Jakie zalety musi spełniać apartament?

Jakie zalety musi spełniać apartament?

W dzisiejszym artykule zaprezentujemy, jakie są najważniejsze zalety dobrego apartamentu.

Dobra lokalizacja i skomunikowanie

Wybierając miejsce do zamieszkania, z całą pewnością należy dobrze przemyśleć, gdzie powinno się ono znajdować. W większości przypadków, kryterium wyboru jest bliskość istotnych dla nas obiektów - szkół dla dzieci, uczelni, pracy, lekarza, marketów.

Zanim jednak zawęzimy obszar poszukiwań, zastanówmy się, jak poszczególne obszary są skomunikowane. Może się bowiem okazać, że dojazd z jakiegoś spokojnego, zielonego osiedla, będzie porównywalny czasowo do dojazdów z miejsc położonych bliżej centrum. 

Tak więc wybierając apartament, należy wziąć pod uwagę jego położenie. Uwzględniając wszystkie rzeczy znajdujące się w pobliżu, ogólną okolicę, natężenie miejskiego hałasu, czy też możliwość dojazdu w istotne dla nas miejsca. Korzystając z transportu publicznego lub samochodem, w zależności od potrzeb. 

Standard, metraż, rozkład

Każda osoba, szukająca dla siebie apartamentu, musi przeanalizować swoje indywidualne potrzeby. Tak, aby móc znaleźć lokal, który spełni oczekiwania. Apartamenty w Sopocie albo dowolnym innym mieście, powinny mieć odpowiednio wysoki standard. Im nowsze, tym mniejsza szansa na jakiekolwiek uszkodzenia.

Wybierając lokal, należy dokładnie sprawdzić wszelkie instalacje, stolarkę okienną, dostępność miejsc parkingowych. A także, jeśli jesteśmy przyzwyczajeni do korzystania z niej, klimatyzację. 

Szukając apartamentu, nie bez znaczenia jest również metraż. Zastanówmy się, ile przestrzeni jest nam tak naprawdę potrzebne. Duże, przestronne, jasne apartamenty z pewnością są piękne i pozwalają na stworzenie wielu różnych aranżacji.

Pamiętajmy jednak, że większy metraż, to większe rachunki, a także więcej sprzątania. Szukajmy również apartamentów, które zostały sensownie zaprojektowane. Tak, aby metraż, którym będziemy dysponować dało się wykorzystać. Bez szerokich korytarzy, nieustawnych pokoi i kuchni, w której nie da się wstawić funkcjonalnych mebli. 

Szczegóły, które mają znaczenie

Wybierając apartamenty w Sopocie, warto również zwrócić uwagę na ewentualną bliskość wszystkich turystycznie atrakcyjnych miejsc. W sezonie może się bowiem zrobić wówczas bardzo tłoczno i hałaśliwie. Istotne może się również okazać...rozmieszczenie okien.

W wielu przypadkach zapominamy, że np. okna wychodzące na północ sprawią, że w mieszkaniu będzie przez większość dnia stosunkowo ciemno. Z kolei okna wychodzące na południe, będą sprzyjały nagrzewaniu się mieszkania. 

Niewątpliwą zaletą, będzie umiejscowienie okien na zewnętrznej stronie budynku (jeżeli szukamy lokalu na osiedlu zamkniętym.) Dzięki temu zyskamy pewność, że nie będziemy patrzeć w okna naszym sąsiadom. A oni nie będą patrzeć w nasze, dzięki czemu będziemy mogli cieszyć się prywatnością.

Warto również zwrócić uwagę na sposób zabudowania balkonu. W niektórych przypadkach, można bowiem znaleźć lokale z zabudowaną ścianą, które całkowicie odgrodzą nas od sąsiednich balkonów, zapewniając brak integracji z sąsiadami. Dużą zaletą będą również dobrze wyciszone ściany, hamujące odgłosy dochodzące z pozostałych lokali.


Artykuł powstał we współpracy z SopockieApartamenty.com

Data publikacji: 2019-09-26, ostatnia zmiana: 2019-09-24

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Apartament w Andaluzji w cenie jak na Polance
607 203 zł
Poznań
(woj. wielkopolskie)
3 pokoje Targówek ul. Bartnicza
470 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
2 pokoje, Praga-Północ ul Wiosenna
350 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
2 pokoje Białołęka ul. Aluzyjna
420 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
4 pokoje, Ursynów ul Małcużyńskiego
890 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
2 pokoje Białołęka ul. Sprawna
420 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Mieszkanie na sprzedaż Szczecin Dąbie
275 944 zł
Szczecin
(woj. zachodniopomorskie)
3 pokoje, Białołęka ul Podłużna
560 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
1 pokój, Włochy ul Przedpole
375 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Nowa Huta, Os. Urocze, 2 pokoje
360 000 zł
Kraków
(woj. małopolskie)
3 pokoje Wola ul. Jana Kazimierza
1 023 840 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
2 pokoje, Ursynów ul Kulczyńskiego
520 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Polacy zbyt słabo ubezpieczają domy?
Wiele nieruchomości mieszkaniowych w Polsce jest niedoubezpieczonych. Wyjaśniamy na czym polega ten problem i jakie może mieć skutki.
Data publikacji: 2021-02-01
Udogodnienia, na jakie możesz liczyć kupując mieszkanie
Warszawa to najatrakcyjniejsze miasto w Polsce. Jako swoje miejsce zamieszkania wybrało ją ponad 1,7 miliona Polaków, a także wielu obcokrajowców. Do stolicy stale przybywają również nowi mieszkańcy,...
Data publikacji: 2020-12-22
Odbiór mieszkania z listą referencyjną
Spełniając marzenia związane z własnym mieszkaniem, bardzo często spotykamy się z atrakcyjnymi ofertami biur nieruchomości, które są w stanie odpowiedzieć na większość potrzeb, a nawet spełnić marzeni...
Data publikacji: 2020-11-04
Profbud, czyli profesjonalne usługi deweloperskie
Decyzja o kupnie mieszkania zazwyczaj wiąże się z wyborem firmy, która pomoże nam w znalezieniu odpowiedniego lokum. Czego powinniśmy oczekiwać od dewelopera?
Data publikacji: 2020-10-28

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij