Jakie zalety musi spełniać apartament?

Jakie zalety musi spełniać apartament?

W dzisiejszym artykule zaprezentujemy, jakie są najważniejsze zalety dobrego apartamentu.

Dobra lokalizacja i skomunikowanie

Wybierając miejsce do zamieszkania, z całą pewnością należy dobrze przemyśleć, gdzie powinno się ono znajdować. W większości przypadków, kryterium wyboru jest bliskość istotnych dla nas obiektów - szkół dla dzieci, uczelni, pracy, lekarza, marketów.

Zanim jednak zawęzimy obszar poszukiwań, zastanówmy się, jak poszczególne obszary są skomunikowane. Może się bowiem okazać, że dojazd z jakiegoś spokojnego, zielonego osiedla, będzie porównywalny czasowo do dojazdów z miejsc położonych bliżej centrum. 

Tak więc wybierając apartament, należy wziąć pod uwagę jego położenie. Uwzględniając wszystkie rzeczy znajdujące się w pobliżu, ogólną okolicę, natężenie miejskiego hałasu, czy też możliwość dojazdu w istotne dla nas miejsca. Korzystając z transportu publicznego lub samochodem, w zależności od potrzeb. 

Standard, metraż, rozkład

Każda osoba, szukająca dla siebie apartamentu, musi przeanalizować swoje indywidualne potrzeby. Tak, aby móc znaleźć lokal, który spełni oczekiwania. Apartamenty w Sopocie albo dowolnym innym mieście, powinny mieć odpowiednio wysoki standard. Im nowsze, tym mniejsza szansa na jakiekolwiek uszkodzenia.

Wybierając lokal, należy dokładnie sprawdzić wszelkie instalacje, stolarkę okienną, dostępność miejsc parkingowych. A także, jeśli jesteśmy przyzwyczajeni do korzystania z niej, klimatyzację. 

Szukając apartamentu, nie bez znaczenia jest również metraż. Zastanówmy się, ile przestrzeni jest nam tak naprawdę potrzebne. Duże, przestronne, jasne apartamenty z pewnością są piękne i pozwalają na stworzenie wielu różnych aranżacji.

Pamiętajmy jednak, że większy metraż, to większe rachunki, a także więcej sprzątania. Szukajmy również apartamentów, które zostały sensownie zaprojektowane. Tak, aby metraż, którym będziemy dysponować dało się wykorzystać. Bez szerokich korytarzy, nieustawnych pokoi i kuchni, w której nie da się wstawić funkcjonalnych mebli. 

Szczegóły, które mają znaczenie

Wybierając apartamenty w Sopocie, warto również zwrócić uwagę na ewentualną bliskość wszystkich turystycznie atrakcyjnych miejsc. W sezonie może się bowiem zrobić wówczas bardzo tłoczno i hałaśliwie. Istotne może się również okazać...rozmieszczenie okien.

W wielu przypadkach zapominamy, że np. okna wychodzące na północ sprawią, że w mieszkaniu będzie przez większość dnia stosunkowo ciemno. Z kolei okna wychodzące na południe, będą sprzyjały nagrzewaniu się mieszkania. 

Niewątpliwą zaletą, będzie umiejscowienie okien na zewnętrznej stronie budynku (jeżeli szukamy lokalu na osiedlu zamkniętym.) Dzięki temu zyskamy pewność, że nie będziemy patrzeć w okna naszym sąsiadom. A oni nie będą patrzeć w nasze, dzięki czemu będziemy mogli cieszyć się prywatnością.

Warto również zwrócić uwagę na sposób zabudowania balkonu. W niektórych przypadkach, można bowiem znaleźć lokale z zabudowaną ścianą, które całkowicie odgrodzą nas od sąsiednich balkonów, zapewniając brak integracji z sąsiadami. Dużą zaletą będą również dobrze wyciszone ściany, hamujące odgłosy dochodzące z pozostałych lokali.


Artykuł powstał we współpracy z SopockieApartamenty.com

Data publikacji: 2019-09-26, ostatnia zmiana: 2019-09-24

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Mieszkanie na sprzedaż, 53m², 2 pokoje, Gorzów Wielkopolski, Zakanale
169 000 zł
Gorzów Wielkopolski
(woj. lubuskie)
Rodzinne mieszkanie na Mokotowie ul. Bukowińska
1 870 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
2 pokoje Białołęka ul. Aluzyjna
372 120 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Mieszkanie na sprzedaż Szczecin Centrum
313 906 zł
Szczecin
(woj. zachodniopomorskie)
3 pokoje, Bemowo ul Wyki
559 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
3 pokojowe mieszkanie Ursus ul. Dzieci Warszawy
600 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
3 pokoje, Bemowo ul Wrocławska
745 875 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Mieszkanie na sprzedaż, 85.77m², 4 pokoje, Gorzów Wielkopolski, Górczyn
465 000 zł
Gorzów Wielkopolski
(woj. lubuskie)
3 pok mieszkanie Śródmieście Stare Miasto Miodowa
814 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
3 pokojowe mieszkanie Ząbki  ul.  Sikorskiego
599 000 zł
Ząbki
(woj. mazowieckie)
1 pokój, Ursus ul Posag 7 Panien
299 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
3 pokoje Bielany ul. Bogusławskiego
524 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Profbud, czyli profesjonalne usługi deweloperskie
Decyzja o kupnie mieszkania zazwyczaj wiąże się z wyborem firmy, która pomoże nam w znalezieniu odpowiedniego lokum. Czego powinniśmy oczekiwać od dewelopera?
Data publikacji: 2020-10-28
Dom z ogrodem czy ekskluzywne mieszkanie - czego chcą Polacy?
Oczekiwania Polaków względem miejsca zamieszkania znacznie zmieniły się w ostatnich latach. Do niedawna szczytem marzeń wielu osób było ukończenie studiów, rozpoczęcie kariery zawodowej i związanie sw...
Data publikacji: 2020-10-19
Czy koronawirus namieszał na rynku mieszkaniowym? I tak, i nie
Trwająca niespełna pół roku pandemia koronawirusa zdążyła znacząco osłabić niemal każdą branżę na każdym z lokalnych rynków. Co ciekawe, rynek nieruchomościowy w dalszym ciągu silnie opierał się wpływ...
Data publikacji: 2020-10-08
Ceny i sprzedaż nieruchomości w roku 2020
2020 rok to specyficzny czas dla rynku nieruchomości, w którym już teraz można zauważyć zarówno gwałtowne wzrosty, jak i spadki cen mieszkań oraz domów. Dlatego analizujemy, jak kształtuje się koszt z...
Data publikacji: 2020-09-03