Jak inwestować w luksusowe apartamenty?

Jak inwestować w luksusowe apartamenty?

Sytuacja na światowych rynkach ulega nieustannym zmianom. Wartość walut na zmianę spada i wzrasta. Złoża kamieni szlachetnych kurczą się w zastraszającym tempie, a większość wcześniej wydobytych ma już swoich właścicieli. Biznesmeni poszukują coraz to nowych inwestycji, aby bezpiecznie ulokować swoje pieniądze i jednocześnie generować olbrzymie przychody gotówki.

Zauważalnym trendem nie tylko na świecie, ale i w ostatnich latach, wchodzącym również na polskie salony jest rynek luksusowych nieruchomości. Co sprawia, że jest on tak popularny, pomimo tak powszechnej polityki zaciskania pasa i liczenia każdej wydanej złotówki? Jest to bezpieczeństwo, stały dochód i wizja świetlanej przyszłości. 

Powrót z przytupem 

Dla statystycznego Polaka posiadanie luksusowego apartamentu jest pojęciem abstrakcyjnym. Jednak wielu ludzi biznesu z zaciekawieniem spogląda na ten rynek, który nieustannie się rozwija. Bardzo ciekawym zjawiskiem jest Polonia; konkretnie osoby powracające do kraju po wielu latach spędzonych na emigracji, najczęściej zarobkowej.

Są to osoby, które znacznie dorobiły się na Zachodzie, głównie w Wielkiej Brytanii i we Francji oraz w USA. Jednocześnie wciąż mają chęć powrotu do Polski na stałe. Wyjazd po długich latach z "nowej ojczyzny" bywa trudny. Ze względów ekonomicznych nie opłaca się statycznemu, polskiemu emigrantowi. Ma tam dom, rodzinę i przede wszystkim zdecydowanie lepiej płatną pracę.

Osoby, które przebywały za granicą przez dłuższy czas i wciąż utożsamiają się z ojczyzną, tęsknią za nią i przed powrotem latami marzą o tym wydarzeniu, zdecydowanie częściej wracają do kraju. Doskonałym sposobem ulokowania pieniędzy w Polsce jest dla nich inwestycja na rynku luksusowych apartamentów.

Bardzo często zdarza się, że zaczynają prowadzić taką działalność kilka lat przed ewentualnym powrotem, żeby, przyjeżdżając do Polski mieć stały dochód tu na miejscu i móc kontynuować spokojne, zamożne życie. Trend ten nasila się i będzie wzrastał również przez aktualną sytuację geopolityczną. Mowa konkretnie o Brexicie i skutkach jakie już wywołał, a nie wiadomo do końca na co można jeszcze liczyć ze strony tego zjawiska.

Ludzie kompletnie z innej beczki 

Inwestowanie w luksusowe apartamenty przyciąga nie tylko bogatych reemigrantów i miejscowych biznesmenów, ale także zagranicznych inwestorów. Rynek ekskluzywnych nieruchomości w Polsce cały czas jest w dość początkującym stadium w porównaniu z zachodnimi mocarstwami. Stwarza to możliwość dla zagranicznych firm, aby zainwestować w Polsce swoje pieniądze.

Przebicie na tym rynku jest dla nich łatwiejsze w naszym kraju niż chociażby we Francji, gdzie rynek jest już dość przesycony. Mogą tutaj zbudować swoją markę i powoli walczyć o monopolizacje rynku. Pewną innowacją jest pojawianie się inwestorów kompletnie niezwiązanych z tym biznesem.

Pokazuje to, że lokowanie swoich pieniędzy w luksusowe mieszkania stało się popularne nawet wśród ludzi biznesu, co więcej sportowców, którzy w ten sposób inwestują zarobione kwoty pieniężne, aby móc zapewnić sobie stały i wysoki dochód po zakończeniu kariery i zagwarantować tym samym stabilną przyszłość sobie i swoim bliskim. 

Rynek luksusowych nieruchomości będzie się cały czas powiększał. Ludzie mniej zamożni od lat inwestują w mniejsze mieszkania, zyskując na tym pieniądze. Sposób lokowania pieniędzy w nieruchomości jest bardzo bezpiecznym wyjściem, a przy okazji może stać się dużym źródłem dochodów.

Zapotrzebowanie na tym polu również jest spore ze względu na krótki okres występowania tej gałęzi biznesu w Polsce. Pewne jest jednak, że rynek ten będzie zyskiwał na wartości w najbliższych latach i przyciągnie do siebie nowe firmy, biznesmenów i sławnych ludzi, których nigdy byśmy nie posądzali o działanie na polu deweloperskim. 


Artykuł powstał przy współpracy z RUSSJAN

Data publikacji: 2020-04-15, ostatnia zmiana: 2020-04-14

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Kołobrzeg Grzybowo 2 pokoje na strzeżonym osiedlu
410 000 zł
Grzybowo
(woj. zachodniopomorskie)
Mieszkanie 3 pokojowe Wola Duchacka
410 000 zł
Kraków
(woj. małopolskie)
31m plus balkon do urządzenia przy Wrocławskiej
499 000 zł
Kraków
(woj. małopolskie)
2-pokoje, po remoncie, Wysłouchów
349 000 zł
Kraków
(woj. małopolskie)
Przestronne mieszkanie 66m, Chałubinskiego, Chełm
439 000 zł
Gdańsk
(woj. pomorskie)
Mieszkania w zielonej dzielnicy Kliny, Kraków
282 722 zł
Kraków
(woj. małopolskie)
Nowa inwestycja 3 pokojowe Płaszów 45,60 m2
399 000 zł
Kraków
(woj. małopolskie)
3 pokoje, Wola ul Jana Kazimierza
965 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Prądnik Biały, 3 pokojowy apartament 79,26 m2
752 970 zł
Kraków
(woj. małopolskie)
Funkcjonalne M dla rodziny! Kameralane osiedle!
369 000 zł
Tarnowo Podgórne
(woj. wielkopolskie)
Nowa inwestycja 4 pokojowe Płaszów 72,73 m2
580 000 zł
Kraków
(woj. małopolskie)
Dla INWESTORA/ mieszkanie 90m2/ remont
550 000 zł
Poznań
(woj. wielkopolskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Inwestowanie w nieruchomości - jak się na tym wzbogacić?
Inwestowanie w nieruchomości to nadal dobry sposób na to, by się wzbogacić, choć dziś na pewno jest to znacznie trudniejsze zadanie niż dawniej. Nie wystarczy już tylko kapitał, potrzebna będzie też w...
Data publikacji: 2020-05-28
Kto dostanie kredyt hipoteczny? Warunki uzyskania
Kredyty hipoteczne to najpopularniejsza forma pożyczki w naszym kraju. Warto sprawdzić najważniejsze informacje w tym temacie.
Data publikacji: 2020-05-26
W jakim budynku należy zamontować oświetlenie awaryjne?
Oświetlenie awaryjne to oświetlenie dodatkowe w stosunku do podstawowego oświetlenia w budynkach.
Data publikacji: 2020-04-20
W jakie nieruchomości warto inwestować?
Coraz częściej zdajemy sobie sprawę z tego, że dobrze jest ulokować swoje oszczędności mądrze. Chodzi o to, aby pieniądze, które odkładamy na konto nie leżały bezczynnie, a przy tym ulegały inflacji....
Data publikacji: 2020-04-16