Szukaj

Kategorie

Zobacz jak wygląda praca jako operator żurawia budowlanego w Krakowie


Jak wygląda praca jako operator żurawia budowlanego?


Praca jako operator żurawia budowlanego to opłacalny i popularny zawód w Polsce. Wraz z coraz większym zapotrzebowaniem na wykwalifikowanych pracowników firmy budowlane, deweloperzy oraz przedsiębiorstwa z sektora przemysłowego pilnie uzupełniają swoje braki kadrowe. Zarobki operatorów sięgają od 3,5 do 4 tys. złotych. Wyżej sięgają natomiast żurawie, których standardowa wysokość wynosi od 30 do nawet 100 metrów. Można spotkać się również z dźwigami wieżowymi o wysokości 220 m służących do wznoszenia największych budowli.

Specyfika pracy operatora żurawia budowlanego

Zawód operatora żurawia budowlanego to dość specyficzne zajęcie, które wymaga cierpliwości, dokładności, a także braku lęku wysokości. Dla wielu operatorów zdecydowanie najtrudniejszą czynnością jest wchodzenie do kabiny oraz schodzenie z niej. O ile młodsi operatorzy nie mają z tym większych problemów, o tyle dla starszych pracowników wejście lub zejście ze 100-metrowego żurawia może nastręczyć nieco problemów.

Wchodzenie na stumetrowy dźwig zajmuje ok. 10 minut, zależnie od tempa wchodzenia oraz ilości przerw. Na szczęście na rynku coraz częściej spotkać można nowoczesne żurawie wyposażone w windę, która bezpiecznie i komfortowo transportuje operatora między kabiną a gruntem.Praca jako operator żurawia budowlanego zaczyna się zwykle od 7 rano i kończy ok. 15. Zdarza się jednak, że operatorzy wypracowują nadgodziny.

Od listopada br. warunki pracy operatorów ulegną znaczącej poprawie

Wraz z rozporządzeniem w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy obsłudze żurawi wieżowych i szybkomontujących, które zacznie obowiązywać pod koniec listopada br., operatorzy nie będą mogli wykonywać pracy dłużej niż przez 8 godzin na dobę.

Co więcej, rozporządzenie znacząco poprawi warunki panujące w kabinach. Pracodawca zobligowany jest do zapewnienia urządzeń pozwalających na zachowanie prawidłowej temperatury w zakresie od 18 do 28 stopni Celsjusza, a także m.in. zagwarantuje operatorom urządzenia komunikacyjne ułatwiające codzienną pracę.

Rozporządzenie wymaga również obowiązkowy montaż windy lub innej, łatwej drogi dotarcia do kabiny żurawia w przypadku dźwigów o wysokości równej lub większej od 80 m.

Kurs operator żurawia budowlanego Kraków – ukończysz go nawet w ciągu jednego tygodnia

Szkolenie operatorskie kosztuje od 2 do ok. 2,5 tys. złotych (zależnie od klasy żurawia) i może być realizowane w formie wieczorowej, weekendowej oraz w ramach intensywnego kursu, który można ukończyć w ciągu tygodnia roboczego.Firmy szkoleniowe zapewniają niezbędne materiały, a przeprowadzane przez nie kursy dzielą się na część teoretyczną oraz praktyczną. Kurs operatora żurawia budowlanego w Krakowie opiera się na zagadnieniach przygotowanych przez UDT.

Chcąc legalnie wykonywać zawód operatora, konieczne jest zaliczenie egzaminu państwowego, który wieńczy szkolenie operatorskie. Pozwolenie na wykonywanie pracy operatora przyznawane jest bezterminowo i honorowane jest w krajach Unii Europejskiej.


Interesuje Cię kurs operatora żurawia budowlanego w Krakowie? Poznaj ofertę szkoleniową firmy dźwigowej Urbanek.

Data publikacji: 2018-11-27, ostatnia zmiana: 2018-11-27


Spodobało Ci się?


Zobacz ogłoszenia

 Kurs na Uprawnienia elektryczne energetyczne do i powyzej 1 kV
399,00 zł
Wałcz
(woj. zachodniopomorskie)
 Kurs Microsoft - pakiet Office - zaświadczenie MEN / Katowice
459,00 zł
Katowice
(woj. śląskie)
 Obsługa programu Word 2010 - Szkolenie stacjonarne
300,00 zł
Przemyśl
(woj. podkarpackie)
 Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych
1,00 zł
Opole
(woj. opolskie)
 Nauka Jazdy Majomoto kursy i doszkolenia Zapisz się już dziś
1 600,00 zł
Olsztyn
(woj. warmińsko-mazurskie)
 Technik masażysta LUBLIN
1,00 zł
Lublin
(woj. lubelskie)
 Przedłużanie rzęs metodą objętościową 2-8D
499,00 zł
Rybnik
(woj. śląskie)
 Kurs Kadry i Prawo Pracy z Płatnikiem
729,00 zł
Bydgoszcz
(woj. kujawsko-pomorskie)
 medyczna szkoła, nabór
300,00 zł
Zgierz
(woj. łódzkie)
 obsługa kasy fiskalnej
250,00 zł
Ostrowiec Świętokrzyski
(woj. świętokrzyskie)
 Dofinansowane kursy językowe - angielski, niemiecki, francuski
273,04 zł
Bobrowniki
(woj. śląskie)
 Kurs przedłużania rzęs - zaświadczenie MEN / Katowice - lipiec 2019
249,00 zł
Katowice
(woj. śląskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY

Jak wybrać korepetytora?
Jeśli chcesz żeby Twoja pociecha w pełni wykorzystała swój potencjał w szkole i osiągnęła dobre wyniki w nauce, korepetycje są najlepszym możliwym wyborem. Indywidualne podejście do ucznia gwarantuje dużo lepsze efekty niż edukacja szkolna, o ile korepetytor jest kompetentny i umie efektywnie przekazać wiedzę. Spójrzmy co charakteryzuje taką osobę i jak ją znaleźć.

Data publikacji: 2018-02-04

Gdzie najlepiej kupować karmy dla zwierząt?
Posiadanie zwierzęcia wiąże się z wieloma wydatkami. Te wydatki związane są głównie z karmą dla pupila, którą trzeba kupować regularnie. Każdy właściciel czworonoga chciałby kupić dobrej jakości karmę za rozsądną cenę. Karmę należy dopasować do indywidualnych potrzeb zwierzęcia. Przy jej zakupie trzeba zwrócić uwagę na wiek i wagę zwierzęcia, w przypadku psów również na rasę.

Data publikacji: 2019-06-24

Toruń słynny nie tylko z pięknej starówki
Osoby wybierające się na wycieczkę do Torunia powinny zobaczyć nie tylko starówkę znajdującą się w centrum, ale również szereg innych ciekawych miejsc znajdujących się poza Zespołem Staromiejskim.

Data publikacji: 2019-06-19

Złącze HDMI i jego wpływ na jakość obrazu
Prawidłowo dobrany kabel HDMI jest w ocenie niektórych podstawą do uzyskania dobrej jakości obrazu. Z tą tezą kontrastuje inna zakładająca, że jakość kabla HDMI nie ma wpływu na jakość obrazu. Jak zatem jest na prawdę?

Data publikacji: 2019-06-19