Stwórz swoje narzędzie zamiany mowy na tekst dzięki Speech-to-Text od Google Cloud

Speech-to-Text

Technologia rozpoznawania mowy staje się coraz doskonalsza. Obecne możliwości uczenia maszynowego pozwalają na realne wsparcie kolejnych branż, w tym obsługi klienta, tłumaczeń czy transkrypcji wideo. Na czym polega działanie narzędzia Speech-to-Text od Google Cloud i jak można je wykorzystać?

Jak działa usługa Speech-to-Text?

Rozwijana przez Google usługa Speech-to-Text (nazywana też Voice-to-Text) to oparte na modelach uczenia maszynowego narzędzie do zautomatyzowanego przetwarzania mowy na tekst. Usługa ta jest interfejsem API i umożliwia przesyłanie krótszych lub dłuższych plików dźwiękowych, na podstawie których tworzona jest transkrypcja. 

Obecnie narzędzie z gamy usług Google Cloud obsługuje już 127 języków oraz dialektów, a także zapewnia automatyczną interpunkcję, poprawiającą czytelność transkrypcji. Z kolei dzięki adaptacji mowy mamy możliwość rozpoznania nazw własnych czy nazw konkretnych produktów. Możemy też udzielać API wskazówek, co poprawi jakość pracy narzędzia w przyszłości.

Speech-to-Text można wykorzystywać zarówno w czasie rzeczywistym, kiedy użytkownik na bieżąco mówi do aplikacji, która przetwarza jego mowę na tekst, jak i prowadzić transkrypcję z mowy na wgranym pliku audio lub wideo.

Speech-to-Text w biznesie

Jak firmy wykorzystują potencjał usługi Speech-to-Text?

Tłumaczenia

Niejednokrotnie żmudny proces tłumaczeń może być przyspieszony dzięki wykorzystaniu usługi Speech-to-Text. Aplikacja przeprowadza transkrypcję nagranego materiału, a następnie tłumaczy tekst. To przydatna opcja chociażby w przypadku dodawania przetłumaczonych napisów do filmów.

Transkrypcja multimediów

Wspomniane napisy do filmów mogą być dodawane w czasie rzeczywistym - również dzięki usłudze Speech-to-Text. Z tej możliwości chętnie skorzystają zarówno influencerzy, jak i marki udzielające się w mediach społecznościowych. Obecnie napisy dodawane do filmów są coraz bardziej wymagane przez odbiorców, którzy wolą oglądać materiały z wyciszonym dźwiękiem. Dzięki Speech-to-Text dodasz napisy w czasie rzeczywistym do treści przesyłanych strumieniowo.

Obsługa klienta

Możliwości AI są wykorzystywane we wsparciu obsługi klienta na dużą skalę. Sztuczna inteligencja pozwala na prowadzenie rozmów z klientami i odciążenie pracowników. Również technologia rozpoznawania mowy może ulepszyć odczucia klientów i zapewnić obsługę na jeszcze wyższym poziomie.

W tym zakresie Speech-to-Text pozwala na wykorzystanie interaktywnych odpowiedzi głosowych (IVR), na podstawie których możemy zbudować automatyczne call center. Dodatkowo, program w czasie rzeczywistym prowadzi transkrypcję rozmowy z klientem i analizuje ją. Na tej podstawie może podsuwać konsultantowi podpowiedzi i materiały, które pomogą szybciej rozwiązać problem lub zaoferować najlepsze rozwiązanie.

Możliwości Speech-to-Text zgłębisz, korzystając ze wsparcia Partnera Google Fly On The Cloud, oferującego voucher w wysokości 500$ do wykorzystania na usługi platformy Google.


O autorze

Artykuł powstał we współpracy z Fly On The Cloud

Data publikacji: 2020-11-23, ostatnia zmiana: 2020-11-23

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Plecak na laptopa SAMSONITE Eco Wave 14.1 cala Różowy
419,00 zł
Gliwice
(woj. śląskie)
Plecak na laptopa Samsonite xbr 17.3
839,00 zł
Jelenia Góra
(woj. dolnośląskie)
Plecak na laptopa SAMSONITE Eco Wave 15.6 cala Granatowy
440,44 zł
Toruń
(woj. kujawsko-pomorskie)
Plecak na laptopa Samsonite xbr 14.1'' czarny
739,00 zł
Legnica
(woj. dolnośląskie)
Torba na laptopa MCKLEIN Willowbrook 17 cali Czarny
1 849,99 zł
Gorzów Wielkopolski
(woj. lubuskie)
Nowy zasilacz Lenovo 90W 20V 4,5A SlimTip ADP-0933 zamiennik
40,00 zł
Ruda Śląska
(woj. śląskie)
Torba na laptopa MCKLEIN Franklin 17 cali Czarny
1 449,99 zł
Kutno
(woj. łódzkie)
Plecak na laptopa RIVACASE Alpendorf 13.3 cali Szary
219,00 zł
Bełchatów
(woj. łódzkie)
Teczka na laptopa MCKLEIN Harrison 17 cali Czarny
1 799,99 zł
Bełchatów
(woj. łódzkie)
Torba na laptopa MCKLEIN Damen 17 cali Brązowy
1 999,99 zł
Płock
(woj. mazowieckie)
Nowy zasilacz do laptopów Toshiba HP Fujitsu 90W 19V 4,74V 5,5x2,5mm ADP-190474S00 zamiennik
49,99 zł
Chruszczobród
(woj. śląskie)
Torba na tablet Samsonite xbr 7.9
299,00 zł
Kędzierzyn-Koźle
(woj. opolskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

O czym pamiętać przed zakupem ekranu IPS
Wybór odpowiedniego monitora do komputera ma ogromne znaczenie. Sukces na tym polu zapewnia większą przyjemność w trakcie rozgrywki i odpowiedni komfort pracy z wymagającymi programami. Niesłabnącą po...
Data publikacji: 2022-12-14
Wydajny laptop z AMD, czy Intel? Na który się zdecydować?
Laptop z procesorem AMD czy Intel? To pytanie, które z pewnością zadał sobie każdy zainteresowany nowym laptopem. Sprawdzamy oba rozwiązania.
Data publikacji: 2022-12-05
5 mitów na temat Black Friday
Święto zakupów jest znane niemal wszystkim Polakom, choć tak naprawdę przybyło do nas zza Oceanu. Na przełomie kolejnych lata wokół Black Friday narosło jednak wiele mitów, które wciąż są rozpowszechn...
Data publikacji: 2022-11-07
Regulacja temperatury z pomocą nowoczesnych narzędzi
Temperatura jest jednym z najważniejszych parametrów odpowiadających za komfort w pomieszczeniach. Urządzenia służące do regulowania temperatury w znaczący sposób wpływają na komfort osób przebywający...
Data publikacji: 2022-11-03

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij