Ile kosztuje wydanie książki online?


Ile kosztuje wydanie książki online?


Badania czytelnictwa wśród Polaków nie zachwycają. Każdego roku liczba osób deklarujących, że w trakcie minionych dwunastu miesięcy wzięło do ręki książkę i przeczytało ją od początku do końca plasuje się w obrębie 37%. Mimo niezbyt optymistycznych wyników tychże badań rynek wydawniczy ma się bardzo dobrze, coraz więcej książek, poradników, albumów pojawia się na półkach w księgarniach, coraz więcej nowych nazwisk pojawia się w świecie literatury.

Pasja pisania…

Coraz więcej osób odkrywa w sobie pasję pisania, opisywania świata, kreowania fabuły i wydarzeń. Już nie tylko poczytni pisarze i poeci, nazwiska pierwszych stron gazet, celebryci i gwiazdy mogą pokusić się o wydanie własnej książki, ale także „przeciętny Kowalski”. Wydanie własnej książki to moment niebywale emocjonalny dla wielu amatorów literatury. Musi ona być niezwykle dopracowana, wypieszczona w każdym calu, niejednokrotnie traktowana z uwagą i opieką godną małego dziecka!

Przeczytana i sprawdzona kilka razy, fabuła, wątki poboczne, bohaterowie ukształtowani w odpowiedni sposób, wszystkie kwestie dotyczące tworzenia zostały zakończone, jednak prawdziwe schody zaczynają się właśnie tutaj. Jak sprawić, by nasze ‘dziecko’ nie trafiło na dno szuflady lub nie zniknęło w gąszczu podobnej treści maili upatrzonego wydawnictwa? 

Era online!

Istnieje alternatywa dla klasycznego sposobu wypuszczenia książki na rynek, tzn. zdobycia zaufania wydawnictwa, wypromowania książki, rozreklamowania jej, zdobycia potencjalnych odbiorców – jest nią wydanie książki online. W czasach, kiedy wszelkie zakupy możemy robić przez Internet, studiować przez Internet, a nawet zwiedzać i oglądać największe światowe galerie i muzea zza szyby monitora, wydanie książki w taki sposób nie powinno już nikogo dziwiąc. jest jedynie dogodną propozycją dla wszystkich tych, którzy chcą spełniać swoje marzenia o wzbogaceniu świata książek o swoja własną. Wydawnictwa internetowe oferują wydanie książki zarówno w formie tradycyjnej, papierowej, jak i e-booka. Autor ma wgląd i jest decyzyjne do ostatniego etapu powstania książki – sam wybiera okładkę, czcionkę, dba o kwestie wizualne. Znacznie upraszczają to dostępne w ofercie wydawnictw szablony. Co więcej, autor może skorzystać z porad korektorów, redaktorów i promotorów, by jego książka mogła uzyskać jak największa popularność.

Ile to kosztuje?

Koszty wydania książki nie są wcale tak zatrważające, jak można by się spodziewać. To autor sam decyduje o tym, ile egzemplarzy zostanie wydanych, przykładowo 30 egzemplarzy książki, która ma objętość 50 stron to koszt 674 złotych, natomiast 200 stronicowa pozycja wydana w liczbie 100 egzemplarzy to koszt niecałych 2000 złotych. Dla chcących wydać książkę, na stronach wydawnictw zostały przygotowane kalkulatory, które umożliwią oszacowanie wszelkich kosztów.

Należy pamiętać o tym, że dystrybucja wydawnictwa wymaga podpisania uprzednio umowy, a każda wydana książka musi posiadać numer ISBN.

Może Cię zaintersować:

- Czy tablet może zastąpić czytnik e-booków?

Data publikacji: 2018-04-05, ostatnia zmiana: 2018-10-10

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Samochodowy słownik pol-niemi, niem-pol (nowa) - książka, sprzedam
45,00 zł
Brzeg
(woj. opolskie)
Encyklopedia szkolna - język polski - szkoła podstawowa (nowa) - książka, sprzedam
33,00 zł
Konin
(woj. wielkopolskie)
Serce wszystkiego, co istnieje wyd.2 (nowa) - książka, sprzedam
41,42 zł
Ostrów Wielkopolski
(woj. wielkopolskie)
Tak umierają demokracje (nowa) - książka, sprzedam
36,32 zł
Kwidzyn
(woj. pomorskie)
Gej w wielkim mieście. tom 2. chyba strzelę focha! (nowa) - książka, sprzedam
33,15 zł
Augustów
(woj. podlaskie)
Tropiciel. zapomniana księga. tom 2 (nowa) - książka, sprzedam
28,85 zł
Lędziny
(woj. śląskie)
Dziennik chloe snow licealna masakra (nowa) - książka, sprzedam
17,00 zł
Opole
(woj. opolskie)
życie cię kocha, lili (nowa) - książka, sprzedam
28,85 zł
Mysłowice
(woj. śląskie)
Podstawy nawigacji podręcznik rya (nowa) - książka, sprzedam
26,40 zł
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
Medaliony zofii nałkowskiej (nowa) - książka, sprzedam
5,37 zł
Piła
(woj. wielkopolskie)
Siostra mojej siostry (nowa) - książka, sprzedam
26,71 zł
Gniezno
(woj. wielkopolskie)
Szack-wytyczno 1939 (nowa) - książka, sprzedam
22,41 zł
Mińsk Mazowiecki
(woj. mazowieckie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Kot w mieszkaniu - co warto wiedzieć?
Kot może wnieść w nasze życie mnóstwo radości. Jego ciche mruczenie doskonale pozwoli zrelaksować po całym dniu i wpłynąć na lepszy sen. Jednak do tego, aby kot zamieszkał w naszym mieszkaniu, musimy...
Data publikacji: 2020-10-22
Nowe i używane książki w jednym miejscu
Liczba moli książkowych rośnie z roku na rok, a antykwariat internetowy tylko działa na korzyść tych statystyk. W tym samym miejscu możesz bowiem znaleźć zarówno stare, jak i nowe tytuły. A to nie wsz...
Data publikacji: 2020-07-07
5 najlepszych książek na wakacje - sprawdź!
Książka, która umili wakacyjny wypoczynek? Fantastycznych propozycji jest naprawdę dużo, ale my wybraliśmy pięć książek, które z pewnością nikogo nie zawiodą!
Data publikacji: 2020-06-23
Detektor metali - czym jest? Jaki wybrać?
Detektor to urządzenie umożliwiające wykrywanie znajdujących się pod ziemią metali, na przykład złotej lub srebrnej biżuterii, monet, guzików i innych. Co jeszcze warto wiedzieć na temat opisywanych u...
Data publikacji: 2020-05-09