Szukaj

Kategorie

Nowości w medycynie estetycznej


Nowości w medycynie estetycznej.


Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej od wielu lat cieszą się bardzo dużą popularnością wśród wielu kobiet, ponieważ dzięki nim można w widoczny i dosyć szybki sposób poprawić wygląd nie tylko swojej twarzy, ale również całej sylwetki. Medycyna estetyczna do tej pory oferowała kobietom przede wszystkim takie zabiegi jak botoks, liposukcja ultradźwiękowa, czy też osocze bogatopłytkowe, jednak dzięki ciągłemu postępowi zaprezentowano całkiem niedawno kilka bardzo ciekawych nowości. Jakich?

Metoda Thermage

Meotda Thermage to nieoperacyjny lifting, dzięki któremu można pozbyć się takich objawów starzenia się skóry jak jej wiotkość, zaburzenia owalu, czy też opadające powieki. Warto przy tym podkreślić fakt, iż dzięki tej metodzie możliwe jest również poprawienie wyglądu brzucha, szyi, ud oraz ramion. Sam zabieg jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia każdej pacjentki, a jeśli chodzi o okres rekonwalescencji, to już po zabiegu można bez problemu powrócić do swoich codziennych zajęć. Na czym jednak polega ten zabieg? Metoda Thermage wykorzystuje fale radiowe, które dzięki wniknięciu w skórę właściwą i tkankę podskórną, doprowadzają do jej nagrzania przy równoczesnym chłodzeniu naskórka. Jeśli chodzi o efekty zabiegu, to skóra zostaje w widoczny sposób zagęszczona i ściągnięta, niewielkie zmarszczki ulegają spłyceniu, poprawia się owal twarzy, natomiast skóra na pozostałych partiach skóry staje się w odpowiedni sposób napięta. Zabieg Thermage jest całkowicie bezbolesny, gdyż pacjentka odczuwa jedynie uczucie ciepła, a jeśli chodzi o jego długość, to w zależności od danego obszaru trwa on zazwyczaj od 30 minut do nawet 2 godzin.

Laser fraksyjny

Kolejną nowością w medycynie estetycznej jest laser fraksyjny, który bez problemu dociera w głębokie partie skóry, dając jedynie minimalne skutki uboczne, które po kilku dniach całkowicie znikają. Wspomniany laser emituje światło o długości 1550 nm, jednak nie naświetla on jednorodnie powierzchni skóry, ponieważ wykonuje na jej powierzchni, a także nieco głębiej, tysiące mikroskopijnych dziurek. Niezwykle ważne jest jednak to, iż skóra wokół powstałych dziurek jest całkowicie zdrowa i nienaruszona, dzięki czemu proces regeneracji przebiega niezwykle szybko i sprawnie. Niewielkie uszkodzenie skóry, które powstaje poprzez działanie lasera fraksyjnego stymuluje tkanki do procesu naprawczego, dzięki czemu stan skóry w widoczny sposób ulega znacznej poprawie. Jeśli chodzi natomiast o główne wskazania do, to warto wiedzieć o tym, iż jest on przeznaczony w szczególności dla osób, które zmagają się z rozstępami, wiotką skórą, bliznami potrądzikowymi, przebarwieniami, rozszerzonymi porami oraz śladami po usunięciu tatuażu. Efekty zabiegu widoczne są niemal natychmiast, jednak aby były jak najlepsze, lekarze z zakresu medycyny estetycznej zalecają wykonanie serii około 3-5 zabiegów w 4-tygodniowych odstępach czasowych.Tox-Peel Program

Medycyna estetyczna każdego roku wprowadza różne bardzo ciekawe nowości w walce o piękną i młodą skórę, a jednym z ciekawszych zabiegów jest z pewnością tzw. Tox-Peel Program. Wspomniany zabieg to świetna alternatywa dla popularnego botoksu, ponieważ już po jednym zabiegu skóra odzyskuje swój dawny blask oraz w pełni młodzieńczy wygląd. Tox-peel to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który łączy w sobie lifting oraz peeling w jednym, jednak najistotniejsze jest to, iż zabieg ten pomaga walczyć z niemal wszystkimi problemami starzenia się skóry. Dzięki temu, iż preparat łączy w sobie kwasy AHA oraz liczne peptydy i czynniki wzrostu, to bez problemu dociera on w głębsze partie skóry, poprawiając tym samym w bardzo widoczny sposób wygląd oraz stan skóry. Składniki aktywne znajdujące się w preparacie po aplikacji na skórę nie powodują wystąpienia żadnego podrażnienia oraz reakcji alergicznej, co stanowi jedną z najważniejszych zalet tego preparatu. Niezwykle ważne jest również to, iż z zabiegu można korzystać praktycznie przez cały rok, pamiętając jednak o tym, aby chronić skórę przed działaniem promieni słonecznych, stosując kremy z wysokim filtrem.


Artykuł powstał we współpracy z Kliniką Medycyny, Dermatologii, Urologii i Ginekologii Estetycznej Bona Dea z Krakowa.

Data publikacji: 2018-05-20, ostatnia zmiana: 2018-10-11

ruchu

Może Cię zaintersować:

- Co warto wiedzieć o naszyjnikach z pereł?


Spodobało Ci się?