Szukaj

Kategorie


Peeling kawitacyjny: co warto o nim wiedzieć?


Czym jest peeling kawitacyjny?


Gładka i pozbawiona niedoskonałości skóra to marzenie niejednej kobiety, jednak w wielu przypadkach stosowanie wyłącznie drogeryjnych kremów może okazać się niewystarczające. W takiej sytuacji warto zatem zdecydować się na zabiegi oferowane w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych, a jednym z najpopularniejszych jest z pewnością peeling kawitacyjny. Dla kogo jednak przeznaczony jest ten zabieg i na czym tak dokładnie polega peeling kawitacyjny?

Czym jest peeling kawitacyjny?

Peeling kawitacyjny to zabieg przeprowadzany przy pomocy wibracji ultradźwiękowej, który w delikatny sposób pomaga oczyścić skórę i sprawdza się idealnie w przypadku posiadaczek każdego rodzaju cery i to bez względu na wiek. Niezwykle istotne w przypadku peelingu kawitacyjnego jest to, iż podczas zabiegu skóra przez cały czas musi być wilgotna, ponieważ jedynie wtedy po zetknięciu z ultradźwiękami na jej powierzchni wytwarzają się mikropęcherzyki, które po rozpadzie rozbijają stare komórki naskórka.

Jakich efektów zabiegu można się spodziewać?

Peeling kawitacyjny pomaga usunąć powierzchni skóry martwe komórki naskórka, hamując tym samym proces namnażana się bakterii oraz oczyszczając dogłębnie skórę. Dzięki niewielkim wibracjom dochodzi do usprawnienia przepływu krwi i limfy, co przekłada się bezpośrednio na odpowiednie dotlenienie wszystkich komórek skóry.Dla kogo przeznaczony jest peeling kawitacyjny?

Peeling kawitacyjny to zabieg, na który mogą zdecydować się tak naprawdę posiadaczki każdego rodzaju skóry, zarówno tej normalnej i tłustej, jak i suchej czy wrażliwej. Peeling kawitacyjny wpływa niezwykle korzystnie zarówno na wygląd, jak i na stan skóry trądzikowej, ponieważ pomaga pozbyć się zaskórników, a także zmniejsza proces wydzielania sebum, dzięki czemu skóra znacznie mniej się świeci. Jeśli chodzi natomiast o skórę suchą, dojrzałą i zmęczoną, to po peelingu kawitacyjnym odzyskuje ona swój dawny blask, a niektóre zmarszczki mimiczne ulegają znacznemu wygładzeniu. Peeling kawitacyjny bardzo często stosowany jest włącznie z innymi zabiegami (np. mikrodermabrazją i d'arsonvalizacją), przygotowując tym samym skórę w odpowiedni sposób do przyjęcia substancji aktywnych znajdujących się w maseczkach i kremach.

Jak wygląda zabieg?

Peeling kawitacyjny to zabieg, który nie trwa zbyt długo, ponieważ zwykle kończy się po upływie około 30 minut. Tuż przed przystąpieniem do zabiegu konieczne jest dokładne oczyszczenie skóry z pozostałości kosmetyków kolorowych oraz zanieczyszczeń atmosferycznych (najczęściej przy pomocy specjalnego żelu lub nawet peelingu enzymatycznego). W następnej kolejności na skórę nakładane jest serum i kosmetyczka przechodzi do właściwego zabiegu, przesuwając po skórze szpatułkę wytwarzającą fale ultradźwiękowe. Sam zabieg nie jest w ogóle bolesny, jednak w trakcie jego trwania można odczuwać niewielkie łaskotanie. Na początku kosmetyczna skupia się przede wszystkim na tych mniej wymagających partiach skóry, przechodząc następnie w okolice nosa oraz brody. Tuż po zabiegu na skórę nakładana jest zazwyczaj maseczka dopasowana indywidualnie do potrzeb skóry (np. algowa lub kremowa) oraz krem głęboko nawilżający skórę. Warto przy tym podkreślić fakt, iż przez kilka tygodni po zabiegu należy nakładać na skórę krem z wysokim filtrem, dzięki czemu na skórze nie będą powstawać przebarwienia. Efekty zabiegu widoczne są niemal natychmiast, jednak aby były jak najlepsze najlepiej zdecydować się na serię kilku zabiegów w równych odstępach czasowych.

Czy są jakieś przeciwwskazania do zabiegu?

Pomimo tego, iż peeling kawitacyjny to dosyć delikatny w działaniu zabieg, który pomaga bardzo dobrze oczyścić i odmłodzić skórę to jednak nie może on niestety zostać przeprowadzony u każdej kobiety. Wśród głównych przeciwwskazań do peelingu kawitacyjnego można wymienić w szczególności okres ciąży, osteoporozę, choroby związane z tarczycą, padaczkę, infekcje skórne, a także niewydolność krążenia.


Artykuł powstał we współpracy z Centrum Medycznym dr Rajzer z Krakowa.

Data publikacji: 2018-05-18, ostatnia zmiana: 2018-10-23

Może Cię zaintersować:

- Wyjątkowe pomysły na prezent dla Twojej przyjaciółki


Spodobało Ci się?


ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY

Plakaty wielkoformatowe ? jak zaprojektować, gdzie wydrukować?

Plakaty wielkoformatowe ? jak zaprojektować, gdzie wydrukować?

Znaki, banery lub plakaty – niezależnie od tego, jaki rodzaj druku na dużą skalę tworzysz, ważne jest, aby wyróżniał się z tłumu. Aby utworzyć wydruk, na który ludzie zwrócą uwagę, musisz wybrać odpowiednie obrazy, kolory i czcionki. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci uniknąć najczęstszych problemów związanych z drukowaniem plakatów.

Data publikacji: 2019-01-24

Jak założyć swoją firmę?

Jak założyć swoją firmę?

Planujecie założyć niedługo własną działalność gospodarczą? Jakie kroki należy podjąć, aby przejść przez wszystkie etapy tej procedury?

Data publikacji: 2018-10-13

Kreatywna integracja - imprezy off road

Kreatywna integracja - imprezy off road

Pracodawcy zaczynają coraz bardziej zdawać sobie sprawę z konieczności organizowania imprez integracyjnych. Coraz chętniej sięgają też po nieszablonowe rozwiązania. Wyjścia do pubu, na kręgle czy bilard powoli zaczynają odchodzić do przeszłości...

Data publikacji: 2018-10-06

Jak walczyć z tremą podczas wystąpień publicznych?

Jak walczyć z tremą podczas wystąpień publicznych?

Jedni proponują wyobrażenie sobie publiczności nago. Inni z kolei polecają walczyć ze stresem jeszcze na długo przed wystąpieniem. To tylko niektóre ze sposobów na tremę,...

Data publikacji: 2018-10-05