Szukaj

Kategorie

Trendy łazienkowe w 2018 roku - jak aranżować łazienkę na czasie


Jak aranżować łazienkę na czasie?


Od łazienki oczekujemy, by była oazą spokoju, w której możliwy będzie upragniony relaks, jak również, by pomieściło się w niej mnóstwo potrzebnych od ręki rzeczy. Pomieszczenie to powinno zatem spełniać dwie podstawowe funkcje. Być komfortowe w codziennym użytkowaniu, ale także zachęcać do odpoczynku. Odpowiedzią na dane potrzeby są właśnie aranżacje łazienek w 2018 roku.

Jakie meble wybrać?

Funkcjonalne! Postaraj się zachować w ich wyborze minimalizm. Postaw na małą ilość szafek, o dużej pojemności. Pamiętaj, że muszą one pomieścić wszystkie kosmetyki, a także dawać do nich wygodny dostęp. Sprawdzą się tutaj organizatory. Dzięki nim każda rzecz w szafce będzie miała swoje miejsce, co pozwoli Ci zachować w nich stały porządek. Szczególnie modne są także systemy cichego domykania drzwi i szuflad. Zdecydowanie wyeliminują one problem głośnego korzystania z łazienki, wprowadzając do niej nastrój cichej oazy.

Jak oświetlić łazienkę?

Mówiąc o funkcjonalności łazienki nie należy zapominać o prawidłowym oświetleniu. Przede wszystkim należy wybrać lampę główną, która umieszczona na suficie da równomierne światło do każdego zakątka łazienki. Najlepiej sprawdza się tu energooszczędne oświetlenie LED-owe. Warto także doświetlić przestrzeń przy lustrze. Światło oprócz swojej podstawowej funkcji okazuje się być idealnym dopełnieniem dekoracyjnym. Szczególnie polecane na ten rok jest umieszczenie go przy wannie. To delikatne podświetlenie wprowadzi do całego pomieszczenia relaksacyjny nastrój.Kolorystyka łazienki, na co się zdecydować?

Ponadczasowym kolorem w łazience jest biel. Łazienka sprawia wrażenie czystej i znacznie większej. W tym roku strzałem w dziesiątkę są również kolory ziemi; szarości, wpadające w subtelny fiolet, piaskowe beże i bazaltowe grafity. Do dopełnienia naturalnego klimatu aranżacji warto także pamiętać o dodaniu drewnianych bądź kamiennych elementów. Niestandardowym rozwiązaniem są wieloformatowe płytki, które mogą imitować zarówno drewno, kamień jak i glinę, a na dodatek wyglądają nowocześnie i elegancko.

Czy do łazienki wybrać jakieś dodatki?

Zdecydowanie, należy pamiętać o dodatkach, ale nie zapominać o zachowaniu minimalistycznego umiaru. W wyborze dodatków trzeba kierować się przede wszystkim wprowadzeniem do wnętrza emocji, które uprzyjemnią spędzanie w nim czasu. Tegoroczne aranżacje dopełnią elementy wykonane z naturalnych tworzyw, na przykład wiklinowe kosze czy drewniane zestawy łazienkowe. W pomieszczeniach z oknem idealnym rozwiązaniem będą tropikalne rodzaje kwiatów.


Tegoroczny trend na aranżację łazienek charakteryzuje się funkcjonalnym pięknem ukrytym w prostocie minimalizmu. Uniwersalność modnych rozwiązań sprawia, że do metamorfozy powstałej w tym stylu łazienki niezbędna będzie jedynie zmiana dekoracji.


MS

Materiał powstał we współpracy z Defra.

Data publikacji: 2018-02-17, ostatnia zmiana: 2018-10-08

Może Cię zaintersować:

- 5 zalet szklanej mozaiki

- Co powinien zawierać projekt aranżacji wnętrza?

- Nowoczesny wystrój sypialni


Spodobało Ci się?


ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY