Szukaj

Kategorie

Jak promować firmę na Facebooku jeszcze skuteczniej?


Jak promować firmę na Facebooku jeszcze skuteczniej?


Facebook to doskonałe miejsce do promocji firmy. W jaki sposób można przyciągnąć na jej fanpage jeszcze więcej fanów?

Media społecznościowe pozwalają na łatwą komunikację pomiędzy ich użytkownikami, poszukiwanie nowych informacji, a także dają doskonałą przestrzeń do prowadzenia akcji marketingowych.

Na szczególną uwagę zasługuje Facebook, który jest obecnie głównym medium społecznościowym stosowanym również w reklamie on-line. W jaki sposób można promować swoją firmę na Facebooku jeszcze skuteczniej?

Podstawa to dobry fanpage

Gdy firma chce efektywniej promować się na Facebooku, musi przede wszystkim założyć własny fanpage, czyli stronę, która będzie służyła do publikacji informacji oraz do komunikacji z fanami.

Atrakcyjnie wyglądający i prawidłowo prowadzony fanpage jest absolutną podstawą, ale to za mało, gdy chodzi o zwiększenie liczby „lajków”. Właściciel firmy albo jej pracownik może prowadzić go samodzielnie albo też można zlecić te prace w ręce zewnętrznych specjalistów w zakresie social media.Jednak sam fanpage to za mało, aby mówić o sukcesie. Wizerunek i popularność firmy można podwyższyć przez Facebooka na kilka różnych sposobów. Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

 

 1. Atrakcyjne posty – krótkie i zwięzłe
 2. Długi post na Facebooku przeczyta o wiele mniej osób niż krótką historię. Właśnie dlatego warto zadbać o atrakcyjne posty, które będą krótkie, ale będą również przekazywały wszystkie kluczowe informacje.
 3. Najlepiej, aby post miał do 100 znaków i aktywizował fanów – może zawierać jakieś pytanie albo zapraszać do dyskusji na konkretny temat. Prowadzący profil powinien pamiętać, żeby nie zostawiać wtedy fanów samym sobie – odpowiadanie na komentarze dodatkowo zachęca do interakcji.
 4. Przyciągająca uwagę grafika – jeden obraz jest wart więcej niż tysiąc słów
 5. Tym, co najbardziej przyciąga uwagę na fanpage, jest grafika. Jeśli jest atrakcyjna, wtedy może zatrzymać użytkownika Facebooka na dłużej w danym miejscu.
 6. Warto zatem zadbać o interesujące, estetyczne grafiki, które będą dopełniały treść umieszczonego na fanpage wpisu. Na Facebooku zamiast statycznych grafik można także publikować gify i materiały filmowe.
 7.  Konkursy – wielu nowych fanów w jeden dzień
 8. Aby zdobyć sporo nowych „lajków” oraz fanów firmy obecne na Facebooku często organizują również różne konkursy. To kapitalny sposób na przyciągnięcie nowych osób zainteresowanych ciekawymi nagrodami.
 9. Konkurs nie powinien być zbyt skomplikowany, aby mogło wziąć w nim udział jak najwięcej osób. Przykładowo, może on polegać na odpowiedzi na pytanie zawarte we wpisie oraz na jego polubieniu.
 10.  Kampanie reklamowe Facebook Ads – trafiają bezpośrednio do grupy docelowej
 11. Nie można zapominać także o tym, że Facebook obecnie także oferuje reklamodawcom własne narzędzia marketingowe. Facebook Ads to system reklamowy pozwalający na jeszcze skuteczniejsze promowanie firmy w tym medium społecznościowym przez dotarcie do dużego grona potencjalnych fanów i klientów.
 12. Dużą zaletą reklam Facebook Ads jest możliwość dopasowania grupy docelowej do danego przekazu, czyli będzie on wtedy prezentowany tylko tym osobom, które będą nim najbardziej zainteresowane. Przykładowo, reklama może być przedstawiona użytkownikom o konkretnych hobby, w danym wieku, w konkretnej lokalizacji. W związku z tym reklama dociera do tych osób, które mogą rzeczywiście z niej skorzystać.
 13. „Lajki” pozyskane za pomocą kampanii reklamowych Facebook Ads są także bardziej wartościowe od tych, które zdobyte są na inne sposoby.
 14.  Wtyczka na stronie internetowej – zaproszenie na Facebooka
 15. Zdobywanie „lajków” i nowych fanów na Facebooku może odbywać się nie tylko bezpośrednio w tym medium społecznościowym.
 16. Bardzo dobrym wyborem jest zastosowanie specjalnych wtyczek (pluginów), które zamieszczane są na stronach firmowych czy w sklepach internetowych. Dzięki nim osoba korzystająca z takich stron może przejść bezpośrednio na profil firmy na Facebooku, aby następnie zostać jej fanem.

 


Artykuł powstał we współpracy z Shine On Agency - Agencją Social Media.

Data publikacji: 2018-08-30, ostatnia zmiana: 2018-10-10

Może Cię zaintersować:

- Przyszłość smartfonów - jak rozwiną się urządzenia mobilne?


Spodobało Ci się?


Zobacz ogłoszenia

 Makrowy sprzęt Dell HP Lenovo Apple i Akcesoria, Duży Wybór
Gdańsk
(woj. pomorskie)
 koncepcje architektoniczne / sprzedaż nieruchomości / marketing
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
 Likwidacja szkodników drewna mikrofalami
Siemianowice Śląskie
(woj. śląskie)
 Implanty zębów od 1100
Grodzisk Mazowiecki
(woj. mazowieckie)
 Pisanie tekstów na zamówienie, tel. 504-746-203. Cennik. Usługi copywritera. Prowadzenie bloga
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
 Pożyczki Kredyty
Myślenice
(woj. małopolskie)
 TANIE tłumaczenia przysięgłe
Złotów
(woj. wielkopolskie)
 Druk i usługi ksero
Płock
(woj. mazowieckie)
 Tanie naprawy serwis obiektywów Canon Nikon Sony Poznań
Poznań
(woj. wielkopolskie)
 Banery reklamowe
Mińsk Mazowiecki
(woj. mazowieckie)
 wykonam wizualizacje 3D
Poznań
(woj. wielkopolskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY

Odczulanie biorezonansem
Alergia, to problem który dotyka większość Polaków. Lekarze na całym świecie do dziś szukają najskuteczniejszych sposobów, żeby alergia nie dręczyła nas całe życie. Dużą popularnością zaczęły się cieszyć terapie odczulające metodą biorezonansu. Taką opcję wybierają osoby które nie chcą faszerować się tabletkami.

Data publikacji: 2019-07-04

Tajemnice zdolności kredytowej. Jak banki liczą naszą zdolność?
Wzięcie kredytu nierozerwalnie wiąże się z koniecznością wyliczenia zdolności kredytowej. Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób, banki liczą zdolność kredytową i jakie elementy mają wpływ na jej wysokość. Właśnie z tego artykułu można dowiedzieć się, jakie najważniejsze kwestie biorą pod uwagę banki, kiedy liczą zdolność kredytową.

Data publikacji: 2019-05-24

Dlaczego tłumaczenia marketingowe są tak ważne?
Dla prowadzących własną działalność oczywistym jest, że bez marketingu nie ma możliwości zaistnienia na rynku. Konkurencja obecnie jest tak duża, że niewiele pozostało obszarów gdzie można dostrzec monopol, który daje więcej swobody w działaniach reklamowych. Marketing, PR, reklama – podstawą do efektywnego dotarcia do swojej grupy docelowej jest treść.

Data publikacji: 2019-05-07

Plakaty wielkoformatowe ? jak zaprojektować, gdzie wydrukować?
Znaki, banery lub plakaty – niezależnie od tego, jaki rodzaj druku na dużą skalę tworzysz, ważne jest, aby wyróżniał się z tłumu. Aby utworzyć wydruk, na który ludzie zwrócą uwagę, musisz wybrać odpowiednie obrazy, kolory i czcionki. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci uniknąć najczęstszych problemów związanych z drukowaniem plakatów.

Data publikacji: 2019-01-24