Wybieramy meble dla dziewczynki

Pokój dla dziewczynki - jak urządzić?

Gdy mówimy o meblach dla dziewczynki, zwykle mamy przed oczyma klasyczne rozwiązania. Choć jednak cieszą się one dużą popularnością, trudno nie zgodzić się z tym, że nie są jedynymi, które powinny nas zainteresować. Meble dla dziewczynki to z pewnością jeden z najważniejszych elementów w należącym do niej pokoju. Zawsze były ważne, do niedawna jednak musieliśmy zmagać się z problemem ich mocno ograniczonego wyboru. Dziś problem ten przestał istnieć. Co więcej, możemy dostać zawrotów głowy od bogactwa, a nie od niedostatku. Nadal w sprzedaży nie brakuje mebli klasycznych, nic nie stoi jednak również na przeszkodzie temu, aby sięgać także po rozwiązania nowoczesne. Co zresztą ciekawe, to właśnie w przypadku tych ostatnich mamy do czynienia z opcją, która jest wybierana najczęściej. Nowoczesne wnętrza nam odpowiadają i niejednokrotnie urządzamy w ten sposób całe mieszkania. Nie ma więc żadnych przeciwwskazań do tego, aby nowoczesny styl wprowadzić także do dziecięcego pokoju.

Białe meble dla dziewczynki

Gdy mówimy o białych meblach w pokoju dziewczynki nie powinniśmy mieć wątpliwości, co do tego, że są one znakomitym wyborem. Biały jest przecież jednym z tych kolorów, o których z powodzeniem można powiedzieć, że pasują do wszystkiego. Wygląda pięknie, a do tego sprawdza się znakomicie, gdy chcemy dobierać do niego dodatki. Białe meble dla dziewczynki to zatem trend cieszący się dużą popularnością. Osoby zainteresowane taką opcją mogą być zatem pewne, że meble takie znajdą w niemal każdym sklepie meblowym. Nie oznacza to, oczywiście, że każde rozwiązanie jest tak samo dobrze. Podczas zakupu warto jest więc zadać sobie pytanie o to, czy mamy do czynienia z rozwiązaniami rzeczywiście atrakcyjnymi. Jeśli wykonano je z wysokiej jakości materiałów, możemy mieć pewność, że zdecydowaliśmy się na inwestycję, która będzie procentować przez lata.

Meble dla dziewczynki i ich rozmiar

Zachwycając się dostępnymi w sklepach meblami dla dziewczynki łatwo jest nam zapomnieć o pewnych ograniczeniach. Okazuje się przy tym, że ograniczenia budżetowe, choć ważne, wcale nie są jedynymi, z jakimi powinniśmy się liczyć. Wcale nie mniej istotne są te z nich, które odnoszą się do metrażu. Pokoje dziecięce w zdecydowanej większości przypadków wcale nie należą do największych. Powinny sprawiać wrażenie lekkich, a tym samym również same meble nie powinny być zbyt wielkie.

Meble do pokoju a wiek właścicielki

Dziś analizując meble do pokoju dziewczynki możemy natknąć się na szeroki wachlarz interesujących rozwiązań. Kryteriów wyboru jest wiele, a jednym z najważniejszych pozostaje wiek dziecka. Meble dla najmłodszych dziewczynek przeważnie składają się z zaledwie kilku elementów, mamy więc do czynienia z komodą, łóżeczkiem i niewielkimi szafkami. W pewnym wieku jednak potrzeby dziecka zaczynają się zmieniać, a od mebli oczekuje się większego rozbudowania. Już sześciolatka będzie przecież potrzebowała miejsca do nauki, w którym będzie się czuć komfortowo. Pewne meble mogą pozostać w pokoju przez lata, nie brakuje jednak i takich, które należy zmieniać.

https://dedekids.pl/products-categories/meble-dla-dziewczynki

Data publikacji: 2020-09-28, ostatnia zmiana: 2021-04-08

ZOBACZ OGŁOSZENIA

dziecięce krzesło z regulowanym siedziskiem eddy
809,00 zł
Katowice
(woj. śląskie)
biała komoda dziecięca z trzema szufladami lumi
1 325,00 zł
Tarnów
(woj. małopolskie)
łóżeczko z szufladą nakładkami i barierką ochronną timi biały
749,00 zł
Przemyśl
(woj. podkarpackie)
leżanka dziecięca z szufladami i dodatkowym spaniem so sixty 90x200
1 995,00 zł
Bydgoszcz
(woj. kujawsko-pomorskie)
krzesło dziecięce kubuś
339,00 zł
Lubin
(woj. dolnośląskie)
łóżko dziecięce classic 1 z materacem 160/80
919,00 zł
Słupsk
(woj. pomorskie)
ergonomiczny fotel dziecięcy fortuna z dzielonym oparciem
759,00 zł
Głogów
(woj. dolnośląskie)
białe łóżeczko z szufladą i funkcją tapczanika royal 70x140
2 075,00 zł
Płock
(woj. mazowieckie)
białe łóżeczko z szufladą classic i
709,00 zł
Świnoujście
(woj. zachodniopomorskie)
skandynawskie biurko dziecięce z szufladą victor
819,00 zł
Sochaczew
(woj. mazowieckie)
ergonomiczny fotel dziecięcy brassica z dzielonym oparciem
639,00 zł
Bytom
(woj. śląskie)
białe łóżeczko z sosnowymi szczebelkami willy 120 x 60 cm
429,00 zł
Przemyśl
(woj. podkarpackie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Jak wybrać tapetę do pokoju dziecka?
Rodzice, przygotowując się na narodziny dziecka, starają się dopracować każdy szczegół, w tym oczywiście urządzić przytulny i funkcjonalny pokój, w którym maluch będzie odpoczywał, spał, a później też...
Data publikacji: 2022-10-26
Ostateczny przewodnik po klockach LEGO
Klocki Lego szturmem zdobyły rynek zabawek dla dzieci i nie tracą swojej dominującej pozycji od wielu lat. Poza niezmienną najwyższą jakością cechuje je także to, że co chwilę pojawiają się nowe zesta...
Data publikacji: 2022-10-03
Jakie łóżeczko dla dziecka turystyczne czy drewniane?
Gdy na świat ma przyjść upragnione dziecko, rodzice kompletują wyprawkę. Najważniejszym jej elementem jest łóżeczko, w którym maluch będzie spał przez kilka pierwszych lat.
Data publikacji: 2022-08-17
Jak wybrać fotel do karmienia? Poznaj najważniejsze zasady
Krzesełko do karmienia to must have każdego rodzica, którego pociecha właśnie kończy 6. miesiąc życia! Dzięki niemu dziecko będzie mogło towarzyszyć całej rodzinie w trakcie posiłków i ułatwi opiekę n...
Data publikacji: 2022-03-14