Jak dbać o stan rur posiadając mieszkanie w kamienicy?


Jak dbać o stan rur posiadając mieszkanie w kamienicy?


Rury kanalizacyjne w starszym budownictwie, w tym także w kamienicach wymagają odpowiednich działań, które pozwolą uniknąć powstania czopu prowadzącego często do cofania się wody, a w konsekwencji nawet zalania mieszkania. Spowodowane jest to wieloma czynnikami, na które wpłynął nie tylko czas, ale również metody wykorzystywane podczas budowy kilkadziesiąt lat temu.

Czym różnią się rury kanalizacyjne w starym i nowym budownictwie?

Instalacje kanalizacyjne mające nawet kilkadziesiąt lat ze względu na długi czas użytkowania nie są już tak drożne, jak na początku. Duża ilość kamienia i rdzy zmniejsza ich średnicę, przez co o wiele łatwiej o pojawienie się zatorów, a następnie czopów zatykających całkowicie światło. W skutek tego początkowo woda spływa bardzo powoli, a w pewnym momencie przestaje odpływać, a nawet zaczyna się cofać. Powodować to może nie tylko bałagan i nieprzyjemny zapach, ponieważ woda „wybija” wraz z nieczystościami, ale również uszkodzenie mebli i sprzętów znajdujących się w mieszkaniu.Działania, które pomogą uniknąć zatkania kanalizacji

Mieszkając w kamienicy należy zwrócić szczególną uwagę na to, by nie przyczyniać się swoimi działaniami do powstania czopów w rurach. Pierwszym krokiem będzie posiadanie sita w odpływach. W ten sposób włosy i resztki jedzenia podczas mycia naczyń nie przedostaną się do instalacji kanalizacyjnej. Konieczne jest również regularne stosowanie preparatów do przeczyszczania rur. Ich zastosowanie pozwoli na bieżąco usuwać niewielkie zatory, które bez podobnych działań szybko przekształcić się mogą w ogromne czopy zatykające kanalizację.

Kiedy jest już za późno

Jeśli do zatkania rur już doszło, działać należy szybko i zdecydowanie. Samodzielne próby udrożnienia rur mogą być w takiej sytuacji nieskuteczne lub prowadzić do poważniejszych konsekwencji. Fachowcy Stankan wykorzystują nowoczesne metody mechaniczne i ciśnieniowe, które w sposób szybki i bez bałaganu rozwiązują problem, dlatego skorzystanie z pomocy specjalistów jest najlepszym rozwiązaniem.


Data publikacji: 2018-12-28, ostatnia zmiana: 2021-04-08

ZOBACZ OGŁOSZENIA

2 pokoje, Targówek ul Remiszewska
950 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Bezpośrednio Metro Wierzbno*Park*Słoneczne*Balkon
680 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Mieszkanie na sprzedaż Szczecin
295 000 zł
Szczecin
(woj. zachodniopomorskie)
3 pokojowe mieszkanie Mokotów ul. Bluszczańska
900 200 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
SWARZĘDZ – DOM Z MOŻLIWOŚCIAMI!
949 900 zł
Swarzędz
(woj. wielkopolskie)
1 pokój Mokotów ul. Olesińska
320 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Mieszkanie 2 pokojowe, 49m2 na Bemowie
635 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
3 pokojowe mieszkanie  Mokotów ul. Puławska
1 550 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
2 pokoje Ząbki ul. Piłsudzkiego
515 000 zł
Ząbki
(woj. mazowieckie)
2 pokoje, Bemowo ul Górczewska
565 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
2 pokoje, Ochota ul Sierpińskiego
479 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
2 pok, 45 met, okolice Brzeskiej PIWNICA (Wrocław)
420 000 zł
Wrocław
(woj. dolnośląskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Rosnący rynek nieruchomości w Krakowie
Chyba każdy zgodzi się z tym, że w Polsce buduje się bardzo dużo i w ostatnich latach ceny nieruchomości systematycznie rosną. To co bardzo charakterystyczne to fakt, że już w mniejszym stopniu chodzi...
Data publikacji: 2021-11-26
Ubezpieczenie mieszkania na wynajem - czy warto je kupić?
Coraz więcej mieszkań jest wynajmowanych. Sprawdzamy, jak działają polisy dotyczące takich lokali. Warto wiedzieć, że są one oferowane nie tylko wynajmującym.
Data publikacji: 2021-09-01
Własne mieszkanie w Krakowie - gdzie kupić?
Kupno mieszkania to bardzo poważna decyzja, której podjęcie wymaga przeanalizowania kilku czynników. Najważniejszy jest wybór odpowiedniego rynku. Mieszkanie można bowiem nabyć bezpośrednio od dewelop...
Data publikacji: 2021-07-27
Co warto wiedzieć przed kupnem mieszkania?
O własnym mieszkaniu marzy, każda młoda osoba, która chce się usamodzielnić i założyć rodzinę. Nie dziwi nas ten fakt, ponieważ nie ma to jak swoje cztery kąty, które są niezwykle ważne zwłaszcza jak...
Data publikacji: 2021-06-28

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij