5 mitów na temat Black Friday

5 mitów na temat Black Friday

Święto zakupów jest znane niemal wszystkim Polakom, choć tak naprawdę przybyło do nas zza Oceanu. Na przełomie kolejnych lata wokół Black Friday narosło jednak wiele mitów, które wciąż są rozpowszechniane. Oto 5 mitów, które warto rozwiać już dziś.

Black Friday dotyczy wyłącznie sklepów odzieżowych

Wiele osób uważa, że dobre promocje można znaleźć wyłącznie w sklepach odzieżowych. Ten mit wziął się najprawdopodobniej stąd, że to właśnie sklepy z tekstyliami jako pierwsze zaczęły obchodzić Black Friday. Tymczasemobecnie dobre okazje znajdziemy wszędzie, w tym również w sklepach z artykułami RTV i AGD. Aby się o tym przekonać, zapoznajcie się z ofertą https://www.mediaexpert.pl/lp,black-friday. Oczywiście, w sklepach z tekstyliami także dostępne są różnego typu promocje, lecz pamiętajmy, że Black Friday nie jest świętem, zarezerwowanym wyłącznie dla nich.

Promocje dostępne są jedynie w ostatni piątek listopada

Black Friday rzeczywiście dotyczy ostatniego piątku listopada, dlatego wiele osób myśli, że dobre okazje można znaleźć w sklepach wyłącznie tego dnia. Tymczasem większość z nich przygotowuje oferty dla swoich klientów już od początku listopada. Dzięki temu na zakupy możemy wybrać się o wiele wcześniej - nie musimy czekać aż do Black Friday. Jeśli jednak nie zdążymy, bez obaw - promocje najczęściej trwają przez cały ostatni weekend listopada, a czasami nawet do początku grudnia. Warto na bieżąco śledzić ofertę poszczególnych sklepów, która w kolejnych tygodniach listopada może się zmieniać. Dzięki temu uda nam się upolować najlepsze okazje. 

Promocje dostępne są wyłącznie w sklepach stacjonarnych

Jeszcze kilka lat temu promocje na Black Friday rzeczywiście były dostępne głównie w sklepach stacjonarnych. Niemniej jednak wynikało to z faktu, iż większość sieci nie prowadziła jeszcze sprzedaży internetowej. Dziś sytuacja uległa zmianie i najlepsze okazje dostępne są właśnie w sklepach online. Co więcej, robienie zakupów w ten sposób jest o wiele wygodniejsze. Nie musimy szukać miejsca na parkingu, przechodzić między tłumami ludzi ani stać w długich kolejkach do kas. Oczywiście, zakupy w sieci rządzą się swoimi prawami - należy więc pospieszyć się, umieszczając produkty w wirtualnym koszyku, choć nie oznacza to ich rezerwacji.

Rabaty sięgają zaledwie 10-20%

Niektóre sklepy przeceniają swoje produkty zaledwie o 10-20%, co nie stanowi dużej obniżki. Niemniej jednak mitem jest, jakoby wszędzie miało to miejsce. Są sklepy, które przeceniają towar o co najmniej połowę. Warto zainteresować się szczególnie ich ofertą. Kupując w sklepach z elektroniką czy wyposażeniem domu, można naprawdę sporo zaoszczędzić, zwłaszcza mając na uwadze stosunkowo wysoką cenę wyjściową produktów. Pamiętajmy, że wysokość rabatu może być zmienna, dlatego odwiedzajmy sklepy (szczególnie internetowe) nawet codziennie.

Black Friday to początek wyprzedaży zimowej

Black Friday to tak naprawdę promocja incydentalna, związana z pewną tradycją, która przyszła do nas ze Stanów Zjednoczonych. Warto mieć na uwadze, że sklepy, po zakończeniu ostatniego, listopadowego weekendu, powracają do cen wyjściowych. Wyprzedaż zimowa zaczyna się dopiero po świętach, a czasami nawet po Nowym Roku. Dlatego też, chcąc kupić na przykład prezenty dla bliskich, warto zainteresować się ofertą przygotowaną przez sklepy na Black Friday. 

Data publikacji: 2022-11-07, ostatnia zmiana: 2022-11-07

ZOBACZ OGŁOSZENIA

TEESA OPIEKACZ DO KANAPEK, CERAMICZNE WKŁADY
72,00 zł
Radomsko
(woj. łódzkie)
Amica Opiekacz do kanapek SMK4011 czarny
196,00 zł
Łomża
(woj. podlaskie)
Esperanza Opiekacz do kanapek 1000W Asiago
48,00 zł
Białystok
(woj. podlaskie)
Adler Waga kuchenna z kubkiem AD 3178
44,00 zł
Bydgoszcz
(woj. kujawsko-pomorskie)
Bezworkowy Miele Blizzard CX1 Parquett PowerLine
1 903,82 zł
Kielce
(woj. świętokrzyskie)
Concept Czajnik ceramiczny RK0050
191,00 zł
Kielce
(woj. świętokrzyskie)
Esperanza ELEKTRYCZNA KRAJALNICA PROSCIUTTO 150W
124,00 zł
Głogów
(woj. dolnośląskie)
Babyliss D572DE czarny
129,90 zł
Katowice
(woj. śląskie)
Esperanza TOSTER SMILEY NIEBIESKI
67,00 zł
Radom
(woj. mazowieckie)
Philips Toster HD2582/90
115,00 zł
Poznań
(woj. wielkopolskie)
Amica Odkurzacz workowy SURAZO VM1058
312,00 zł
Tomaszów Mazowiecki
(woj. łódzkie)
Ciśnieniowy automatyczny Nivona Cafe Romatica NICR970 tytanowy
7 190,00 zł
Legionowo
(woj. mazowieckie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Używany sprzęt RTV - czy warto zakupić na działkę?
Wiosną i latem wielu z nas chętnie spędza czas na wycieczkach za miastem albo osiedlowych działkach rekreacyjnych. Wypoczywając na działce, wcale nie trzeba rezygnować z oglądania ulubionych seriali,...
Data publikacji: 2024-05-20
Nowoczesny sprzęt w atrakcyjnych cenach
Kupowanie sprzętu komputerowego i innych urządzeń elektronicznych z drugiej ręki to sposób na obniżenie kosztów, ale jednak nie zawsze można skorzystać z takiego rozwiązania. Czasami po prostu potrzeb...
Data publikacji: 2024-04-30
Drony w turystyce miejskiej - odkryj miasta z niezwykłej perspektywy drona
Rozpowszechnienie dronów na rynku komercyjnym sprawiło, że dla wielu osób podróże nabrały zupełnie innego znaczenia. Możliwość podziwiania z góry fasad budynków, potężnych gmachów kościołów i rozległo...
Data publikacji: 2024-04-26
Dobry serwis iPad - gdzie w Warszawie?
iPad jest uważany za jeden z najlepszych tabletów dostępnych na rynku, dzięki swojej wyjątkowej wydajności i niezawodności. Urządzenie to zyskało sobie renomę dzięki wysokiej jakości wykonania, intuic...
Data publikacji: 2024-04-26