Jak inwestować w luksusowe apartamenty?

Jak inwestować w luksusowe apartamenty?

Sytuacja na światowych rynkach ulega nieustannym zmianom. Wartość walut na zmianę spada i wzrasta. Złoża kamieni szlachetnych kurczą się w zastraszającym tempie, a większość wcześniej wydobytych ma już swoich właścicieli. Biznesmeni poszukują coraz to nowych inwestycji, aby bezpiecznie ulokować swoje pieniądze i jednocześnie generować olbrzymie przychody gotówki.

Zauważalnym trendem nie tylko na świecie, ale i w ostatnich latach, wchodzącym również na polskie salony jest rynek luksusowych nieruchomości. Co sprawia, że jest on tak popularny, pomimo tak powszechnej polityki zaciskania pasa i liczenia każdej wydanej złotówki? Jest to bezpieczeństwo, stały dochód i wizja świetlanej przyszłości. 

Powrót z przytupem 

Dla statystycznego Polaka posiadanie luksusowego apartamentu jest pojęciem abstrakcyjnym. Jednak wielu ludzi biznesu z zaciekawieniem spogląda na ten rynek, który nieustannie się rozwija. Bardzo ciekawym zjawiskiem jest Polonia; konkretnie osoby powracające do kraju po wielu latach spędzonych na emigracji, najczęściej zarobkowej.

Są to osoby, które znacznie dorobiły się na Zachodzie, głównie w Wielkiej Brytanii i we Francji oraz w USA. Jednocześnie wciąż mają chęć powrotu do Polski na stałe. Wyjazd po długich latach z "nowej ojczyzny" bywa trudny. Ze względów ekonomicznych nie opłaca się statycznemu, polskiemu emigrantowi. Ma tam dom, rodzinę i przede wszystkim zdecydowanie lepiej płatną pracę.

Osoby, które przebywały za granicą przez dłuższy czas i wciąż utożsamiają się z ojczyzną, tęsknią za nią i przed powrotem latami marzą o tym wydarzeniu, zdecydowanie częściej wracają do kraju. Doskonałym sposobem ulokowania pieniędzy w Polsce jest dla nich inwestycja na rynku luksusowych apartamentów.

Bardzo często zdarza się, że zaczynają prowadzić taką działalność kilka lat przed ewentualnym powrotem, żeby, przyjeżdżając do Polski mieć stały dochód tu na miejscu i móc kontynuować spokojne, zamożne życie. Trend ten nasila się i będzie wzrastał również przez aktualną sytuację geopolityczną. Mowa konkretnie o Brexicie i skutkach jakie już wywołał, a nie wiadomo do końca na co można jeszcze liczyć ze strony tego zjawiska.

Ludzie kompletnie z innej beczki 

Inwestowanie w luksusowe apartamenty przyciąga nie tylko bogatych reemigrantów i miejscowych biznesmenów, ale także zagranicznych inwestorów. Rynek ekskluzywnych nieruchomości w Polsce cały czas jest w dość początkującym stadium w porównaniu z zachodnimi mocarstwami. Stwarza to możliwość dla zagranicznych firm, aby zainwestować w Polsce swoje pieniądze.

Przebicie na tym rynku jest dla nich łatwiejsze w naszym kraju niż chociażby we Francji, gdzie rynek jest już dość przesycony. Mogą tutaj zbudować swoją markę i powoli walczyć o monopolizacje rynku. Pewną innowacją jest pojawianie się inwestorów kompletnie niezwiązanych z tym biznesem.

Pokazuje to, że lokowanie swoich pieniędzy w luksusowe mieszkania stało się popularne nawet wśród ludzi biznesu, co więcej sportowców, którzy w ten sposób inwestują zarobione kwoty pieniężne, aby móc zapewnić sobie stały i wysoki dochód po zakończeniu kariery i zagwarantować tym samym stabilną przyszłość sobie i swoim bliskim. 

Rynek luksusowych nieruchomości będzie się cały czas powiększał. Ludzie mniej zamożni od lat inwestują w mniejsze mieszkania, zyskując na tym pieniądze. Sposób lokowania pieniędzy w nieruchomości jest bardzo bezpiecznym wyjściem, a przy okazji może stać się dużym źródłem dochodów.

Zapotrzebowanie na tym polu również jest spore ze względu na krótki okres występowania tej gałęzi biznesu w Polsce. Pewne jest jednak, że rynek ten będzie zyskiwał na wartości w najbliższych latach i przyciągnie do siebie nowe firmy, biznesmenów i sławnych ludzi, których nigdy byśmy nie posądzali o działanie na polu deweloperskim. 


Artykuł powstał przy współpracy z RUSSJAN

Data publikacji: 2020-04-15, ostatnia zmiana: 2021-04-08

ZOBACZ OGŁOSZENIA

2 pokojowe mieszkanie Białołęka przy ul. Odkryta
419 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
2 POKOJOWE MIESZKANIE NA UL.ZIEMOWITA
239 000 zł
Szczecin
(woj. zachodniopomorskie)
Podjasnogórska / 2 pokoje / taras o pow. 12,38 m2
357 975 zł
Częstochowa
(woj. śląskie)
Podjasnogórska / 3 pokoje / taras 14,45 m2
394 273 zł
Częstochowa
(woj. śląskie)
3 pokoje Targówek ul. Wysockiego
513 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Od Dewelopera, bezczynszowy, 0 % PCC
788 577 zł
Katowice
(woj. śląskie)
2 pokojowe mieszkanie Włochy ul. Marcina Flisa
699 980 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Podjasnogórska /III p. / 1 pokój / balkon 8,14 m2
255 000 zł
Częstochowa
(woj. śląskie)
2 pokojowe mieszkanie Wilanów ul. Syta
590 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
3 pokojowe mieszkanie Ursynów ul. Stefana Dembego
1 108 800 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Mieszkanie na sprzedaż, 58m², 2 pokoje, Gorzów Wielkopolski, śródmieście
249 000 zł
Gorzów Wielkopolski
(woj. lubuskie)
3 pokojowe mieszkanie Ursynów ul. Jurajska
1 199 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Co wpływa na wartość mieszkania i finalną cenę sprzedaży?
Poznaj 9 najistotniejszych czynników wpływających na cenę sprzedaży mieszkania. Sprawdź czym się kierować ustalając cenę sprzedaży i jak ocenić atrakcyjność oferty sprzedaży.
Data publikacji: 2022-05-19
Planujesz wybudować dom? O tych rzeczach musisz wiedzieć!
Budowa domu to znacznie większe wyzwanie niż zakup mieszkania. Z pewnością jednak jest to wielkie spełnienie marzeń wielu osób. Przygotowanie się do budowy domu jest niezwykle ważne i powinno być prze...
Data publikacji: 2022-05-13
Jak urządzić kawalerkę? Poznaj praktyczne porady!
Niezależnie od tego, czy chcemy przygotować kawalerkę do wynajmu, czy zamierzamy w niej sami mieszkać warto poznać kilka zasad projektowania małych pomieszczeń. Zasady te w znaczący sposób mogą wpłyną...
Data publikacji: 2022-05-09

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij