Depilacja laserowa a jej skuteczność - Czy warto?


Depilacja laserowa a jej skuteczność - Czy warto?


Sprawdź czy warto korzystać z depilacji laserowej i czy jest ona bezpieczna.

Depilacja ciała to ostatnio coraz bardziej popularna forma usuwania owłosienia. W XX wieku mamy trend piękna i gładkiej skóry, który razem z rozwojem technologii dał możliwość depilacji laserowej całego ciała w szybki i skuteczny sposób. Dowiedz się czy warto korzystać z depilacji laserowej i czy ta metoda jest bezpieczna dla naszego ciała.

Na czym polega depilacja?

Depilacja laserowa to inaczej skierowanie wiązki światła laserowego o danej długości na nasze ciało w miejscu nadmiernego owłosienia. Wygenerowana przez laser wiązka energii cieplnej potrafi skutecznie zabijać włoski i cebulki, które są odpowiedzialne za rozwój owłosienia w naszym organizmie.

Promieniowanie lasera skutkuje trwałym uszkodzeniem mieszków włosowych, dzięki czemu włosy nie odrastają lub stają się cieńsze i jaśniejsze niż przed zabiegiem. Największa skuteczność depilacji laserowej jest wtedy gdy wykonamy zabieg nawet kilka razy w ciągu roku co 4-5 tygodni.

Przy depilacji możemy wyróżnić dwa rodzaje: takie dla którego barwnikiem jest melanina oraz takie dla którego docelowym barwnikiem są pigmenty dostępne w oddzielnym preparacie. Depilację laserową najczęściej wykorzystuje się do redukcji lub całkowitej eliminacji takich miejsc ciała jak nogi, ręce, twarz czy nawet ręce. Sam zabieg jest bezbolesny i trwa mniej więcej 2 godziny w zależności od wykorzystywanego sprzętu.

Czy depilacja laserowa jest skuteczna?

Popularność metody depilacji laserowej przemawia za jej stosowaniem, również badania naukowe potwierdzają jej skuteczność jak badania z 1998 roku FDA , które zezwoliło w USA na stosowanie nazwy redukcji owłosienia. Jednak należy uważać ponieważ kliniki często obiecują niemal 100% skuteczność, które nie zawsze jest możliwa. W zależności od wykonanych zabiegów możemy realnie liczyć na redukcję około 70% owłosienia. Długość i widoczność włosów może być zmniejszona nawet w okresie 12 miesięcy od dnia wykonania zabiegu. 

Badania wykonane w Dierickx CC, Grossman MC, Farinelli WA, Anderson RR. Permanent hair removal by normal-mode ruby laser. Archives of Dermatology. 1998 wskazują że 55% procent pacjentów skutecznie zmniejszyło gęstość włosów w rok od zakończenia zabiegu depilacji laserowej.

Depilacja laserowa miejsc intymnych

Depilacja miejsc intymnych to coraz bardziej popularny element depilacji. Zarówno partner jak i partnerka w dzisiejszych czasach chcą być piękni, pachnący i atrakcyjni dla swojego partnera lub partnerki. Depilacja laserowa umożliwia na pozbycie się zbędnych włosków z bikini i innych miejsc intymnych.

Bezpieczeństwo depilacji laserowej

Depilacja zachowując podstawowe środki ostrożności takie jak depilacja tylko zdrowych miejsc (bez infekcji) jest raczej bezpieczną formą. Warto dodać, że światło promieni lasera przenika do skóry na zaledwie 2mm głębokości, dlatego nie wpływa on negatywnie na nasze zdrowie. Mały odsetek pacjentów skarży się na nienaturalne przebarwienia, jednak problem dotyczy tylko 2% pacjentów a w tym przypadku wystarczy odpowiednia profilaktyka. W większości przypadków nie ma żadnych skutków ubocznych po zabiegu depilacji laserowej.


źródło: Centrum Depilacji Laserowej Derm Expert

Może Cię zaintersować:

- Wyjątkowe pomysły na prezent dla Twojej przyjaciółki

- Jak znaleźć bieliznę idealną?

- Prawidłowo dobrany biustonosz to podstawa

Data publikacji: 2018-09-20, ostatnia zmiana: 2018-10-23

ZOBACZ OGŁOSZENIA

FENTY BEAUTY - Pro Filt'r Hydrating Longwear Foundation - Podkład do twarzy - 420 (32 ml)
165,00 zł
Gdynia
(woj. pomorskie)
SALVATORE FERRAGAMO - Signorina Ribelle - Woda perfumowana - 50 ml
409,00 zł
Puławy
(woj. lubelskie)
HOURGLASS - Unreal High Shine Volumizing Lip Gloss - Błyszczyk do ust - Child (5,6 g)
145,00 zł
Pabianice
(woj. łódzkie)
TIFFANY - Tiffany & Co. - Woda perfumowana - Vaporisateur 75 ml
569,00 zł
Szczecinek
(woj. zachodniopomorskie)
SHISEIDO - Essential Energy - Żelowy krem nawilżający - 50 ml
329,00 zł
Czarne
(woj. pomorskie)
SEPHORA COLLECTION - Podkład korygujący 10h - 4 Porcelaine clair - Rosé (25 ml)
73,00 zł
Gliwice
(woj. śląskie)
KIKO jak Nowy lakier do paznokci szybkoschnący - QUICK-DRY numer 843
9,00 zł
Lublin
(woj. lubelskie)
Golarka z trymerem Aurora AU3547 (3 ostrza)
64,00 zł
Chełm
(woj. lubelskie)
MILK MAKEUP - Lip + Cheek - Róż w sztyfcie do ust i policzków - Rally - mauve (28 g)
119,00 zł
Sieradz
(woj. łódzkie)
URBAN DECAY - Heavy Metal Glitter Gel - Brokat w żelu do twarzy i ciała - Saturday stradus
105,00 zł
Zgorzelec
(woj. dolnośląskie)
Eldom Golarka męska G47
61,83 zł
Rawicz
(woj. wielkopolskie)
Bikor pędzel do cieni pro brush n°7 - 1 szt.
30,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Jak chronić cerę przed słońcem?
Spragnione po zimie słońca wystawiamy na jego działanie skóry i cerę. Muśnięte promieniami wyglądają zdrowo, atrakcyjniej. Piękna opalenizna kojarzy się z wakacjami, odpoczynkiem, wolnością. Niestety...
Data publikacji: 2021-06-23
Apteka internetowa czy stacjonarna? Gdzie w czasie epidemii warto dokonywać zakupów?
Aptekom internetowym zaufał już co drugi polski internauta. Czas pandemii dodatkowo wpłynął na popularność takiej formy zakupów. Dowiedz się, gdzie najlepiej kupować leki z korzyścią dla swojego zdrow...
Data publikacji: 2021-06-14
Jak zapobiegać zaparciom? Poradnik
Zaparcia coraz częściej nazywa się problemem cywilizacyjnym. Badania wskazują, że mogą dotyczyć nawet 28% członków społeczeństw zachodnich[1]. Najczęściej są wynikiem nieprawidłowych nawyków żywieniow...
Data publikacji: 2021-04-07
Gdzie w Polsce znajdują się komory normobaryczne i jak wpływają na nasze zdrowie?
Choć oddychanie to czynność, którą wykonujemy automatycznie, stres, przebywanie w zamkniętych, źle wentylowanych pomieszczeniach oraz nieprawidłowa postawa ciała mogą przyczyniać się do tego, że do na...
Data publikacji: 2021-03-02

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij