Rosnący rynek nieruchomości w Krakowie

Rosnący rynek nieruchomości w Krakowie

Chyba każdy zgodzi się z tym, że w Polsce buduje się bardzo dużo i w ostatnich latach ceny nieruchomości systematycznie rosną. To co bardzo charakterystyczne to fakt, że już w mniejszym stopniu chodzi o to, gdzie nieruchomość się znajduje, ponieważ rosnące ceny dotyczą obecnie całego kraju. Warto mieć to na uwadze szukając mieszkania, przy czym warto również postawić sobie pytanie czy obecnie faktycznie kupno mieszkania to dobra opcja, czy warto się na taką inwestycję zdecydować, czy może wysokie ceny sprawiają, że powinno się trochę poczekać?

Bogata oferta mieszkań w Krakowie

Wśród licznie pojawiających się ofert są również te, które działają na terenie Krakowa. Stolica Małopolski to miejsce, gdzie powstaje wiele inwestycji mieszkaniowych, stale realizuje się nowe mieszkania i dotyczy to właściwie całego miasta. Dlatego także te dzielnice położona nieco dalej od centrum na tym nie tracą i mogą liczyć na zainteresowanie potencjalnych nowych mieszkańców. Jednocześnie cały czas bardzo dobrze ma się rynek wtórny, na którym również możemy zauważyć stale wysokie ceny mieszkań. To między innymi doskonale obrazu sprzedaż mieszkań na Zabłociu w Krakowie, gdzie mieszkania z rynku wtórnego cieszą się dużym zainteresowaniem kupujących.

Mieszkania w Krakowie - rozwinięty rynek

W tym momencie, jeśli weźmiemy pod uwagę sprzedaż mieszkań na Zabłociu w Krakowie to oprócz rynku wtórnego trzeba być świadomym również dobrze prosperującej sprzedaży jeśli chodzi o rynek pierwotny. Na tym polu także sporo się dzieje i funkcjonuje obecnie dużo ciekawych propozycji, na które można zwrócić uwagę. Deweloperzy szukają oczywiście każdego kawałka gruntu, gdzie ewentualnie mogą się pojawić ze swoją budową. To wyraźnie pokazuje, że ta popularność dzielnicy Zabłocie jest obecnie duża i sporo kupujących chce się na ten właśnie rynek kierować i tam szuka dla siebie mieszkania. Mieszkania i apartamenty na Zabłociu sprawdzisz tutaj: https://www.lofthaus-zablocie.pl/

W Krakowie tak samo jak w innych miastach w Polsce możemy jednak mówić o stałym wzroście cen nieruchomości. Trzeba być tego świadomym pamiętając o tym, by rozsądnie wybierać mieszkanie uwzględniając to na ile będzie ono faktycznie warte tych pieniędzy jakich deweloper będzie za nie oczekiwał. Z tym bywa różnie, dlatego ostrożność na pewno będzie tutaj wskazana i warto dobrze sprawdzić wybierane mieszkanie również pod kątem technicznym uwzględniając swoje oczekiwania co do takiej nieruchomości. To będzie ułatwiało uniknięcie sytuacji, gdy zapłaci się za mieszkanie więcej niż warto będzie za taką nieruchomość zapłacić.

Data publikacji: 2021-11-26, ostatnia zmiana: 2022-05-23

ZOBACZ OGŁOSZENIA

3p, 90m, okolice Tęczowej Rozkład/Balkon/Lux (Wrocław)
899 000 zł
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
mieszkanie na Białołęce przy ul. Sieczna
440 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Apartament z antresolą, Kraków - Szlak 123 m/2
1 350 000 zł
Kraków
(woj. małopolskie)
4p, 100m, Okolice Inżynierskiej Taras Balkon GARAŻ (Wrocław)
1 179 000 zł
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
3p, 51m, okolice Kruczej Rozkład Balkon Piwnica (Wrocław)
425 000 zł
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
2 pok. Ruczaj/Kampus UJ, ceniony apartamentowiec
558 000 zł
Kraków
(woj. małopolskie)
1 pokojowe mieszkanie Mokotów ul. Marsylska
429 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
3 pokojowe mieszkanie Bemowo ul. Szczotkarska
724 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Kawalerka, 15 met, okolice Gajowickiej (Wrocław)
220 000 zł
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
Mieszkanie na sprzedaż, 38m², 2 pokoje, Kraków
437 921 zł
Kraków
(woj. małopolskie)
2p, 43m, okolice Zajęczej Rozkład Balkon Piwnica (Wrocław)
340 000 zł
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
56,11 m2, 4 piętro, miejsce Gratis, rabat 34 618,5
437 341 zł
Tychy
(woj. śląskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Czy blaszak metalowy jest opłacalnym rozwiązaniem?
Sprawdzi się jako niewielki magazyn dla różnego rodzaju działalności, miejsce do majsterkowania czy wiata śmietnikowa. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz dodatkowej przestrzeni na swoje pojazdy, na...
Data publikacji: 2022-09-01
Co wpływa na wartość mieszkania i finalną cenę sprzedaży?
Poznaj 9 najistotniejszych czynników wpływających na cenę sprzedaży mieszkania. Sprawdź czym się kierować ustalając cenę sprzedaży i jak ocenić atrakcyjność oferty sprzedaży.
Data publikacji: 2022-05-19
Planujesz wybudować dom? O tych rzeczach musisz wiedzieć!
Budowa domu to znacznie większe wyzwanie niż zakup mieszkania. Z pewnością jednak jest to wielkie spełnienie marzeń wielu osób. Przygotowanie się do budowy domu jest niezwykle ważne i powinno być prze...
Data publikacji: 2022-05-13

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij