Jakie są najlepsze ładowarki samochodowe dla telefonów z wejściem typu C?

Zakup kabla USB-C to zapewnienie sobie kompatybilności z każdym urządzeniem elektronicznym przez najbliższe lata. Jednocześnie, liczba produktów może przytłaczać, a rozróżnienie na kolejne generacje czy prędkości ładowania nie ułatwiają sprawy. Warto więc przyjrzeć się tym aspektom, by podjąć najlepszą decyzję.

Cechy dobrego kabla USB typu C

Za sprawą nowej dyrektywy unijnej, przez następne lata wszystkie urządzenia elektroniczne ładować się będą za pomocą tego samego złącza typu C, dlatego warto zadbać o dobrej jakości przewód (do końca roku 2024 każde urządzenie elektroniczne będzie musiało być wyposażone w takie złącze). Wytrzymały kabel USB-C najłatwiej poznać po materiałowym oplocie. Silikon wykorzystywany do wykonywania większości kabli dołączanych do telefonów bardzo łatwo ulega pęknięciom. Materiałowy oplot jest odporny na wszystkie tego rodzaju urazy mechaniczne, co jest szczególnie ważne przy codziennym korzystaniu w samochodzie.

Ciekawym rozwiązaniem, które sprawdzi się w niektórych samochodach jest kabel kątowy USB-C. Takie ułożenie sprawia, że samo zakończenie jest rzadziej narażone na zagięcia. Co więcej, kształt ten oszczędza miejsce, jeśli wtyczka zapalniczki znajduje się w samochodzie daleko od kierowcy lub gdy telefon zazwyczaj wisi w pozycji horyzontalnej. Wszystkie wymienione typy kabli oraz wiele więcej znajduje się pod linkiem https://www.mediaexpert.pl/smartfony-i-zegarki/akcesoria-do-telefonow/kable-i-przewody/typ_usb-usb-typ-c.

Jaką ładowarkę samochodową wybrać?

Choć wielu nie zgadza się z tym stwierdzeniem, wielkość ma jednak znaczenie. Jest to szczególnie prawdziwe w kwestii ładowarki samochodowej USB-C, w której zazwyczaj spory rozmiar idzie w parze z dużą mocą i szybkim ładowaniem. Również jakość wykonania jest szczególnie ważna przy wyborze ładowarki na złącze zapalniczki. Deska rozdzielcza to miejsce, gdzie często przenosi się rzeczy, czy ciągnie za kabel, dlatego warto zdecydować się na adapter z twardego plastiku lub aluminium.

Ważne jest również, by zdecydować się na odpowiednie wejście. Choć wciąż wiele kabli pobiera prąd z adaptera za pomocą starego wejścia typu A, warto postawić na przyszłościowe rozwiązanie i kupić ładowarkę USB-C. Tego typu urządzenia najczęściej dostarczają więcej prądu do telefonu oraz zajmują mniej miejsca. Adaptery zarówno z pojedynczym, jak i podwójnym wejściem ładowania znajdują się pod linkiem https://www.mediaexpert.pl/smartfony-i-zegarki/akcesoria-do-telefonow/ladowarki-samochodowe.

Wszystko, czego potrzeba, czyli zestawy ładowarek

Warto wspomnieć, że nie każdy kabel obsługuje szybkości ładowania dostarczane przez wtyczkę do gniazda zapalniczek, dlatego też trzeba uważać przy ich osobnym zakupie. Pewniejszym rozwiązaniem będzie postawienie na komplet składający się zarówno z ładowarki, jak i kabla. Takie zestawy potrafią dostarczać energię nawet z mocą 36 W, co pozwoli na podniesienie stanu baterii o kilkanaście procent w zaledwie parę minut.

Ciekawym rozwiązaniem dla osób posiadających iPhone'a będzie ładowarka indukcyjna magsafe zasilana kablem USB-C. Modułowy system sprawia, że zestaw może być używany również przez użytkowników telefonów z systemem Android. Dodatkowo modułowość oznacza, że każda z części może zostać łatwo i tanio wymieniona w przypadku zepsucia. Zestawy składające się z rozdzielnych części to ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie, a więcej takich produktów znaleźć można pod linkiem https://www.mediaexpert.pl/smartfony-i-zegarki/akcesoria-do-telefonow/ladowarki-sieciowe/kabel-w-zestawie_usb-typ-c.

Data publikacji: 2023-02-13, ostatnia zmiana: 2023-02-13

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Folia na tył Imak Hydrogel Back do Galaxy A33 5G, 2 sztuki
7,00 zł
Częstochowa
(woj. śląskie)
PURO Etui Samsung Galaxy S21+ (przezroczysty)
43,06 zł
Trzebiatów
(woj. zachodniopomorskie)
Etui Bizon Case Hybrid Ring do Honor 90, czarne
40,00 zł
Płock
(woj. mazowieckie)
Osłona na aparat 3mk Lens Protection Pro 1 zestaw dla iPhone 15 Pro, srebrne
49,00 zł
Koszalin
(woj. zachodniopomorskie)
Etui Spigen Tough Armor iPhone 11, czarne
109,00 zł
Kiełpino
(woj. pomorskie)
Szkło na aparat Spigen Glas.tR Ez Fit Optik Pro 2-Pack do Galaxy S23 Ultra, czarne
99,00 zł
Włocławek
(woj. kujawsko-pomorskie)
Folia hydrożelowa na ekran Bizon Glass Hydrogel Front do Honor 90, 2 sztuki
30,00 zł
Koszalin
(woj. zachodniopomorskie)
Ładowarka samochodowa Baseus Circular Plastic CCALL-YS01 Czarna
29,99 zł
Zamość
(woj. lubelskie)
Szkło hartowane Bizon Glass Edge 2 do Oppo A78 4G, czarne
19,00 zł
Bydgoszcz
(woj. kujawsko-pomorskie)
Etui Bizon Case Tur do Honor 90, ciemnozielone
21,00 zł
Częstochowa
(woj. śląskie)
Etui Supcase i-Blason Ares Lite do Galaxy A33 5G, czarne
111,20 zł
Lublin
(woj. lubelskie)
Etui Bizon Case Hybrid Ring do iPhone 14 Plus, ciemnozielone
16,00 zł
Rybnik
(woj. śląskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Osad z kamienia - jak mu zapobiec?
Woda jest niezbędnym elementem naszego codziennego życia, służąc nie tylko do picia, ale również do szerokiej gamy czynności domowych i przemysłowych. Jednakże, pomimo jej życiodajnych właściwości, wo...
Data publikacji: 2024-03-26
Uniwersalna umowa kupna sprzedaży - do pobrania PDF oraz DOC
Zwykle umowę kupna sprzedaży stosujemy tylko przy zakupie samochodu lub motocykla. Warto jednak o niej pomyśleć, również, gdy kupujemy sprzęt o wartości kilkuset lub kilku tysięcy złotych i zależy nam...
Data publikacji: 2024-01-05
Wybieramy najlepszy miernik pola elektromagnetycznego na własny użytek
Miernik pola elektromagnetycznego to jedno z tych urządzeń, które w dzisiejszych czasach pozwala nam w sposób precyzyjny kontrolować to zjawisko w najbliższym otoczeniu. Urządzenie to, wykorzystywane...
Data publikacji: 2024-01-05
Czym kierować się przy wyborze odpowiednich słuchawek bezprzewodowych do biegania
Słuchawki bezprzewodowe stały się integralną częścią naszego życia, oferując wygodę i swobodę ruchu. Jednakże, gdy chodzi o wybór słuchawek dedykowanych bieganiu, istnieje kilka istotnych aspektów, kt...
Data publikacji: 2023-10-18