Szukaj

Kategorie

Jak dbać o stan rur posiadając mieszkanie w kamienicy?


Jak dbać o stan rur posiadając mieszkanie w kamienicy?


Rury kanalizacyjne w starszym budownictwie, w tym także w kamienicach wymagają odpowiednich działań, które pozwolą uniknąć powstania czopu prowadzącego często do cofania się wody, a w konsekwencji nawet zalania mieszkania. Spowodowane jest to wieloma czynnikami, na które wpłynął nie tylko czas, ale również metody wykorzystywane podczas budowy kilkadziesiąt lat temu.

Czym różnią się rury kanalizacyjne w starym i nowym budownictwie?

Instalacje kanalizacyjne mające nawet kilkadziesiąt lat ze względu na długi czas użytkowania nie są już tak drożne, jak na początku. Duża ilość kamienia i rdzy zmniejsza ich średnicę, przez co o wiele łatwiej o pojawienie się zatorów, a następnie czopów zatykających całkowicie światło. W skutek tego początkowo woda spływa bardzo powoli, a w pewnym momencie przestaje odpływać, a nawet zaczyna się cofać. Powodować to może nie tylko bałagan i nieprzyjemny zapach, ponieważ woda „wybija” wraz z nieczystościami, ale również uszkodzenie mebli i sprzętów znajdujących się w mieszkaniu.



Działania, które pomogą uniknąć zatkania kanalizacji

Mieszkając w kamienicy należy zwrócić szczególną uwagę na to, by nie przyczyniać się swoimi działaniami do powstania czopów w rurach. Pierwszym krokiem będzie posiadanie sita w odpływach. W ten sposób włosy i resztki jedzenia podczas mycia naczyń nie przedostaną się do instalacji kanalizacyjnej. Konieczne jest również regularne stosowanie preparatów do przeczyszczania rur. Ich zastosowanie pozwoli na bieżąco usuwać niewielkie zatory, które bez podobnych działań szybko przekształcić się mogą w ogromne czopy zatykające kanalizację.

Kiedy jest już za późno

Jeśli do zatkania rur już doszło, działać należy szybko i zdecydowanie. Samodzielne próby udrożnienia rur mogą być w takiej sytuacji nieskuteczne lub prowadzić do poważniejszych konsekwencji. Fachowcy Stankan wykorzystują nowoczesne metody mechaniczne i ciśnieniowe, które w sposób szybki i bez bałaganu rozwiązują problem, dlatego skorzystanie z pomocy specjalistów jest najlepszym rozwiązaniem.



Data publikacji: 2018-12-28, ostatnia zmiana: 2018-12-28


Spodobało Ci się?


ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY

Jak ogarnąć swoje życie przed wyprowadzką z domu?!
Jak często zdarza nam się w życiu przeprowadzka do innego miejsca? Najczęściej jest to raz, góra dwa razy w życiu. Oczywiście są osoby - zwłaszcza w dzisiejszych czasach - które zmieniają miejsce zamieszkania kilka razy w roku, ale są to specyficzne przypadki, więc w dzisiejszym artykule nie będziemy się nimi zajmować. Powiedzmy sobie o ludziach, dla których przeprowadzka wiąże się ze zmianą całego życia i spróbujmy im w jakiś sposób pomóc.

Data publikacji: 2018-10-08

Apartamenty jako nieruchomości komercyjne
Nieruchomości to doskonały sposób na zainwestowanie sporego kapitału. Prywatni inwestorzy szczególnie chętnie inwestują w mieszkania i nieruchomości komercyjne. Wśród tych ostatnich bardzo dużą popularnością cieszą się apartamenty.

Data publikacji: 2018-06-05

Mieszkanie z rynku pierwotnego czy wtórnego?
Mówi się, że mężczyzna w swoim życiu musi spłodzić syna, zasiać drzewo i wybudować dom. Dwie pierwsze rzeczy pozostawię w spokoju, jednak – jakby na to nie patrzeć – każdy musi gdzieś mieszkać, to tyczy się również kobiet. Czasy się jednak zmieniają i wydaje mi się, że budowanie wielkiego domu jednorodzinnego można zastąpić kupnem mieszkania.

Data publikacji: 2018-05-24

Jak znaleźć dobrego najemcę mieszkania
Inwestycja w nieruchomości opłaca się szczególnie, jeżeli mieszkamy w większym mieście, w którym jest sporo studentów. Niestety nie ma zysku bez ryzyka. Każdy właściciel mieszkania powinien liczyć się z tym, że mogą pojawić się problemy z najemcą, dlatego nawet, jeżeli remontujemy i wyposażamy mieszkanie na wynajem,...

Data publikacji: 2018-05-23