Szukaj

Kategorie

Warto rozważyć leasing samochodu jako wsparcie dla firmy


Leasing samochodu jako wsparcie dla firmy.


Generalnie coraz większa społeczność przedsiębiorców w naszym kraju, decyduje się postawić na leasing jako sposób finansowania zakupu samochodów na potrzeby przedsiębiorstwa, stanowiący jednocześnie alternatywę dla kredytu bankowego. Różnica jest taka, że w leasingu wkład własny zwyczajowo oscyluje w granicach 5% wartości zakupu, a przy wkładzie własnym na kredyt będzie to znacznie więcej. Dodatkowo, jest jeszcze wiele innych czynników, mogących konkretnie przekładać się na pełne zadowolenie z wyboru takiego właśnie modelu finansowania zakupu pojazdów.

Dość istotne są tu proste zasady

Nie ma tu mowy o jakichś rozbudowanych procedurach i formalnościach. Jest za to kwestia, która dotyczy samego korzystania z leasingu. W zasadzie, sytuacja ta ograniczona jest jedynie do trzech prostych kroków. Na początku, musimy wybrać samochód, który chcemy faktycznie wziąć w leasing. Po drugie, trzeba złożyć wniosek i uzbroić się w nieco cierpliwości. Bo musimy przecież poczekać na decyzję o przyznaniu leasingu, choć trzeba przyznać, że zwykle przebiega to w sposób niezwykle sprawny. Ostatni etap to już podpisanie leasingowych dokumentów, a następnie odebranie kluczyków do auta.


Kwestie reprezentacyjne

Nie jest też tajemnicą, że w przypadku wielu branż trzeba zadbać o to, by nasza marka czy działania były odbierane jako godne zaufania i prestiżowe. To znaczy, trzeba tutaj zwrócić uwagę na fakt, że służbowy samochód w wielu kontekstach będzie stanowić wizytówkę firmy. To szczególnie istotne w branżach, gdzie mamy do czynienia z różnymi kontrahentami. Poza tym powiedzmy sobie szczerze, mamy reprezentatywne i konkretny samochód, o uznanej marce, wysyłamy odbiorcy komunikat nie wprost, ze nasza sytuacja finansowa w firmie ma się bardzo dobrze. To też przekłada się w sposób bezpośredni na to, jak nasza marka wzbudza zaufanie. A gdy jest zaufanie, jest większe prawdopodobieństwo, że potencjalni klienci faktycznie się nimi staną. Naprawdę warto pomyśleć o leasingu w takich kategoriach.gdy

Dlaczego leasing jest korzystniejszy niż kredyt na zakup samochodu?

W kontekście różnych rozwiązań finansowych dostępnych dla biznesu, możemy mówić o bardzo ciekawych zależnościach, które wynikają z rosnącej popularności formy finansowania jaką stanowi leasing. Tutaj będziemy mogli konkretnie sobie powiedzieć, że coraz więcej firm zajmujących się leasingiem, potrafi doskonale w sposób profesjonalny zinterpretować potrzeby i tym samym sprawić, że oferta przygotowana dla nas będzie niemalże jak uszyta na miarę, dedykowana pod nasz biznes. Jest też parę czynników, które przemawiają za leasingiem, zamiast kredytu w banku.


Mniej formalności, krótsze oczekiwania

Gdy wnioskujemy o kredyt w banku, nasza finansowa historia będzie bardzo dokładnie prześwietlona, co też będzie stanowiło o naprawdę konkretnym rozciągnięciu wszystkiego w czasie. Trzeba tutaj sobie powiedzieć, że mamy do czynienia z naprawdę bardzo konkretnym elementem zaskoczenia, gdzie mówić możemy o naprawdę ciekawie zorganizowanej sprawie. Warto też pamiętać, że bank będzie wymagał większego wkładu własnego na zakup pojazdu, niż ma to miejsce w przypadku leasingu – bo tutaj mamy o czynienia z 5% wartości samochodu, a w banku przy kredycie nie ma takiej opcji.Autor artykułu: Joanna Dąbrowska

Piszę o sprawach dotyczących rozwoju firm. Artykuły powstają we współpracy z firmą FajnyLeasing.pl.

Data publikacji: 2018-08-01, ostatnia zmiana: 2018-10-19

Może Cię zaintersować:

- Pokrowce samochodowe - kiedy kupić i jakie wybrać?

- Jak i gdzie kupić tani sprzęt IT poleasingowy na fakturę, czyli używane komputery i laptopy dla firm


Spodobało Ci się?


Zobacz ogłoszenia

 FUMO sprzęgło elektromagnetyczne zębate EZM
Kępno
(woj. zachodniopomorskie)
 Układanie kostki azury meby jumby krawezniki palisady obrzeza kamień Rzeszów 787322263
Rzeszów
(woj. podkarpackie)
 Detektyw Lubliniec
Lubliniec
(woj. śląskie)
 Przeprowadzki Belgia Polska Belgia
Kielce
(woj. świętokrzyskie)
 Lampa maszynowa RUROWA LED
Kępno
(woj. wielkopolskie)
 Pozycjonowanie stron
Puławy
(woj. lubelskie)
 Posiadam Akcje spółek Skarbu Państwa
Częstochowa
(woj. śląskie)
 NOWOŚĆ Ponad 70 firm kredytowych w jednym miejscu !
Elbląg
(woj. warmińsko-mazurskie)
 Sprzedaż balonów z helem Okazja
Gniezno
(woj. wielkopolskie)
 Ubezpieczenia praktyk studenta
Jarosław
(woj. podkarpackie)
 Bank odmówił Kredytu ? Nasza Oferta jest dla Ciebie!
Racibórz
(woj. śląskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY

Tajemnice zdolności kredytowej. Jak banki liczą naszą zdolność?
Wzięcie kredytu nierozerwalnie wiąże się z koniecznością wyliczenia zdolności kredytowej. Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób, banki liczą zdolność kredytową i jakie elementy mają wpływ na jej wysokość. Właśnie z tego artykułu można dowiedzieć się, jakie najważniejsze kwestie biorą pod uwagę banki, kiedy liczą zdolność kredytową.

Data publikacji: 2019-05-24

Dlaczego tłumaczenia marketingowe są tak ważne?
Dla prowadzących własną działalność oczywistym jest, że bez marketingu nie ma możliwości zaistnienia na rynku. Konkurencja obecnie jest tak duża, że niewiele pozostało obszarów gdzie można dostrzec monopol, który daje więcej swobody w działaniach reklamowych. Marketing, PR, reklama – podstawą do efektywnego dotarcia do swojej grupy docelowej jest treść.

Data publikacji: 2019-05-07

Plakaty wielkoformatowe ? jak zaprojektować, gdzie wydrukować?
Znaki, banery lub plakaty – niezależnie od tego, jaki rodzaj druku na dużą skalę tworzysz, ważne jest, aby wyróżniał się z tłumu. Aby utworzyć wydruk, na który ludzie zwrócą uwagę, musisz wybrać odpowiednie obrazy, kolory i czcionki. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci uniknąć najczęstszych problemów związanych z drukowaniem plakatów.

Data publikacji: 2019-01-24

Jak założyć swoją firmę?
Planujecie założyć niedługo własną działalność gospodarczą? Jakie kroki należy podjąć, aby przejść przez wszystkie etapy tej procedury?

Data publikacji: 2018-10-13