Jakie zalety musi spełniać apartament?

Jakie zalety musi spełniać apartament?

W dzisiejszym artykule zaprezentujemy, jakie są najważniejsze zalety dobrego apartamentu.

Dobra lokalizacja i skomunikowanie

Wybierając miejsce do zamieszkania, z całą pewnością należy dobrze przemyśleć, gdzie powinno się ono znajdować. W większości przypadków, kryterium wyboru jest bliskość istotnych dla nas obiektów - szkół dla dzieci, uczelni, pracy, lekarza, marketów.

Zanim jednak zawęzimy obszar poszukiwań, zastanówmy się, jak poszczególne obszary są skomunikowane. Może się bowiem okazać, że dojazd z jakiegoś spokojnego, zielonego osiedla, będzie porównywalny czasowo do dojazdów z miejsc położonych bliżej centrum. 

Tak więc wybierając apartament, należy wziąć pod uwagę jego położenie. Uwzględniając wszystkie rzeczy znajdujące się w pobliżu, ogólną okolicę, natężenie miejskiego hałasu, czy też możliwość dojazdu w istotne dla nas miejsca. Korzystając z transportu publicznego lub samochodem, w zależności od potrzeb. 

Standard, metraż, rozkład

Każda osoba, szukająca dla siebie apartamentu, musi przeanalizować swoje indywidualne potrzeby. Tak, aby móc znaleźć lokal, który spełni oczekiwania. Apartamenty w Sopocie albo dowolnym innym mieście, powinny mieć odpowiednio wysoki standard. Im nowsze, tym mniejsza szansa na jakiekolwiek uszkodzenia.

Wybierając lokal, należy dokładnie sprawdzić wszelkie instalacje, stolarkę okienną, dostępność miejsc parkingowych. A także, jeśli jesteśmy przyzwyczajeni do korzystania z niej, klimatyzację. 

Szukając apartamentu, nie bez znaczenia jest również metraż. Zastanówmy się, ile przestrzeni jest nam tak naprawdę potrzebne. Duże, przestronne, jasne apartamenty z pewnością są piękne i pozwalają na stworzenie wielu różnych aranżacji.

Pamiętajmy jednak, że większy metraż, to większe rachunki, a także więcej sprzątania. Szukajmy również apartamentów, które zostały sensownie zaprojektowane. Tak, aby metraż, którym będziemy dysponować dało się wykorzystać. Bez szerokich korytarzy, nieustawnych pokoi i kuchni, w której nie da się wstawić funkcjonalnych mebli. 

Szczegóły, które mają znaczenie

Wybierając apartamenty w Sopocie, warto również zwrócić uwagę na ewentualną bliskość wszystkich turystycznie atrakcyjnych miejsc. W sezonie może się bowiem zrobić wówczas bardzo tłoczno i hałaśliwie. Istotne może się również okazać...rozmieszczenie okien.

W wielu przypadkach zapominamy, że np. okna wychodzące na północ sprawią, że w mieszkaniu będzie przez większość dnia stosunkowo ciemno. Z kolei okna wychodzące na południe, będą sprzyjały nagrzewaniu się mieszkania. 

Niewątpliwą zaletą, będzie umiejscowienie okien na zewnętrznej stronie budynku (jeżeli szukamy lokalu na osiedlu zamkniętym.) Dzięki temu zyskamy pewność, że nie będziemy patrzeć w okna naszym sąsiadom. A oni nie będą patrzeć w nasze, dzięki czemu będziemy mogli cieszyć się prywatnością.

Warto również zwrócić uwagę na sposób zabudowania balkonu. W niektórych przypadkach, można bowiem znaleźć lokale z zabudowaną ścianą, które całkowicie odgrodzą nas od sąsiednich balkonów, zapewniając brak integracji z sąsiadami. Dużą zaletą będą również dobrze wyciszone ściany, hamujące odgłosy dochodzące z pozostałych lokali.


Artykuł powstał we współpracy z SopockieApartamenty.com

Data publikacji: 2019-09-26, ostatnia zmiana: 2021-04-08

ZOBACZ OGŁOSZENIA

3 pokojowe mieszkanie Białołęka ul. Winorośli
570 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
MIESZKANIE 51.5m2, 2 POKOJE, ATRAKCYJNA CENA
460 000 zł
Kraków
(woj. małopolskie)
2 pokoje Saska Kępa ul. Zwycięzców
660 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
3 pokojowe mieszkanie Ochota ul. Jankowska
650 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
✱ ZWOLNIONA REZERWACJA ✱ TARAS ✱ OGRÓD ✱
432 492 zł
Rzeszów
(woj. podkarpackie)
2 pokojowe mieszkanie Ursynów ul. Kazury
635 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Mieszkanie na sprzedaż Dobrzyń
13 000 zł
Dobrzyń
(woj. warmińsko-mazurskie)
2 pokojowe mieszkanie ul Śmiała Żoliborz
650 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
4p, 81m, Okolice Ananasowej BALKON/2009 (Wrocław)
620 000 zł
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
super mieszkanie Łódź, Śródmieście
299 000 zł
Łódź
(woj. łódzkie)
4 pokojowe mieszkanie Ochota ul. Filtrowa
1 250 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Dwupokojowe mieszkanie w bardzo dobrej lokazlizacji
195 000 zł
Kalisz
(woj. wielkopolskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Rosnący rynek nieruchomości w Krakowie
Chyba każdy zgodzi się z tym, że w Polsce buduje się bardzo dużo i w ostatnich latach ceny nieruchomości systematycznie rosną. To co bardzo charakterystyczne to fakt, że już w mniejszym stopniu chodzi...
Data publikacji: 2021-11-26
Ubezpieczenie mieszkania na wynajem - czy warto je kupić?
Coraz więcej mieszkań jest wynajmowanych. Sprawdzamy, jak działają polisy dotyczące takich lokali. Warto wiedzieć, że są one oferowane nie tylko wynajmującym.
Data publikacji: 2021-09-01
Własne mieszkanie w Krakowie - gdzie kupić?
Kupno mieszkania to bardzo poważna decyzja, której podjęcie wymaga przeanalizowania kilku czynników. Najważniejszy jest wybór odpowiedniego rynku. Mieszkanie można bowiem nabyć bezpośrednio od dewelop...
Data publikacji: 2021-07-27
Co warto wiedzieć przed kupnem mieszkania?
O własnym mieszkaniu marzy, każda młoda osoba, która chce się usamodzielnić i założyć rodzinę. Nie dziwi nas ten fakt, ponieważ nie ma to jak swoje cztery kąty, które są niezwykle ważne zwłaszcza jak...
Data publikacji: 2021-06-28

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij