Adwokat Piotr Czyżyński Filia Kancelarii adwokackiej w Przeworsku

Adwokat Piotr Czyżyński Filia Kancelarii adwo... - Usługi prawne - Przeworsk
Zadzwoń / SMS
Napisz

Opis

Jako adwokat prowadzący swoją praktykę prawniczą w przeworsku oferuje pomoc prawną w sprawach cywilnych, karnych, administracyjnych i podatkowych. W ramach pomocy prawnej prowadzę sprawy rozwodowe, spadkowe.

Koszt pomocy adwokata zależy od wielu okoliczności, przede wszystkim nakładu pracy, ale także wartości przedmiotu sporu oraz terminu w jakim należy wykonać usługę prawną. Jako adwokat staram się wyceniać usługę tak, aby pokrywała ona realne koszty pracy adwokata i koszty prowadzenia Kancelarii. Korzystając z pomocy zawodowego prawnika płacisz za realne czynności, które mogą Cię uchronić od szkody.

Adwokat może pomóc między innymi w redakcji umowy. Należy unikać w umowach zapisów nieprecyzyjnych lub takich, które mogą chociażby potencjalnie powodować możliwość złożenia zarzutu naruszenia równowagi kontraktowej, gdyż wówczas strony pozostają w niepewności, gdyż realna treść stosunku prawnego, w przypadku sporu zostanie ustalona przez Sąd, który może mieć zgoła inny pogląd na sprawę aniżeli same strony.

Filia mojej Kancelarii znajduje się w Przeworsku. W mieście tym swoją siedzibę posiada Sąd Rejonowy. Jako pełnomocnik procesowy bardzo często występuje w Sądzie Rejonowym w Przeworsku biorąc udział w rozprawach dotyczących spraw o alimenty, zasiedzenie, stwierdzenie nabycia spadku, dział spadku i innych. Swoją wiedzę i doświadczenie nabyłem właśnie dzięki udziałowi w rozprawach sadowych. Na rozprawie sądowej można poznać, jak działa prawo w praktyce, jakie są poglądy prawne poszczególnych sędziów, a dzięki czemu można przygotować strategię i taktykę procesową dopasowaną ściśle do okoliczności danej sprawy. Na rozprawie czy to karnej, czy cywilnej trzeba przekonać sędziego do swojej racji argumentami, a aby je sformułować konieczne jest posiadanie dużej wiedzy. Sąd jest obsadzony przede wszystkim przez profesjonalnych uczestników obrotu prawnego, tj. sędziów. Udział czynnika społecznego, czyli osób, które nie wykonują zawodu prawniczego, tj., ławników dotyczy tylko niektórych spraw. Ponadto w każdej sprawie w składzie orzekającym zasiada sędzia, który ma obowiązek udzielać ławnikom niezbędnych pouczeń, w zakresie prawa. W związku z tymi faktami w konwersacji z Sądem należy reprezentować wysoki poziom wiedzy prawniczej. Sąd często posługuje się jeżykiem prawniczym, który nie jest zrozumiały dla przeciętnego obywatela. Rolą adwokata jest prowadzenie z Sądem konwersacji w języku prawniczym, a jednocześnie wyjaśnienia reprezentowanej strony pojęć z tego języka, tak aby mogła ona szybko zrozumieć czego dotyczą. Jeżeli chcesz mieć pewność, że zrobiłeś wszystko co mogłeś, aby zabezpieczyć swoje prawa w toczącym się postępowaniu sądowym powinieneś skorzystać z pomocy adwokata lub radcy prawnego. Czasami to niewielki koszt w porównaniu z korzyściami, które możesz uzyskać z tego tytułu.

Co jest najwyższe w pracy adwokata w Przeworsku?

W pracy adwokata najważniejsza jest dokładność i umiejętność ścisłego myślenia. Prawo jest dziedziną, w której ważne jest logiczne myślenie. Oczywiście umiejętności społeczne i interpersonalne też są ważne, ale nic tak nie przemawia do sędziów jak spójne poparte aktualnym orzecznictwem sądów stanowisko w sprawie. Praca adwokata odbiega od tej, którą pokazują w filmach. Jako adwokat większość czasu zajmuje mi przygotowanie pism procesowych, analiza orzecznictwa i lektura publikacji oraz innych materiałów, które pomagają mi podnosić kwalifikacje zawodowe. Spotkania z Klientami i udział w rozprawach jest bardzo ważny, ale warto nie zapominać, że to tylko część pracy adwokata, widoczna dla Klienta.


Adwokat Piotr Czyżyński Filia Kancelarii adwokackiej w Przeworsku
ul. Jana Pawła II 3a, 37-500 Jarosław
tel. +48 781 292 897
adwokat-przeworsk.pl
godziny otwarcia:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek: 08:00 - 16:00
środa: 08:00 - 16:00
czwartek: 08:00 - 16:00
piątek: 08:00 - 16:00
sobota: nieczynne
niedziela: nieczynne
święta i inne d.

Zobacz cały opis

Zadaj pytanie

Pamiętaj! Dla własnego bezpieczeństwa nie wysyłaj pieniędzy przelewem lecz przekazuj je osobiście dopiero po sprawdzeniu przedmiotu.

* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl
+48 721... - pokaż cały
Zadaj pytanie
Obserwuj

Zobacz na mapie:
Przeworsk
woj. podkarpackie

Wystawiający:
Osoba prywatna

Dane wystawiającego:
Adam

Przeworsk
woj. podkarpackie
Zobacz ogłoszenia użytkownika


Kategoria: Usługi prawne
(w dziale: Usługi)

Ilość wyświetleń: 22
Data dodania: 2024-01-30

Zgłoś naruszenie

Usługi prawne w okolicy

Adam

Powołaj się na Sprzedawacz.pl

ZADZWOŃ WYŚLIJ SMS
ZAMKNIJ

Kupuj bezpiecznie na Sprzedawaczu za pomocą platformy Trustap!

Rozpocznij zakup

Zobacz jak to działa ➔

Czytaj więcej
ZAMKNIJ