Jak inwestować w luksusowe apartamenty?

Jak inwestować w luksusowe apartamenty?

Sytuacja na światowych rynkach ulega nieustannym zmianom. Wartość walut na zmianę spada i wzrasta. Złoża kamieni szlachetnych kurczą się w zastraszającym tempie, a większość wcześniej wydobytych ma już swoich właścicieli. Biznesmeni poszukują coraz to nowych inwestycji, aby bezpiecznie ulokować swoje pieniądze i jednocześnie generować olbrzymie przychody gotówki.

Zauważalnym trendem nie tylko na świecie, ale i w ostatnich latach, wchodzącym również na polskie salony jest rynek luksusowych nieruchomości. Co sprawia, że jest on tak popularny, pomimo tak powszechnej polityki zaciskania pasa i liczenia każdej wydanej złotówki? Jest to bezpieczeństwo, stały dochód i wizja świetlanej przyszłości. 

Powrót z przytupem 

Dla statystycznego Polaka posiadanie luksusowego apartamentu jest pojęciem abstrakcyjnym. Jednak wielu ludzi biznesu z zaciekawieniem spogląda na ten rynek, który nieustannie się rozwija. Bardzo ciekawym zjawiskiem jest Polonia; konkretnie osoby powracające do kraju po wielu latach spędzonych na emigracji, najczęściej zarobkowej.

Są to osoby, które znacznie dorobiły się na Zachodzie, głównie w Wielkiej Brytanii i we Francji oraz w USA. Jednocześnie wciąż mają chęć powrotu do Polski na stałe. Wyjazd po długich latach z "nowej ojczyzny" bywa trudny. Ze względów ekonomicznych nie opłaca się statycznemu, polskiemu emigrantowi. Ma tam dom, rodzinę i przede wszystkim zdecydowanie lepiej płatną pracę.

Osoby, które przebywały za granicą przez dłuższy czas i wciąż utożsamiają się z ojczyzną, tęsknią za nią i przed powrotem latami marzą o tym wydarzeniu, zdecydowanie częściej wracają do kraju. Doskonałym sposobem ulokowania pieniędzy w Polsce jest dla nich inwestycja na rynku luksusowych apartamentów.

Bardzo często zdarza się, że zaczynają prowadzić taką działalność kilka lat przed ewentualnym powrotem, żeby, przyjeżdżając do Polski mieć stały dochód tu na miejscu i móc kontynuować spokojne, zamożne życie. Trend ten nasila się i będzie wzrastał również przez aktualną sytuację geopolityczną. Mowa konkretnie o Brexicie i skutkach jakie już wywołał, a nie wiadomo do końca na co można jeszcze liczyć ze strony tego zjawiska.

Ludzie kompletnie z innej beczki 

Inwestowanie w luksusowe apartamenty przyciąga nie tylko bogatych reemigrantów i miejscowych biznesmenów, ale także zagranicznych inwestorów. Rynek ekskluzywnych nieruchomości w Polsce cały czas jest w dość początkującym stadium w porównaniu z zachodnimi mocarstwami. Stwarza to możliwość dla zagranicznych firm, aby zainwestować w Polsce swoje pieniądze.

Przebicie na tym rynku jest dla nich łatwiejsze w naszym kraju niż chociażby we Francji, gdzie rynek jest już dość przesycony. Mogą tutaj zbudować swoją markę i powoli walczyć o monopolizacje rynku. Pewną innowacją jest pojawianie się inwestorów kompletnie niezwiązanych z tym biznesem.

Pokazuje to, że lokowanie swoich pieniędzy w luksusowe mieszkania stało się popularne nawet wśród ludzi biznesu, co więcej sportowców, którzy w ten sposób inwestują zarobione kwoty pieniężne, aby móc zapewnić sobie stały i wysoki dochód po zakończeniu kariery i zagwarantować tym samym stabilną przyszłość sobie i swoim bliskim. 

Rynek luksusowych nieruchomości będzie się cały czas powiększał. Ludzie mniej zamożni od lat inwestują w mniejsze mieszkania, zyskując na tym pieniądze. Sposób lokowania pieniędzy w nieruchomości jest bardzo bezpiecznym wyjściem, a przy okazji może stać się dużym źródłem dochodów.

Zapotrzebowanie na tym polu również jest spore ze względu na krótki okres występowania tej gałęzi biznesu w Polsce. Pewne jest jednak, że rynek ten będzie zyskiwał na wartości w najbliższych latach i przyciągnie do siebie nowe firmy, biznesmenów i sławnych ludzi, których nigdy byśmy nie posądzali o działanie na polu deweloperskim. 


Artykuł powstał przy współpracy z RUSSJAN

Data publikacji: 2020-04-15, ostatnia zmiana: 2020-04-14

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Mieszkanie na sprzedaż, 107.49m², 3 pokoje, Gorzów Wielkopolski, śródmieście
369 000 zł
Gorzów Wielkopolski
(woj. lubuskie)
Mieszkanie na sprzedaż, 63m², 3 pokoje, Gorzów Wielkopolski, Górczyn
274 900 zł
Gorzów Wielkopolski
(woj. lubuskie)
Mieszkanie na sprzedaż, 49.41m², 2 pokoje, Rzeszów, Biała
278 178 zł
Rzeszów
(woj. podkarpackie)
3 pokojowe mieszkanie na Czechowie 49,5 m2
320 000 zł
Lublin
(woj. lubelskie)
3-POKOJE-DĘBNIKI-SANDOMIERSKA-78,94M2
751 735 zł
Kraków
(woj. małopolskie)
3 pokoje na Osiedlu Młodych z dużym balkonem
350 000 zł
Nowy Dwór Mazowiecki
(woj. mazowieckie)
Mieszkanie 3 pokojowe, 55,62m2, ul. Mickiewicza, Ustka
369 000 zł
Ustka
(woj. pomorskie)
3 pok mieszkanie Bemowo ul Powstańców Śląskich
585 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
2 pokoje/po remoncie/gotowe na luty
369 000 zł
Lublin
(woj. lubelskie)
1 piętro, 3 pokoje, 55,77 m2, LSM
400 000 zł
Lublin
(woj. lubelskie)
Piękne 4 pokojowe mieszkanie 113 m2 - centrum Lublin
830 000 zł
Lublin
(woj. lubelskie)
3 pokoje/Krakowskie Przedm./najlepsza lokalizacja
330 000 zł
Lublin
(woj. lubelskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Polacy zbyt słabo ubezpieczają domy?
Wiele nieruchomości mieszkaniowych w Polsce jest niedoubezpieczonych. Wyjaśniamy na czym polega ten problem i jakie może mieć skutki.
Data publikacji: 2021-02-01
Udogodnienia, na jakie możesz liczyć kupując mieszkanie
Warszawa to najatrakcyjniejsze miasto w Polsce. Jako swoje miejsce zamieszkania wybrało ją ponad 1,7 miliona Polaków, a także wielu obcokrajowców. Do stolicy stale przybywają również nowi mieszkańcy,...
Data publikacji: 2020-12-22
Odbiór mieszkania z listą referencyjną
Spełniając marzenia związane z własnym mieszkaniem, bardzo często spotykamy się z atrakcyjnymi ofertami biur nieruchomości, które są w stanie odpowiedzieć na większość potrzeb, a nawet spełnić marzeni...
Data publikacji: 2020-11-04
Profbud, czyli profesjonalne usługi deweloperskie
Decyzja o kupnie mieszkania zazwyczaj wiąże się z wyborem firmy, która pomoże nam w znalezieniu odpowiedniego lokum. Czego powinniśmy oczekiwać od dewelopera?
Data publikacji: 2020-10-28

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij