Jak przygotować się do podróży samolotem?


Jak przygotować się do podróży samolotem?


Temat jest niezwykle popularny za każdym razem, gdy zbliża się okres wakacyjny i stajemy przed wyborem miejsca letniej podróży, a zwłaszcza takiej, gdy podróżować będziemy samolotem. Podróż samolotem, zwłaszcza taka wielogodzinna zawsze wymaga skrupulatnego przygotowania. Przygotowanie to powinno obejmować wszystkie aspekty naszej osoby, zwłaszcza gdy jesteśmy osobą, która cierpi na jakąkolwiek chorobę.

Kwestia pamiętania o zabraniu leków jest niepodważalnym priorytetem. Jeszcze przed podróżą, należy skontaktować się ze swoim lekarzem i go powiadomić o planowanym locie samolotem, jego czasu oraz miejsca docelowego, do którego się wybieramy. Specjalista doradzi nam, na co powinniśmy zwrócić uwagę, po diagnozie zaleci konkretny suplement lub lek, który pomoże przetrwać trudy podróży, zwłaszcza tych długich. Istnieje również ryzyko, że lekarz może próbować nas odwieść od pomysłu takiej formy podróżowania, wówczas należy rozważyć inne formy. Chorzy posiadający zastawki przysercowe powinny również porozmawiać ze swoim lekarzem o planowanym locie samolotem, a po uzyskaniu przyzwolenia na taki rodzaj podróży, powiadomić personel portu lotniczego o tym, że taką zastawkę posiadają. To konieczne, żeby uniknąć komplikacji dla zdrowia przy przejściach przez bramki kontrolne. To niezwykle ważna kwestia, gdyż kontrola jest niezbędna na lotniskach, a personel lotniczy musi wiedzieć, że dana osoba nie może mieć styczności z polem magnetycznym, znajdującym się w bramkach kontrolnych, dlatego osoby posiadające zastawki muszą pamiętać, by zabrać ze sobą odpowiedni dokument poświadczający ich sytuację. Osoby, które cierpią na choroby lokomocyjne, powinny zaopatrzyć się w torebki, które w razie przykrej potrzeby będą niezbędne. Pamiętać należy o zastosowaniu środków zaleconych przez lekarza, które zminimalizują wystąpienie napadu choroby lokomocyjnej.Na lotnisku, po odprawie już warto zakupić wodę do picia, z pewnością może się przydać w razie ewentualnych duszności spowodowanych zmianą ciśnienia. Gdy nie ma przeciwwskazań lekarskich, pakujemy się i lecimy na wymarzone wakacje. Kolejny punkt, ważny dla całego procesu to bagaże, ich ilość oraz wielkość. Każda linia lotnicza ma swoje wymagania, co do wielkości bagaży i kosztów ich transportu, a ważne to jest zwłaszcza w przypadku bagaży podręcznych które muszą być dostosowane do kabin. Należy przed planowaną podróżą zapoznać się na stronie linii lotniczej, jakie wymiary powinien posiadać bagaż podręczny i ile zapłacimy za duży bagaż, który oddajemy na odprawie. Samo pakowanie bagaży jest istotne dla podróżnych, gdyż są rzeczy, których nie wolno przewozić w bagażach podręcznych.

Podróż samolotem - o czym warto pamiętać.

Należy koniecznie zapoznać się z regulaminem na stronie swojego przewoźnika i spakować zgodnie z instrukcją bagaż podręczny. Podczas kontroli gdy trwa odprawa, nasze bagaże są sprawdzane i wszelkie płyny w bagażach podręcznych muszą mieć taką pojemność, jaką wymaga dana linia lotnicze. Każde przekroczenie jej limitu skutkuje odebraniem nam takiej rzeczy. Ważne, by nie zabierać ze sobą w bagażu podręcznym narzędzi do pielęgnacji np. paznokci. Wszelkie pilniczki, obcinaczki czy nożyczki są zabronione i nie ma możliwości zabrania takich przyrządów ze sobą do kabiny samolotu. Kolejną złotą radą, którą należy brać pod uwagę podczas przygotowania się do lotu samolotem, jest czas, jaki w samolocie spędzimy. Czas może się przedłużyć, a sama podróż może być zaplanowana nawet na kilka godzin. W przypadkach lotów międzykontynentalnych mówimy nawet o kilkunastu godzinach lotu, co może okazać się bardzo dyskomfortowe.Przed lotem, zabierzmy ze sobą książki lub ulubione czasopisma. Dobra książka może pochłonąć nas na naprawdę długi czas, dzięki czemu nie będziemy aż tak mocno odczuwać trudów podróży samolotem. Podobna rada, dotyczy tych, którzy nie lubią czytać książek, ale zdecydowanie preferują oglądanie filmów. Zabierzmy filmy ze sobą, wgrane na komputer, to z pewnością okaże się zbawienne dla znudzonego lotem fana filmów. Warto przed lotem rozważyć kwestie zaopatrzenia się w specjalną poduszkę podróżną, na wypadek gdybyśmy chcieli po prostu spać podczas lotu samolotem. Dobrze dobrana poduszka pozwoli uniknąć dyskomfortu spowodowanego ewentualnym bólem karku.


Artykuł powstał we współpracy z Parking Modlin P7.

Może Cię zaintersować:

- Pozbądź się urlopowego bólu głowy, czyli jak oszczędzać na podróżach?

Data publikacji: 2018-08-26, ostatnia zmiana: 2018-10-23

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Leć z Katowic i wypocznij na rajskich plażach Dominikany!
5 214,00 zł
Skoczów
(woj. śląskie)
Obóz Paintballowy "Paintballowy Zawrót Głowy" - Obozy Młodzieżowe 2021 - ViaCamp
1 399,00 zł
Ryn
(woj. warmińsko-mazurskie)
Obóz Quadowo Paintballowy - Obozy Młodzieżowe - ViaCamp 2021
1 499,00 zł
Ryn
(woj. warmińsko-mazurskie)
Rajskie wakacje! Zanzibar -wyspa kusząca kolorami i zapachami!
6 399,00 zł
Skoczów
(woj. śląskie)
Transport rowerów busem wycieczki rowerowe z przewodnikiem
1,20 zł
Elbląg
(woj. warmińsko-mazurskie)
Obóz Quadowo-Gokartowy - Obozy Młodzieżowe 2021 - ViaCamp
1 599,00 zł
Ryn
(woj. warmińsko-mazurskie)
Obóz Paintballowy 2021 "Paintballowy Zawrót Głowy" - Obozy młodzieżowe i Kolonie - ViaCamp
1 699,00 zł
Ryn
(woj. warmińsko-mazurskie)
Apartament Mielno-Holiday*401, nad samym morzem.
50,00 zł
Unieście
(woj. zachodniopomorskie)
wczasy w domkach letniskowych całorocznych w Beskidach
50,00 zł
Biecz
(woj. małopolskie)
Agroturystyka Wesołówka - Dom do wynajęcia
40,00 zł
Morgi
(woj. podlaskie)
Najlepsze wakacje pod słońcem - Śródziemnomorski wypoczynek.
204,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Obóz dla dzieci - Mrzeżyno
2 200,00 zł
Jaworzno
(woj. śląskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Profesjonalna odzież kompresyjna
Ciało ludzkie, zbudowane z - między innymi - mięśni, stawów, ścięgien i kości, ma naturalną zdolność przyjmowania i znoszenia znacznych obciążeń, powodowanych aktywnością fizyczną. Dzięki tej właściwo...
Data publikacji: 2021-02-15
Czas rozkładać stół czyli najlepszy sport na zimową przerwę w domu
Rozrywka zapewniająca wiele radości, sporą dawkę ruchu, rywalizację i satysfakcję z wygranych. Ping-pong nie ma sobie równych.
Data publikacji: 2020-12-21
Na co zwrócić uwagę wybierając worek bokserski?
Worek bokserski to jeden z podstawowych elementów w treningu pięściarskim. Dowiedz się, jak wybrać worek treningowy, aby ten posłużył jak najdłużej, zapewniając jednocześnie efektywny trening fizyczny...
Data publikacji: 2020-12-04
Jaki wiek jest najlepszy na rozpoczęcie nauki pływania?
Pływanie jest nie tylko umiejętnością, ale i sposobem na piękną, szczupłą sylwetkę i na spędzenie wolnego czasu. Tymczasem całkiem sporo osób, nawet w wieku dorosłym, nie potrafi pływać.
Data publikacji: 2020-10-14

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij