Szukaj

Kategorie

Żarówka wcale nie musi być nudna - jak to osiągnąć?


Żarówka wcale nie musi być nudna - jak to osiągnąć?


Już niemal półtora wieku minęło odkąd w 1879 roku wynaleziono żarówkę. Jak nietrudno się domyślić współczesna technologia tego wynalazku znacznie odbiega od tego, co zapoczątkowało ten rodzaj sztucznego oświetlenia, ale prawda jest taka, że to dobrze, gdyż bez tego mielibyśmy bardzo nietrwałe i mało ekologiczne żarówki, które przy wielkości ziemskiej populacji godzą w dobre interesy naszej planety.

Elektrownie zasila się właśnie w dużej mierze nieodnawialnymi źródłami energii, dlatego tak ważne jest by ich obciążenie było regularnie ograniczane, a tym właśnie może poszczycić się nowoczesne oświetlenie. Unia Europejska mocno wzięła sobie do serca konieczność wprowadzenia regulacji w tej kwestii, dlatego też od 2010 roku obowiązuje zakaz sprzedaży i korzystania z żarówek o mocy 100W, 75W, 60W i 25W. Zamiast tego oferuje się nam szeroki asortyment modeli energooszczędnych lub wykonanych na podstawie technologii LED. Są jednak na naszym rynku żarówki, które pokazują, że dynamiczny rozwój tej branży szuka nowych ścieżek.

Modele dekoracyjne

Dziś liczy się nie tylko strona funkcjonalna, ale i estetyczna produktów, dlatego też tak duża uwagę przykłada się do wzornictwa, projektów opakowań, których już samo otwarcie jest swojego rodzaju doznaniem oraz samego wyglądu. Nie inaczej ma się sprawa w przypadku żarówek, gdyż podczas gdy duża część z nas nie zwraca na to zbyt dużej uwagi, inni poszukują modeli dekoracyjnych. Zwane również żarówkami retro dostępne są one obecnie w powszechnej sprzedaży, a ich stylizacja może być naprawdę bardzo różna. Trend ten dostarcza między innymi nowych elementów, które mogą wykorzystać np. architekci wnętrz, czy osoby, które przytulny klimat i ciekawy efekt wizualny pragną osiągnąć własnym sumptem. To jednak nie koniec zalet, gdyż żarówki retro mogą z powodzeniem występować jako autonomiczne źródło oświetlenia, a więc nie musi towarzyszyć im żaden klosz, czy ozdobna oprawka. Wystarczy drobna stylizacja przewodu oraz dobrana pod kolor oprawka żarówki, by uzyskać zadowalający efekt.Zabawa kolorami

Badania nad światłem, które prowadzą najwięksi producenci oświetlenia, skierowane są przede wszystkim w stronę poznania i opracowania technologi umożliwiającej osiągnięcie najlepszego widma światła w sprzedawanych żarówkach. Ma to znaczenie o tyle, że dążenie do wyprodukowania asortymentu, który będzie najbardziej optymalny dla ludzkiego oka i samopoczucia leży w biznesie takich firm. Pracuje się tu nad barwą, ale... co jeśli do produkcji trafiła by żarówka, której kolor możemy samodzielnie dowolnie modyfikować? O takiej sytuacji możemy dowiedzieć się już dziś! Na rynku pojawił się produkt, który nie tylko posiada zdolność świecenia w wielu barwach – mówimy tu o setkach, jeśli nie tysiącach odcieni – ale i cały ten proces można kontrolować przy pomocy urządzeń mobilnych. 

Opcje dodatkowe... poza światłem

Podstawowe funkcje są ważne, ale by zainteresować konsumenta w natłoku ofert trzeba się wyróżnić. Tylko jak to zrobić, kiedy produkowanym asortymentem są żarówki? Oczywiście poprzez opcje dodatkowe produktu. Klient potrzebuje światła, więc je dostanie, ale poza tym warto zapewnić mu jeszcze dodatkowe profity z posiadania naszego produktu. Nie chodzi tu bynajmniej o zmianę kolorów, czy natężenia światła. Nie, chodzi bardziej o żarówkę, która ma w sobie wbudowany... głośnik Bluetooth. Można więc przesłać do niej utwory z telefonu, regulować głośność odtwarzanej muzyki oraz zmieniać kolor, gdyż produkt ten funkcjonuje w oparciu o diody LED. Jedyne co może irytować to fakt, że światło musi być włączone w takiej lampce, by głośnik działał.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zajrzyj na Tytan.Lenalighting.pl

Data publikacji: 2018-02-07, ostatnia zmiana: 2018-10-04

Może Cię zaintersować:

- Jak zaplanować oświetlenie w domu?

- Urządzanie salonu - fakty i mity

- Wybór stolika kawowego - czym się kierować?


Spodobało Ci się?


ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY

Kuchnia gotowa, czy na wymiar
Na co się zdecydować? Wybrać gotowe realizacje przestrzenne kuchni, cały zestaw, czy tylko dopasować do swoich potrzeb gotowe elementy? A może skorzystać z usług firmy zajmującej się produkcją mebli na wymiar? A może skorzystać z usług firmy zajmującej się produkcją mebli na wymiar? W poniższym artykule przedstawimy wybrane opcje wraz z ich plusami i minusami.

Data publikacji: 2019-05-21

Na co zwrócić uwagę projektując kuchnię?
Zaprojektowanie kuchni w mieszkaniu lub domu to nie lada wyzwanie. Z jednej strony, kuchnia ma być funkcjonalna, z drugiej zaś powinna cieszyć oko swym wyglądem. Niejedna pani domu chciałaby, by kuchnia w jej domu była w stanie podążać za najnowszymi trendami i być w dobrym guście. Część kuchenna, to wbrew pozorom miejsce, w którym spędzamy wiele czasu. Przygotowywanie wspólnych posiłków, poranna kawa, rozmowy wieczorne, wymieniać możnaby wiele. Na co w takim razie zwrócić uwagę projektując kuchnię? Poniżej przedstawiamy kilka najważniejszych aspektów, które należy wziąć pod uwagę, zabierając się za to niełatwe zadanie.

Data publikacji: 2019-05-20

Impregnat do otoczaków zapobiega gromadzeniu się nalotu
Otoczaki często znajdują zastosowanie jako materiał budulcowy lub po prostu element dekoracji. Zapewne wszyscy widzieliśmy je na własne oczy, ale pojęcie "otoczaki" dla wielu może brzmieć obco. Dlatego spieszymy z wyjaśnieniem, że otoczaki to nic innego, jak kamyki o niewielkich kształtach, czyli małe fragmentu skał oraz minerałów, które mają zaokrąglony i wygładzony kształt poprzez ocieranie się o siebie i działanie wody.

Data publikacji: 2019-05-09

Zalety dachów dwuspadowych
Dla jednych nudna oczywistość, dla innych klasyka dająca pole do popisu dla wyobraźni. Wybierając dach dwuspadowy, czyli połączenie dwóch prostokątnych płaszczyzn w kalenicy, sami decydujemy, w którym kierunku będzie ewoluował nasz projekt zadaszenia.

Data publikacji: 2019-02-28