Szukaj

Kategorie

Jak przygotować dom do sprzedaży?


Jak przygotować dom do sprzedaży?

Czy wiesz co wpływa na cenę i czas sprzedaży?

Przed podjęciem decyzji o sprzedaży domu, pewnie niejednokrotnie zastanawiałeś się, ile zajmie Ci to czasu i czy na pewno uda Ci się uzyskać za niego taką cenę, jaka by Cię interesowała. Mamy dla Ciebie kilka rad, co zrobić, by osiągnąć jak najlepszy rezultat. Po ich zastosowaniu Twój dom będzie się nie tylko lepiej prezentował wśród innych domów na sprzedaż w Internecie, ale także zrobi wrażenia na kupującym na żywo.

Detale są droższe niż myślisz

Odpowiednie przygotowanie domu do sprzedaży nie tylko pozwoli Ci na szybszą finalizację transakcji, ale również podniesie jego wartość rynkową. Czytaj dalej i zobacz jak pozornie małe zmiany mogą ułatwić znalzienie klienta bez nadmiernego schodzenia z ceny.

Poznaj 9 kluczowych zasad i dowiedz się jak dobrze przygotować nieruchomość do sprzedaży.

1. Uprzątnij go, ale nie pozbaw go życia!

Nadaj przezstrzeni i lekkości pomieszczeniom, uprzątnij je.

Pozbądź się wszystkich zbędnych rzeczy, jakie zdążyły Ci się nagromadzić przez lata mieszkania. Schowaj je do garażu, komórki lub po prostu oddaj je. Klienci muszą mieć możliwość zwizualizowania sobie tego, jakby ten dom wyglądał, gdyby to właśnie oni w nim mieszkali. Większość osób często ma problem z wyobrażeniem sobie pomieszczenia bez wszystkich otaczających ich przedmiotów. Żeby im to umożliwić musisz stworzyć odpowiednią przestrzeń. Pamiętaj równocześnie o zachowaniu przedmiotów świadczących o codziennym życiu. Unikaj stworzenia sterylnego wyglądu hotelowego. Pousuwaj wszelkie ciężkie meble sprawiające, że pomieszczenia wydają się małe, ciemne i pozbawione przestrzeni.

2. Odmaluj!

Odmaluj pokoje.

Odmalowanie ścian na jasne, neutralne kolory optycznie powiększy pomieszczenia i rozświetli je. Dzięki temu kupujący łatwiej ujrzą oczyma wyobraźni nowo urządzone przez siebie pokoje. Ważne jest pierwsze wrażenie jakie sprawia dom, i to już od samego progu. Nie zapomnij więc, by odświeżyć również drzwi wejściowe, w których witać będziesz kupujących.

3. Usuń drobne usterki i doprowadź do czystości!

Doprowadź dom do czystości.

Ponaprawiaj wszelkie najdrobniejsze usterki i niedociągnięcia – dziury w ścianach, niedomykające się drzwi, chwiejące się klamki, spękane płytki, podarte lub poprute dywany czy chodniki. Wiele osób wprowadzających się do kupionego domu nie chce już musieć myśleć o żadnych naprawach. Wysprzątaj pomieszczenia tak, żeby aż błyszczały. Usuń naleciały osad i zacieki z armatury, umywalek itp. Pozbądź się nieprzyjemnych zapachów. Powieś czyste ręczniki.

Uprzątnij również ogród. Przytnij krzewy i trawę. Pozbieraj nawiane przez wiatr liście i śmieci.

4. Przygotuj kuchnię!

Przygotuj kuchnię, zadbaj o czystość i owoce.

To na prawdę bardzo ważne. Kuchnia jest pomieszczeniem, które jest stosunkowo najdroższą i najważniejszą przestrzenią w domu. Często to właśnie ona przeważy o tym, czy klient kupi Twój dom, czy nie. Zastanów się czy nie warto odnowić frontów kuchennych, może unowocześnić? Stosunkowo niewielkim kosztem (w porównaniu do zakupu nowych szafek), znacząco podniesiesz standard. Droższą inwestycją jest już wymiana blatów kuchennych, jednak może się okazać warta swojej ceny. Ponaprawiaj cieknące krany. Również z kuchni pozbądź się zbędnych przedmiotów. Pozostaw jedynie jakąś miseczkę ze świeżymi owocami.

5. Wprowadź dodatkowe światło i przestrzeń!

Umieść lustra i zapal lampy, by powiększyć przestrzeń optycznie i nadać jej światła.

Umieść na ścianach lustra. Szczególnie istotne jest to w przypadku niewielkich pomieszczeń oraz wąskich holi, korytarzy. Umyj okna, wypierz zasłonki i firanki, odśwież klosze, abażury i żarówki. Pamiętaj, żeby ustawić i zapalić lampy w każdym ciemnym kącie. Dzięki temu zyskasz optycznie przestrzeń. W sypialni umieść lampkę o ciepłej barwie nadającej pomieszczeniu przytulności.

6. Jeśli posiadasz kominek – napal w nim!

Jeśli masz kominek, napal w nim i doczyść szybę.

Sprzedając dom w zimie lub porze chłodnej warto napalić w kominku. Ciekawym pomysłem jest dodanie aromatów zapachowych – leśnych itp. W porze letniej, pamiętaj by kominek, a przede wszystkim szyba, były czyste.

7. Nadaj lekkości i życia!

Zadbaj o oprawę okien oraz roślinność.

Pamiętaj by zadbać również o okna i ich oprawę. Okna bez zasłon, firan czy rolet dają wrażenie bezdusznego i upuszczonego domu. Nawet jeśli nie masz żadnych na chwilę obecną, zainwestuj w nie. Kolejną rzeczą jest roślinność. To właśnie ona wnosi do domu światło, kolor i życie. Ponadto oprócz ładnego wyglądu, pięknie pachną.

8. Nieprzyjemne zapachy – to Twój wróg!

Wprowadź do pomieszczeń domową atmosferę. Upiecz ciasti, zaparz kawę.

Niestety nieprzyjemne zapachy, jakie są wyczuwalne w domu, to jeden ze znaczących czynników jaki odstrasza kupujących. I nie chodzi tylko o zamaskowanie problemu – należy po prostu się ich pozbyć. Przeczyść rury, kolanka, umyj kosze na śmieci. Usuń meble i przedmioty, które są przesiąknięte zapachem tytoniu, smażenia i gotowania. Wypierz wszelkie pokrowce na materace, meble itp.

Jeśli jesteś palaczem, na kilka dni przed umówionym spotkaniem, porozmieszczaj w domu miseczki z octem winnym. Pamiętaj także, że przyjemne aromaty mogą sprawić, że klient poczuje się jak u siebie. Zapach pieczonego domowego ciasta czy chleba, wywołuje pozytywne skojarzenia. Innym rozwiązaniem jest zaparzenie aromatycznej kawy.

9. Co jeszcze?

Jeśli jesteś w posiadaniu domu z dużym potencjałem adaptacyjnym i masz na to fundusze – zainwestuj w modyfikacje! Zrób to Ty, zanim zrobi to osoba, która kupi od Ciebie dom. Pamiętaj, że chodzi o to, żebyś finalnie otrzymał jak najwięcej ze sprzedaży swojego domu. Jeśli nie masz środków na przeróbki, pomyśl o załatwieniu planów i pozwoleń budowlanych na zamierzony cel.

Pamiętaj, że decyzja o zakupie domu jest decyzją często podejmowaną jedynie raz w życiu. Dlatego też, kupujący musi być pewien swojej decyzji, a wchodząc do Twojego domu, musi poczuć się w nim dobrze i chcieć w nim zamieszkać. Spraw zatem, by klient mógł powiedzieć: „Tak, to właśnie będzie mój dom i chcę w nim żyć!”

Dodanie ogłoszenia

Kiedy Twój dom będzie już gotowy do sprzedaży wystaw swoje ogłoszenie na Sprzedawaczu.

Data publikacji: 2017-07-07, ostatnia zmiana: 2018-10-23

Może Cię zaintersować:

- Sprzedaż domu - jak zrobić dobre zdjęcia do ogłoszenia?


Spodobało Ci się?


ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY

Jak dbać o stan rur posiadając mieszkanie w kamienicy?

Jak dbać o stan rur posiadając mieszkanie w kamienicy?

Rury kanalizacyjne w starszym budownictwie, w tym także w kamienicach wymagają odpowiednich działań, które pozwolą uniknąć powstania czopu prowadzącego często do cofania się wody, a w konsekwencji nawet zalania mieszkania. Spowodowane jest to...

Data publikacji: 2018-12-28

Jak ogarnąć swoje życie przed wyprowadzką z domu?!

Jak ogarnąć swoje życie przed wyprowadzką z domu?!

Jak często zdarza nam się w życiu przeprowadzka do innego miejsca? Najczęściej jest to raz, góra dwa razy w życiu. Oczywiście są osoby - zwłaszcza w dzisiejszych czasach - które zmieniają miejsce zamieszkania kilka razy w roku, ale są to specyficzne przypadki, więc w dzisiejszym artykule nie będziemy się nimi zajmować. Powiedzmy sobie o ludziach, dla których przeprowadzka wiąże się ze zmianą całego życia i spróbujmy im w jakiś sposób pomóc.

Data publikacji: 2018-10-08

Apartamenty jako nieruchomości komercyjne

Apartamenty jako nieruchomości komercyjne

Nieruchomości to doskonały sposób na zainwestowanie sporego kapitału. Prywatni inwestorzy szczególnie chętnie inwestują w mieszkania i nieruchomości komercyjne. Wśród tych ostatnich bardzo dużą popularnością cieszą się apartamenty.

Data publikacji: 2018-06-05

Mieszkanie z rynku pierwotnego czy wtórnego?

Mieszkanie z rynku pierwotnego czy wtórnego?

Mówi się, że mężczyzna w swoim życiu musi spłodzić syna, zasiać drzewo i wybudować dom. Dwie pierwsze rzeczy pozostawię w spokoju, jednak – jakby na to nie patrzeć – każdy musi gdzieś mieszkać, to tyczy się również kobiet. Czasy się jednak zmieniają i wydaje mi się, że budowanie wielkiego domu jednorodzinnego można zastąpić kupnem mieszkania.

Data publikacji: 2018-05-24