Szukaj

Kategorie

Implanty stomatologiczne – nowoczesna alternatywa dla protez zębowych


Implanty stomatologiczne – nowoczesna alternatywa dla protez zębowych.


Po usunięciu zęba wcale nie trzeba decydować się na protezę zębową – najlepszą alternatywą jest skorzystanie z implantów stomatologicznych.

Implantologia stomatologiczna zrewolucjonizowała podejście do zdrowego i białego uśmiechu. Dzisiaj implanty stomatologiczne można wszczepić w wielu gabinetach, także w mniejszych miejscowościach.

Czym dokładnie są implanty? Kiedy można z nich skorzystać? Jak przebiega zabieg ich wszczepienia? W końcu, ile trzeba będzie za nie zapłacić?

Implanty stomatologiczne – co to jest?

Implanty to nowoczesny sposób na ubytki zębowe zarówno w dolnym, jak i w górnym łuku. To specjalne wszczepy umieszczane bezpośrednio w kości, na których osadza się korony zębowe wykonane na ogół z porcelany. Dzięki temu implant stomatologiczny jest w stanie pełnić rolę utraconego wcześniej zęba.

Dzisiaj implanty zębowe mogą być stosowane zarówno w przypadku braku pojedynczego zęba, jak również przy większych ubytkach – nawet przy całkowitym braku naturalnych zębów.

Wobec tego dzięki implantom zębowym pacjent jest w stanie uniknąć protezy zębowej ruchomej, ale również może zrezygnować z innych metod uzupełnień, na przykład mostów, które wymagają interwencji w zęby okoliczne, nawet jeśli są one zdrowe.Zalety implantów zębowych:

  • estetyka – nowoczesne implanty są nie do odróżnienia od zwykłych zębów
  • wygoda – implant wszczepiany jest na stałe
  • zachowana funkcjonalność – pacjent może korzystać z implantu podobnie jak ze swoich naturalnych zębów
  • wysoka skuteczność – sprawdzają się w 99% przypadków
  • bezpieczeństwo dla okolicznych zębów – unika się szlifowania tkanek w sąsiadujących zębach
  • ochrona – zapobiega się zanikowi tkanki kostnej po usunięciu zęba

 

Wobec tego dzisiaj z implantów korzysta coraz więcej pacjentów gabinetów stomatologicznych, chociaż wykonanie takiego uzupełnienia nie jest tanie.

Wykonanie implantów stomatologicznych – krok po kroku

Implantów stomatologicznych nie wykonuje się na jednej wizycie – koniczne są na ogół 3-4 wizyty, podczas których stomatolog przeprowadza kolejne czynności związane z wszczepieniem implantu i osadzeniem na nim korony zębowej.

Zanim jednak dojdzie do zabiegu, konieczna jest konsultacja wstępna ze stomatologiem. W tym celu wykonuje się także specjalne zdjęcia RTG mające na celu zobrazowanie miejsca zabiegu oraz jego okolicy, w tym stanu kości, wyrostka zębodołowego, stanu zębów, błony śluzowej. Niekiedy stosowana jest także zaawansowana tomografia komputerowa 3D. Stomatolog może zalecić także wykonanie dodatkowych badań laboratoryjnych, w tym morfologii krwi, badań hormonów tarczycy, wapnia, potasu, sodu, badań czasu krzepnięcia krwi.

Po wstępnych konsultacjach i badaniach rozpoczyna się kolejny etap, czyli planowanie leczenia. Dobiera się miejsca dla wprowadzenia wszczepów, typ implantów, typ korony. Na tym etapie można także określić orientacyjny koszt leczenia.

Sam zabieg implantacji odbywa się w znieczuleniu, dlatego nie powoduje żadnych dolegliwości bólowych i pacjenta. Wykorzystuje się wtedy specjalistyczne wiertła, które pozwalają na przygotowanie otworu pod implant, który następnie wkręcany jest w kość. Zabieg trwa około 20-30 minut.

Następnie konieczne jest odczekanie odpowiedniego czasu na zagojenie się miejsca wszczepienia implantu. Najczęściej trwa od 3 do 6 miesięcy. W tym czasie implant jest chroniony przez koronę tymczasową. Po około tygodniu zdejmuje się szwy zabezpieczające ranę. Na końcu na implancie umieszcza się koronę docelową.Szacuje się, że implanty stomatologiczne są w stanie posłużyć pacjentowi przez okres minimum 10 lat, ale w większości przypadków można korzystać z nich znacznie dłużej.

Ile kosztuje implant stomatologiczny?

Ceny implantów stomatologicznych nie są niskie. Najczęściej trzeba liczyć się z wydatkiem od około 3500 do nawet 4500 złotych za jedną sztukę implantu wraz z koroną. W przypadku uzupełnień obejmujących kilka zębów ceny idą w górę.

W trakcie leczenia mogą pojawić się także dodatkowe koszty, między innymi za wykonanie diagnostyki, dodatkowe zabiegi wymagane w związku z wykonaniem implantu.

 

Artykuł powstał we współpracy z Kliniką Stomatologiczną Zietęk Clinic z Krakowa. 

Data publikacji: 2018-08-28, ostatnia zmiana: 2018-10-04

Może Cię zaintersować:

- Jakie mogą być przyczyny bólu zębów?


Spodobało Ci się?


Zobacz ogłoszenia

 Mydełka reklamowe, upominki firmowe. Producent
Góra Kalwaria
(woj. mazowieckie)
 Kurs Henna i regulacja brwi
Lublin
(woj. lubelskie)
 Niechirurgiczne uzupełnianie włosów Dorota Olejniczak
Poznań
(woj. wielkopolskie)
 Manicure hybrydowy, makijaż, przedłużanie rzęs
Kraków
(woj. małopolskie)
 Zabiegi kosmetyczne. Liposukcja odchudzanie dermomasazer cellulit fale radiowe lifting mobilne usług
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
 BWOrtodoncja gabinet
Szczecin
(woj. zachodniopomorskie)
 Masaż antycellulitowy PROMOCJA 88 zł/1h
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
 Masaż leczniczy - (Wizyty Domowe)Kręgarz, Babice Nowe,Stare,Ożarów Maz.
Babice Nowe
(woj. mazowieckie)
 Mobilne usługi kosmetyczne
Oleśnica
(woj. dolnośląskie)
 Paznokcie hybrydowe lub zwykłe
Piotrków Trybunalski
(woj. łódzkie)
 Stylizacja paznokci,makijaż Ciechanów usługi kosmetyczne
Ciechanów
(woj. mazowieckie)
 Manicure hybrydowy, japoński, klasyczny, stylizacja paznokci, żel, tipsy
Grodzisk Mazowiecki
(woj. mazowieckie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY

Czym jest Merchandising?
Merchandising polega na znacznym zwiększeniu intensywności sprzedaży. Aby był on skuteczny, niezwykle ważne jest dokładne i rzetelna sprawdzenie i zaprojektowanie całej sprzedaży. Dzięki, temu można odpowiednio podkreślić konkretne produkty i zachęcić klientów do ich zakupu.

Data publikacji: 2019-08-07

Odczulanie biorezonansem
Alergia, to problem który dotyka większość Polaków. Lekarze na całym świecie do dziś szukają najskuteczniejszych sposobów, żeby alergia nie dręczyła nas całe życie. Dużą popularnością zaczęły się cieszyć terapie odczulające metodą biorezonansu. Taką opcję wybierają osoby które nie chcą faszerować się tabletkami.

Data publikacji: 2019-07-04

Tajemnice zdolności kredytowej. Jak banki liczą naszą zdolność?
Wzięcie kredytu nierozerwalnie wiąże się z koniecznością wyliczenia zdolności kredytowej. Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób, banki liczą zdolność kredytową i jakie elementy mają wpływ na jej wysokość. Właśnie z tego artykułu można dowiedzieć się, jakie najważniejsze kwestie biorą pod uwagę banki, kiedy liczą zdolność kredytową.

Data publikacji: 2019-05-24

Dlaczego tłumaczenia marketingowe są tak ważne?
Dla prowadzących własną działalność oczywistym jest, że bez marketingu nie ma możliwości zaistnienia na rynku. Konkurencja obecnie jest tak duża, że niewiele pozostało obszarów gdzie można dostrzec monopol, który daje więcej swobody w działaniach reklamowych. Marketing, PR, reklama – podstawą do efektywnego dotarcia do swojej grupy docelowej jest treść.

Data publikacji: 2019-05-07