Co warto wiedzieć przed kupnem mieszkania w Zabłociu?

Co warto wiedzieć przed kupnem mieszkania?

O własnym mieszkaniu marzy, każda młoda osoba, która chce się usamodzielnić i założyć rodzinę. Nie dziwi nas ten fakt, ponieważ nie ma to jak swoje cztery kąty, które są niezwykle ważne zwłaszcza jak myślimy nad powiększenie rodziny. Niestety, zakup mieszkania nie jest taki prosty, jakby nam się mogło wydawać. Wiele osób, które chcą kupić mieszkanie, zastanawia się jak to wszystko wygląda krok po kroku.

Kupujemy mieszkanie w Krakowie, czyli wszystkie procedury krok po kroku

Zakup mieszkania jest niezwykle ważną decyzją w naszym życiu, dlatego musimy wszystko dobrze przemyśleć, gdyż jest to spora inwestycja finansowa. Mało kto, bowiem dysponuje tak dużą gotówką, by pozwolić sobie na taki wydatek od ręki. Najczęściej musimy podjąć radykalne kroki i zaciągnąć kredyt hipoteczny w banku. Dlatego, w gruncie rzeczy kupno mieszkania, nie jest taką prostą procedurą.

W pierwszej kolejności powinniśmy znaleźć odpowiednią nieruchomość, która przypadnie nam do gustu, a także będzie znajdowała się w odpowiedniej lokalizacji, w pobliżu której znajdą się potrzebne punkty usługowe, a także np. szkoła, lub przedszkole, gdy posiadamy, bądź planujemy mieć dzieci. Będąc mieszkańcami Krakowa, może warto zastanowić się nad zakupem mieszkania w Zabłociu.

Zabłocie jest piękną i pełną uroku dzielnicą Krakowa, która w ostatnich latach przeszła wielką rewolucję. Dawne tereny poprzemysłowe zostały zastąpione przez biurowce, a także apartamentowce. Niektóre dawne zakłady zlikwidowano, a budynki zaadaptowano jako mieszkalne, lub placówki kulturalne. Na terenie Zabłocia znajdują się przedszkola, szkoły, liczne sklepy spożywcze, odzieżowe, czy te z elektroniką. Nie daleko znajduje się również plac targowy, z licznymi straganami, na których możemy kupić nie tylko świeże warzywa, czy owoce, ale też jest sporo innych punktów usługowych, takich jak krawiectwo, salony fryzjerskie, czy biura podróży. Znajdziemy też kilka restauracji, gdzie możemy się udać na pyszny obiad, gdy ze względu na obowiązki zawodowe, nie mamy czasu gotować.

Gdy, już zdecydujemy się na lokalizację właśnie na Zabłociu, powinniśmy teraz pomyśleć jaka powierzchnia mieszkania, by nas interesowała, a także w jakim stanie wykończeniowym. Pamiętajmy, bowiem, iż mieszkanie w stanie deweloperskim będzie wymagało od nas dodatkowych nakładów finansowych na wykończenie, a także umeblowanie naszego gniazdka.

Przed zakupem mieszkania musimy przejść skomplikowany proces, koordynując działanie kilku instytucji, takich jak bank, deweloper, a także firmy remontowe, czy pomagające w przeprowadzce. Jednak, czego się nie robi, wszystko jesteśmy w stanie przejść, zyskując w efekcie swoje, upragnione cztery kąty. Inwestycja może jest spora, ale da nam niezależność, bo nie ma to jak swój własny azyl, niż mieszkanie kątem u rodziców, czy wynajmując kawalerkę. Dlatego, starajmy się spełnić swoje marzenia, robiąc wszystko, dążąc do celu, by w jak najkrótszym czasie móc cieszyć się własnym mieszkaniem i planować w nim wspólną przyszłość z rodziną.

Data publikacji: 2021-06-28, ostatnia zmiana: 2022-05-23

ZOBACZ OGŁOSZENIA

mieszkanie na Ochocie przy ul. Dunajecka
598 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
FUNKCJONALNE 3pokoje PODGÓRZ 56m2
420 000 zł
Toruń
(woj. kujawsko-pomorskie)
2p, 34m, ok. Wełnianej Antresola BALKON Winda (Wrocław)
295 000 zł
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
2 pokojowe mieszkanie Białołęka ul. Internetowa
425 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
⭐⭐⭐WOLA / ARKADIA / 2 POKOJE / 48m2 /BALKON /WINDA
545 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
2 pokoje mieszkanie Śródmieście ul. L Zamenhofa
720 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
3 pokojowe mieszkanie Wola ul. Grzybowska
1 450 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
2 pokoje przy Metrze Wawrzyszew/ Stawy Burstmana
490 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
1 pokojowe mieszkanie Śródmieście ul. Dubois
430 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Mieszkanie 3 pokojowe NIENOWICE sprzedam
178 000 zł
Nienowice
(woj. podkarpackie)
2- pokojowe mieszkanie po remoncie | Sielce
677 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Bezpośrednio I Niski budynek I Blisko metra
429 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Czy blaszak metalowy jest opłacalnym rozwiązaniem?
Sprawdzi się jako niewielki magazyn dla różnego rodzaju działalności, miejsce do majsterkowania czy wiata śmietnikowa. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz dodatkowej przestrzeni na swoje pojazdy, na...
Data publikacji: 2022-09-01
Co wpływa na wartość mieszkania i finalną cenę sprzedaży?
Poznaj 9 najistotniejszych czynników wpływających na cenę sprzedaży mieszkania. Sprawdź czym się kierować ustalając cenę sprzedaży i jak ocenić atrakcyjność oferty sprzedaży.
Data publikacji: 2022-05-19
Planujesz wybudować dom? O tych rzeczach musisz wiedzieć!
Budowa domu to znacznie większe wyzwanie niż zakup mieszkania. Z pewnością jednak jest to wielkie spełnienie marzeń wielu osób. Przygotowanie się do budowy domu jest niezwykle ważne i powinno być prze...
Data publikacji: 2022-05-13

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij