Tłumaczenia medyczne – tu liczy się specjalistyczna wiedza

Tłumaczenia medyczne – tu liczy się specjalistyczna wiedza

Tłumaczeniom poddaje się różne rodzaje treści. Wśród nich znajdują się również te posiadające charakter medyczny.

Standardowe tłumaczenia z języków obcych na język polski i odwrotnie nie wymagają posiadania specjalistycznej wiedzy. Jest ona niezbędna wtedy, gdy prowadzone są tłumaczenia medyczne.

Czym są tłumaczenia medyczne?

Branża tłumaczeniowa może zapewnić klientom kompleksowe usługi tłumaczeń niemalże każdego rodzaju tekstu oraz wypowiedzi w ramach tłumaczeń pisemnych oraz ustnych.

Wśród dostępnych usług tłumaczeniowych znajdują się także specjalistyczne tłumaczenia medyczne, które dotyczą różnego rodzaju treści o tematyce medycznej. Takie tłumaczenia bardzo często kojarzą się z przekładam różnego rodzaju publikacji medycznych, na przykład książek. Warto jednak wskazać, że mają one znacznie szersze zastosowanie.

Zastosowanie tłumaczeń medycznych:

 • publikacje medyczne
 • teksty naukowe
 • wyniki badań klinicznych
 • dokumenty rejestracyjne
 • dokumentacja medyczna pacjenta
 • analizy
 • recepty
 • skierowania
 • certyfikaty
 • opisy produktów, sprzętów
 • materiały szkoleniowe
 • materiały marketingowe

Jak widać, tłumaczenia medyczne mogą obejmować szeroką gamę różnych tekstów, dlatego też posiadają one bardzo szerokie zastosowanie.

Takie tłumaczenia medyczne zlecają nie tylko firmy związane z branżą medyczną, na przykład producenci leków, suplementów, sprzętu medycznego, ale również lekarze, uczelnie medyczne, a nawet osoby prywatne, które planują podjąć leczenie za granicą lub też powracają do Polski i muszą przełożyć uzyskane w innym kraju dokumenty medyczne.

Warto też zaznaczyć, że tłumaczenia medyczne mogą być prowadzone jako tłumaczenia ustne, na przykład podczas sympozjów, konferencji, wykładów, seminariów, szkoleń albo negocjacji.

Kto może wykonywać tłumaczenia medyczne?

Tłumaczenia medyczne to szczególnego rodzaju tłumaczenia, które wymagają posiadania odpowiednich kwalifikacji.

Takie tłumaczenia realizowane są jedynie przez tych tłumaczy, którzy mają właściwe przygotowanie merytoryczne, w tym między innymi przez tłumaczy związanych z branżą medyczną.

Jako że w tłumaczeniach medycznych bardzo ważne jest dochowanie zasad wierności oryginałowi i prawidłowości, takie przekłady są także kompleksowo sprawdzane, w tym między innymi przez innych tłumaczy medycznych, native speakerów, a także korektorów.

Tak wysokie wymogi stawiane tłumaczeniom medycznym powodują również, że tego typu przekłady są droższe od tłumaczeń zwykłych, a tym samym wymagają one więcej czasu na realizację.

Tłumaczenia medyczne można zlecić przez internet

Aktualnie na polskim rynku działa wiele biur tłumaczeniowych, jednak tylko wybrane z nich mogą zaoferować swoim klientom tłumaczenia medyczne pisemne, a także ustne.

Tłumaczenia pisemne treści medycznych można prowadzić również za pośrednictwem internetu. Obsługa polega wówczas na dostarczeniu właściwej dokumentacji online, a następnie na odebraniu jej tą samą formą – przekład jest przekazywany na wskazany adres e-mailowy.

Internetowe tłumaczenia medyczne są dzisiaj zlecane coraz częściej. Są one komfortowe zarówno dla samego biura tłumaczeniowego, jak również dla klienta zlecającego tego typu usługi. Wszystkie formalności związane ze zleceniem przekładu i jego opłaceniem także realizuje się online.

Podsumowując, tłumaczenia medyczne to jeden z typów tłumaczeń specjalistycznych. Są to tłumaczenia bardzo wymagające, które muszą być prowadzane przez ekspertów w tej właśnie dziedzinie. Aktualnie można zlecać je również za pośrednictwem internetu.


Źródłem informacji na temat tłumaczeń medycznych zwartych w artykule jest strona kancelariatlumacza.pl

Data publikacji: 2020-04-15, ostatnia zmiana: 2020-04-10

ZOBACZ OGŁOSZENIA

tłumaczenia z języka duńskiego na język polski oraz z języka polskiego na język duński
Otwock
(woj. mazowieckie)
Tłumacz przysięgły języka francuskiego
Pszczyna
(woj. śląskie)
Streszczenia prac dyplomowych - Tłumaczenie na język angielski
Kraków
(woj. małopolskie)
tłumaczenia z języka białoruskiego na język polski oraz z języka polskiego na język białoruski
Otwock
(woj. mazowieckie)
Tanie tłumaczenia język włoski - zwykłe i przysięgłe
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
Tłumaczenia - Język angielski
Kraków
(woj. małopolskie)
Tłumaczenia język ukraiński, pisanie tekstów w języku ukraińskim
Poznań
(woj. wielkopolskie)
tłumaczenia z języka rosyjskiego na język polski oraz z języka polskiego na język rosyjski
Otwock
(woj. mazowieckie)
Tłumacz ustny języka włoskiego - Krosno, Nowy S / południowa Polska / Północne Włochy
Rzeszów
(woj. podkarpackie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Kiedy warto zlecić testowanie użyteczności strony, sklepu internetowego?
Doświadczenia użytkownika związane z przebywaniem danej stronie intranetowej lub w sklepie online wpływają znacząco nie tylko na liczbę odwiedzin witryny, ale i jej pozycjonowanie w wyszukiwarce Googl...
Data publikacji: 2021-04-27
Jak sprawdzać ile co kosztuje, gdzie porównywać ceny przed zakupem?
Dostęp do wszelkiego rodzaju dóbr i towarów jest w dzisiejszych czasach niemal nieograniczony. Chcąc kupić jakiś produkt, możemy porównywać propozycje różnych producentów tak długo, aż znajdziemy mode...
Data publikacji: 2021-04-02
Planujesz inwestycję? Sprawdź, jak możesz ją sfinansować dzięki dotacjom unijnym!
Gotowy, aby skupić się na swojej twórczej pasji? Zaplanowałeś inwestycję, a teraz chcesz ją sfinalizować i sfinansować? Oto kilka sposobów na wsparcie finansowe Twoich marzeń. Poznaj, czytając dalej,...
Data publikacji: 2021-02-05
Gdzie najtaniej wypożyczyć samochód w Gdańsku i co wpływa na cenę?
Udajemy się na wakacje do Gdańska, ale nie zamierzamy brać własnego samochodu. Uznaliśmy, że polecimy tam samolotem, dzięki czemu szybciej dotrzemy na miejsce. Tylko że na miejscu nie chcemy być uzale...
Data publikacji: 2020-12-23

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij