Hemoroidy – wstydliwy problem


Objawy hemoroidów.

Hemoroidy to niezwykle częsty problem. Statystyki pokazują, że ta przykra dolegliwość dotyczy nawet połowy populacji. Jednocześnie ta choroba uznawana jest za wstydliwą i wiele osób ma spore opory przed pójściem do lekarza. Tymczasem istnieje wiele sposobów leczenia hemoroidów, które są niezwykle skuteczne i mogą przynieść dużą ulgę w przypadku takich dolegliwości.

Przyczyną hemoroidów są problemy z właściwym działaniem tak zwanych guzków krwawniczych, które znajdują się w odbycie. Kłopoty polegają na tym, że guzki ulegają rozciągnięciu i wypełniają się zbyt dużymi ilościami krwi, a także nie opróżniają się do końca. Zaleganie krwi w guzkach prowadzi do rozwoju stanu zapalnego, który rozprzestrzenia się także na inne części odbytu. Taka dolegliwości określana jest jako żylaki odbytu, choroba hemoroidalna lub bardziej potocznie jako hemoroidy.

Co powoduje hemoroidy

Istnieje wiele różnych czynników, które mogą przyczynić się do rozwoju hemoroidów. Należy do nich przede wszystkim nieodpowiedni styl życia. Na chorobę narażone są przede wszystkim osoby, które prowadzą siedzący tryb życia. Kolejnym czynnikiem jest brak odpowiedniej ilości błonnika w diecie, a także picie zbyt małej ilości płynów. Nieprawidłowa dieta staje się przyczyną zaparć, które sprzyjają rozwojowi hemoroidów. Na powstanie tej dolegliwości są również narażone kobiety spodziewające się dziecka. Hemoroidy w ciąży są dosyć częstym problemem. Ich powstaniu sprzyjają zmiany hormonalne, a także fakt, że płód może uciskać na układ żylny i ograniczać dopływ krwi do jelit, co wpływa niekorzystnie na ich pracę. Również silne parcie w czasie porodu może prowadzić do powiększenia się guzków. Na szczęście w wielu przypadkach po porodzie hemoroidy samoistnie ulegają zmniejszeniu.Objawy hemoroidów

Objawy hemoroidów na pewno nie należą do przyjemnych. Pierwszym symptomem wskazującym na rozwój choroby, jest zazwyczaj swędzenie w okolicy odbytu. Przeważnie dolegliwości pojawiające się na wczesnym etapie choroby są lekceważone. Niestety prowadzi to do dalszego rozwoju hemoroidów oraz utrudnia ich późniejsze leczenie. Kolejne objawy to uczucie niecałkowitego wypróżnienia, które spowodowane jest przez nadmiernie powiększone guzki. Następnie pojawia się także niewielkie krwawienie. Wraz z rozwojem choroby może dochodzić do wypadania guzka. Na tym etapie staje się on wyczuwalny. Początkowo guzek chowa się samoistnie, ale w bardziej zaawansowanych stadiach choroby pozostaje przez cały czas na zewnątrz.

Leczenie hemoroidów

Leczenie hemoroidów na szczęście nie jest bardzo skomplikowane. Oczywiście czym wcześniej zostaną wykryte, tym łatwiej będzie można się ich pozbyć. Niezależnie od stadium choroby zazwyczaj zalecane jest stosowanie leków o działaniu przeciwzapalnym. Pomagają one w zmniejszeniu takich dolegliwości jak swędzenie i powodują spowolnienie rozwoju choroby. W przypadku bardziej zaawansowanych problemów konieczne jest przeprowadzenie odpowiedniego zabiegu. Polega on na tak zwanym gumkowaniu – na guzki zakłada się gumowe opaski, które zatrzymują dopływ krwi, co powoduje, że guzek obumiera i po jakimś czasie odpada.Hemoroidy na pewno nie należą do przyjemnych chorób, na szczęście można zatroszczyć się o skuteczną profilaktykę tej choroby. Oczywiście podstawą jest zdrowy tryby życia, czyli odpowiednia dieta i aktywność fizyczna. Warto zapobiegać powstawaniu zaparć. Jednocześnie w przypadku pojawienia się objawów, które mogą wskazywać na rozwój hemoroidów, nie należy odkładać w czasie wizyty u lekarza. Chociaż badanie jest mało przyjemne, leczenie pozwoli na szybkie pozbycie się dolegliwości.


Artykuł ten powstał przy współpracy z redaktorami strony leczymyhemoroidy.pl - kompedium wiedzy na tematy takie jak hemoroidy, leczenie hemoroidów oraz ich objawy.

Może Cię zaintersować:

- Jak ustrzec się przed wirusowym zapaleniem wątroby?

Data publikacji: 2018-06-13, ostatnia zmiana: 2018-10-04

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Masaż, zabiegi masażu w gabinecie
Łódź
(woj. łódzkie)
Masaż Białołęka - masaże w domu z dojazdem do klienta
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Masaż Kręgosłupa po Porodzie  - Sulejówek  (Wizyty Domowe)
Sulejówek
(woj. mazowieckie)
Masaż leczniczy,kręgosłupa Żoliborz (darmowy dojazd)
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Atelier Uśmiechu -Klinika Stomatologiczna Ursynów
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Masaż - Masaże Karku Szyji Ochota (dojazd do klienta)
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Masaż Praga,Leczniczy Dojazd do klienta Tanio
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Masaż leczniczy Sulejówek,Wesoła, (bezpłatny dojazd)
Sulejówek
(woj. mazowieckie)
Masaże Tajskie z dojazdem do domu
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
Rehaorthopedica Prywatna Klinika Osteopatii i Fizjoterapii
Kraków
(woj. małopolskie)
Badania na prawo jazdy
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Sprzęt Medyczny Rehabilitacyjny Wypożyczalnia Warszawa sklep
Warszawa
(woj. mazowieckie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Jak wybrać najlepszy gabinet kosmetyczny?
Wybierasz się do gabinetu, ale nie wiesz czym się kierować w wyborze? Zapraszamy do naszego poradnika!
Data publikacji: 2019-11-27
Dietetyk kliniczny - specjalista od żywienia
Sprawdź, czym charakteryzuje się dobry dietetyk kliniczny!
Data publikacji: 2019-11-26
Czym jest Merchandising?
Merchandising polega na znacznym zwiększeniu intensywności sprzedaży. Aby był on skuteczny, niezwykle ważne jest dokładne i rzetelna sprawdzenie i zaprojektowanie całej sprzedaży. Dzięki, temu można o...
Data publikacji: 2019-08-07
Odczulanie biorezonansem
Alergia, to problem który dotyka większość Polaków. Lekarze na całym świecie do dziś szukają najskuteczniejszych sposobów, żeby alergia nie dręczyła nas całe życie. Dużą popularnością zaczęły się cies...
Data publikacji: 2019-07-04