Szukaj

Kategorie

Urządzamy pokój dla dziecka

Urządzamy pokój dla dziecka

Pokój dziecięcy, czyli przestrzeń do zabawy, nauki i odpoczynku. Własny pokój to wyjątkowe miejsce dla każdego dziecka. Należy zadbać o urządzenie go w taki sposób, aby znalazło się w nim miejsce na to, co stale towarzyszy młodemu człowiekowi, czyli zabawę, relaks i zdobywanie wiedzy. Ładnie i wygodnie urządzony pokój to przyjazna przestrzeń, która pozytywnie wpływa na samopoczucie dziecka i daje mu poczucie bezpieczeństwa. W swoim własnym pokoju najlepiej czyta się książki, odpoczywa oraz przyjmuje przyjaciół ze szkoły i podwórka. Jest kwestia ważna zarówno z psychologicznego, jak i praktycznego punktu widzenia. Na jakie aspekty warto zwrócić uwagę podczas aranżowania wnętrza pokoju naszej pociechy?

Wyposażenie pokoju dla dziecka

Pokój dziecięcy musi podobać się jego głównemu użytkownikowi, dlatego wybierając meble i dodatki, musimy wziąć pod uwagę upodobania naszego dziecka. Często oznacza to dużą ilość nasyconej kolorystyki, fantazyjne ozdoby i obecność motywów oraz postaci z filmów dla najmłodszych. Są to elementy, wśród których większość dzieci czuje się najlepiej. Jak wybrać dodatki do pokoju dziecka? Oprócz kwestii estetycznych, zwracajmy uwagę również na funkcjonalność poszczególnych przedmiotów. Czasami warto przekonać dziecko do bardziej stonowanej kolorystyki, która jest bardziej uniwersalna, przez będzie pasowała także do przestrzeni zamieszkiwanej przez dorastającego nastolatka. O ile zasłonki w kolorowe misie możemy w dowolnym momencie zmienić na inne, o tyle przemalowanie całego pokoju jest już bardziej czasochłonną operacją.

W poszukiwaniu łóżka i mebli - porady

Wybór łóżka to jeden z najważniejszych etapów urządzania pokoju dla dziecka. Na rynku mamy ogromny wybór klasycznych łóżek z materacem i rozkładanych kanap. To drugie rozwiązanie może okazać się korzystne, jeśli pokój nie ma zbyt wielkich rozmiarów. Decydując się na wygodną kanapę, zapewniamy dziecku nie tylko miejsce do spania. W ciągu dnia na kanapie można zarówno odpoczywać, jak również przyjąć kolegów i koleżanki. Jeśli jednak zdecydujemy się na zakup łóżka, musimy zwrócić uwagę na dopasowanie jego rozmiaru do wzrostu dziecka. Istotne jest także dobranie materaca, który będzie zdrowy dla kręgosłupa osoby, której kości wciąż się rozwijają. W tej kwestii zdania są podzielone, jednak najczęściej przyjmuje się, że najzdrowsze są dość twarde materace.Wybierając meble, powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na ich stylistykę, ale także możliwość odpowiedniego rozmieszczenia w pokoju dziecka. Biurko służy zarówno do odrabiania lekcji, jak i rekreacyjnego korzystania z komputera. Powinno zostać ustawione w takim miejscu, gdzie mamy najlepsze oświetlenie. Warto poświęcić chwilę na znalezienie tego obszaru pokoju, do którego dociera największa ilość światła dziennego i światła sztucznego. Niezwykle istotna jest również funkcjonalność biurka. Dobrze sprawdzają się biurka z dużym blatem, na których możemy ustawić lampkę i pojemnik na przybory szkolne. Dzieciaki zawsze cenią sobie możliwość bezproblemowego umieszczenia książek, zeszytów i innych drobiazgów w pojemnych i łatwo odsuwających się szufladach.

Data publikacji: 2019-06-15, ostatnia zmiana: 2019-06-15Home & You
Źródło: Home & You.


Spodobało Ci się?


Zobacz ogłoszenia

 Poduszka leniwiec 43x25cmlusz
67,00 zł
Płock
(woj. mazowieckie)
 Meble idealne dla chłopca *biurko gratis*
798,00 zł
Halinów
(woj. mazowieckie)
 Sklep z artykułami dekoracyjnymi, urodzinowymi. Sprawdz nas  agparty.pl
1,00 zł
Parysów
(woj. mazowieckie)
 Poduszka biedronka figurka 26x26cm
65,00 zł
Stryszawa
(woj. małopolskie)
 łóżko dziecięce drewniane moli 180x80 olcha + materac
560,00 zł
Namysłów
(woj. opolskie)
 Koopman skrzynka drewniana 35 x 28.2 x 21 cm
39,73 zł
Gorlice
(woj. małopolskie)
 łóżko dziecięce drewniane moli 180x80 sosna + materac
560,00 zł
Świdnica
(woj. dolnośląskie)
 Łóżko piętrowe DAKOTA 90x200
1 100,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
 Poduszka surykatka 43x25cm
65,00 zł
Szczecin
(woj. zachodniopomorskie)
 łózka na antresoli - łózka piętrowe - darstol
3 500,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
 Poduszka żabka 35x35cm
69,00 zł
Ruda Śląska
(woj. śląskie)
 Skrzynka ozdobna 18 x 23 cm
25,71 zł
Kędzierzyn-Koźle
(woj. opolskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY

Materac dla kilkulatka
W wieku trzech lat przychodzi moment, że łóżeczko niemowlęce staję się dla małego dziecka nieodpowiednie. Musimy wtedy kupić „dorosły” materac, a wyboru dokonać spośród setek produktów dostępnych w sklepach.

Data publikacji: 2019-06-18

Zabawki z certyfikatami
Kupując zabawki dla dziecka coraz częściej czytamy etykiety, opisy i zalecenia. W przypadku tego typu produktów zależy nam szczególnie, aby zabawka była prawidłowo dopasowana do wieku dziecka, by była bezpieczna dla malucha i aby sprawiła mu największą radość. Bezpieczne zabawki to takie, które zostały w ten sposób ocenione i wprowadzone do obrotu, otrzymały certyfikaty i normy właściwe dla naszego kraju i Unii Europejskiej.

Data publikacji: 2019-05-30

Rozmiary ubranek dziecięcych - jak wybrać odpowiedni?
Małe dzieci bardzo szybko wyrastają ze swoich ubrań, szczególnie w pierwszych latach swojego życia. Zanim jednak zdecydujemy zapełnić szafę nowymi ubraniami, warto wcześniej przyjrzeć się, jaki rozmiar będzie najbardziej trafionym wyborem.

Data publikacji: 2018-09-29

Ćwiczenia w czasie ciąży
Większość kobiet, kiedy zachodzi w ciążę, martwi się, że straci swoją sylwetkę, nabierając zbyt wiele kilogramów. Wszystko jednak zależy od stylu życia przyszłej matki, ponieważ można przeciwdziałać niepotrzebnemu tyciu. Właśnie z tego powodu wielu dietetyków i nie tylko tworzy przeróżne ćwiczenia dla kobiet w ciąży...

Data publikacji: 2018-09-28