Szukaj

Kategorie

Praktyczne wskazówki – jak założyć agencje ubezpieczeniową


Praktyczne wskazówki – jak założyć agencje ubezpieczeniową


Przyglądając się rynkowi ubezpieczeń w Polsce, można odnieść wrażenie, że zawód agenta ubezpieczeniowego nie stracił na atrakcyjności, a klientów nadal nie brakuje.

Praca agenta ubezpieczeniowego w głównej mierze polega na pozyskiwaniu nowych klientów, zawieranie umów oraz praca przy ich wykonywaniu. Dlatego założenie własnej agencji ubezpieczeniowej może stanowić lukratywne zajęcie.

Zadania agencji ubezpieczeniowej

Zadanie, jakie stoją przed agencją ubezpieczeniową, dotyczą:

  • wykonywania przez pośrednika w zamian za wynagrodzenie, czynności prawnych bądź faktycznych związanych z zawieraniem umów ubezpieczenia,
  • pozyskiwania nowych klientów,
  • wykonywania czynności przygotowawczych, potrzebnych do sporządzania umów,
  • zawierania umów ubezpieczeniowych.Wszystkie zadania realizowane przez agentów ubezpieczeniowych wykonywane są z należytą starannością i uwagą, gdyż za wszystkie błędy odpowiada dany zakład ubezpieczeniowy na rzecz którego prowadzona jest działalność pośrednictwa ubezpieczeniowego.

Co zrobić, aby uzyskać wpis do rejestru agentów ubezpieczeniowych?

Komisja Nadzoru Finansowego na wniosek zakładu ubezpieczeniowego wpisuje do rejestru agentów ubezpieczeniowych. Aby przedsiębiorca został wpisany do rejestru agentów, powinien spełnić określone warunki:

  • mieć co najmniej średnie wykształcenie,
  • zdać egzamin przeprowadzony przez wybrany zakład ubezpieczeniowy,
  • posiadać pełną zdolność do wykonywania czynności prawnych,
  • zapewnić rękojmie należytego wykonywania czynności agencyjnych,
  • nie posiadać prawomocnego wyroku za umyślnie popełnione przestępstwo przeciwko wymiarowi sprawiedliwości, zdrowiu i życiu, ochronie informacji, obrotowi gospodarczemu, wiarygodności dokumentów, mieniu, obrotowi pieniędzy oraz papierów wartościowych.

Należy pamiętać, że prowadzenie działalności agencyjnej jest możliwe dopiero po wpisaniu danego agenta do rejestru.


Praktyczne wskazówki – jak założyć agencje ubezpieczeniową

Jak otworzyć biznes ubezpieczeniowy?

Jest kilka możliwości, można założyć własną agencję ubezpieczeniową albo skorzystać z możliwości wsparcia franczyzowego. W pierwszym przypadku należy zdać egzamin i zdobyć kwalifikacje agenta ubezpieczeniowego, następnie złożyć działalność gospodarczą, podpisać z towarzystwem ubezpieczeniowym umowę agencyjną oraz uzyskać wpis do rejestru agentów ubezpieczeniowych.

Franczyza ubezpieczeniowa

Jeżeli nie masz wystarczającego wkładu własnego, niezbędnego do otwarcia placówki, możesz skorzystać ze wsparcia franczyzy, która znacząco obniży własne koszty związane z prowadzeniem działalności. Dodatkowo franczyzobiorca otrzyma dostęp do oferty towarzystw ubezpieczeniowych, współpracujących z franczyzodawcą i nieustające wsparcie merytoryczne. W zależności od podmiotu, który wybierzesz, oferty franczyzy mogą się różnić. Jeżeli wybierzesz Dom Ubezpieczeniowy Spectrum otrzymasz dostęp do bezpłatnych szkoleń oraz opieki mentorskiej, której nie otrzymasz, gdy otworzysz własną agencję ubezpieczeniową.Artykuły powstawły w oparciu o materiały merytoryczne: https://www.dus.net.pl/

Data publikacji: 2018-09-02, ostatnia zmiana: 2018-10-03

Może Cię zaintersować:

- Urządzanie biura od A do Z - poradnik doboru mebli biurowych


Spodobało Ci się?


Zobacz ogłoszenia

 kampania reklamowa gadzety reklamowe mini prezenty dla klaientów wielkanoc mini świeczki jajka wielk
Konin
(woj. wielkopolskie)
 Prywatne finansowanie pod zastaw nieruchomosci nawet na 5 lat
Łódź
(woj. łódzkie)
 Sale do wynajęcia !!!
Bielsko-Biała
(woj. śląskie)
 Ocieplanie drzwi stalowe , drewniane. Warszawa
Warszawa
(woj. mazowieckie)
 Masaż odc. lędźwiowego rwa kulszowa 730 057 699 Ochota
Warszawa
(woj. mazowieckie)
 Dodawanie produktów na sklep internetowy
Warszawa
(woj. mazowieckie)
 tlumaczenia przysiegle dokumentow z USA title odprawa rachunek 48h fv23 warszawa puesc
Warszawa
(woj. mazowieckie)
 Dachy z wióra, ekologiczne dachy drewniane, gont, wiór
Warszawa
(woj. mazowieckie)
 Skan wydruk i kopia -15%
Płock
(woj. mazowieckie)
 Pomoc Drogowa Autolaweta Sandomierz Holowanie Wypożyczalnia Przyczep
Sandomierz
(woj. świętokrzyskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY

Odczulanie biorezonansem
Alergia, to problem który dotyka większość Polaków. Lekarze na całym świecie do dziś szukają najskuteczniejszych sposobów, żeby alergia nie dręczyła nas całe życie. Dużą popularnością zaczęły się cieszyć terapie odczulające metodą biorezonansu. Taką opcję wybierają osoby które nie chcą faszerować się tabletkami.

Data publikacji: 2019-07-04

Tajemnice zdolności kredytowej. Jak banki liczą naszą zdolność?
Wzięcie kredytu nierozerwalnie wiąże się z koniecznością wyliczenia zdolności kredytowej. Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób, banki liczą zdolność kredytową i jakie elementy mają wpływ na jej wysokość. Właśnie z tego artykułu można dowiedzieć się, jakie najważniejsze kwestie biorą pod uwagę banki, kiedy liczą zdolność kredytową.

Data publikacji: 2019-05-24

Dlaczego tłumaczenia marketingowe są tak ważne?
Dla prowadzących własną działalność oczywistym jest, że bez marketingu nie ma możliwości zaistnienia na rynku. Konkurencja obecnie jest tak duża, że niewiele pozostało obszarów gdzie można dostrzec monopol, który daje więcej swobody w działaniach reklamowych. Marketing, PR, reklama – podstawą do efektywnego dotarcia do swojej grupy docelowej jest treść.

Data publikacji: 2019-05-07

Plakaty wielkoformatowe ? jak zaprojektować, gdzie wydrukować?
Znaki, banery lub plakaty – niezależnie od tego, jaki rodzaj druku na dużą skalę tworzysz, ważne jest, aby wyróżniał się z tłumu. Aby utworzyć wydruk, na który ludzie zwrócą uwagę, musisz wybrać odpowiednie obrazy, kolory i czcionki. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci uniknąć najczęstszych problemów związanych z drukowaniem plakatów.

Data publikacji: 2019-01-24