Własne mieszkanie w Krakowie – gdzie kupić?

Własne mieszkanie w Krakowie – gdzie kupić?

Kupno mieszkania to bardzo poważna decyzja, której podjęcie wymaga przeanalizowania kilku czynników. Najważniejszy jest wybór odpowiedniego rynku. Mieszkanie można bowiem nabyć bezpośrednio od dewelopera lub poprzedniego właściciela. Jaka opcja sprawdzi się najlepiej?

Kupno mieszkania to bardzo poważna decyzja, której podjęcie wymaga przeanalizowania kilku czynników. Najważniejszy jest wybór odpowiedniego rynku. Mieszkanie można bowiem nabyć bezpośrednio od dewelopera lub poprzedniego właściciela. Jaka opcja sprawdzi się najlepiej?

Mieszkanie z rynku pierwotnego

Jak kupić mieszkanie w Krakowie? Najważniejsze jest zdecydowanie się na rynek, z którego ma pochodzić nieruchomość. Jeśli zależy Ci na mieszkaniu nowym, najczęściej bez wyposażenia, świetnym wyborem jest postawienie na nowy lokal prosto od dewelopera. W ten sposób możesz mieć pewność, że nieruchomość została dopiero zbudowana i przygotowana w odpowiedni sposób do dalszego wyposażenia. W takich miejscach otrzymasz również fachowe wsparcie, a wszelkie formalności zostaną przeprowadzone we właściwy sposób.

Deweloperzy sprzedają mieszkania w stanie deweloperskim. Takie lokale mają już drzwi, okna, instalacje i ściany odpowiednio przygotowane do dalszych prac. Czasem w takich mieszkaniach pojawiają się również inne elementy, dlatego przed podpisaniem umowy warto sprawdzić, co obejmuje stan deweloperski wskazany przez konkretną firmę. Po zakończeniu budowy mieszkanie jest gotowe do odbioru. Wówczas należy sprawdzić, czy wszystkie parametry są zgodne z umową. Mieszkanie od dewelopera w Krakowie jest więc idealnym wyborem dla osób, które stawiają na wygodę i nowoczesne budownictwo.

Czasem istnieje również opcja zakupienia mieszkania od dewelopera wykończonego pod klucz. To doskonała opcja dla osób, które nie mają czasu na samodzielne urządzenie lokalu lub nie wiedzą, jak to zrobić w stylowy sposób. Deweloperzy współpracują z architektami wnętrz, którzy potrafią elegancko i funkcjonalnie zaprojektować daną przestrzeń. Dzięki temu możesz od razu wprowadzić się do zupełnie nowej nieruchomości, bez konieczności przeprowadzania remontu. Doskonałym przykładem inwestycji prosto od dewelopera są Apartamenty Przewóz tworzone przez LV Development.

Mieszkanie z drugiej ręki

Istnieje jeszcze jedna opcja nabycia mieszkania. Niektóre osoby decydują się na kupowanie nieruchomości z drugiej ręki, czyli od prywatnych właścicieli. W takim przypadku chodzi jednak zwykle o nieco starsze budynki, które nie zawsze są wyposażone w nowoczesne rozwiązania, takie jak podziemne parkingi czy winda. Czasem obiekt może być również w wątpliwym stanie. Z tego powodu podczas wybierania mieszkania z drugiej ręki warto dokładnie przeanalizować wszystkie za i przeciw. Zwykle taką nieruchomość można nabyć za nieco mniejsze pieniądze, ale czasami konieczne jest przeprowadzenie kosztownego remontu.

Mieszkanie z drugiej ręki jest dobrym wyborem w sytuacji, gdy nie zależy Ci na nowym, dopiero co wybudowanym obiekcie. Takie lokale często znajdują się w kamienicach czy budynkach stworzonych w XX wieku. Całkowita zmiana aranżacji mieszkania w takim przypadku wymaga jednak wymienienia wszystkich elementów, które już zostały umieszczone w nieruchomości. Często zatem ostateczna cena jest podobna do lokalu pod klucz prosto od dewelopera. W mieszkaniu z drugiej ręki trzeba jednak przeprowadzić więcej prac, a dokonanie niezbędnych formalności jest trudniejsze. Zawieranie umów pomiędzy osobami prywatnymi może wiązać się z większym ryzykiem.

Gdzie kupić mieszkanie w Krakowie?

Wybór miejsca, w którym kupisz mieszkanie w Krakowie, zależy od kilku czynników. Warto skupić się na tym, jaki typ budynku interesuje Cię najbardziej. Mieszkania prosto od dewelopera są umieszczone w nowoczesnych obiektach z funkcjonalną infrastrukturą, często na zamkniętych, spokojnych osiedlach. Nieruchomości z drugiej ręki również mogą znajdować się w takich miejscach, ale często są one zlokalizowane także w zabytkowych kamienicach czy starszych blokach z tzw. wielkiej płyty.

Oprócz typu budynku warto skupić się także na stopniu wykończenia lokalu. Mieszkanie od dewelopera zwykle jest znacznie wygodniejszą opcją i posłuży Ci bez kolejnego remontu przez co najmniej kilka lat. Na zakończenie budowy czasem trzeba jednak poczekać kilka miesięcy.

Data publikacji: 2021-07-27, ostatnia zmiana: 2021-07-27

ZOBACZ OGŁOSZENIA

PRZYTULNA I BARDZO FUNKCJONALNA KAWALERKA
239 000 zł
Poznań
(woj. wielkopolskie)
2 pokojowe mieszkanie Wola ul. Jana Kazimierza
680 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Mieszkanie na sprzedaż Gliwice Stare Gliwice
329 265 zł
Gliwice
(woj. śląskie)
2-pokojowe mieszkanie blisko centrum
310 000 zł
Łódź
(woj. łódzkie)
2pok.kuchnia,łazienka po remoncie|Spokojna okolica
439 000 zł
Kraków
(woj. małopolskie)
2 pokoje, Śródmieście ul Anielewicza
520 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
2 pokoje, Ursynów ul Gandhi
703 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Wrocław, mieszkania od 65m2, deweloperskie, 540000
540 000 zł
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
Duża kawalerka w spokojnej okolicy.
336 000 zł
Kraków
(woj. małopolskie)
Klimatyczne mieszkanie z ogródkiem w sercu miasta
265 000 zł
Przemyśl
(woj. podkarpackie)
Mieszkanie na sprzedaż, 46.62m², 2 pokoje, Gorzów Wielkopolski, Górczyn
230 000 zł
Gorzów Wielkopolski
(woj. lubuskie)
Mieszkanie na sprzedaż Kraków Łagiewniki-Borek Fałęcki
417 000 zł
Kraków
(woj. małopolskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Ubezpieczenie mieszkania na wynajem - czy warto je kupić?
Coraz więcej mieszkań jest wynajmowanych. Sprawdzamy, jak działają polisy dotyczące takich lokali. Warto wiedzieć, że są one oferowane nie tylko wynajmującym.
Data publikacji: 2021-09-01
Co warto wiedzieć przed kupnem mieszkania?
O własnym mieszkaniu marzy, każda młoda osoba, która chce się usamodzielnić i założyć rodzinę. Nie dziwi nas ten fakt, ponieważ nie ma to jak swoje cztery kąty, które są niezwykle ważne zwłaszcza jak...
Data publikacji: 2021-06-28
Ceny mieszkań w 2021 roku
Wiele osób myśląc o zakupie własnej nieruchomości, decyduje się na mieszkania - w wielopiętrowych blokach lub niższych, nowoczesnych apartamentowcach. Mieszkania, choć mniejsze od domów i dworków, poz...
Data publikacji: 2021-06-02
Zalanie mieszkania? Sprawdź, co możesz zrobić
Zalane mieszkanie to kłopot. Jeśli jego sprawcą jest sąsiad z góry, z pewnością będziesz oczekiwał, że naprawi wyrządzone szkody, a przede wszystkim, że zostanie wypłacone ci odszkodowanie. Czy jednak...
Data publikacji: 2021-04-23

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij