Rower Gravel – uniwersalny rower szutrowy wprost z USA

Rower Gravel, nazywany również rowerem szutrowym, to innowacyjna propozycja, która zdobywa coraz większą popularność wśród pasjonatów jazdy na dwóch kołach na całym świecie. Uniwersalny jednoślad o amerykańskim pochodzeniu wyróżnia się zdolnością radzenia sobie z różnorodnymi warunkami terenowymi, łącząc w sobie cechy roweru szosowego i górskiego. Fenomen tej konstrukcji oraz jej cechy charakterystyczne i zalety sprawiają, że kilka lat temu stał się on nieodłącznym towarzyszem dla wielu entuzjastów jazdy na dwóch kółkach. Poznaj go bliżej!

Czym jest rower gravel?

Rower Gravel to jednoślad łączący wszystkie najważniejsze cechy roweru szosowego, górskiego i turystycznego. Charakteryzuje się uniwersalnością, umożliwiającą jazdę zarówno po utwardzonych drogach, jak i trudniejszych, szutrowych czy leśnych ścieżkach, jak i dużą łatwością prowadzenia i wysokim stopniem bezpieczeństwa. Ciekawostką jest to, że został w całości opracowany w USA, gdzie miał służyć jako podstawowy sposób przemieszczania się pomiędzy punktami rozdzielonymi drogami szutrowymi.

  • Geometria ramy – rowery gravelowe mają ramę zaprojektowaną tak, aby zapewnić komfortową pozycję siedzącą, charakterystyczną dla rowerów szosowych, jednocześnie gwarantując stabilność i pewność prowadzenia na różnorodnych nawierzchniach. To z kolei w dużym stopniu wpływa pozytywnie na komfort jazdy.
  • Szerokie opony szutrowe – to jedna z kluczowych cech roweru Gravel. Wyposażony jest on bowiem w szersze opony niż typowe opony szosowe, co pozwala na pewniejszą jazdę po nierównych i luźnych nawierzchniach z uwagi na większy styk czoła ogumienia z sypką nawierzchnią.
  • Układ hamulcowy – rower Gravel może być wyposażony w hamulce tarczowe, które zapewniają skuteczne hamowanie niezależnie od warunków atmosferycznych czy rodzaju terenu.
  • Wielofunkcyjność – rowery grawelowe są idealnym wyborem dla osób, które poruszają się po różnorodnych trasach. Można nimi śmiało poruszać się zarówno po asfalcie, jak i po szutrowych, leśnych ścieżkach czy trudniejszych nawierzchniach.
  • Mocna konstrukcja – zazwyczaj rowery Gravel posiadają solidną konstrukcję, umożliwiającą przewożenie ze sobą dodatkowego wyposażenia, takiego jak bagażniki czy bidony, co czyni je odpowiednimi do dłuższych wypraw turystycznych.

Rower Gravel, który znajdziesz na witrynie https://rowerszosowy.pl/pl/c/Rowery-gravelowe/74, to zatem idealne rozwiązanie dla tych, którzy poszukują jednego roweru do wielu różnych zastosowań, cenią sobie wszechstronność i chcą eksplorować nowe trasy, niezależnie od rodzaju nawierzchni. Jego popularność rośnie, ponieważ rowerzyści odkrywają, że mogą pokonywać nowe trasy i odkrywać nieznane tereny, czerpiąc radość z jazdy na jednym rowerze.

Czym różni się rower MTB od gravelowego?

Rower górski (MTB) i rower gravelowy różnią się pomiędzy sobą głównie przeznaczeniem i konstrukcją, odpowiadają zatem na różne potrzeby rowerzystów.

Rower górski, skonstruowany z myślą o trudnych terenach, takich jak leśne ścieżki czy górzyste obszary, jest wyposażony solidną ramę oraz amortyzatory, zapewniające skuteczną absorpcję wstrząsów. Taką charakterystykę mają wszystkie modele dostępne na https://rowerszosowy.pl/pl/c/Rowery-MTB/3.

Z kolei rower gravelowy, wywodzący się z rowerów szosowych, charakteryzuje się uniwersalnością, dzięki czemu umożliwia jazdę zarówno po utwardzonych drogach, jak i szutrowych ścieżkach. Jego konstrukcja jest lżejsza niż w przypadku MTB, a brak pełnych amortyzatorów sprawia, że jest bardziej efektywny na płaskich lub lekko nierównych powierzchniach.

Czy rowery gravel są dobrym wyborem?

Tak, rowery gravelowe, które oferuje między innymi sklep internetowy Rower Szosowy, stanowią dobry wybór dla większości rowerzystów ze względu na zróżnicowaną infrastrukturę drogową, obejmującą zarówno utwardzone trasy, jak i szutrowe ścieżki. Ich wszechstronność umożliwia swobodną jazdę po różnych rodzajach nawierzchni, co jest szczególnie atrakcyjne dla rowerzystów poszukujących różnorodności tras. Rower gravelowy doskonale sprawdza się w polskich warunkach, umożliwiając zarówno dynamiczną jazdę po asfalcie, jak i eksplorację mniej uczęszczanych, bardziej naturalnych szlaków.

Data publikacji: 2023-12-11, ostatnia zmiana: 2023-12-11

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Zestaw regulowanych sztangielek HMS sgr40 pro set 2,5kg - 41 kg
1 230,30 zł
Gorzów Wielkopolski
(woj. lubuskie)
Skakanka fitness Sapphire sg-1009
24,90 zł
Kołobrzeg
(woj. zachodniopomorskie)
Łyżworolki męskie Hi-Tec soltis, rozmiar buta 42
274,99 zł
Katowice
(woj. śląskie)
Rower elektryczny składak.
2 900,00 zł
Gorzów Wielkopolski
(woj. lubuskie)
Rower magnetyczny Sapphire sg-410b zax - czarno-biały
498,00 zł
Bydgoszcz
(woj. kujawsko-pomorskie)
Rakietka Cornilleau nexeo x90
158,90 zł
Lublin
(woj. lubelskie)
Wioślarz powietrzny HMS zp6591
1 513,70 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Stół tenisowy Cornilleau 500 indoor - niebieski
3 499,00 zł
Włocławek
(woj. kujawsko-pomorskie)
Bieżnia elektryczna NordicTrack commercial 2450
12 999 zł
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
Obciążenia na rzep Sapphire 2x1 kg sg-1w
23,80 zł
Tarnowskie Góry
(woj. śląskie)
Zestaw ochraniaczy Nils Extreme h734 - czarne, rozmiar m
66,00 zł
Elbląg
(woj. warmińsko-mazurskie)
Rolki regulowane dziecięce Coolslide nachos yb - czarno-zielone, rozmiar regulowany 32-35
189,99 zł
Tychy
(woj. śląskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Piłki do siatkówki Mikasa i Molten
Siatkówka to jedna z popularniejszych dyscyplin sportowych w Polsce. Szczególnie sukcesy naszej reprezentacji narodowej oraz klubów z ekstraklasy przyczyniły sie w głównej mierze do tak wielkiej popul...
Data publikacji: 2024-03-21
Co zwiedzić z dziećmi w Lublinie? Oto 10 miejsc, które warto odwiedzić!
Lublin to piękne miasto, z bogatą i barwną, choć nie zawsze łatwą historią. Bez wątpienia jest godne odwiedzenia, a wizyta w nim będzie jeszcze przyjemniejsza, jeśli dowiemy się, na jakie atrakcje mog...
Data publikacji: 2024-03-19
Czym wyróżnia się rower typu cross?
Rowery crossowe stanowią niezwykle popularny wybór wśród amatorów dwóch kółek, poszukujących uniwersalnego rozwiązania, które sprawdzi się zarówno podczas codziennych dojazdów do pracy, jak i weekendo...
Data publikacji: 2024-02-22
Stronie Śląskie: Piękny Sudecki zakątek idealny na zimowy i letni wypoczynek.
Położone w sercu malowniczych Sudetów, w Ziemi Kłodzkiej, u podnóża majestatycznego Masywu Śnieżnika, Stronie Śląskie jest prawdziwym rajem dla tych, którzy pragną uciec od zgiełku miasta i zanurzyć s...
Data publikacji: 2023-12-11