Implanty stomatologiczne – nowoczesna alternatywa dla protez zębowych


Implanty stomatologiczne – nowoczesna alternatywa dla protez zębowych.


Po usunięciu zęba wcale nie trzeba decydować się na protezę zębową – najlepszą alternatywą jest skorzystanie z implantów stomatologicznych.

Implantologia stomatologiczna zrewolucjonizowała podejście do zdrowego i białego uśmiechu. Dzisiaj implanty stomatologiczne można wszczepić w wielu gabinetach, także w mniejszych miejscowościach.

Czym dokładnie są implanty? Kiedy można z nich skorzystać? Jak przebiega zabieg ich wszczepienia? W końcu, ile trzeba będzie za nie zapłacić?

Implanty stomatologiczne – co to jest?

Implanty to nowoczesny sposób na ubytki zębowe zarówno w dolnym, jak i w górnym łuku. To specjalne wszczepy umieszczane bezpośrednio w kości, na których osadza się korony zębowe wykonane na ogół z porcelany. Dzięki temu implant stomatologiczny jest w stanie pełnić rolę utraconego wcześniej zęba.

Dzisiaj implanty zębowe mogą być stosowane zarówno w przypadku braku pojedynczego zęba, jak również przy większych ubytkach – nawet przy całkowitym braku naturalnych zębów.

Wobec tego dzięki implantom zębowym pacjent jest w stanie uniknąć protezy zębowej ruchomej, ale również może zrezygnować z innych metod uzupełnień, na przykład mostów, które wymagają interwencji w zęby okoliczne, nawet jeśli są one zdrowe.Zalety implantów zębowych:

  • estetyka – nowoczesne implanty są nie do odróżnienia od zwykłych zębów
  • wygoda – implant wszczepiany jest na stałe
  • zachowana funkcjonalność – pacjent może korzystać z implantu podobnie jak ze swoich naturalnych zębów
  • wysoka skuteczność – sprawdzają się w 99% przypadków
  • bezpieczeństwo dla okolicznych zębów – unika się szlifowania tkanek w sąsiadujących zębach
  • ochrona – zapobiega się zanikowi tkanki kostnej po usunięciu zęba

 

Wobec tego dzisiaj z implantów korzysta coraz więcej pacjentów gabinetów stomatologicznych, chociaż wykonanie takiego uzupełnienia nie jest tanie.

Wykonanie implantów stomatologicznych – krok po kroku

Implantów stomatologicznych nie wykonuje się na jednej wizycie – koniczne są na ogół 3-4 wizyty, podczas których stomatolog przeprowadza kolejne czynności związane z wszczepieniem implantu i osadzeniem na nim korony zębowej.

Zanim jednak dojdzie do zabiegu, konieczna jest konsultacja wstępna ze stomatologiem. W tym celu wykonuje się także specjalne zdjęcia RTG mające na celu zobrazowanie miejsca zabiegu oraz jego okolicy, w tym stanu kości, wyrostka zębodołowego, stanu zębów, błony śluzowej. Niekiedy stosowana jest także zaawansowana tomografia komputerowa 3D. Stomatolog może zalecić także wykonanie dodatkowych badań laboratoryjnych, w tym morfologii krwi, badań hormonów tarczycy, wapnia, potasu, sodu, badań czasu krzepnięcia krwi.

Po wstępnych konsultacjach i badaniach rozpoczyna się kolejny etap, czyli planowanie leczenia. Dobiera się miejsca dla wprowadzenia wszczepów, typ implantów, typ korony. Na tym etapie można także określić orientacyjny koszt leczenia.

Sam zabieg implantacji odbywa się w znieczuleniu, dlatego nie powoduje żadnych dolegliwości bólowych i pacjenta. Wykorzystuje się wtedy specjalistyczne wiertła, które pozwalają na przygotowanie otworu pod implant, który następnie wkręcany jest w kość. Zabieg trwa około 20-30 minut.

Następnie konieczne jest odczekanie odpowiedniego czasu na zagojenie się miejsca wszczepienia implantu. Najczęściej trwa od 3 do 6 miesięcy. W tym czasie implant jest chroniony przez koronę tymczasową. Po około tygodniu zdejmuje się szwy zabezpieczające ranę. Na końcu na implancie umieszcza się koronę docelową.Szacuje się, że implanty stomatologiczne są w stanie posłużyć pacjentowi przez okres minimum 10 lat, ale w większości przypadków można korzystać z nich znacznie dłużej.

Ile kosztuje implant stomatologiczny?

Ceny implantów stomatologicznych nie są niskie. Najczęściej trzeba liczyć się z wydatkiem od około 3500 do nawet 4500 złotych za jedną sztukę implantu wraz z koroną. W przypadku uzupełnień obejmujących kilka zębów ceny idą w górę.

W trakcie leczenia mogą pojawić się także dodatkowe koszty, między innymi za wykonanie diagnostyki, dodatkowe zabiegi wymagane w związku z wykonaniem implantu.

 

Artykuł powstał we współpracy z Kliniką Stomatologiczną Zietęk Clinic z Krakowa. 

Może Cię zaintersować:

- Jakie mogą być przyczyny bólu zębów?

Data publikacji: 2018-08-28, ostatnia zmiana: 2018-10-04

ZOBACZ OGŁOSZENIA

profesjonalny masaż dla osób
Brodnica
(woj. kujawsko-pomorskie)
Kręgarz Ochota  Gabinet i wizyty domowe
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Pracownia Protetyczna, naprawa protez elastycznych ACRON
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
Bonjour Beaute-manicure pedicure włosy zabiegi. Zapraszamy
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Masaż- Mobilny Gabinet masażu
Gdynia
(woj. pomorskie)
Dobry Dietetyk Online Foodweb.pl Copywriting medyczny
Szczecin
(woj. zachodniopomorskie)
Desert Rose - profesjonalny masaż tantryczny i relaksacyjny
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Badania na prawo jazdy
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Psychoterapeuta Psycholog Terapia Uzależnień Zielona Góra
Zielona Góra
(woj. lubuskie)
Sterylizacja narzędzi kosmetycznych
Gdańsk
(woj. pomorskie)
Tatuaż Gdańsk Oliwa
Gdańsk
(woj. pomorskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Jak wybrać idealną agencję hostess w Zielonej Górze ? Przewodnik dla klientów
Poszukiwanie idealnej agencji hostess to kluczowy krok dla każdego, kto chce zorganizować wydarzenie, które zostanie zapamiętane na długo. Zielona Góra, z jej dynamicznie rozwijającym się rynkiem even...
Data publikacji: 2024-04-12
Dotacja z urzędu pracy ? dofinansowanie na rozpoczęcie działalności gospodarczej
Podjęcie działalności gospodarczej niesie ze sobą nie tylko wyzwania, ale również szanse na korzystne wsparcie ze strony instytucji publicznych. Jednym z najbardziej atrakcyjnych instrumentów dla prze...
Data publikacji: 2024-03-19
Upadłość konsumencka - kancelaria prawna jest najlepszym rozwiązaniem
Jesteś dłużnikiem i coraz większą trudność sprawia Ci zawiązanie końca z końcem? Pomyśl o upadłości konsumenckiej, która może być dobrym rozwiązaniem dla Ciebie. Jeśli zastanawiasz się nad taką opcją,...
Data publikacji: 2024-02-02
Wybór odpowiedniego hostingu
Rozpoczynając swoją podróż w cyfrowym świecie, najpierw musisz zrozumieć, czym są serwery i hosting. Serwer to specjalny typ komputera, który przechowuje, przetwarza i udostępnia dane. Te dane są zazw...
Data publikacji: 2023-09-29