INSPEKTOR / GŁÓWNY SPECJALISTA W ZESPOLE DS. ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO W REFERACIE STRAŻY MIEJSKIEJ (

Szczegóły

Rodzaj umowy:
Umowa o pracę

INSPEKTOR / GŁÓWNY SPECJALISTA W ZESPOLE DS. ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO W REFERACIE STRAŻY MIEJSKIEJ

Zakres obowiązków
a) planowanie przedsięwzięć w zakresie sposobu wykonywania zadań w ramach obowiązku obrony,
b) opracowanie i aktualizacja Planu operacyjnego funkcjonowania Miasta Pruszcz Gdański w warunkach zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny,
c) sporządzenie i aktualizacja dokumentacji związanej z podwyższaniem gotowości obronnej państwa oraz organizowanie szkoleń w tym zakresie,
d) rejestracja obywateli polskich (mężczyzn i kobiet), którzy ukończyli osiemnaście lat życia na potrzeby ewidencji wojskowej oraz prowadzenia kwalifikacji wojskowej,
e) przygotowanie i udział w kwalifikacji wojskowej w zakresie określonym w ustawie o obronie Ojczyzny,
f) prowadzenie postępowań administracyjnych oraz przygotowanie decyzji w sprawie nałożenia świadczeń osobistych i rzeczowych na rzecz obronności państwa.
g) opracowanie i aktualizacja dokumentacji planistycznej dotyczącej przygotowania i wykorzystania podmiotów leczniczych na potrzeby obronne państwa, w tym organizacji i funkcjonowania zastępczych miejsc szpitalnych,
h) prowadzenie spraw o wyłączenie z obowiązku pełnienia służby wojskowej pełnionej w razie ogłoszenia mobilizacji i w czasie wojny,
i) planowanie ćwiczeń doskonalących, gier decyzyjnych i treningów zgodnie z zaleceniami koordynatora oraz zatwierdzonymi planami,
j) sporządzanie corocznych kwestionariuszy NKPPO,
k) prowadzenie kontroli realizacji zadań obronnych wykonywanych przez gminne jednostki organizacyjne oraz spółki,
l) współdziałanie z terenowymi organami wykonawczymi MON oraz administracji publicznej w planowaniu i realizacji zadań obronnych,
m) prowadzenie Kancelarii dokumentów niejawnych,
n) wykonywanie obowiązków Inspektora Bezpieczeństwa Teleinformatycznego.
Praca od poniedziałku do piątku, w godzinach: 7:30-15:30.
a) obywatelstwo polskie,
b) co najmniej 3 letni staż pracy,
c) wykształcenie wyższe, z zakresu bezpieczeństwa narodowego lub wewnętrznego, spraw obronnych, zarządzania kryzysowego, obrony cywilnej lub studia kierunkowe dla służb mundurowych,
w szczególności: wojska, policji, straży pożarnej lub straży granicznej,
d) znajomość ustaw o obronie Ojczyzny, o stanie wyjątkowym, o stanie wojennym, o zarządzaniu kryzysowym, o stanie klęski żywiołowej, o ochronie informacji niejawnych, o samorządzie gminnym, Kodeks postępowania administracyjnego oraz aktów wykonawczych,
e) brak skazania prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe,
f) nieposzlakowana opinia,
g) pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych.
Wymagania dodatkowe:
a) doświadczenie w pracy na stanowisku związanym z zagadnieniami dotyczącymi spraw obronnych, a także zarządzaniem kryzysowym, bezpieczeństwem publicznym lub ratownictwem oraz z zagadnieniami dotyczącymi ochrony informacji niejawnych,
b) umiejętność interpretowania przepisów prawnych,
c) samodzielność, kreatywność, dyspozycyjność,
d) umiejętności komunikacyjne,
e) umiejętność pracy w stresie i pod presją czasu,
f) umiejętność sprawnej organizacji pracy własnej,
g) umiejętność pracy w zespole,
h) właściwe planowanie i organizowanie pracy,
i) sumienność, systematyczność w pracy oraz terminowa realizacja zadań.
Wymagane wykształcenie: wyższe (w tym licencjat)
Dodatkowe wykształcenie:
Wymagane uprawnienia:

Umowa o pracę na czas określony
Wynagrodzenie od 6 800 PLN

Aplikuj bezpośrednio do pracodawcy, preferowane formy kontaktu: osobiście, poczta:
URZĄD MIASTA PRUSZCZ GDAŃSKI
Miejsce pracy: Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański, powiat: gdański, woj: pomorskie

Dodatkowe informacje: a) życiorys (CV),
b) list motywacyjny,
c) kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie,
d) kserokopie dokumentów poświadczających wykształcenie,
e) inne dodatkowe kserokopie dokumentów.

Zobacz na mapie:
Pruszcz Gdański
woj. pomorskie

Kategoria: Inspektor
(w dziale: Praca)

Ilość wyświetleń: 1
Data dodania: 2024-07-20

Inspektor w okolicy