Jak działa wirtualne biuro? Poradnik dla firm

Jak działa wirtualne biuro? Poradnik dla firm

Wirtualne biuro jest coraz popularniejszym rozwiązaniem, które pozwala na outsourcingu obsługi biurowej i jednocześnie umożliwia zarejestrowanie adresu przedsiębiorstwa bez konieczności ponoszenia kosztów faktycznego wynajmu biura. Wirtualne biuro to w pełni legalna i opłacalna forma prowadzenia firmy, która nie wymaga obecności w miejscu zarejestrowania działalności.

Kiedy opłaca się wirtualne biuro? 

Założenie biura wirtualnego wiąże się z redukcją kosztów, ponieważ przedsiębiorca nie musi fizycznie wynajmować lokalu. Z tego powodu to rozwiązanie często praktykowane przez freelancerów, początkujące start-upy lub przedsiębiorców, których praca nie wymaga stałej obecności w biurze. W razie konieczności, istnieje możliwość zorganizowania spotkania w sali konferencyjnej - najlepsze biura rachunkowe oferujące usługę prowadzenia biura wirtualnego oferują usługi wynajęcia sali na czas spotkania. Dla kogo wirtualne biuro to świetne rozwiązanie?

  • Dla freelancerów (np. copywriterów, grafików lub programistów), którzy pracują głównie zdalnie i nie muszą spotykać się fizycznie z klientami.
  • Dla dużych firm, których interesuje działalność lokalna, a nie chcą otwierać pełnowymiarowego biura w nowej lokalizacji. 
  • Dla przedsiębiorców, którzy są zainteresowani płaceniem podatków w innym mieście (np. w Warszawie).
  • Dla właścicieli firm, którym zależy na kwestiach wizerunkowych.
  • Dla osób, które często podróżują lub nie chcą zajmować się obsługą korespondencji. 

Wirtualne biuro pozwala na wynajęcie adresu w prestiżowych lokalizacjach np. w centrach biznesowych lub w popularnej dzielnicy Warszawy albo Sopotu. Siedziba firmy wpływa na jej wizerunek, dlatego zarejestrowanie przedsiębiorstwa pod adresem, który budzi pozytywne skojarzenia pozwala na budowanie pozytywnego wizerunku firmy.

Poza tym brak konieczności płacenia za powierzchnię biurową oraz pracowników skutkuje znacznym obniżeniem kosztów prowadzenia działalności. Wirtualne biura w różnych miejscach Polski umożliwiają dotarcie do lokalnych konsumentów i poprawiają widoczność marki. 

Biuro wirtualne - korzyści 

Biura rachunkowe umożliwiają rejestrację podmiotów gospodarczych pod konkretnym adresem, a także wypełniają standardowe obowiązki pracowników biurowych, takie jak:

  • odbieranie telefonów 
  • obsługa korespondencji (elektronicznej oraz tradycyjnej)
  • pomoc w prowadzeniu księgowości 
  • organizacja spotkań biznesowych
  • możliwość wynajęcia sali konferencyjnej  

Zakres obowiązków jest ustalany indywidualnie i wraz z ich wzrostem zmienia się także cena usługi. Bardzo często przedsiębiorcy decydują się na pełen pakiet, który umożliwia całkowite scedowanie obowiązków biurowych na biuro rachunkowe. 

Udostępnienie adresu do rejestracji firmy oraz adres do korespondencji to podstawowe funkcje wirtualnego biura, ale nie jedynie. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii wszystkie obowiązki biurowe mogą być wykonywane zdalnie, a przedsiębiorca nie musi znajdować się fizycznie pod adresem zarejestrowanej działalności.

Co najważniejsze, profesjonalne firmy oferujące usługi wirtualnego biura, mogą zająć się pełną obsługą biurową, rachunkową oraz księgową. W większości biur rachunkowych istnieje możliwość prowadzenia dziennika korespondencji przychodzącej, dzięki czemu przedsiębiorca ma kontrolę nad dokumentacją firmy.  


Źródło: officetax.pl

Data publikacji: 2020-04-04, ostatnia zmiana: 2020-04-03

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Lokal na wynajem
805,00 zł
Gorzów Wielkopolski
(woj. lubuskie)
Lokal użytkowy ul. Kalwaryjska
1 500,00 zł
Kraków
(woj. małopolskie)
Do wynajęcia nowoczesny Lokal 27m2 STARE MIASTO,
700,00 zł
Głogów
(woj. dolnośląskie)
Lokal jednopokojowy od zaraz
700,00 zł
Łódź
(woj. łódzkie)
Powierzchnie biurowe Olsza ul. Lublańska
4 200,00 zł
Kraków
(woj. małopolskie)
NOWY,PRZESTRZENNY LOKAL -WIELICZKA
2 500,00 zł
Bodzanów
(woj. małopolskie)
Lokal na wynajem
3 000,00 zł
Gorzów Wielkopolski
(woj. lubuskie)
Front, Półwiejska, działaj!
4 000,00 zł
Poznań
(woj. wielkopolskie)
Lokal na wynajem Szczecin Centrum
2 150,00 zł
Szczecin
(woj. zachodniopomorskie)
Lokal Gastronomiczny z Witryną przy ul. Dietla
5 800,00 zł
Kraków
(woj. małopolskie)
Lokal na wynajem
21 622 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Szczecin, centrum
5 999,00 zł
Szczecin
(woj. zachodniopomorskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Dom z ogrodem czy ekskluzywne mieszkanie - czego chcą Polacy?
Oczekiwania Polaków względem miejsca zamieszkania znacznie zmieniły się w ostatnich latach. Do niedawna szczytem marzeń wielu osób było ukończenie studiów, rozpoczęcie kariery zawodowej i związanie sw...
Data publikacji: 2020-10-19
Czy koronawirus namieszał na rynku mieszkaniowym? I tak, i nie
Trwająca niespełna pół roku pandemia koronawirusa zdążyła znacząco osłabić niemal każdą branżę na każdym z lokalnych rynków. Co ciekawe, rynek nieruchomościowy w dalszym ciągu silnie opierał się wpływ...
Data publikacji: 2020-10-08
Ceny i sprzedaż nieruchomości w roku 2020
2020 rok to specyficzny czas dla rynku nieruchomości, w którym już teraz można zauważyć zarówno gwałtowne wzrosty, jak i spadki cen mieszkań oraz domów. Dlatego analizujemy, jak kształtuje się koszt z...
Data publikacji: 2020-09-03
Inwestowanie w nieruchomości - jak się na tym wzbogacić?
Inwestowanie w nieruchomości to nadal dobry sposób na to, by się wzbogacić, choć dziś na pewno jest to znacznie trudniejsze zadanie niż dawniej. Nie wystarczy już tylko kapitał, potrzebna będzie też w...
Data publikacji: 2020-05-28