Szukaj

Kategorie

Jakie zalety musi spełniać apartament?

Jakie zalety musi spełniać apartament?

W dzisiejszym artykule zaprezentujemy, jakie są najważniejsze zalety dobrego apartamentu.

Dobra lokalizacja i skomunikowanie

Wybierając miejsce do zamieszkania, z całą pewnością należy dobrze przemyśleć, gdzie powinno się ono znajdować. W większości przypadków, kryterium wyboru jest bliskość istotnych dla nas obiektów - szkół dla dzieci, uczelni, pracy, lekarza, marketów.

Zanim jednak zawęzimy obszar poszukiwań, zastanówmy się, jak poszczególne obszary są skomunikowane. Może się bowiem okazać, że dojazd z jakiegoś spokojnego, zielonego osiedla, będzie porównywalny czasowo do dojazdów z miejsc położonych bliżej centrum. 

Tak więc wybierając apartament, należy wziąć pod uwagę jego położenie. Uwzględniając wszystkie rzeczy znajdujące się w pobliżu, ogólną okolicę, natężenie miejskiego hałasu, czy też możliwość dojazdu w istotne dla nas miejsca. Korzystając z transportu publicznego lub samochodem, w zależności od potrzeb. 

Standard, metraż, rozkład

Każda osoba, szukająca dla siebie apartamentu, musi przeanalizować swoje indywidualne potrzeby. Tak, aby móc znaleźć lokal, który spełni oczekiwania. Apartamenty w Sopocie albo dowolnym innym mieście, powinny mieć odpowiednio wysoki standard. Im nowsze, tym mniejsza szansa na jakiekolwiek uszkodzenia.

Wybierając lokal, należy dokładnie sprawdzić wszelkie instalacje, stolarkę okienną, dostępność miejsc parkingowych. A także, jeśli jesteśmy przyzwyczajeni do korzystania z niej, klimatyzację. 

Szukając apartamentu, nie bez znaczenia jest również metraż. Zastanówmy się, ile przestrzeni jest nam tak naprawdę potrzebne. Duże, przestronne, jasne apartamenty z pewnością są piękne i pozwalają na stworzenie wielu różnych aranżacji.

Pamiętajmy jednak, że większy metraż, to większe rachunki, a także więcej sprzątania. Szukajmy również apartamentów, które zostały sensownie zaprojektowane. Tak, aby metraż, którym będziemy dysponować dało się wykorzystać. Bez szerokich korytarzy, nieustawnych pokoi i kuchni, w której nie da się wstawić funkcjonalnych mebli. 

Szczegóły, które mają znaczenie

Wybierając apartamenty w Sopocie, warto również zwrócić uwagę na ewentualną bliskość wszystkich turystycznie atrakcyjnych miejsc. W sezonie może się bowiem zrobić wówczas bardzo tłoczno i hałaśliwie. Istotne może się również okazać...rozmieszczenie okien.

W wielu przypadkach zapominamy, że np. okna wychodzące na północ sprawią, że w mieszkaniu będzie przez większość dnia stosunkowo ciemno. Z kolei okna wychodzące na południe, będą sprzyjały nagrzewaniu się mieszkania. 

Niewątpliwą zaletą, będzie umiejscowienie okien na zewnętrznej stronie budynku (jeżeli szukamy lokalu na osiedlu zamkniętym.) Dzięki temu zyskamy pewność, że nie będziemy patrzeć w okna naszym sąsiadom. A oni nie będą patrzeć w nasze, dzięki czemu będziemy mogli cieszyć się prywatnością.

Warto również zwrócić uwagę na sposób zabudowania balkonu. W niektórych przypadkach, można bowiem znaleźć lokale z zabudowaną ścianą, które całkowicie odgrodzą nas od sąsiednich balkonów, zapewniając brak integracji z sąsiadami. Dużą zaletą będą również dobrze wyciszone ściany, hamujące odgłosy dochodzące z pozostałych lokali.


Artykuł powstał we współpracy z SopockieApartamenty.com

Data publikacji: 2019-09-26, ostatnia zmiana: 2019-09-24


Spodobało Ci się?


Zobacz ogłoszenia

 Mieszkanie na sprzedaż, 47.5m², 2 pokoje, Warszawa, Mokotów, Balonowa
712 500 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
 Mieszkanie na sprzedaż, 34m², 2 pokoje, Warszawa, Białołęka
349 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
 50m, 2 pokoje, do remontu, Nowa Huta
360 000 zł
Kraków
(woj. małopolskie)
 Mieszkanie BOREK FAŁĘCKI  46,78m2
420 000 zł
Kraków
(woj. małopolskie)
 Słoneczne mieszkanie w spokojnej okolicy.
180 000 zł
Katowice
(woj. śląskie)
 Mieszkanie na sprzedaż Poznań
345 950 zł
Poznań
(woj. wielkopolskie)
 3 pokoje pod wynajem
350 000 zł
Poznań
(woj. wielkopolskie)
 Pilna sprzedaż - 2 pokojowe mieszkanie na Zasaniu
105 000 zł
Przemyśl
(woj. podkarpackie)
 Kawalerka z widokiem na las, Hubego, z garażem!
195 000 zł
Toruń
(woj. kujawsko-pomorskie)
 Mieszkanie na sprzedaż Szczecin
339 000 zł
Szczecin
(woj. zachodniopomorskie)
 Ładne, zadbane, do wejścia
299 000 zł
Koziegłowy
(woj. wielkopolskie)
 Apartament,2 pok,66,6m2 , Stare Miasto, Angel City
790 000 zł
Kraków
(woj. małopolskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY

Podnajem - czyli jak zarabiać na nieruchomościach bez kapitału?
Każdy wie, że inwestowanie w nieruchomości się opłaca. Mniej czy więcej, ale da się na tym rynku zarobić. Dlaczego zatem nie wszyscy tu inwestują? Często barierą jest brak kapitału lub zdolności kredytowej. Miałem ten sam problem, dlatego moja przygoda z inwestowaniem zaczęła się od nieruchomości trochę z innej strony. Nie był to klasyczny wynajem, bo postawiłem na podnajem nieruchomości. I dziś nie żałuję, bo robiąc mądrze podnajem i to praktycznie bez kapitału można żyć na dobrym poziomie. Podnajem mieszkania różni się od wynajmu tym, że przy wynajmie są dwie strony umowy najmu, a przy podnajmie trzy.

Data publikacji: 2019-10-15

Cena mieszkania - sprawdź od czego zależy cena sprzedaży?
Poznaj 9 najistotniejszych czynników wpływających na cenę sprzedaży mieszkania. Sprawdź czym się kierować ustalając cenę sprzedaży i jak ocenić atrakcyjność oferty sprzedaży.

Data publikacji: 2019-10-02

Jaki podatek po sprzedaży mieszkania, domu czy działki? Sprawdź czy zawsze musisz go płacić.
Domy, mieszkania oraz działki. Wiele osób podczas wystawiania swojej nieruchomości na sprzedaż nie zdaje sobie sprawy, że proces ten wymaga nie lada wiedzy, a w po sprzedaży zastosowania się do ściśle określonych zasad oraz do uiszczenia odpowiednich opłat. Osoby, które nie wiedzą, jaki podatek należy zapłacić po sprzedaży działki, mieszkania lub domu oraz czy w ogóle są zobowiązane do jego zapłaty odpowiedź znajdą w tym artykule.

Data publikacji: 2019-09-05

Opodatkowanie najmu krótkoterminowego
Najem krótkoterminowy cieszy się dużym zainteresowaniem wśród właścicieli mieszkań i apartamentów położonych w miejscowościach atrakcyjnych turystycznie. Udostępnianie nieruchomości na doby wiąże się jednak z koniecznością rozliczenia przychodów z fiskusem. Okazuje się, że opodatkowanie najmu krótkoterminowego wcale nie jest sprawą oczywistą.

Data publikacji: 2019-07-24