Zobacz jak wygląda praca jako operator żurawia budowlanego w Krakowie


Jak wygląda praca jako operator żurawia budowlanego?


Praca jako operator żurawia budowlanego to opłacalny i popularny zawód w Polsce. Wraz z coraz większym zapotrzebowaniem na wykwalifikowanych pracowników firmy budowlane, deweloperzy oraz przedsiębiorstwa z sektora przemysłowego pilnie uzupełniają swoje braki kadrowe. Zarobki operatorów sięgają od 3,5 do 4 tys. złotych. Wyżej sięgają natomiast żurawie, których standardowa wysokość wynosi od 30 do nawet 100 metrów. Można spotkać się również z dźwigami wieżowymi o wysokości 220 m służących do wznoszenia największych budowli.

Specyfika pracy operatora żurawia budowlanego

Zawód operatora żurawia budowlanego to dość specyficzne zajęcie, które wymaga cierpliwości, dokładności, a także braku lęku wysokości. Dla wielu operatorów zdecydowanie najtrudniejszą czynnością jest wchodzenie do kabiny oraz schodzenie z niej. O ile młodsi operatorzy nie mają z tym większych problemów, o tyle dla starszych pracowników wejście lub zejście ze 100-metrowego żurawia może nastręczyć nieco problemów.

Wchodzenie na stumetrowy dźwig zajmuje ok. 10 minut, zależnie od tempa wchodzenia oraz ilości przerw. Na szczęście na rynku coraz częściej spotkać można nowoczesne żurawie wyposażone w windę, która bezpiecznie i komfortowo transportuje operatora między kabiną a gruntem.Praca jako operator żurawia budowlanego zaczyna się zwykle od 7 rano i kończy ok. 15. Zdarza się jednak, że operatorzy wypracowują nadgodziny.

Od listopada br. warunki pracy operatorów ulegną znaczącej poprawie

Wraz z rozporządzeniem w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy obsłudze żurawi wieżowych i szybkomontujących, które zacznie obowiązywać pod koniec listopada br., operatorzy nie będą mogli wykonywać pracy dłużej niż przez 8 godzin na dobę.

Co więcej, rozporządzenie znacząco poprawi warunki panujące w kabinach. Pracodawca zobligowany jest do zapewnienia urządzeń pozwalających na zachowanie prawidłowej temperatury w zakresie od 18 do 28 stopni Celsjusza, a także m.in. zagwarantuje operatorom urządzenia komunikacyjne ułatwiające codzienną pracę.

Rozporządzenie wymaga również obowiązkowy montaż windy lub innej, łatwej drogi dotarcia do kabiny żurawia w przypadku dźwigów o wysokości równej lub większej od 80 m.

Kurs operator żurawia budowlanego Kraków – ukończysz go nawet w ciągu jednego tygodnia

Szkolenie operatorskie kosztuje od 2 do ok. 2,5 tys. złotych (zależnie od klasy żurawia) i może być realizowane w formie wieczorowej, weekendowej oraz w ramach intensywnego kursu, który można ukończyć w ciągu tygodnia roboczego.Firmy szkoleniowe zapewniają niezbędne materiały, a przeprowadzane przez nie kursy dzielą się na część teoretyczną oraz praktyczną. Kurs operatora żurawia budowlanego w Krakowie opiera się na zagadnieniach przygotowanych przez UDT.

Chcąc legalnie wykonywać zawód operatora, konieczne jest zaliczenie egzaminu państwowego, który wieńczy szkolenie operatorskie. Pozwolenie na wykonywanie pracy operatora przyznawane jest bezterminowo i honorowane jest w krajach Unii Europejskiej.


Interesuje Cię kurs operatora żurawia budowlanego w Krakowie? Poznaj ofertę szkoleniową firmy dźwigowej Urbanek.

Data publikacji: 2018-11-27, ostatnia zmiana: 2018-11-27

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Kursy finansowane z UE
za darmo
Jędrzejów
(woj. świętokrzyskie)
Technik administracji z elementami prawa pracy
1,00 zł
Starogard Gdański
(woj. pomorskie)
Profesjonalne szkolenia NLS Analizy
1 600,00 zł
Bydgoszcz
(woj. kujawsko-pomorskie)
Policealna szkoła Protetyki Słuchu - bezpłatnie
za darmo
Bydgoszcz
(woj. kujawsko-pomorskie)
Technik administracji ZA DARMO
za darmo
Chorzów
(woj. śląskie)
Kurs na wózki widłowe Katowice. Cena promocyjna 349 zł
349,00 zł
Katowice
(woj. śląskie)
Technik Pojazdów Samochodowych = Technik Mechanik
250,00 zł
Bydgoszcz
(woj. kujawsko-pomorskie)
Kurs na żurawie wieżowe kat IŻ Bielsko-Białe
1 899,00 zł
Bielsko-Biała
(woj. śląskie)
Technik masażysta ZA DARMO
za darmo
Chorzów
(woj. śląskie)
Ubuntu od podstaw - szkolenie stacjonarne
350,00 zł
Rzeszów
(woj. podkarpackie)
Obsługa programu Thunderbird - Szkolenie stacjonarne
300,00 zł
Rzeszów
(woj. podkarpackie)
Strategie promocji lokalnej firmy - szkolenie stacjonarne
290,00 zł
Rzeszów
(woj. podkarpackie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Pięć błędów, bez których Twoje teksty będą lepsze
Każdy, kto pisze, popełnia błędy. Niektóre są jednak szczególnie rozpowszechnione. Oto pięć z nich.
Data publikacji: 2021-02-18
Kursy zawodowe - na co należy zwrócić uwagę przy ich wyborze?
Kursy zawodowe to doskonały sposób na poszerzenie swoich kompetencji i zdobycie nowych umiejętności potrzebnych na rynku pracy. Przydają się zarówno na początku drogi zawodowej, jak i w jej trakcie, k...
Data publikacji: 2020-10-11
Szkolenia sprzedażowe dla handlowców
Sprzedaż to bardzo dynamiczna dziedzina, która nieustannie adaptuje się do nowych realiów i wymogów rynku. Jednocześnie warto zadbać o jej skuteczność, ponieważ stanowi istotę działalności w zasadzie...
Data publikacji: 2020-06-26
Nauka angielskiego online - 10 praktycznych wskazówek
Nauka angielskiego online to nowoczesna i powszechna forma edukacji, głównie dzięki szybkiemu i ogólnodostępnemu dostępowi do internetu. Jeszcze do niedawna mieliście wybór pomiędzy kursami stacjonarn...
Data publikacji: 2020-05-19

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij