Na co zwrócić uwagę, wybierając worek bokserski?

Na co zwrócić uwagę wybierając worek bokserski

Worek bokserski to jeden z podstawowych elementów w treningu pięściarskim. Dowiedz się, jak wybrać worek treningowy, aby ten posłużył jak najdłużej, zapewniając jednocześnie efektywny trening fizyczny i techniczny.

Jakie parametry są ważne przy wyborze worka bokserskiego?

Każdy element sprzętu treningowego ma podnosić jego efektywność i dawać konkretne efekty w postaci poprawy techniki oraz kondycji fizycznej. Takie samo zadanie muszą spełnić worki treningowe, dlatego też ich wybór należy dostosować do stopnia zaawansowania oraz potrzeb zawodnika trenujące boks.

Jakość i wytrzymałość

Worek bokserski będzie musiał przyjąć na siebie tysiące uderzeń, a jeśli trenujesz kickboxing lub MMA dodatkowo również kopnięcia. Dlatego też zadbaj o to, aby w Twojej siłowni lub klubie znalazły się worki, które zagwarantują długą żywotność dzięki swojej wytrzymałości na rozdarcia, przetarcia i inne uszkodzenia. W tym kontekście wybierz worek, który:

  • wykonany jest ze skóry naturalnej lub wytrzymałych zamienników syntetycznych;
  • posiada wzmocnione szwy, odporne na rozrucia i rozdarcia w wyniku siły uderzenia.

Kształt worka

W pięściarstwie doskonale sprawdzają się worki treningowe wiszące w kształcie walca. Kształt ten jest dobrze przystosowany do uderzeń pięścią – zarówno uderzeń prostych, jak i sierpowych. Podwiesza się je za pomocą łańcuchów lub taśm do sufitu albo specjalnie przystosowanej do tego platformy.

Do ćwiczenia uderzeń podbródkowych oraz hakowych przeznaczone są worki w kształcie gruszki. W przypadku, kiedy worka zamierzasz używać w domu, a pomieszczenie, w którym aranżujesz siłownię nie jest wystarczająco wysokie, by zawiesić w nim worek walcowy, z powodzeniem może wykorzystać je również do treningu ciosów prostych.

Worki profilowane w taki sposób, aby przypominały swoim kształtem ludzkie ciało, zdają egzamin w treningu sztuk walki, w których dozwolone są kopnięcia, np. MMA, kickboxing czy wschodnie sztuki walki. Tego przyrządy występują również jako worki treningowe stojące na stabilnej platformie, na której znajduje się sprężyna umożliwiająca reakcję manekina na cios.

Waga worka treningowego

Masa worka bokserskiego powinna być dostosowana do wieku i umiejętności zawodnika. Dlatego też worki treningowe występują w różnych wariantach wagowych.

  • Dla początkujących oraz trenujących rekreacyjnie odpowiednie będą worki o masie około 30 kg. W przypadku worków walcowych zwykle mają one średnicę 35-40 cm średnicy oraz około 120 cm wysokości.
  • Dla zaawansowanych zawodników oraz do treningu siłowego niezbędne są worki o masie w zakresie 50-60 kg. Mają większą średnicę (40-45 cm), a także są wyższe (150-160 cm), dzięki czemu umożliwiają też ćwiczenie kopnięć.

Gruszka szybkościówka

Gruszki szybkościowe to również niezbędne uzupełnienie treningu bokserskiego na przyrządach. Pozwala wzmocnić górne partie ciała, a także upłynnić wyprowadzanie ciosów i poprawić ich celność.

Data publikacji: 2020-12-04, ostatnia zmiana: 2020-12-04

ZOBACZ OGŁOSZENIA

torba plecak prosto fenz biała
99,00 zł
Gniezno
(woj. wielkopolskie)
kubek termiczny, termos, bidon, puszka, piłka, czerwony, 0,5l
50,90 zł
Zgorzelec
(woj. dolnośląskie)
Boxlogo backpack blue jeans
139,00 zł
Konin
(woj. wielkopolskie)
kubek termiczny, termos, bidon, puszka louka, niebieski 0,7l
54,90 zł
Ruda Śląska
(woj. śląskie)
Big diamante front pocket backpack navy
119,00 zł
Opole
(woj. opolskie)
kubek termiczny, termos, bidon, puszka neonowa, różowy, 0,4l
43,00 zł
Jasło
(woj. podkarpackie)
Narty mega wybór
300,00 zł
Roztoka
(woj. małopolskie)
Wypożyczalnia kajaków i pontonów
50,00 zł
Zakliczyn
(woj. małopolskie)
bidon butelka zamykana na wodę napoje tritan 0,5l
25,00 zł
Chełm
(woj. lubelskie)
Diamante front pocket backpack navy
119,00 zł
Częstochowa
(woj. śląskie)
4athlts duffel bag large
179,00 zł
Bielsko-Biała
(woj. śląskie)
Latarka czołowa LED Esperanza Antlia czarna
11,01 zł
Dębica
(woj. podkarpackie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Nie tylko zamek, czyli co warto zobaczyć w Olsztynie?
Sąsiadujący z Częstochową Olsztyn jest jedną z ciekawszych miejscowości na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej. Piękna okolica, gęsta sieć szlaków turystycznych i wspaniałe atrakcje sprawiają, że turyśc...
Data publikacji: 2022-01-10
Mielno - nadmorskie miasteczko wielu możliwości
Mielno to popularna destynacja turystyczna. Jest stolicą polskiego morsowania, w którym zimą miłośnicy morsowania spotykają się na zlocie, a także stolicą imprez polskiego wybrzeża. Dla wielu jest to...
Data publikacji: 2021-07-08
Wakacje, wakacje... O czym pamiętać przed wyjazdem?
Zbliża się termin wykupionych wakacji? Czas dowiedzieć się, co zrobić, aby wyjazd był udany. Oczywiście należy się dobrze do niego przygotować, spakować odpowiednio walizkę, zaopatrując się we wszystk...
Data publikacji: 2021-04-06
Profesjonalna odzież kompresyjna
Ciało ludzkie, zbudowane z - między innymi - mięśni, stawów, ścięgien i kości, ma naturalną zdolność przyjmowania i znoszenia znacznych obciążeń, powodowanych aktywnością fizyczną. Dzięki tej właściwo...
Data publikacji: 2021-02-15

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij