Co warto wiedzieć przed kupnem mieszkania?

Co warto wiedzieć przed kupnem mieszkania?

O własnym mieszkaniu marzy, każda młoda osoba, która chce się usamodzielnić i założyć rodzinę. Nie dziwi nas ten fakt, ponieważ nie ma to jak swoje cztery kąty, które są niezwykle ważne zwłaszcza jak myślimy nad powiększenie rodziny. Niestety, zakup mieszkania nie jest taki prosty, jakby nam się mogło wydawać. Wiele osób, które chcą kupić mieszkanie, zastanawia się jak to wszystko wygląda krok po kroku.

Kupujemy mieszkanie w Krakowie, czyli wszystkie procedury krok po kroku

Zakup mieszkania jest niezwykle ważną decyzją w naszym życiu, dlatego musimy wszystko dobrze przemyśleć, gdyż jest to spora inwestycja finansowa. Mało kto, bowiem dysponuje tak dużą gotówką, by pozwolić sobie na taki wydatek od ręki. Najczęściej musimy podjąć radykalne kroki i zaciągnąć kredyt hipoteczny w banku. Dlatego, w gruncie rzeczy kupno mieszkania, nie jest taką prostą procedurą.

W pierwszej kolejności powinniśmy znaleźć odpowiednią nieruchomość, która przypadnie nam do gustu, a także będzie znajdowała się w odpowiedniej lokalizacji, w pobliżu której znajdą się potrzebne punkty usługowe, a także np. szkoła, lub przedszkole, gdy posiadamy, bądź planujemy mieć dzieci. Będąc mieszkańcami Krakowa, może warto zastanowić się nad zakupem mieszkania w Zabłociu.

Zabłocie jest piękną i pełną uroku dzielnicą Krakowa, która w ostatnich latach przeszła wielką rewolucję. Dawne tereny poprzemysłowe zostały zastąpione przez biurowce, a także apartamentowce. Niektóre dawne zakłady zlikwidowano, a budynki zaadaptowano jako mieszkalne, lub placówki kulturalne. Na terenie Zabłocia znajdują się przedszkola, szkoły, liczne sklepy spożywcze, odzieżowe, czy te z elektroniką. Nie daleko znajduje się również plac targowy, z licznymi straganami, na których możemy kupić nie tylko świeże warzywa, czy owoce, ale też jest sporo innych punktów usługowych, takich jak krawiectwo, salony fryzjerskie, czy biura podróży. Znajdziemy też kilka restauracji, gdzie możemy się udać na pyszny obiad, gdy ze względu na obowiązki zawodowe, nie mamy czasu gotować.

Gdy, już zdecydujemy się na lokalizację właśnie na Zabłociu, powinniśmy teraz pomyśleć jaka powierzchnia mieszkania, by nas interesowała, a także w jakim stanie wykończeniowym. Pamiętajmy, bowiem, iż mieszkanie w stanie deweloperskim będzie wymagało od nas dodatkowych nakładów finansowych na wykończenie, a także umeblowanie naszego gniazdka.

Przed zakupem mieszkania musimy przejść skomplikowany proces, koordynując działanie kilku instytucji, takich jak bank, deweloper, a także firmy remontowe, czy pomagające w przeprowadzce. Jednak, czego się nie robi, wszystko jesteśmy w stanie przejść, zyskując w efekcie swoje, upragnione cztery kąty. Inwestycja może jest spora, ale da nam niezależność, bo nie ma to jak swój własny azyl, niż mieszkanie kątem u rodziców, czy wynajmując kawalerkę. Dlatego, starajmy się spełnić swoje marzenia, robiąc wszystko, dążąc do celu, by w jak najkrótszym czasie móc cieszyć się własnym mieszkaniem i planować w nim wspólną przyszłość z rodziną.


Data publikacji: 2021-06-28, ostatnia zmiana: 2021-06-28

ZOBACZ OGŁOSZENIA

M3 o dużym potencjale - niski blok, os. Staszica.
245 000 zł
Gorzów Wielkopolski
(woj. lubuskie)
2 pokojowe mieszkanie Żoliborz ul. Przasnyska
700 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Mieszkanie na sprzedaż, 36.53m², 1 pokoje, Stary Sącz, Podegrodzka
274 194 zł
Stary Sącz
(woj. małopolskie)
4 pokojowe mieszkanie Bemowo ul. Rozłogi
590 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Wygodne mieszkanie 72 m2 oś. Kolegialna w Płocku
305 000 zł
Płock
(woj. mazowieckie)
1 pokojowe mieszkanie Bielany ul. Daniłowskiego
371 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
2 pokojowe mieszkanie Włochy ul. Chrobrego
480 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
2 pok. mieszkanie na Ursusie przy ul. Hennela
639 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Mieszkanie na sprzedaż Kraków
414 000 zł
Kraków
(woj. małopolskie)
Mieszkanie 2 pokoje 32,6m2 LSM
249 000 zł
Lublin
(woj. lubelskie)
2p, 33m, Okolice Ślicznej Komórka/Winda (Wrocław)
299 000 zł
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
*2 pokoje, balkon francuski, piwnica, NIEBUSZEWO*
335 000 zł
Szczecin
(woj. zachodniopomorskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Ubezpieczenie mieszkania na wynajem - czy warto je kupić?
Coraz więcej mieszkań jest wynajmowanych. Sprawdzamy, jak działają polisy dotyczące takich lokali. Warto wiedzieć, że są one oferowane nie tylko wynajmującym.
Data publikacji: 2021-09-01
Własne mieszkanie w Krakowie - gdzie kupić?
Kupno mieszkania to bardzo poważna decyzja, której podjęcie wymaga przeanalizowania kilku czynników. Najważniejszy jest wybór odpowiedniego rynku. Mieszkanie można bowiem nabyć bezpośrednio od dewelop...
Data publikacji: 2021-07-27
Ceny mieszkań w 2021 roku
Wiele osób myśląc o zakupie własnej nieruchomości, decyduje się na mieszkania - w wielopiętrowych blokach lub niższych, nowoczesnych apartamentowcach. Mieszkania, choć mniejsze od domów i dworków, poz...
Data publikacji: 2021-06-02
Zalanie mieszkania? Sprawdź, co możesz zrobić
Zalane mieszkanie to kłopot. Jeśli jego sprawcą jest sąsiad z góry, z pewnością będziesz oczekiwał, że naprawi wyrządzone szkody, a przede wszystkim, że zostanie wypłacone ci odszkodowanie. Czy jednak...
Data publikacji: 2021-04-23

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij