszystkie rzeczy, które są absolutnie niezbędne, by tę roślinę posadzić i „zainstalować” w kompozycji konkretnego pomieszczenia w domu czy mieszkaniu. Wszystko zaczyna się na etapie wyboru gatunku. Falenopsis i Dendrobium, to dwie najczęściej wybierane formy, jeśli chodzi o uprawę w warunkach domowych. Następnie, trzeba zadbać o solidny grunt dla naszego storczyka. Czyli – wybrać podłoże dla jego potrzeb. Tu najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie zasięgnięcie porady profesjonalnego florysty. W kwestii podłoża musimy wziąć pod uwagę dwie rzeczy. Po pierwsze – nie może być to zbyt głęboka warstwa. Po drugie – najbardziej optymalne składniki w mieszance do podłoża to kora, torf oraz mech. Jeśli chodzi o wybranie doniczki lub innego rodzaju pojemnika, w którym storczyk ma zostać zasadzony – trzeba zapamiętać. Storczyki powinny być sadzone naprawdę płytko. Trzeba też zapamiętać, ze drenaż jest ważnym elementem. Najlepiej taki żwirowy. Poza tym, pojemnik czy doniczka musi posiadać otwory, dzięki którym z łatwością wypłynie nadmiar wody.W jaki sposób pielęgnować te kwiaty?

Storczyk tym piękniejszy i tym bardziej cieszy oko, im bardziej jest zadbany i wypielęgnowany. Ale to nie odkrycie Ameryki, w sumie tak jest z każdym kwiatem, który uprawiamy w warunkach domowych. A więc – jednym z kluczowych elementów jest wybór miejsca, w którym będziemy chcieli go postawić. Musi to być miejsce, które nie będzie nasłonecznione przez cały czas. No i przewiewne, zapewniające przepływy powietrza. Żeby pielęgnacja storczyka mogła się odbywać w sposób prawidłowy, konieczne będzie też ich odpowiednie nawożenie. Kiedy jest najlepszy moment? Wówczas, gdy mamy do czynienia z wytężonym wzrostem storczyka. Czyli – sezon wiosenno-jesienny. Kwiaciarnie oferują pełną gamę zróżnicowanych preparatów odpowiednich dla poszczególnych odmian storczyka. Dzięki temu, nie jest dziś żadnym problemem to, by dobrać dla swojego kwiatka idealną kombinację. 

Warto podchodzić do storczyka oszczędnie 

Nie można przedobrzyć. Nie trzeba przecież wykonywać nad nim nie wiadomo jak skomplikowanych operacji, w związku z tym też, wystarczy po prostu systematycznie je pielęgnować i doglądać regularnie. Domowa kolekcja storczyków, oprócz tego, że będzie wyglądać imponująco, również w świetny sposób wpisze się we wnętrze.


Przy współpracy z Flowers Atelier.

Może Cię zaintersować:

- Ogrody wertykalne

Data publikacji: 2018-05-28, ostatnia zmiana: 2021-03-10

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Milin Amerykański, pomarańczowy, odporny na mróz
19,99 zł
Strzała
(woj. mazowieckie)
Hibiskus Niebiesko-fioletowy sadzonka odporna na mróz
19,99 zł
Strzała
(woj. mazowieckie)
Catalpa Katalpa na pniu kulista, szczepiona 160cm
114,99 zł
Strzała
(woj. mazowieckie)
Morwa czarna, szczepiona na pniu, pendula
59,99 zł
Strzała
(woj. mazowieckie)
Judaszowiec Kanadyjski, sadzonka odporna na mróz
24,90 zł
Strzała
(woj. mazowieckie)
Złotokap szczepiony różowo - fioletowy duża sadzonka
89,00 zł
Strzała
(woj. mazowieckie)
Glicynia Wisteria, Chińska, fioletowa, sadzonka
24,99 zł
Strzała
(woj. mazowieckie)
Hibiskus czerwono - niebieski sadzonka
19,99 zł
Strzała
(woj. mazowieckie)
Ligustr, Liguster pakiet 10 sztuk, duże sadzonki 70cm
99,99 zł
Strzała
(woj. mazowieckie)
Róża róże okrywowa, 12 kolorów, odporna na mróz
6,99 zł
Strzała
(woj. mazowieckie)
Glicynia Wisteria, chińska kremowa sadzonka
24,99 zł
Strzała
(woj. mazowieckie)
Kliwia pomaranczowa duza
150,00 zł
Poznań
(woj. wielkopolskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Klimatyzacja w domu - jaki budżet należy przyszykować?
Myślisz o założeniu klimatyzacji w swoim domu lub mieszkaniu? Dowiedziałeś się już jakie są jej plusy, pozostało tylko zaplanować budżet i dobrać odpowiedni sprzęt? Dobrym pomysłem będzie rozeznanie s...
Data publikacji: 2022-01-21
Wiata śmietnikowa - rodzaje, materiały, ceny. Co wybrać?
Wiata śmietnikowa ułatwia przechowywanie odpadów w kubłach i chroni je przed dostępem przez niepowołane osoby. Dzisiaj tego typu budowle spotykane są w wielu miejscach, między innymi na osiedlach mies...
Data publikacji: 2022-01-17
Dlaczego warto postawić na rolety dzień noc?
Szukasz osłon okiennych, które pozwolą Ci cieszyć się piękną, słoneczną pogodą za dnia i jednocześnie zapewnią pełen komfort nocnego wypoczynku?
Data publikacji: 2022-01-17
Elegancki i wygodny salon - jak go urządzić?
Salon to wyjątkowe pomieszczenie w domu, uwielbiane przez domowników. To tutaj można zrelaksować się po dniu pełnym wyzwań, nacieszyć się swoją obecnością i spędzić miło czas. To też pokój, w którym z...
Data publikacji: 2022-01-10

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij