Szukaj

Kategorie

Jak przygotować się do podróży samolotem?


Jak przygotować się do podróży samolotem?


Temat jest niezwykle popularny za każdym razem, gdy zbliża się okres wakacyjny i stajemy przed wyborem miejsca letniej podróży, a zwłaszcza takiej, gdy podróżować będziemy samolotem. Podróż samolotem, zwłaszcza taka wielogodzinna zawsze wymaga skrupulatnego przygotowania. Przygotowanie to powinno obejmować wszystkie aspekty naszej osoby, zwłaszcza gdy jesteśmy osobą, która cierpi na jakąkolwiek chorobę.

Kwestia pamiętania o zabraniu leków jest niepodważalnym priorytetem. Jeszcze przed podróżą, należy skontaktować się ze swoim lekarzem i go powiadomić o planowanym locie samolotem, jego czasu oraz miejsca docelowego, do którego się wybieramy. Specjalista doradzi nam, na co powinniśmy zwrócić uwagę, po diagnozie zaleci konkretny suplement lub lek, który pomoże przetrwać trudy podróży, zwłaszcza tych długich. Istnieje również ryzyko, że lekarz może próbować nas odwieść od pomysłu takiej formy podróżowania, wówczas należy rozważyć inne formy. Chorzy posiadający zastawki przysercowe powinny również porozmawiać ze swoim lekarzem o planowanym locie samolotem, a po uzyskaniu przyzwolenia na taki rodzaj podróży, powiadomić personel portu lotniczego o tym, że taką zastawkę posiadają. To konieczne, żeby uniknąć komplikacji dla zdrowia przy przejściach przez bramki kontrolne. To niezwykle ważna kwestia, gdyż kontrola jest niezbędna na lotniskach, a personel lotniczy musi wiedzieć, że dana osoba nie może mieć styczności z polem magnetycznym, znajdującym się w bramkach kontrolnych, dlatego osoby posiadające zastawki muszą pamiętać, by zabrać ze sobą odpowiedni dokument poświadczający ich sytuację. Osoby, które cierpią na choroby lokomocyjne, powinny zaopatrzyć się w torebki, które w razie przykrej potrzeby będą niezbędne. Pamiętać należy o zastosowaniu środków zaleconych przez lekarza, które zminimalizują wystąpienie napadu choroby lokomocyjnej.Na lotnisku, po odprawie już warto zakupić wodę do picia, z pewnością może się przydać w razie ewentualnych duszności spowodowanych zmianą ciśnienia. Gdy nie ma przeciwwskazań lekarskich, pakujemy się i lecimy na wymarzone wakacje. Kolejny punkt, ważny dla całego procesu to bagaże, ich ilość oraz wielkość. Każda linia lotnicza ma swoje wymagania, co do wielkości bagaży i kosztów ich transportu, a ważne to jest zwłaszcza w przypadku bagaży podręcznych które muszą być dostosowane do kabin. Należy przed planowaną podróżą zapoznać się na stronie linii lotniczej, jakie wymiary powinien posiadać bagaż podręczny i ile zapłacimy za duży bagaż, który oddajemy na odprawie. Samo pakowanie bagaży jest istotne dla podróżnych, gdyż są rzeczy, których nie wolno przewozić w bagażach podręcznych.

Podróż samolotem - o czym warto pamiętać.

Należy koniecznie zapoznać się z regulaminem na stronie swojego przewoźnika i spakować zgodnie z instrukcją bagaż podręczny. Podczas kontroli gdy trwa odprawa, nasze bagaże są sprawdzane i wszelkie płyny w bagażach podręcznych muszą mieć taką pojemność, jaką wymaga dana linia lotnicze. Każde przekroczenie jej limitu skutkuje odebraniem nam takiej rzeczy. Ważne, by nie zabierać ze sobą w bagażu podręcznym narzędzi do pielęgnacji np. paznokci. Wszelkie pilniczki, obcinaczki czy nożyczki są zabronione i nie ma możliwości zabrania takich przyrządów ze sobą do kabiny samolotu. Kolejną złotą radą, którą należy brać pod uwagę podczas przygotowania się do lotu samolotem, jest czas, jaki w samolocie spędzimy. Czas może się przedłużyć, a sama podróż może być zaplanowana nawet na kilka godzin. W przypadkach lotów międzykontynentalnych mówimy nawet o kilkunastu godzinach lotu, co może okazać się bardzo dyskomfortowe.Przed lotem, zabierzmy ze sobą książki lub ulubione czasopisma. Dobra książka może pochłonąć nas na naprawdę długi czas, dzięki czemu nie będziemy aż tak mocno odczuwać trudów podróży samolotem. Podobna rada, dotyczy tych, którzy nie lubią czytać książek, ale zdecydowanie preferują oglądanie filmów. Zabierzmy filmy ze sobą, wgrane na komputer, to z pewnością okaże się zbawienne dla znudzonego lotem fana filmów. Warto przed lotem rozważyć kwestie zaopatrzenia się w specjalną poduszkę podróżną, na wypadek gdybyśmy chcieli po prostu spać podczas lotu samolotem. Dobrze dobrana poduszka pozwoli uniknąć dyskomfortu spowodowanego ewentualnym bólem karku.


Artykuł powstał we współpracy z Parking Modlin P7.

Data publikacji: 2018-08-26, ostatnia zmiana: 2018-10-23

Może Cię zaintersować:

- Pozbądź się urlopowego bólu głowy, czyli jak oszczędzać na podróżach?


Spodobało Ci się?


Zobacz ogłoszenia

 Półkolonie żeglarskie
700,00 zł
Gdynia
(woj. pomorskie)
 Pakiet FIT w RyterSKI
560,00 zł
Rytro
(woj. małopolskie)
 Wakacje bez tłumów nad Jeziorem Ochryd w Macedonii!
1 814,00 zł
Skoczów
(woj. śląskie)
 Świat kolorów, słońca i aromatów,odwiedź egzotyczne Maroko!
2 074,00 zł
Skoczów
(woj. śląskie)
 Kolonia nad morzem - Niechorze - SKATE obóz/ STYLOVE/ Sport i rekreacja/Lego przygoda
1 590,00 zł
Niechorze
(woj. zachodniopomorskie)
 Wycieczka zobaczyć Petersburg
2 090,00 zł
Łódź
(woj. łódzkie)
 Cypr- błogi relaks na wyspie Afrodyty!
2 599,00 zł
Skoczów
(woj. śląskie)
 Last Minute! Bułgaria all inclusive -hotel Kotva 4* Aquapark !
1 829,00 zł
Skoczów
(woj. śląskie)
 Półkolonie żeglarskie
700,00 zł
Gdynia
(woj. pomorskie)
 Wycieczka nadbałtyckie stolice
1 490,00 zł
Łódź
(woj. łódzkie)
 Obóz Młoda Kadra - Szkoleniowy - Kolonie dla dzieci i młodzieży - ViaCamp
1 499,00 zł
Ryn
(woj. warmińsko-mazurskie)
 Turcja Hotel Mesut**** All inclusive samolotem. Hit!
1 616,00 zł
Tarnów
(woj. małopolskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY

Toruń słynny nie tylko z pięknej starówki
Osoby wybierające się na wycieczkę do Torunia powinny zobaczyć nie tylko starówkę znajdującą się w centrum, ale również szereg innych ciekawych miejsc znajdujących się poza Zespołem Staromiejskim.

Data publikacji: 2019-06-19

6 najpiękniejszych atrakcji nad Morzem Bałtyckim
Polskie morze przyciąga jak magnes wieloma atrakcjami. Przepiękne krajobrazy, czysty klimat, morska bryza, ale także historyczne zabytki i mnóstwo tematycznych oraz kulturalnych imprez. Nie sposób wymienić wszystkiego, ale postaramy się wskazać przynajmniej kilka atrakcji nad Bałtykiem, które są szczególnie warte uwagi.

Data publikacji: 2019-05-14

Krasnale Wrocławskie i nie tylko
Wrocław jest czwartym co do wielkości miastem w Polsce, jest stolicą Dolnego Śląska i zamieszkuje go ponad 600 000 osób. Oprócz tego, że posiada uczelnie na najwyższym poziomie oraz szeroki rynek pracy, które sprawiają, że wiele osób przyjeżdża do Wrocławia z zamiarem zamieszkania tam na stałe, to miasto posiada także ogromne walory turystyczne...

Data publikacji: 2018-11-30

Czy buty treningowe do biegania są inne od butów startowych?
Buty do biegania to podstawowy element wyposażenia sportowego biegaczy. Buty powinny być solidne, trwałe, zapewniać odpowiednią amortyzację i wsparcie dla stóp...

Data publikacji: 2018-10-26