Szukaj

Kategorie

Jak powinno się zacząć inwestować w nieruchomości?


Zdecydowana większość osób, która planuje inwestować w nieruchomości nie ma świadomości czym należy się sugerować przed podjęciem ostatecznej decyzji, a także na jakie aspekty trzeba zwrócić szczególną uwagę. Jak zacząć inwestować w nieruchomości?

Zabranie odpowiedniego kapitału

Pierwszym krokiem jaki należy wykonać w celu inwestycji w nieruchomości jest zebranie odpowiedniego kapitału. Oczywiście zdecydowanie bardziej korzystną opcją jest kupienie nieruchomości z własnych środków. Drugim rozwiązaniem jest dokonanie zakupu budynku czy domu na kredyt. Koniecznie należy mieć świadomość, że inwestycja będzie opłacalna tylko i wyłącznie wtedy, gdy dana osoba sprzeda nieruchomość w wyższej kwocie niż wynosił jej zakup. 

Określenie ryzyka

Zależnie od tego, czy dana osoba zdecyduje się na zakup mieszkania w centrum Warszawy czy zabytkowy dworek, niebezpieczeństwo niepowodzenia inwestycji będzie się znacznie różniło. Inwestor zatem koniecznie powinien się zastanowić jakie ryzyko jest wstanie ponieść. Warto przejrzeć konkurencyjne oferty wynajmu czy sprawdzić jakie jest zapotrzebowanie na powierzchnie biurowe w danym miejscu. Inwestor musi koniecznie określić, jaką część środków może stracić. 

Wybór odpowiedniej nieruchomości

Inwestor po określeniu możliwości finansowych, a także swojego stosunku do ryzyka powinien zdecydować się na typ nieruchomości. Osoby, które wybierają pewny, ale mniejszy zysk powinny kupić mieszkanie w dobrej lokalizacji, które można będzie bardzo szybko wynająć. Z kolei osoby posiadające środki na zdecydowanie większą inwestycję, oczekujące znacznie wyższych zysków powinny postawić np. na remont dworku i urządzenie w tym miejscu ekskluzywnego SPA.

Podjęcie decyzji o sposobie inwestowania

Jeżeli została już wybrana nieruchomość należy podjąć decyzję, w jaki sposób ma ona zarabiać. Część osób woli najpierw w danym miejscu mieszkać przez pewien czas, a następnie sprzedać drożej. Z kolei jeszcze inni decydują się na wynajem lokatorom lub dzierżawę firmom. Możliwości jest bardzo dużo, wszystko zależy od strategii inwestycyjnej. 

Obliczenie opłacalności

Osoba, która ma już upatrzone nieruchomości lub zastanawia się czy lepszym rozwiązaniem będzie wynajem czy sprzedaż lokalu, najlepszą opcją jest obliczenie zwrotu z danej inwestycji. Jak wiadomo im stopa będzie wyższa, tym inwestycja będzie bardziej opłacalna dla danego inwestora. 

Zakup nieruchomości

Decydując się na zakup danej nieruchomości należy kierować się praktycznie takimi samymi kryteriami, jak wtedy, gdy samemu chciało się zamieszkać, pracować albo nawet odpocząć w danym miejscu. Tylko w taki sposób możliwe będzie ocenienie czy nieruchomość będzie faktycznie atrakcyjna. Warto koniecznie zwrócić uwagę na otoczenie, lokalizację, rodzaj zabudowy, plan zagospodarowania przestrzeni czy stan techniczny. Trzeba pamiętać, że nawet w sytuacji dostrzeżenia nieruchomości marzeń, nie jest rekomendowane przelewanie pieniędzy od razu. Polecane jest bowiem poświęcenie czasu na porównanie oferty z innymi nieruchomościami oraz sprawdzenie stanu technicznego. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości warto skonsultować się z rzeczoznawcą. 

Artykuł powstał we współpracy z Inwestuj w nieruchomości

Data publikacji: 2019-05-29, ostatnia zmiana: 2019-05-29


Spodobało Ci się?


Zobacz ogłoszenia

 Nowe mieszkanie w pobliżu centrum Krakowa
641 952 zł
Kraków
(woj. małopolskie)
 WIDOKOWY Apartament Wysoki Standard 72 m2 Rzeszów
449 000 zł
Rzeszów
(woj. podkarpackie)
 Obszerne, 3-pokojowe mieszkanie z dużą loggią
220 000 zł
Przemyśl
(woj. podkarpackie)
 Nowe Bezczynszowe Mieszkanie z Windą ~46m2 -Łańcut
213 716 zł
Łańcut
(woj. podkarpackie)
 Mieszkanie na sprzedaż, 70.8m², 3 pokoje, Przemyśl, Sanatoryjna
283 200 zł
Przemyśl
(woj. podkarpackie)
 2 pokoje na Oruni - świetna inwestycja
269 000 zł
Gdańsk
(woj. pomorskie)
 Sprzedam mieszkanie kawalerka w nowym budownictwie.
100 000 zł
Legnica
(woj. dolnośląskie)
 Idealne mieszkanie w Tolkmicku
155 000 zł
Tolkmicko
(woj. warmińsko-mazurskie)
 Mieszkanie na sprzedaż, Warszawa, Praga-Południe, ul, Tarnowiecka
430 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
 MIESZKANIE 2 POK. 50 M2 Z OGRÓDKIEM PODGÓRZ !!!
365 000 zł
Toruń
(woj. kujawsko-pomorskie)
 3 pokojowe w bloku, ul. Moniuszki
269 000 zł
Słupsk
(woj. pomorskie)
 Gotowe mieszkanie dwupokojowe.
235 000 zł
Elbląg
(woj. warmińsko-mazurskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY

Zakup mieszkania deweloperskiego - o czym należy pamiętać
Kupujesz mieszanie od dewelopera? Przede wszystkim gratulujemy! To wspaniały i emocjonujący moment w życiu. Chcielibyśmy, abyś zapamiętał z tego tylko te miłe emocje, dlatego przygotowaliśmy poradnik, który podpowie Ci o czym należy pamiętać przy zakupie mieszkania deweloperskiego.

Data publikacji: 2019-07-12

Architekt wnętrz - czy warto go zatrudnić do aranżacji mieszkania?
Aranżacja wnętrza dla wielu osób nie należy do przyjemności i bardzo często wiąże się z dużym stresem i niepewnością. Aby uniknąć sporych nerwów, warto rozważyć oddanie swojego wymarzonego mieszkania w ręce profesjonalistów.

Data publikacji: 2019-06-03

Dlaczego warto mieszkać w Rzeszowie?
W tej chwili zmiana miejsca zamieszkania nie jest w zasadzie niczym niezwykłym. Ludzie migrują z mniejszych do większych miast lub odwrotnie, przeprowadzają się do innego kraju, a nawet na drugi koniec świata. Jeśli ktoś chciałby zamieszkać w miejscu, które dynamicznie się rozwija, a jednak nie jest jeszcze skażone zanieczyszczeniami i o pięknej okolicy, to powinien się przenieść do Rzeszowa! Dlaczego warto tam mieszkać?

Data publikacji: 2019-05-29

Jak dbać o stan rur posiadając mieszkanie w kamienicy?
Rury kanalizacyjne w starszym budownictwie, w tym także w kamienicach wymagają odpowiednich działań, które pozwolą uniknąć powstania czopu prowadzącego często do cofania się wody, a w konsekwencji nawet zalania mieszkania. Spowodowane jest to...

Data publikacji: 2018-12-28