Gdzie znaleźć dobre ubezpieczenie turystyczne?

Planując wyjazd zagraniczny w celach turystycznych, ważne jest, aby zdecydować się na odpowiednią polisę. Dopasowane do sposobu spędzania wolnego czasu ubezpieczenie turystyczne, będzie w stanie pokryć wydatki, które pojawią się w związku z różnymi zdarzeniami losowymi. Jak znaleźć dobrą polisę turystyczną?

Zanim podejmie się decyzję o wyborze konkretnej polisy turystycznej, istotne jest ustalenie, jak będzie wyglądał wyjazd zagraniczny. Pozwala to ustalić, jakie ubezpieczenie turystyczne będzie odpowiednie. Zakres ochrony musi brać pod uwagę między innymi to, czy podczas wyjazdu będzie się uprawiało sport. Przy ekstremalnych trzeba zdecydować się na wykupienie dodatkowego ubezpieczenia. Polisa w podstawowej wersji nie będzie w stanie zapewnić możliwości uzyskania odszkodowania, gdy dojdzie do wypadku, choćby podczas uprawiania sportów zimowych.

Jak dobrze wybrać ubezpieczenie turystyczne?

Kluczowym elementem każdej polisy turystycznej są koszty leczenia. Nawet konieczność skorzystania z prywatnej wizyty lekarskiej poza granicami kraju, może wiązać się ze sporymi wydatkami.

Wybierając polisę turystyczną, trzeba zwrócić uwagę na to, w jakim stopniu będzie w stanie pokryć opłaty za:

●      wizytę u lekarza, a także specjalistów z konkretnych dziedzin medycyny,

●      hospitalizację,

●      zakup leków i środków medycznych,

●      transport do kraju czy transport sanitarny.

Równocześnie ubezpieczenie turystyczne powinno swoim zakresem nie tylko obejmować możliwość sfinansowania konkretnych wydatków na usługi medyczne, ale także określoną ich wysokość. Z tego powodu przy wyborze polisy, trzeba zwrócić uwagę także na sumy gwarantowane. Będą one decydowały o tym, jakie kwoty pokryje towarzystwo ubezpieczeniowe.

Sumy gwarantowane przy polisie turystycznej powinny być dopasowane do:

●      charakteru podróży,

●      indywidualnych potrzeb,

●      kierunku wyjazdu. 

Wyższe wydatki ubezpieczenie turystyczne powinno pokryć, gdy planuje się wyjazd do drogich krajów czy egzotycznych. Na bardziej rozbudowane polisy trzeba zdecydować się, gdy cierpi się na choroby przewlekłe. Charakter podróży również ma duże znaczenie przy wyborze konkretnego produktu.

Jak ustalić wysokość kosztów leczenia, które pokryje ubezpieczenie turystyczne?

Kluczowe w polisie turystycznej jest to, w jaki sposób będzie ona w stanie zapewnić opłacenie wydatków na leczenie. Przed wyjazdem do konkretnego kraju dobrze jest sprawdzić, jaka powinna być minimalna suma gwarantowana. Dla przykładu w europejskich krajach jest to około 20 tys. euro. Natomiast taka kwota będzie wystarczająca przy podróżach związanych z wypoczynkiem czy zwiedzaniem. Przy bardziej aktywnym spędzaniu wolnego czasu, warto zdecydować się na produkty z rekomendowanymi sumami gwarantowanymi. Przy podróżach po Europie to kwoty wynoszące powyżej 30 tys. euro. Natomiast najwyższe sumy gwarantowane trzeba wybierać, gdy ubezpieczenie turystyczne ma zapewnić pokrycie wydatków, które mogą wystąpić podczas wyjazdu związanego z chodzeniem po górach, uprawianiem sportów ekstremalnych.

Jak dopasować polisę turystyczną do indywidualnych potrzeb?

Nie zawsze produkty, które są dostępne na ogólnych warunkach w sprzedaży, będą odpowiadały potrzebom. Wówczas konieczne jest samodzielne wybranie takich rozszerzeń zakresu ochrony, które sprawią, że będzie ona w stanie zapewnić uzyskanie odszkodowania, gdy dojdzie do konkretnych zdarzeń.

Do polisy turystycznej można zdecydować się na takie dodatki jak:

●      ochrona bagaży,

●      ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym,

●      NNW.

Takie rozszerzenie ochrony ubezpieczeniowej to sposób, aby zapewnić możliwość uzyskania odszkodowania w większej liczbie sytuacji, które mogą przytrafić się podczas podróży. Zabierając ze sobą kosztowne przedmioty, dobrze jest mieć ubezpieczenie turystyczne chroniące bagaż. Pozwala to odzyskać pieniądze choćby za skradziony sprzęt sportowy czy fotograficzny. Natomiast polisa z rozszerzeniem o odpowiedzialność cywilną w życiu prywatnym to dobre rozwiązanie, gdy planuje się jazdę na nartach czy snowboardzie na stoku.

Jak wybrać konkretną ofertę polisy turystycznej?

W zależności od wybranego zakresu ochrony, jak i też towarzystwa można spotkać się z inną wysokością składki za ubezpieczenie turystyczne. Najdroższe polisy to te, które mają wysokie sumy gwarantowane i dodatkowe opcje. Jednak nie zawsze trzeba zdecydować się na tak kosztowne produkty. Ważne jest, aby dobrze skonstruować polisę turystyczną. Wymaga to analizy rynku, która pozwoli sprawdzić, co mogą zapewnić poszczególne towarzystwa reasekuracji. Nie warto decydować się na pierwszy produkt z brzegu. Zdarza się, że ubezpieczenia o podobnym zakresie ochrony są dostępne w różnych firmach na nieco innych warunkach cenowych. Porównanie ofert można zrealizować za pośrednictwem portali ubezpieczeniowych. W ten sposób można w krótkim czasie sprawdzić, co można znaleźć na rynku. Równocześnie można wyliczyć składkę na ubezpieczenie turystyczne przy wyborze różnych wariantów. To sposób, aby podjąć znacznie lepsze decyzje podczas kupowania polisy. 

Data publikacji: 2022-10-30, ostatnia zmiana: 2022-12-06

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Kurs na sternika morskiego
Gdańsk
(woj. pomorskie)
Wynajem kortów tenisowych Poznań
Poznań
(woj. wielkopolskie)
Indywidualne treningi tenisa, Poznań
Poznań
(woj. wielkopolskie)
Domek letniskowy Kocikowa
Pilica
(woj. śląskie)
Szkółki tenisowe - Akademia Tenisa Prince Poznań
Poznań
(woj. wielkopolskie)
Trener personalny / boks / online / testy
Olsztyn
(woj. warmińsko-mazurskie)
Tenisowe przedszkole - Akademia Tenisa Prince
Poznań
(woj. wielkopolskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Wybór odpowiedniego hostingu
Rozpoczynając swoją podróż w cyfrowym świecie, najpierw musisz zrozumieć, czym są serwery i hosting. Serwer to specjalny typ komputera, który przechowuje, przetwarza i udostępnia dane. Te dane są zazw...
Data publikacji: 2023-09-29
Serwer dedykowany: Twój klucz do niezależności w sieci
W dzisiejszych czasach bezpieczeństwo danych jest niezwykle istotne dla każdej działalności online. W artykule, który masz przed sobą, omówimy dlaczego serwer dedykowany jest najlepszym rozwiązaniem w...
Data publikacji: 2023-09-29
Ocena zdolności kredytowej - na czym polega?
Zaciągniecie kredytu może okazać się skutecznym rozwiązaniem w wielu sytuacjach. Klienci banków decydują się na zobowiązania finansowe z różnych przyczyn, np. w celu pokrycia kosztów życia czy sfinans...
Data publikacji: 2023-09-21
Pirotechnika Widowiskowa - Jak Rozpoznać Profesjonalistów w Branży?
Pokazy pirotechniczne są spektakularnymi wydarzeniami, które przyciągają uwagę tłumów i pozostawiają niezapomniane wspomnienia. Jednak aby zapewnić bezpieczeństwo oraz niezapomniane wrażenia, niezbędn...
Data publikacji: 2023-08-21