Udogodnienia, na jakie możesz liczyć kupując mieszkanie

Udogodnienia, na jakie możesz liczyć kupując mieszkanie

Warszawa to najatrakcyjniejsze miasto w Polsce. Jako swoje miejsce zamieszkania wybrało ją ponad 1,7 miliona Polaków, a także wielu obcokrajowców. Do stolicy stale przybywają również nowi mieszkańcy, kuszeni dobrze prosperującym rynkiem pracy, wysokimi zarobkami, kulturą, rozrywką i edukacją. Wiele osób w Warszawie decyduje się na zakup mieszkania czy to pod inwestycje, czy to pod zamieszkanie. Na co zwrócić uwagę chcąc kupić nieruchomość w stolicy?

Wybierz odpowiednią dzielnicę Warszawy

Warszawa podzielona jest na 18 dzielnic administracyjnych, z których każda zachowuje swój unikalny klimat i charakter. Wśród warszawskich dzielnic znaleźć można zarówno te elitarne, jak i te o słabszej infrastrukturze i niższym poziomie rozwoju. Do najpopularniejszych zalicza się dzielnice położone blisko centrum miasta, a jednocześnie w bezpośrednim sąsiedztwie terenów zielonych. Taką lokalizacją może pochwalić się m.in. Mokotów. Położony po lewej stronie Wisły stanowi jedną z najpopularniejszych i najelegantszych dzielnic stolicy. Jako największe zalety zamieszkania na Mokotowie jego mieszkańcy wymieniają bliskość centrum rozbudowaną infrastrukturę i komunikację miejską (w tym metro), szeroką ofertę kulturalną edukacyjną, dużą ilość zieleni w postaci licznych parków i tzw. Pól Mokotowskich. Te zalety sprawiają, że na Mokotowie osiedlają się głównie młodzi ludzie – single i rodziny z dziećmi, którzy szukają wygody i komfortu w życiu w dużym mieście. Temu wyborowi sprzyja fakt, że na Mokotowie powstają nowe inwestycje proponujące atrakcyjne mieszkania z wieloma udogodnieniami.

Sprawdź rozplanowanie mieszkania i ofertę dewelopera

Mnogość inwestycji mieszkaniowych na Mokotowie sprawia, że wiele osób ma problem z wyborem tego idealnego. Inwestując w nieruchomość, zawsze jednak należy kierować się rozumem, a nie sercem. Przed zakupem warto sprawdzić, jakie udogodnienia proponują deweloperzy oraz jaka jest ich oferta. Podstawowych informacji o nieruchomości oraz inwestorze można się dowiedzieć, prosząc o prospekt informacyjny (deweloper ma obowiązek go udostępnić zgodnie z zapisami ustawy deweloperskiej). Podstawowe informacje to jednak nie wszystko.

Dobre zorientować się, w jakim standardzie będą oddane mieszkania. W większości inwestycji oddawane są one w stanie do samodzielnego wykończenia, czyli w tzw. stanie deweloperskim. Niektórzy inwestorzy proponują jednak o wiele więcej i oferują mieszkania, wykończone pod klucz. Takie rozwiązanie jest idealnym wyborem, jeśli chce się uniknąć pilnowania ekipy, nerwów i stresu związanego z wykończeniem lokalu. Kupując mieszkanie pod klucz, wystarczy tylko wnieść do niego meble i już można mieszkać. Warto pamiętać, że mieszkanie pod klucz może być wykończone w różnym standardzie - większość deweloperów proponuje aż trzy standardy.

Sporym udogodnieniem będzie też możliwość samodzielnego zaprojektowania przestrzeni mieszkania. Rozwiązanie to pozwala zdecydować, ile pokoi znajdzie się na zakupionej powierzchni. Dzięki niemu w mieszkaniu będzie można wydzielić dodatkowe pomieszczenie na gabinet lub pokój dziecka, a także zdecydować, czy kuchnia ma być zamknięta, czy otwarta.

 Kupując mieszkanie, warto pamiętać, że liczy się nie tylko sam lokal, ale i otoczenie. To ono w dużym stopniu wpływa na to, czy mieszkać będzie się wygodnie, czy też nie. Ważne, aby nieruchomość znajdowała się w niedużej odległości od komunikacji publicznej, zieleni i usług. Warto tu podkreślić, że niektórzy z deweloperów proponują nieruchomości, które zapewniają część usług. Osiedla o wysokim standardzie swoim mieszkańcom proponują siłownie, strefy fitness i relaksu, ogrody na dachu. 

Jakie jeszcze udogodnienia polepszą komfort mieszkania?

Oczekiwania względem budynków mieszkalnych są coraz wyższe. Nowym mieszkańcom nie wystarczy już winda czy miejsce parkingowe. Odpowiadając na te potrzeby, deweloperzy proponują coraz większe uzgodnienia, które podwyższają standard i komfort życia na osiedlu czy w nieruchomości. Do tych najczęściej spotykanych zalicza się wypożyczalnie pojazdów elektrycznych i stacje ich ładowania, recepcje wraz ze stanowiskiem ochrony, restauracje i sklepy spożywcze na dolnych kondygnacjach budynków, paczkomaty, place zabaw połączone ze strefami relaksu dla rodziców, stacje ładowania urządzeń elektronicznych np. w ławkach ustawionych na dziedzińcach. Udogodnienia czekają też w samych mieszkaniach. Lokatorzy korzystać mogą, chociażby z oczyszczaczy powietrza czy prądu i wody ogrzewanej promieniami słonecznymi (solary).

Idealne miejsce do życia w Warszawie znajdziesz w ofercie central-house.pl.Data publikacji: 2020-12-22, ostatnia zmiana: 2020-12-22

ZOBACZ OGŁOSZENIA

2 pokojowe mieszkanie Bemowo ul. Szeligowska
500 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
1 pokój, Mokotów ul Barcelońska
354 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Kawalerka,39 m2, ul.Królewska
499 000 zł
Kraków
(woj. małopolskie)
2 pokoje, Śródmieście ul Grzybowska
580 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
3 pokoje, Praga-Południe ul Lizbońska
850 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Kameralna inwestycja w centrum Krakowa
523 430 zł
Kraków
(woj. małopolskie)
2 pokojowe mieszkanie Żoliborz ul. Przasnyska
700 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
2 pokoje, Ursynów ul Kulczyńskiego
549 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Kameralna inwestycja w centrum Krakowa
1 286 712 zł
Kraków
(woj. małopolskie)
Mieszkanie na sprzedaż Szczecin Dąbie
275 944 zł
Szczecin
(woj. zachodniopomorskie)
5 pok mieszkanie Praga-Północ ul. Jagiellońska
1 200 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Wygodne 4 pokoje + poddasze, ogródek
369 000 zł
Tulce
(woj. wielkopolskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Odbiór mieszkania z listą referencyjną
Spełniając marzenia związane z własnym mieszkaniem, bardzo często spotykamy się z atrakcyjnymi ofertami biur nieruchomości, które są w stanie odpowiedzieć na większość potrzeb, a nawet spełnić marzeni...
Data publikacji: 2020-11-04
Profbud, czyli profesjonalne usługi deweloperskie
Decyzja o kupnie mieszkania zazwyczaj wiąże się z wyborem firmy, która pomoże nam w znalezieniu odpowiedniego lokum. Czego powinniśmy oczekiwać od dewelopera?
Data publikacji: 2020-10-28
Dom z ogrodem czy ekskluzywne mieszkanie - czego chcą Polacy?
Oczekiwania Polaków względem miejsca zamieszkania znacznie zmieniły się w ostatnich latach. Do niedawna szczytem marzeń wielu osób było ukończenie studiów, rozpoczęcie kariery zawodowej i związanie sw...
Data publikacji: 2020-10-19
Czy koronawirus namieszał na rynku mieszkaniowym? I tak, i nie
Trwająca niespełna pół roku pandemia koronawirusa zdążyła znacząco osłabić niemal każdą branżę na każdym z lokalnych rynków. Co ciekawe, rynek nieruchomościowy w dalszym ciągu silnie opierał się wpływ...
Data publikacji: 2020-10-08